Zlomená kľúčna kosť. Máte nejaké skúsenosti?

lulu2
28. júl 2009

ahojte,dnes sa nam "podarilo" zlomit si klucnu kost na kupalisku pri pade zo smykalky 😒 Ondrejko bude mat 2 a pol roka, tak nam nedali sadru len bandaz, ktoru ma cez rucky a chrbatik, od bolesti nic 😲 Bojim sa ako to zvladneme kym sa to zahoji. Nemate nejake skusenosti? Ospravedlnujem sa ak uz je tu ta tema, ale nenasla som ju.

dajna11
5. aug 2013

@schvarzy to sa j edná o dceru má 12... 😀

dajna11
5. aug 2013

@aristka ved to neviem,vieš hnevá ma taký názor lekára,ja sa mám rozhodnuť čo s tým...ja som študovaná?a ked sa niečo doserie ja si asi mám búchať hlavu že prčo som to neriešila inak nie?

aristka
5. aug 2013

@dajna11 je to nejaká ambulancia,alebo chodíš do špitála....lebo by som to riešila s traumatológom zo špitála,alebo by som vyhľadala v čo najkratšej dobe iného,kým sa to dá riešiť...

aristka
5. aug 2013

@schvarzy je zlomenenina a zlomenina a veľmi často takto bandáž nepomôže a musí sa fixovať aj iným spôsobom...

dajna11
5. aug 2013

@aristka to bolo v špitáli na pohotovosti včera,traumatolog doki.premýšlam ísť ešte vo štvrtok po názor nejakého ortopéda čo má tu ambulanciu....len zasa nemám snímok,ten ostal v nemocnici

aristka
5. aug 2013

@dajna11 nemusíš,znovu choď do nemocky pýtaj si primára a rieš to s ním...alebo sa spýtaj sestričky komu by si mala ísť..nemusíš ísť znovu k tomu istému dr.ak sa on nevie vyjadriť ...nejednaj s ním...pekne si zavolaj do špitála daj si spojiť primára traumatológia telefonicky a povedz svoj problém a ako si dopadla a či by sa malej nato nepozrel,aby sa niečo nezanedbalo...takto to rieš a neboj sa a nenechaj sa odbiť...

luciapet
8. feb 2014

Chcem sa vas opytat. maly si 2,5 rocny zlomil klucnu kost. Spadol nestastne z gaucu. Az o tri dni som si vsimla az pri kupacke ze ma lavu stranu hore opuchnutu, asi by som si to ani nevsimla. Stazoval sa mi ze ho boli len ked som ho isla zobrat na ruky, ina cele dni nic. Tak som isla na pohotovost a mame ju zlomenu. Skoro som odpadla. Hovorila som lekarovi ze keby mu to neopuchlo tak si to do kelu ani nevsimnem ze je nejaky problem. Lekar povedal ze ked by som si to nevsimla vraj by sa nic nestalo a zrastlo mu to. Vraj to tieto male deti uplne inac beru ako dospely. Ale co sa chcem spytat. na pohotovosti mu to zaviazali, tusim nejaka vata potom obvaz a nakoniec taka paska. Chcela by som vediet uz sme tak tyzden a mame ist na kontrolu az o dva tyzdne ze ci sa to nezvikne prevezovat????? Nakolko sa mi zda ze ten obvaz dost zacina smrdiet. aj vam nechali deti v tom jednom cely cas???

pammy
11. dec 2014

@lulu2, @mimikyky, @andreah70, @ivankova, @cat, @kyslicka, @luciapet

Baby, mozme sa Vas opytat, ked mali Vase deti zlomenu kk, mali tak krivo ramienka? Mame to zlomene 14 dni, mame motylika, ale ma tie ramena jedno vyssie, jedno nizsie. Tak ci je to faza, alebo to mam ist riesit? Kontrolu mame az o tyzden... Dakujem...

zuzu309
1. jan 2015

@cat ahoj, je to síce už staršia vec, ale včera sa malému podarila zlomiť kľúčna kosť, chcem sa opýtať, v akej polohe ti malý spaval v noci? Iba na chrbte? Včera som sa na to zabudla na pohotovosti opýtať...ďakujem😊

emocka
1. jan 2015

Môj syn mal zlomenú 2x, tú istú, asi 1,5 ročný a potom asi 4 ročný. Sa mu to normálne zrástlo. Funguje. Dokonca tá guľka-hrčka, čo tam bola mu celkom zmizla. /Teda asi o 2 roky počas seansy Kašpirovského, čomu som sa fakt čudovala/. 🙂

buba987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manzanillaa
1. jan 2015

