Zlatý stafylokok u babätiek. Máte s tým skúsenosť?

liliandax
9. apr 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenosti so zlatym stafylokokom? nas maly ho ma v nosteku, za 3 mesiace ho mame uz 2x. Raz sme sa ho horko tazko zbavili antibiotikmi a mame ho spat ☹ Uz sme zufali z tolkych soplikov 😢

prcekpet
12. nov 2008

ahoj, bohužel i my máme zkušenost se zlatým stafylokokem, nikdo nám pořádně nevysvětlil, co to je za potvoru. Malý měl takové strupy v nosíčku, v obou dírkách a ještě na bradičce, byl to takový malý pupínek a nakonec to vypadalo jako hodně škaredý opar 0,5cm x 1,5cm velký. Museli jsme čistit nosík odvarem z heřmánku, chvíli jsme nechali namočený tampón jako obklad a pak jsme to utírali. Ten heřmánek ho sklidnil, pak jsme na to kapali kapky Pamycon a nakonec jsme natírali framykoinem. Bohužel za 2 týdny se nám to opět vrátilo a ze stěrů se potvrdil zlatý stafylokok. To znamená, že teď budeme toho stafylokoka mít napořád a mít trápení? Asi jsme si to donesli z porodnice, dr. mi říkala, že jsem malého moc pusinkovala ☹ Malý měl 7 dní, kdzž se to u nás poprvé objevilo a já jako matka prvorodička, jsem se teda řádně vystrašila, když nám dr. řekla, že asi skončíme ve špitále na infekčním, fakt super představa, malému bylo 14 dní a zpátky do špitálu...brrr to špitálu fakt už nechci...max. tak k druhému porodu. ☹

abinka
12. nov 2008

Hm tak to je super.V pondělí jim nasadily nový.Achjo no mazec ona je ještě k tomu prvorodička ☹
prcekpet tak to je taky radost.Nechápu proč k tomu ti doktoři nic neřeknou.To by snad měly ne????

prcekpet
12. nov 2008

Mě akorát dr. řekla, že jsem ho asi moc pusinkovala a že ten zlatý stafylokok je normální bakterie, která žije na každém lidském těle a pokud se objeví prasklinka a nemáš dostatečně silnou imunitu, tak Tě to položí. ☹

abinka
12. nov 2008

Aha no ale co je to položí???

radka.m.
12. nov 2008

abinka-to jako že jim v pondělí nasadili nový antibiotika?jestli jsem dobře pochopila,tak děti,nebo dospělý s oslabenou imunitou položí právě ta bakterie toho stafilokoku.kdo má imunitu v pořádku,tak jeho tělo se normálně s tou bakterií vypořádá.to máš asi tak,jako když loni dcera chytla neštovice,normální děti s dobrou imunitou si je odbydou s pupínky a třeba teplotami,no a naše holka začala při nich kolabovat,takže musela být hospitalizovaná a potom z toho dostala ještě těžký zápal plic,takže další hospitalizace na jipu.

prcekpet
12. nov 2008

jj radka.m diky, zes to vysvetlila za me 😀 akorat jsem prcka uspavala

abinka
12. nov 2008

aha.No akorát teď záleží na tom jestli má oslabenou imunitu nebo jestli to je tím že se teď narodila je slabší.
Takže teoreticky by se toho mohl zbavit ne?
Teda to je nářez blbý neštovie a co to udělá za neplechu ☹

radka.m.
12. nov 2008

jenže já to teda nevím jistě,ale myslím si,že novorozenec nemá skoro žádnou imunitu,že se mu teprve začne tvořit,proto by bylo třeba zle,i kdyby chytli nějakou podělanou virozu.

sirinka
12. nov 2008

novorodenci, celkom cerstvy su este do urcitej miery chraneny matkinou imunitou z bruska a tam je potom dolezite aby dostalo babo kolostrum a imunita sa zacala budovat...
zlateho staf. sa urcite da zbavit a nie je to az taka bezna bakteria, nie kazdy clovek ju na tele ma....my sme napr. nikdy neoperovali, pokial sme nasli vo vyteroch tohto stafylokoka, musel sa clovek najprv preliecit...
no vie potrapit, ale ja napr. mam zeleznu imunitu, neviem co je chripka a pn, okrem tohto stafylokoka...2x ma uplne zlozil, akutne som musela do nemocnice...takze asi aj ako kto na to reaguje...

abinka
12. nov 2008

vidíš to jsem si neuvědomila že má imunitu od maminky,ale i přesto jsou zranitelnější,že?

radka.m.
12. nov 2008

i tak si myslím,že ta imunita u těch novorozenců asi nebude zase tak velká a proto asi budou zranitelnější,to je fakt.

sirinka
12. nov 2008

samozrejme, ze novorodenci su zranitelnejsi, ta imunita ich chrani iba scasti a este k tomu ich telicko bojuje s obrovskou zmenou prostredia, k tomu este stale sa vyvijajuce systemy a organy...proste je to narocne obdobie pre kazde, aj zdrave babatko, nie to este ked ma nejake problemy... ☹
dufam, ze sa im coskoro podari infekciu zvladnut a budu moct ist domov.

