Žltačka - môže sa vrátiť?

manika77
7. okt 2009

ahoj mamicky...potrebujem poradit..ked sa maly narodil mal silnu zltacku..bol lieceny fototerapiou, domov nas pustali az na osmy den ale to sme mali stale zltacku ...mal styri mesiace a este stale ju mal...potom zistili malo zeleza co ma doteraz...a mne sa zda ze maly ma zlte rucicky zase..teda vraveli mi to aj znami...myslite si ze sa moze vratit zltacka????
maly ma devat mesiacov.

dzio2
7. okt 2009

nie nemala by ake hodnoty si mala ked vas pustali domou

manika77
autor
8. okt 2009

my sme mali bilirubin 355 ...a to uz bol dost klesnuty 😒
len on uz bol pat dni v kuse na tej fototerapii a viac to vraj nemoze byt jak pat 24 hodinoviek

nikollette
8. okt 2009

Manika, ja som niekde tu na MK, čítala že sa môže vrátiť, ale neviem či to bolo myslené, už po tak dlhej dobe 😒
my sme si tiež užili svoje so žlatčkou, ( malý je mal cca do 3mesiacov 😖 ) stále kontroly, odbery, papali sme carbosorb..
v nemocke bol tiež na fototerapii, potom aj na babybilde...

miaka
9. okt 2009

mam pomerne bohate skusenosti s novorod. zltackou, kedze vsetky moje styri deti ju prekonali 😒 . Moje deti boli tiez zlte dlhsie, to prve do tych styroch mesiacov. Jednalo sa vsak uz o zltacku dojcenych deti, nejaka zlozka v materskom mlieku spomaluje odburavanie bilirubinu z krvi.Je to neskodne. Nam poradila lekarka internistkal prevarit jednu davku materskeho mlieka a velmi to pomohlo. Neviem, ci je syncek kojeny, ak nie tak mozno to pomoze inym mamickam. Nasa vtedajsia pediatricka to prvykrat pocula a narobila vela zbytocnej paniky. Najlepsie je vidno pretrvavajucu zltacku na ocnych bielkach.

miskachrumka
9. okt 2009

no mi sme so zltackou chvalabohu mali problem len 3dni inac mu to zmizlo v nemocke tak neviem poradit ale podla mna manika sa to už nevrati ved je už mali veliky! 😉

nikollette
9. okt 2009

Miaka, nám teda prevárať MM nepomohlo... a to som prevárala aj týžden či dva 😒

dzio2
10. okt 2009

nech mu lekar vezme krv na test a uvidis

cessy
10. okt 2009

manika cim skor by som isla k lekarke na odber krvy.....moze mat nieco s pecenou....

tiez sme maly dlho zltacku, ale chvala bohu po 4. mes to preslo

dominikakubiculka
8. nov 2023

@manika77 môžem sa spýtať, ked je to uz niekoľko rokov dozadu, ako sa ma malý teraz?
Ma nejake následky z tých vysokých hodnôt?
Nas maly ma tiež vysoke hodnoty a bojim aa dôsledkov..