Ahojte, náš si tiež ako 2 a pol ročný zlomil kľúčnu kosť pri páde z gauča (ja som si asi ako 6 ročná zlomila tiež kľúčnu kosť pri páde z postele) a zrástlo sa mu to pekne, dali nám tiež len taký hrubý obväz okolo ramien a nechali do ďalšej kontroly, malý už na pohotovosti šantil, akoby sa nič nestalo...ale tiež závisí, ako si tú kosť dieťa zlomí, my sme mali len akoby takú vlnovku, že kosti neboli moc od seba a tak ho to nejak nebolelo...keď som si tú kosť zlomila ja, tak som mala obviazanú celú vrchnú časť a pod pazuchami som mala nejaké podpery či čo a nemohla som sa sama ani otáčať na posteli, otáčali ma rodičia, raz na chrbát, raz na brucho...deťom sa zlomeniny rýchlejšie a lepšie hoja, ako nám dospelým.

moma80
1. jan 2015

@zuzu309 náš malý spinkal iba na chrbátiku a podkladali sme mu malý vankúšik, mal to tak 6 týždňov, tiež mal motýlika

zuzu309
1. jan 2015

@moma80 ďakujem za info😊 jeho tie obväzy dosť tlačia, musím tú vatu stále posúvať a sťažuje sa,že ho boli chrbát na opačnej strane ako zlomenina...

zuzu309
1. jan 2015

@manzanillaa malý mal zlomeninu do striesky, nie moc ale ani nie malo, a na to aké je on sidlo, tak teraz sa moc nehybe...ale je to len 24 hodín,tak uvidíme, čo ukáže čas😉

manzanillaa
1. jan 2015

@zuzu309 Prvé noci malý tiež zle spával, budil sa a otáčala som ho opatrne ja, ale potom to už bolo fajn...a ten obväz sme mali v lete, keď bolo teplo, sa čudujem, že nedostal nejaký ekzém, keď sme to nemohli dať dole..

moma80
1. jan 2015

@zuzu309 tiež sme mali ten problém a nechceli nám to na úrazovke previazať a mal to do krvi zaparené, ako mu dreli obväzy, tak som mu to vyčistila vlažnou vodou, osušila a natrela sudokrémom, ale len toľko, koľko sa mi podarilo dať prsty. Natlačila som mu tam ešte vatu.

zuzu309
4. jan 2015

@manzanillaa
@moma80 ďakujem vám za rady 😊

kikina2
8. jan 2015

Ahojte dievcata aj my vstupujeme do klubu zlomenych klucnych kosti...malicka isla v noci cikat a predstavte si ze tak nestastne sa lupla do dveri ze si ju zlomila.bola v polospanku tak chudatko ani nevidela na ocka.tesoli sme sa do skolky no miesto toho mae motylika a velke bolesti.potesili ste ma vsak ze deticky to dobre znasaju prezit prve dni a verit ze sa to dobre zrastie.dakujem za rady vsetko dobre a uz nikdy ziadne urazy ;)

hanulka26
10. jan 2015

@lulu2 ahoj,našla som vašu tému o dcérke, moja má teraz tiež zlomenú klucnu kosť a tiež má 2 roky 9 mesiacov. Chcem sa spýtať, či ste dávali aj obklady a ako sa mu darí teraz?? Ak môžte dajte prosím nejakú radu.ďakujem hanka

lulu2
autor
19. jan 2015

@hanulka26 Ahoj, nedávala som žiadne obklady, ani nič od bolesti. Kosť sa rýchlo zrástla a teraz nemáme žiadne problémy. Mali sme úplne bezproblémovú liečbu, len s "motýlikom" - nič iné a všetko je OK. Držím palce.

hanulka26
19. jan 2015

dakujem pekne, aj za odpoved.. 🙂

123mario123
20. okt 2016

@buba987 to mam aj ja a ešte prepadlinu na pravej strane prsníka :(((

vvia
26. apr 2017

Baby kolko sa vam deticky nevedeli otocit? Kolko dni?

fadama
26. apr 2017

@vvia otocit akoze v poteli myslís na druhú stranu ? Cca týzden.

vvia
26. apr 2017

@fadama akoze vobec z chrbta sa dostat. Maly este aj 2dni po zlomenine sa pothó a padol a dal pred seba rucky tak som nervozna ci sa este nieco nemohlo pohorsit

fadama
26. apr 2017

fúha iba 2 dni po zlomenine zas spadol ? a kolko má rokov ? no neviem ak ho bolí isla by som k dr.

vvia
26. apr 2017

@fadama hej ale u nicoho iba sa potkol. Tak neviem a ma 15mesiacov

vvia
26. apr 2017

@fadama
@fadama ma sa lepsie len sa stale nevie ani otocit

fadama
26. apr 2017

@vvia Tak to je este malicky a kedy idete na kontrolu a treba jej povedat ze zas spadol. Len aby sa mu to dobre zpojila tá kost. No moj sa po tyzdni zacal uz aj otácat a to aj ked mal druhý krát zlomenú tú istú kost.