Zlomená kľúčna kosť. Máte nejaké skúsenosti?

lulu2
28. júl 2009

ahojte,dnes sa nam "podarilo" zlomit si klucnu kost na kupalisku pri pade zo smykalky 😒 Ondrejko bude mat 2 a pol roka, tak nam nedali sadru len bandaz, ktoru ma cez rucky a chrbatik, od bolesti nic 😲 Bojim sa ako to zvladneme kym sa to zahoji. Nemate nejake skusenosti? Ospravedlnujem sa ak uz je tu ta tema, ale nenasla som ju.

teodorka
29. júl 2009

ja som mala zlomenu klucnu kost ked som mala 7 rokov ....pamatam si to takze to asi na zaciatku bolelo sakramentsky ale vyrastla som 🙂 a nemam s tym ziadne problemy 🙂

mimikyky
29. júl 2009

dcéra maal zlomenú kľúčnu kosť ako 4,5ročná, mala bandáž, a po pár dňoch už nemala ani bolesti,a zvykla si úplne bez problémov 😉

andreah70
29. júl 2009

mojim obom deťom sa podarilo zlomiť si kľúčnu kosť pri lyžovačke, dcérka nosila bandáž z elestického obväzu, pri synovi poučená zo zlomeniny dcérky som mu dala predpísať také špecialne popruhy, nosili sa cez oblečenie a bolo to omnoho lepšie ako bandáž bolo to niečo takého http://www.ortex.sk/012.htm

narciska77
29. júl 2009

Ahoj, moja dcera mala zlomenu klucnu kost pri porode ☹ a potom ako 1 a pol ročna. Spadla zo sedačky v obývačke na bok. asi ju mala este nejaku oslabenu. Sadra sa na to nedáva, tiež mala len obviazane okolo ramien ,cez chrbátik. ak nájdem foto dam do albumčeka.Dnes ma skoro 3 roky ,ked jej prejdem po klucnej kosti má tam taku akoby hrčku, to jej tak ostalo.Problémy sme mali len z obliekaním. 😒

lulu2
autor
30. júl 2009

dakujem za prispevky, ta bandaz je presne to na co dala andreah70 odkaz, akurat my to mame nosit pod oblecenim. chcem sa este opytat nechali si to detom stale, alebo obcas ste to aj dali dole? My tiez mame problem iba pri obliekani, hra sa pekne, ale rucku pouziva menej, asi ho to boli 😢

narciska77
30. júl 2009

Ahoj,nam dali len take obväzy,takže to malá mala stale na sebe,az do kontoly u dr.

zuzana.k
30. júl 2009

A maly normalne beha a funguje? 😕 Ja som mala zlomenu klucnu kost,a mala som stale bandaz, ale to som lezala sa mi nedalo chodit, prve dni ma nosili do kupelky..drzim palce 😒

bebel
30. júl 2009

Bruno sa nám prevalil z manželskej postele ako 7 mesačný, pretože manžel ako 2.zábrana odišiel skoro ráno so psom von ...a ja som už len v takých mrákotach, unavená....malého nedala po kojení do postielky .
A mal zlomenú kľúčnu kosť.
Urobili mu z obväzov takú 8, ktorá mu držala lopatky pri sebe a chodili sme na kontroly.
Zrástlo sa to bez problémov a už na 2. deň sa krpec tváril akoby ho vôbec nič nebolelo.

lulu2
autor
31. júl 2009

Zuzana.k - tak maly funguje normalne ako keby mu naozaj nic nebolo. Rucku normalne pouziva, akurat v nej nedviha tazke veci. Boli ho to asi len pri obliekani, lebo iba vtedy sa stazuje. Bala som sa ako bude spinkat v noci, ale on si lahne na tu stranu co ho neboli a pekne zaspinka a v noci sa obrati na brusko, to mu tiez nevadi. Detom sa to zrasta asi skor ako dospelym, teda aspon dufam... 😉

ivankova
20. aug 2010

ahojte moja 5.roc. dcera ma zlomenu klucnu kost ☹ , vie mi niekto povedat kolko sa to cca hoji?dakujem

latvia
21. aug 2010

@ivankova cca 4-6tyzdnov

ivankova
22. aug 2010

dakujem,lebo absolutne o tom nemam ani predstavu,kedze ja som nikdy nemala nic zlomene. A tiez sa dcerka vypytuje ci bude moct ist do skolky nacas..,..takze asi nie ☹

cat
22. aug 2010

ivankova, moj 4r. syn mal zlomenú klúčnu kosť v apríli, 5 týžňov preto nebol v školke, veď bol obviazaný..ale bolelo ho to "iba" ten prvý týždeň, na ďalší už nebyť obväzov, ani by nevedel,že mu niečo je..

