Zlatý stafylokok u babätiek. Máte s tým skúsenosť?

liliandax
9. apr 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenosti so zlatym stafylokokom? nas maly ho ma v nosteku, za 3 mesiace ho mame uz 2x. Raz sme sa ho horko tazko zbavili antibiotikmi a mame ho spat ☹ Uz sme zufali z tolkych soplikov 😢

adra22
4. okt 2011

@lemge chcem sa opýtať to koloidné striebro máte aké? A ako sa to dáva malým deťom my máme 6 mesiacov a hladám ale nikde som nenašla dávkovanie pre tak malé deti. Môžete mi prosím poradiť?
ďakujem

lemge
5. okt 2011

@adra22 ahoj.ja som ho kupila v tej solnej jaskyni.vola sa Mesosilver.-prave kol.striebro.ja som tiez na nete hladala davkovanie,vela som o tom snorila,nic som nenasla.pisala som jednemu panovi-vola sa damian na http://badatel.sk/ on mi odporucil KS,4krat denne striekat,a aj ta pani z jaskyne mi ho odporucila,ona sa tiez zaujima o alter.medicinu.
ja uz som fakt nevedela ako mu pomoct,ATB donho pchat nechcem,tak som vyskusala...

adra22
5. okt 2011

@lemge Ďakujem a ako 4 x denne striekať? je to sprej do nosa alebo čo?
Či sa to užíva perorálne?
Ďakujem

lemge
5. okt 2011

@adra22 ja mam presne toto. http://www.koloidnestriebro.sk/index.php?page=m... naliala som si to do flasky od vincentky.(rozprasovac -sprej do nosa)striekam mu to do nossa..a tiez ma maly huste sople?

adra22
5. okt 2011

@lemge dakujem presne k tomuto som sa dopátrala, len som nevedela ako ste mu to striekala. Nie my nemáme husté sople len sme v kuse chorý má ich skôr také redšie a trvá nám dlho kým nám to prejde. A dr. nám dá ATB a to je veľmi nechcem do neho dávať tak som hladala niečo iné a kamoška mi poradila koloidné striebro ona to dáva aj deťom len ona už má väčšie deti a zaberá im to na posilnenie imunity, tak preto sa pýtam že ako ste mu to dávali.

evca82
5. okt 2011

ahoj holky, mala mela v nose taky zlatyho stafylokoka. V cervnu brala atb na mocak, tak mozna ho uz od te doby nema nevim........ale pry se s tim stejne nic nedela (reklo me to nekolik dr.) mala ma detsky astma,ale i alergolok rekl, ze to s tim nesouvisi. v tele ho ma pry hodne lidi.....

evca82
5. okt 2011

a kdyz jsem se ptala alergoloka co zpusobuje, tak prej husty rymy....

lemge
5. okt 2011

ja som pisala na tedno forum ohladom mojho problemu.pani doktorka mi takto odpovedala..

dobry den.potrebujem poradit ohladom mojho 2mes.synceka.od 19.8.mame neustale sopliky,huste.bol prelieceny pamykonom,ten mu ale nezabral.bola aj na orl,tam vsetko vyzera ok.brali mu vytery z nosa a je tam stafylokous aureus.pediatricka povedala,ze je to bezna flora v nose,tak mam davat len morsku sol.lenze podl mna bezne nie je to,ze kazdy den hlavne zrana mu vysavam z nosa huste sople,a to uz vyse mesiaca.vycitala som o tomto bacilovi,co je zac,a teda asi bude riadny oriesok zbavit sa ho...
11.10 sme objednani na to prve ockovanie co je v troch mesiacoch.ja mam obrovsky strach,najradsej by som ho zaockovat ani nedala...co ked mu ockovanie ublizi,ked ma stale tohto bacila??,ako dlho sa moze odkladat toto ockovanie??

pocula som aj take-ze sa ockuje aj pri tomto bacile...??...ale to snad asi len vtedy ked je beznou florou v nose,ked nikomu nevadi a hlavne nerobi sarapatu....ako to teda je??,
dakujem vam velmi pekne za vasu odpoved...L.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková
Zlatý stafylokok je bežná flora v nose mnohých ľudí na druhej strane ste sa iste dočítali, že môže byť pôvodcom rôznych ochorení. Je to však za iných okolností, kedy sa tento bacil uplatní ako príčina ochorenia. určite nie je príčinou soplíkov vášho dieťatka, ja osobne žiadne výtery nerobím, preotže pre liečbu nádchy nie sú dôležité. Je naozaj dôležité zvlhčovať sliznicu nošteka, ak je potrebné odsávať hlieny ale zase nie často, pretože práve odsávanie potom dráždi sliznicu na ďalšiu produkciu hlienov. Tiež je dôležíté, aby dieťatko bolo vo vhodnom prostredí, zvlhčovať ho a hlavne v jeho okolí nefajčiť / v bytoch ani na balk=one/.Môžete podložiť predné nohy postieľky, aby bolo vo zvýšenej polohe. Úplne nevhodným riešením je soplík preliečovať celkovo antibiotikami!!!!!!!Čo sa týka očkovania, soplík v žiadnom prípade nie je dôvodom očkovanie odkladať. Dieťa pred očkovaním vyšetrí lekár a podľa celkového stavu rozhodne, či je alebo nie je možné v danej chvíli očkovať. Ak dôverujete svojmu lekárovi, buďte pokojná, očovať sa bude, len ak to zdravotný stav dovolí.

