Žlté fliačiky na hlavičke dieťaťa. Čo to môže byť?

zuzube
3. jún 2009

ahojte mamicky,
minule som si vsimla nasej malej na hlavicke take malinke zlte fliaciky a dnes su znova tam. ma ich hore na hlavicke pod vlaskami, tam kde ma fontanelu....mala ma 10mesiacov...neviete co to moze byt?

sipcek
3. jún 2009

nema seboreu?take supinky?

womenne
3. jún 2009

zuzu ak je to šupinate su to decxke lupinky zbaviš sa ich tak že jej naolejuješ hlavičku a hustym detskym hrebienkom jej to jemne vyčešeš,zvykne sa to vracat.

eimiky
3. jún 2009

asi to bude ta seborea, myslím, že tu je aj niekde taká téma.My sme to natierali pred kúpaním infadolanom, krásne to zmäklo a vyčesali sme to.Mali sme to asi zo 3 krát ale teraz už nemáme musím klop klop klop

tinkaaa
3. jún 2009

súhlasím s babami ak je to šupinaté alebo to vyzerá,že sa to oddeľuje od hlávky je to tzv.detské blatko ktoré treba vyčesať alebo po kúpkaní a naolejčekovaní jemne vyškrabkať von,aj my sme to mali 😉

zuzube
autor
3. jún 2009

dakujem dievcence, tak skusim, my sme to vobec nemali ked bola ivka malinka, tak som si myslela, ze to bude to, ale ze to dostala az teraz?

sipcek
3. jún 2009

kludne sa to moze stat,neboj,nie je to nic hrozne,my sme to mali zatial 2 krat.pomoze aj salicilovy olej a tak ako pisu maminky sa to vycesava. 😉

womenne
3. jún 2009

zuzu moja 11ročna neter to ma stale nemože sa tohozbavit,ma hrozne huste vlasy takže jej to nieje vidno,ale zase sa to tažko vyčesava,tiež sme si mysleli že to v takom veku nemože mat ale kožna topotvrdila.

miskachrumka
3. jún 2009

aj mi to mame ja použivam po kupkani olivovy prirodny olej a potom tiež vycesvam!ale bojim sa tam kde ma fontanelu neviem ci sa odhodlam aj tam sa bojim že mu ubližim! 😒

lindula3
3. jún 2009

baby nestraste ze sa to moze vratit... my sme sa toho akurat zbavili, to vycesavanie bolo strasne, mala ma od narodenia huste dlhe vlasky... aky sampon pouzivate na vlasky?

sipcek
3. jún 2009

ahoj,ja od mala pouzivam detsky johnson cerveny,nam vyhovuje

zuzikmeduzik
4. jún 2009

ahojte, my máme tiež šupinky ale nejdú nam po naolejčekovaní vyčesať. Pod vyčesávaním myslím tú detskú kefku na vlásky - vy ako vyčesávate? Hrebeňom mi to pripadá surové...

eimiky
4. jún 2009

ja som vyčesávala takým hustým hrebienkom, kefkou sa to nedalo.keď je to mäkké po tom olejčeku, ide to pekne dolu

cestovatelkaandrea
4. jún 2009

zuzikmeduzik, ja som nasemu malemu hlavicku naolejovala hodinu pred kupelom a potom po kupani som mu to vycesavala takym detskym hrebienkom. islo to lepsie ako s detskou kefou a nebolo to surove neboj 🙂 no a vsetky lupiny mu zisli hned po jednom precesani. este sa mu to niekedy opakuje ale vzdy po tejto procedure mame na dlho pokoj 😉

lindula3
4. jún 2009

mne dala doktorka taku mastnu bielu namiesanu masticku a kefou sa to vycesat neda urcite, treba na to ten detsky hrebienok a ono sa to zacne vzdy olupovat same po niekolkych dnoch...

noricka
4. jún 2009

ahojte,moj synček to má tiež,dokt mi dala taký olejček z lekárne a mám to tým natierat a vyčesávat,no ja som to vyčesávala iba kefou a vobec to nešlo,tak včera na poradni ma sfungala.Tak to skusim tým hrebienkom.A ako to potierate?Ja navlhčím odličovací tamponik a tak,no doktorka povedala,že mu to málo olejčekujem,tak potom neviem ako viac.

cestovatelkaandrea
4. jún 2009

noricka, ja som mu to normalne naolejovala detskym olejom tak ze mal to miesto dost mastne a po hodine posobenia tie lupinky tak zmakli, ze isli lahko vycesat 🙂 asi mu to fakt malo naolejujes s tym tamponom. normalne si nakvapaj viac oleja na ruku a tak mu to rozotri.

miskachrumka
4. jún 2009

CESTOVATELKAANDREA DOBRY TYP JA SOM TO ROBILA NAOPAK ŽE PO KUPKANI SOM MU NATRELA HLAVKU ALEJOM OLIVOVIMA DO RANA NECHALA CIAPOČKU A RANO VACESALA!SKUSIM TO TEDA NAOPAK!ALE UŽ TOTHO NEMAME VELA LEN OKLO LUPIENKU A NANOM!