ivankova
23. aug 2010

dnas sme boli po tyzdni na kontrole a kosticka sa zatial vobec nezrasta ☹ zase mame prist o tazden na kontrolu a rtg.
cat ako mal tvoj syn obviazanu rucicku?lebo dcera ma okolo ramienok taku ,,osmicku,,ale neviem ci je to vobec nieco platne...

cat
25. aug 2010

tiež mal okolo ramienok osmičku, jemu sa to pekne zahojilo ale za 5 týždňov..tie prvé dve kontroly,tiež nič moc..že to je vec zdĺhavá a má spať s rukami hore..ale to moc nešlo,mal ich v noci všelijako..ako sa dalo.

kyslicka
25. aug 2010

@ivankova môj 7 ročný syn mal tiež v zime zlomenú klúčnu kosť, nemal to ani previazané iba si musel ruku držat v šatke a na kontrole sme boli po dvoch týždňoch a mal to už pekne zrastené na 80% načo doktor povedal, že je to už dobré a mohli sme dať aj šatku dole.Najhorší je asi ten prvý týždeň vtedy nevedel ani ako má spať, držím palce aby sa to pekne zahojilo

adoo00
21. nov 2010

ja som si zlomil klučnu kost pri schovavačkach a sni to tak nebolelo
😀

snehulienka
6. okt 2011

no tak sa pridavame do skupiny, kedze sa tu dlho nik neukazal...dcera si dnes pri hre zlomila kk a ani neviem ako, na ihrisku, v plastovom domceku, asi sa nejako smykla a na nieco spadla, bolo tam viac deti..
tak nam to ofacovali ako osmicku, ale pride mi to len take provizorium.
budeme kukat tv, ruku podlozenu, a neviem kedy pojdeme von a pod...no co uz, niekedy ich neustrazime.

katmi
6. okt 2011

ano.. moja mala mala zlomenu klucnu kost v 10mesiacoch...smyklo sa jej a spadla z postele.. klucne kosti nedavaju do sadry, urobia "motylika" a zhoji sa to samo...

sakura77
11. máj 2012

@mimikyky
@lulu2
baby,ako dlho vam krpci nosili tu bandaz? lebo moj syn si zlomil tiez klucnu kost v skolke,ma to len s tym obvazom vyviazane do osmicky,len mne sa to zda strasne labilne,bandaz mu skusali dat u lekara ale bolo mu to velke,tak dali len toto,ale pozeram ze vy ste tiez mali male deti,takze asi sa daju zohnat aj mensie tie bandaze,zeby som mu to kupila..on to ma tyzden zatial.tak by som chcela vediet ze ako dlho to mali vasi ,ci sa mi to este oplati kupovat...

lulu2
autor
11. máj 2012

ahoj @sakura77, nasa bandaz bola na suchy zips, takze som to mohla stahovat ak sa tie obvazy trosku natiahli a cele sa to uvolnilo. Bandaz sme dostali v zdravotnickych potrebach, (recept sme dostali od lekara na pohotovosti) najprv si ho tam zmerali a potom mu ju urobili presne podla jeho velkosti, mali sme to hotove asi za 3 hodiny. Nepamatam sa, ci sme za to nieco priplacali. Bandaz sme nosili myslim 10 dni, ale neviem ci to pamatam spravne, uz to bolo davno 🙂

sakura77
11. máj 2012

@lulu2 dakujem ti za odpoved,takze my mame dnes 8 den,takze uz asi by to bolo aj zbytocne,ten obvaz nie je nic moc,tak ale uz teda vydrzime,neviem preco mi to nenavrhli hned tam,myslela som ze take male nie su..no uz nic teda

ajabaja
16. dec 2012

Ahojte. prave sme sa vratili z pohotovosti. klucna zlomena a dalsia nad nou nastiepena... dcera ma 3,5roka.dali jej tam len obvaz. zajtra ideme brart mieru na bandaz, nakolko taku malu nemaju. daju ju vyrobit. asi XXS... najmensiu mali S, ale aj ta na nej visela. tak podla toho, co tu citam, bude to viac ok ako som myslela, snad 🙂