abinka
12. nov 2008

no to taky doufám,zítra za ní asi pojedu a pořád přemýšlím co říct a co ne. 😒 No snad se mi to podaří říct nějak aby jí to tolik nesebralo.

sirinka
12. nov 2008

abinka, hlavne jej povedz, ako na nich myslis, zbytocne negativne veci netreba... 😉

abinka
12. nov 2008

to jo to ji řeknu já na ně fakt pořád myslím.Jsem hrozná všechno strašně prožívám.No a takovou věc ještě víc.
Jenže ona se zeptá co jsem zjistila takže něco budu muset říct.
Jak psala radka.m to chození kolem horké kaše je hrozný.

jelcamt
12. nov 2008

baby, zaujala ma vasa tema, kedze ochvilu idem rodit, a vy mate skusenosti so stafylokokom, mozno ste sa stretli aj s takymto rpipadom, a poviete mi do akej miery sa mam bat nakazy, kedze je to vraj dost odolna bakteria a vydrzi fakt dost. mam kocik , autosedacku a dalsie prislusenstvo od maminy, ktorej babo malo dost vazne rpoblemy so stafylokokom hned po navrate s porodnice. teraz mam strach ci sa nemoze preniest stafylokok, ked budem kocik a autosedacku pouzivat pre nase babo. mozno je to len zbytocna obava, ale neviete ci hrozi nejaka moznost prenosu s veci pouzivanych chorym clovekom? dakujem za radu

radka.m.
13. nov 2008

jelcamt-myslím,že takhle by se to určitě nemělo přenést.

abinka
13. nov 2008

no já si taky maslí že ne 😒 ale aspoň pro klid na duši bych ti vydrhla nějakou dezinfekcí 🙂

radka.m.
13. nov 2008

abinka-kdy jdeš za kamarádkou do porodnice?

abinka
13. nov 2008

no chtěla jsem dnes,ale asi nepojedu protože se ten její muž neozval tak nevím co a jak? 😒

radka.m.
13. nov 2008

tak potom se ozvi,až za ní půjdeš,jak to proběhlo.

abinka
13. nov 2008

jo jasně dám vědět 🙂

abinka
13. nov 2008

Tak jsem mu ještě volala a říkal,že jí nemám nic říkat ať jí nestraším. 😒

radka.m.
13. nov 2008

tak to nech být takhle,asi má fakt strach,aby jí to nevystrašilo.

prcekpet
13. nov 2008

jelcamt - to je spis otazka na dr., ale pokud jsi vse vyprala a vyzehlila, tak se neboj. Dulezity je pro Tebe ted klid a odpocinek, na svuj / vas den D musis byt odpocata a fit 😀

abinka - tak ji rekni, ze se nemusi niceho bat, ze s tim previtem se da zatocit, i kdyz to chvilku bude trvat. Hlavne aby byla v pohode a kvuli stresu neztratila mlicko 😉
ja jsem toho na internetu stejne moc nenasla, a priznam se, radeji jsem po tom tolik nepatrala, ale ver mi, kdyz jsem videla to male miminko, jak bojuje, trhalo mi to srdicko, pak jsem se bavila o tom s jednou maminkou a ta, kdyz se dozvedela, ze ma maly zlateho stafylokoka, odstoupila od nas na 3m a rekla, ze se nemame priblizovat at to jeji deti nechyti a pry ten stafylokok zere maso za ziva a ze to boli...tak jsem byla z ni uplne hotova a dr. se pak tomu jen usmala. ☹

abinka
13. nov 2008

tý jo.některý lidi nechápu ☹
Jinak za ní nejedu moc tu prší ať není malej nemocný.
Psala že doktor říkal že se to lepší a že by snad v úterý mohly domůpokud to tak půjde dál 🙂

suziad
13. mar 2009

Ahojky chcem sa pytat ci zlaty stafilokok je nakyzlivy. Nasej babke ho zistili na kozi zo steru z vyraziek. Teraz sa bojim dat malu varovat. Mohla by ho od nej dostat?

annag
13. mar 2009

áno, je to baktéria, je to infekčné

mukky
13. mar 2009

Aj my mame zlateho stafylokoka,v hrdielku ☹ ☹ ☹ ,velmi som sa naplakala,ale potom som nasla vela clankov....vyliecit sa neda,"uspi "sa niekedy na niekolko rokov,a nerobi sarapatu...je vela ludi ktori su len prenasacmi,a im osobne v tele nic nerobi...Stafylokok moze putovat po celom tele,paskuda hnusna 😠 😠 ,raz moze byt v hrdielku,potom v ocku ☹ ☹ ☹ ,verim ze ten nas zaspal navzdy....je potom potrebne vysetrit stermi vsetkych clenov rodiny,ktori prichadzaju s dietatkom do styku a pri pozitivnom naleze preliecit vsetkych ATB

akejka
14. mar 2009

áno zlatý stafylokok je nákazlivý. Ja som ním nakazila moju malú. Zlatého stafylokoka som chytila do rany po cisárskom reze a cez mlieko sa dostal malej do prsníčka a spôsobil jej absces. 😢