len mi nejde do hlavy ze napisala ˇˇUrcite nie je pricinou soplikov vasho dietatkaˇˇ 😕 😖
ked ineho bacila v nose nema,len tohto Zlateho,kto je potom na pricine nasich soplikov????? 😅 😕

lemge
5. okt 2011

@evca82 vidis aj tvoj alergolog povedal ze sposobuje huste rymy ...-

torticka40
8. feb 2012

@lemge dobry den.chcela by som sa popytat,ako ste teraz po 4 mesiacoch na tom so soplikmi? mate ich este? my sa uz 2 tyzdne trapime so zatekajucimi hlienmi.boli sme aj v nemocnici,lebo sa nam zacal dusit hlienmi.z vyteru mu vysiel tento hnusny bacil. ☹

lemge
8. feb 2012

@torticka40 ahoj.maly mal odvtedy sopliky len cez sviatky,to mal bronchitidu,boli sme aj v nemocnici,tiez sa dusil hlienmi.vo vytere mal ojedinele zlateho staf.do nosa som mu vtedy davala len koloidne striebro a vincentku,a vysavac isiel na plne obratky 😀
teraz je bez soplov.
a ake ma syncek sopliky,huste?
neviem ci som to tu pisala,ale nam na tie huste hlieny pomohlo to striebro,a homeopatika.,ked som dala tie homeopatika,3 dni ich bral,a na stvrty piaty,sople zmizli 😉
a co malinky uziva,aky je stary?

torticka40
8. feb 2012

@lemge ahoj.dakujem za rychlu odpoved.ide o mojho vnucika 🙂 dnes ma presne 2 mesiace. uziva Megamox duo ,zajtra ho uz douziva.dnes sme boli u doktorky ,tak mu brala vyter a v pondelok budu vysledky.aj my cela rodina sme boli na vyteroch ,pre istotu, ci to nahodou nema niekto z nas. sopliky ma priesvitne a netecu mu.tiez pred kazdym papanim odsavame.

pastelka99
8. feb 2012

Naša malá ho má tiež , doniesli sme si ho buď z pôrodnici alebo neviem ... :( malá bola v jednom kuse zahlienená , brala na to aj antibiotiká , ale to už fakt keď bolo veľmi nutné , inak sme si pomáhali čistením nošteka buď vincentkou alebo physiomer , doktorka nám zvykla predpisovať pamykom kvapky, tým som jej vytierala noštek, keď mala hlieny a v noci zle spinkala dávala som jej kvapky fenistil alebo sú veĺmi dobré sinupret tie , nosom dávala aj cez deň , samozrejme na noc som jej zvyšovala polohu matraca v postielke a máme zvlhčovač vzduchu , tak Vám poviem bojujeme s týmto stále , raz sme dlhšie dobre hlavne počas teplejších dní a v zime to príde , malá sa narodila pred rokom v zime , v januári , túto zimu sme chorí už 3 krát :(
s týmto stafylokokom žije veľa ľudí , dá sa povedať, že je to normálne, ja odporúčam liečiť antibiotikami len v prípade nevyhnutnom ...

lemge
8. feb 2012

@pastelka99 nam pamykon nepomohol na nho...tiez uz sme si zvykli na tohto noveho najomnika.ked nerobi neplechu,je dobre 🙂

lemge
8. feb 2012

@torticka40 nieje zac 😉 nech to malickemu ,co najskor prejde.

torticka40
8. feb 2012

@pastelka99
@lemge aj nam najprv dali pamykon ,ale nepomohol.tiez ma vyvyseny madrac.este planujem kupit zvlhcovac vzduchu,zatial davame mokru plienku na celo postielky.fenistil nam doktorka este nemohla dat,lebo ma len 2 mesiace, ze sa mozu az od 3 mesiacoch. my 2 krat do dna striekame Mar a vytierame prevarenou vodou pred odsatim.no a staale davame pozor,aby sa nam nahodou nedusil.vstci sme uplne hotovi ☹ stale ho natahuje z tych hlienov,aj ich vygrcka ...

lemge
8. feb 2012

@torticka40 viem si to predstavit ☹ ked sa s tych hlienov povracka...presli sme tym ,tiez som sa bala zaspat....
a ma aj kasel?
moj maly mal aj kasel,dusilo ho a nasledne sa povracal ☹
nerozmyslali ste nad nejakym dobrym homeopatom?ked sa vyberie homeopatom spravny liek,vacsinou zabera v priebehu 2 dni.