dajna11
4. aug 2013

ahojte....moja r dcera si zlomila klučnu kosť ale dozvedela som sa to zhruba po týždni a to sa už poamly zrsatá tak neviem čo dalej,na pohotovosti dr povedal že bud operovať alebo fixaciou sa to napraví....má tam taku hrču a že by po fixácii mala byť menšia,možno a operáciu nevelmi by dával abny nemala jazvu kedže je to dievča....ale mne ifde o to aby mala funkčnu plne ruku,aby nemal atam taku hrču a ak tomu má pomocť operácia kašlem na jazvu...len neviem na čo sa mám prikloniť....a tak babo rad!!!!

aristka
4. aug 2013

@dajna11 najlepšie to zhodnotí traumatológ,ten povie ako to riešiť,jazvička je nič oproti tomu ak by boli problémy s hybnosťou ruky ,keďže aj kľúčna kosť drží celý pletenec ramena ,...inak tomuto podobný úraz máme doma len s tým rozdieľom ,že u nás je kľúčna kosť rozdrvená a bolo treba to riešiť operačne a dúfam ,že hybnosť ramena a celkovo ruky bude zachovaná.....správne rozhodnutie a rýchle zotavenie prajem...

dajna11
5. aug 2013

@aristka no hybnosť vraj bude dobrá len ide o to že sa bojím aby nemala tam tu gulu,to nevie ani doktor či ostane lebo dcera ešte rastie a tak aj kosť a teda nevie povedať aká velká a či vobec ostane.rukou hýbe aj teraz celkom dobre kedže s tou zlomeninou dalej aj jazdila na koňoch,len tam nechcem tu guču aby mala to radšej jazvu ale traumatolog mi povedal že by to nerád rezal....ale sa mi zdalo že koli tej jazve nechce,viem že sa to operačne rieši málokedy,tak neviem prečo to narvhol a aby som sa rozhodla,nemá to trieštivu zlomeninu,ale už je skoro týždnová tak nevbiem v akom procese hojenia to už je

aristka
5. aug 2013

@dajna11 ono by sa dal ov tom zabrániť jedine vtedy ak by to operačne zafixovali,takže buď jazvička alebo hrčka...,al ak je hybnosť dobrá a hrčka nie je tak viditeľná ,ja by som to neriešila...a traumatológ by stav hojenia a ako to je mal vydiať dobre zo snímku...

dajna11
5. aug 2013

@aristka a ved o snímku mi nič nepovedali ako to je tam....videla som ho,je to krásne zlomene...ale to väzivo okolo to ja neviem posudiť,to by mal on ale nepovedal nič.dneska som sa ho pýtala či tá hrča tam ostane,lebo to rozhodne nechcem a on že som vám to hovoril včera ako to je a nezmenilo sa to do dneska....ako fajn,som bola včera vyklepaná,tak ja si to tak všetko pamätám....ale nech....ked jej to plece natiahol do zadu tak hrčk aje menšia,ako sa tá kosť od seba vzdaluje,pruží to vraj tak to nieje asi na pevno ešte zrastené,dostala tu bandáž,čo jej plecia ťahá do zadu,no uvidíme....asi je to tak že ked operovať bude jazva a ked nie tak ostane hrčka že???

aristka
5. aug 2013

@dajna11 vieš ,ale to je klúčna kosť aj keď je bandáž jej to tam behá ,je to nestabilné,ak tým takto hýbal a hrčka sa zmenšila zrastené o zrasetení nemožno hovoriť,nehovoriac je to krátka doba,ja neviem ja by som to dala spraviť ,dajú kirschnerov drôt,tam sú jazvičky minimálne a hotovo ,bude to zafixované a žiadne hrčka ,po dvoch mesiacoch vyberú,alebo ako sa dostanete na oper.plán....a budete mať pokoj...

schvarzy
5. aug 2013

Ja som tiež mala zlomenú kľučnú kosť, a bandáž sa dáva vždy lebo je to vlastne omotané cez celý hrudník...Ešte šťastie, že je maličký, tak si to ani moc nebude pamätať neskôr, a zahojí sa mu to 🙂 Len horšie je ked ho to začne svrbieť podtým...ja som to takto mala 2 mesiace...