Zlé pečeňové testy u malej. Čím sú spôsobené?

mba
30. máj 2008

Čaute. Pred mesiacom brali malej krv a zistili trochu zvýšené hodnoty AST a ATL. Dostali sme na to Flavobion. Včera sme boli na kontrole a hodnoty sa jej ešte trochu zvýšili, tak nám doktorka predpísala Esenciale Forte N (tuším tak nejako sa to volá) a o 6 týždňov ideme na kontrolu. Nemáte niekto skúsenosti so zlými pečeňovými testami? Čím to môže byť spôsobené? Trochu ma to znepokojuje.

junovka
30. máj 2008

u mojich deticiek nastastie niesu problemy, ale mne zistili pred paru tyzdnami.Tiez beriem Essenciale Forte....tiez nechapem z coho, ale na gastre sa lekar vyjadril, ze niekto ma vysoke pec.testy cely zivot a nemusi byt pricina.Tak, dakujem pekne.Velmi ma tiez s tym nepotesil 😠 Este som chcela podotknut, ze s tymto ma poslali na vysetrenie az na gastro, kde mi brali hadam 5 skumaviek krvy na asi 8 druhov chorob.Vysledky budem mat az o mesiac. 😖

lukin
30. máj 2008
junovka
30. máj 2008

lukin,mba mala na mysli pecenove testy u deticiek, nie u dospelych 😉 neviem ci je to iste?? 😕 😕

bibula
30. máj 2008

co strava?kojis?

mba
autor
30. máj 2008

hej, výlučne kojím. Malá nič iné nechce papať ani piť.

lukin
30. máj 2008

junovka: Jo já vím, ale psala jsem ji, že se může mrknout i tam, možná tam natrefí na nějaký příspěvek, který ji pomůže 🙂

andy.a
30. máj 2008

mba-to malej tie tbl drvíš a cps vysýpaš do mlieka ?? 😕

andy.a
30. máj 2008

a tieto lieky nie sú určené pre malé deti,Flavobion pre deti od 5 rokov a Essentiale Forte od 12 rokov 😉
teda ak som tvoje príspevky pochopila správne 😕

kili
30. máj 2008

andy, aj Adamko má flavobion 😕 , vôbec ma nenapadlo čítať k tomu lístok

Adamko má zlé peč. testy kôli všetkým liekom, čo bral, ale ako to bude ďalej, že kedy to konečne doberie fakt netuším.

andy.a
30. máj 2008

kili a drvíš mu to ?? dávkuješ po 1/4 tbl ?? 😕

kili
30. máj 2008

andy, nie nedrvým, strčím hlboko do krku a prejdem mu po hrdle 😀
jasné že drvím, a dávam 1/4 tab. 2x denne

frog
30. máj 2008

já si myslím že kdyby to prcek nesměl,tak by vám to nedali..určitě ne v plné dávce pro dospělého..a v jedné diskuzi jsem četla že se normálně dává.

vlasta80
31. máj 2008

Ahojte, no náš malý mal zlé pečeňové testy kôli žltačke, a ťahalo sa to skoro až do 10.teho mesiaca ☹ tiež sme najprv brali Flavobion, a skončili sme na Esenciale forte.Teraz už je to ok...klop klop 🙂

denisocka
24. feb 2009

nam vyšlo AST 1.01 a norma je do 0.93 - ale nikto nič na to nevravel 🙄

sikula
24. feb 2009

Cau baby, no my máme tiež Flavobion, už ho berieme vyše 2 mes., mudr. povedala, že keď sa to do mesiaca nezlepší, pôjdeme na Gastro. Uistila nás ale, že nemusíme panikáriť, že to niektoré detičky mávajú, hlavne keď boli skorej narodene (náš bol o 1 mesiac skorej)...že sa to časom spraví, tak nestresujeme 🙂

tara33
25. feb 2009

ahojte, aj moj maly mal zvysene pecenove testy, brali sme esenciale, trosku sa nam to znizilo, ale stale mame hranicne hodnoty aj po 6 mesiacoch ... chodime kvoli tomu na gastro, ale stale to nemame celkom dobre. Ale mudr. hovorila, ze kojene deti niekedy mavaju zvysene hodnoty ... tak neviem. Da sa to nejako ovplyvnit napr. stravou ?? neviete?

question
26. feb 2009

ahoj,aj moja AManda mala zle pecenove testy a tak od 2 mesiaca beriem favobino 2 denne po 1/4 tabletke a este budeme brat aj dalsie dva mesiace.ale mala mala dlho aj zltacku..skoro do 3 mesiacov. ale musim sa priznat,ze je ho davam vacsinou iba 1 denne,a tak samusim polepsit a davat 2 krat... tiez som nedostala nejaku odpoved,akurat,ze niektore to mavaju....

norik1
26. feb 2009

ako pise Denisocka, AST je normal 0,93 a my sme mali 10!!! dlho sa nam tahala zltacka a do toho prisla salmoneloza, brali sme Flavobion, Pyridoxin, Kyselinu listovu, Maltofer... brali sme to asi 3 mesiace.