torticka40
8. feb 2012

@lemge chvala bohu aspon nekasle.len obcas ,ked si chce odgrgnut,tak trosku zakasle inak nie.a potrebuje si odgrgnut aspon 3 az 5 krat.aj po 3 hodinach. ved jeho aj brusko boli,sam sa nevykaka a posledne dni skoro vobec nespi ani cez den ani v noci.stale ho hojdame na rukach,aby zaspal a on zaspi tak na 10min a zobudi sa . v noci tiez pomrnkava.ja ho obdivujem ,kde bere tolko energie. my sa okolo neho krutime traja a vsetci sme uuplne hotoviii. musim pozistovat,kde je tu nejaky dobry homeopat

delina111
13. mar 2012

ahojte, chcem sa opýtať malý 8mesačný synček má v nošteku streptokoka a v hrdle stafylokoka, bol preliečený atb ale baktérie mu ostali, ale nemá žiadne ťažkosti ani sople, ani teploty, ani kašeľ. Dr. mu už ďalšie lieky nechce dať.
Môže byť dieťa zaočkované s týmto pozitívnym nálezom, mám namysli povinné očkovanie druhú dávku. Nebol zaočkovaný kôli AE, ktorý sa mu medzičasom vyliečil,
Ďakujem.

lemge
14. mar 2012

@delina111 ahoj.ja som maleho zaockovat dala ,mal v nose zlateho staf..ale bola to chyba.nemala som to urobit,dodnes si to vycitam 😖 neviem ci v suvislosti s tymto bacilom,ale mal reakciu neurolog.charakteru..
keby mal este aj streptokoka,tym duplom by som ockovat vtedy nedala.ked tak -neskor
😉
ja ta nechcem strasit,ale dieta ma byt zdrave,ked sa ma ist ockovat..tak radsej odsun ockovanie...doktor ti bude asi tvrdit,ze zlateho stafylokoka mame skoro vsetci,ze neni dovod neockovat...aj mne moja pedina (uz byvala)tak vravela... 😒 .uz som ju vymenila..
a AE sa zvykne po ockovani este zhorsit..premysli si.Myslim to v dobrom... 😉 cauko

kacena395
10. jún 2012

Ahoj lemge..chcem sa spytat ake homeopatikum ste brali na zlateho stafylokoka?...mi s nim bojujeme uz 4 mesiac denne niekolkokrat odsavame a najnovsie nam uz sadol aj na ocka....

bambi2
10. jún 2012

@kacena395 vyskusaj tekute colostrum, zabere urcite!!!! http://www.biocolostrum.sk/?2,bio-colostrum-tekute

kacena395
10. jún 2012

@bambi2 ..diiky za radu urcite vyskusam, lebo som uz u toho zufala, maleho mi je strasne luto ze mu vkuse musim do nosa strkat odsavacku...

bambi2
10. jún 2012

@kacena395 to si viem predstavit, najhorsie na svete ked je dieta chore ☹ vyskusaj toto colostrum, tekute mozu deti uz od narodenia. nema vedlajsie ucinky a je to cista priroda. ja si ho neviem vynachvalit, ja kupujem ale v tabletach a kozie. u malej zabera na vsetko 🙂 ja nan nedopustim!!!!!!

kacena395
10. jún 2012

@bambi2 ..maly ma 18 tyzdnov aku davku mu mam dat?..cajovu lyzicku 1x denne?

bambi2
10. jún 2012

@kacena395 mozes vyskusat 1x denne... ak je to zle tak by som dva krat denne ale nie plnu lyzicku, trosku menej... ono sa nic nestane ked das viac... 🙂

kacena395
10. jún 2012

..este raz diiky moc, urcite skusim...

bambi2
10. jún 2012

@kacena395 neni zac. a daj potom vediet ak ho vyskusate 😉

grenka
14. jún 2012

@skolara citam ze ste mali tiez toho certa v nose a to kde kupim?dakujem....malemu zistli 2x o sebe mal zapal priedusiek doktorka mi povedala ze alergia z mlieka ale ja tomu neverim....lebo jemu sa z nic z toho nerobi....

grenka
14. jún 2012

@lemge ahoj a pomohlo vam to?nam v nosteku zistili stafyl.a uz 2x mal po sebe zapal priedusiek jemu z nosteka z tecie dole a dostava zapal...teraz ako prisla jar tak pele asi a teplo mu to vyvolalo....myslim si ze sme to doniesli z porodnice co moja doky povedala ze....od malicka mal bacila v moci a nazov som nevedela....vcera mi sestricka vravi male stale toho stafyk.ale zatial mate antib ze sa uvidi...nechcem stale ho napchavat chemiou....z krvicky akoze nam doktorka ma podozrenie na alergou na kravske mlieko,pijeme krabickove....ale sa nebadam nic na nim ze ked spapa nieco z mlieka ze by sa mu robilo.....1 zapal bol ked mal 4 mes....a bolo to z jari tiez