Flavobion je pre deti od 5 rokov, ale v 1/4 davkach to beru aj male babätka - ved nam to predpisali v nemocnici...

petot
25. máj 2009

Nezabúdajte na vitamín C. Má ochranný vplyv na pečeň. Pečeň bez neho nevie fungovať. 😉

zuza.m
25. máj 2009

flavobion sme brali aj my.tiež mal zle vysledky.bol ešte dvoj mesačny tak hovorili že to može mat ešte aj zo žltačky.po liekoch sa mu to upravilo a od vtedy nas ani nikto nesledoval.je to liek ktory sa ma popdavat od 5rokov ale predpisuju to babenkam .asi stym maju dobru skusenost.

roka96
26. máj 2009

ahojte my sme mali pečenové testy zle. nám kazali brat vigantol 2 krát za den. teraz nám zase vyšli zle ale povedali nám, že u kojených deti je normálne, ked im jeden pečenový test výde zle tak neviem..
musím sa na to spýtat...

usek21
26. máj 2009

Moj maly flavobion netoleroval, neskutocne sa z neho vyhadzoval. Na gastro chodime kazdy mesiac a vysledky sa mu zlepsili az po zavedeni prikrmov. Lekar povedal, ze u kojenych deti to niekedy byva. Zltacka sa s nami tahala tiez asi 2 mesiace po porode.

motylek
26. máj 2009

Petot, z tvých příspěvků sálá ,,sláva vit.C,, 😀 😀 😀

junovka
26. máj 2009

motylek, pripajam sa k tebe 😀 😀 😀 😀

lindula3
31. máj 2009

ahojte... my sme brali tiez flavobion v 1/4 a pecenove testy sa nam upravili, mali sme to dost zvysene po dlho trvajucej zltacke...

roka vigantol? ved to s tym nema nic spolocne, to beru normalne vsetky deticky do 1 roka... a to ti preboha kto kazal na pecen brat vigantol? myslim ze to nema na pecen ziaden ucinok...

luciadan
1. jún 2009

ahojte, moj maly mal po porode tiez zle pecenove testy, ale vyrazne - AST a ALT okolo 4 az 5... chodili sme na gastro, kazdy mesiac mu brali krv, bral flavobion a moc sa to nezlepsovalo, bola som nestastna, nikdo nevedel z coho. potom som sa nad to povzniesla, malemu som prestala davat flavobion a teraz ich ma uz len okolo 1. vraj niektore deti z toho musia vyrast... neviem, ale uz by som si tym nikdy nenechala tak skazit prve mesiace s babom.. inak, pecen sa liecisama, pomahaju b vitaminy.

mrzuzana
22. júl 2009

ahojte aj moja 4mesacna dcerka zacala teraz uzivat flavobion koli zlym pec.testom , podavam jej na malej lyzicke rozdrvenu stvrtinu tabletky 2krat denne velmi ju napina a dnes sa mi az povrackala skusala som aj rozpustit v cajiku ale potiahne mi asi 3 krat a potom uz nechce.prosim nemate nejaku dobru radu ako mam podavat tabletku aby mi to nevyvracala spet pretoze to nema ziadny ucinok.dakujem

miskachrumka
22. júl 2009

nam nebrali krvicku na pecenove testy ja som stym mala vzdy problemy tak asi poviem doktorke 😠

veronika32
26. aug 2009

Ahojte maminky. Mam 18-mesacnu dcerku a tiez ma velmi zle vysledky na pecen. Narodena bola nacas, kojenecku zltacku nemala, nekojila som ju, nemala som mlieko. Uzivali sme 2 mesiace flavobion a vysledky sa este zhorsili. Doktorka nam rodicom doporucila tiez odber krvi, ci to nie je dedicne. Teraz nas poslala k odbornicke, tak uvidim co bude. Uz teraz mi je strasne luto anjelika, lebo strasne moc vyvadza a placka pri odbere. Tiez si lameme hlavu, z coho to moze byt. Alkohol nikto z nas nepije, vyprazane malej tiez nedavame, snazim sa ju krmit zdravo ... Viete niekto poradit comu by sme sa mali vyvarovat v strave ??? Co som nasla na nete, tak z toho jej vlastne este nic nedavam.
Med a tvaroh doporucovala niektora maminka, ktora sama mala zvysene pecenove hodnoty, ale niekde inde som zasa citala, ze tvaroh je velka zataz na pecen ... preto sa neodporuca detom do 1 roka ??? Tak neviem, som bezradna a zufala ... do nemocnice sa mi nechce, resp. bojim sa toho.

lucia1004
27. aug 2009

ahoj Veronika, tvaroh v ziadnom pripade, je velmi zatazujuci pre oblicky a med je alergen a neverim, ze by to pomohlo.... my sme mali zle pecenove testy tiez (taktiez maly narodeny v termine, bez zltacky, tiez nepijeme🙂- nevieme preco doteraz. Zacinali sme liecbu Flavobionom (ale to je vlastne len "vitamin", takze by ho mohol brat aj teraz...) - tiez vôbec nezabral, stale sme chodili na odbery (kazdy mesiac), neskôr uz na gastro a pomohol nam az liek Essentiale Forte a zavedenie prikrmov. Tiez uz si dr. myslela, ze genetika, ale kedze sa to upravilo liekmi (hoc silnejsimi), tak to je v pohode. A B-vitamin - to nam povedala aj na gastre, ze je vhodny. Teraz uz neberieme nic, ale pre svoju spokojnost by som chcela ist na odber, aby som vedela vysledky, len neviem ako sa dostat na ten odber, ked nema viditelne problemy☹