Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

awalancha3
21. dec 2010

@lamarika .dakujem, že si mi napisala, tak uvidím, čo mne povie moja doktorka..a ked budes mat cas tak mi povies ako sa vám darí? ci sa to dalo vycesat z vlaskov a co robia pupinky na tvaricke? dakujem

d.a.n.k.a
29. dec 2010

ahojte, necitala som celu diskusiu, ale nam pomohla modra indulona. Prvemu synekovi som to poctivo natierala olejcekom a vycesavala. Trvalo to nejake dva tyzdne, kym sme sa supiniek zbavili. Druhemu syncekovi som hned dala modru indulonu. Rano som mu natrela hlavku (nemame vela vlaskov, takze nebol problem) a vecer po kupeli bolo po supinkach. Vobec som nic nevycesavala, supinky zmizli same. Nejako som si zvykla, ze modra indulona u nas zabera na vsetko. 🙂

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cruelty
24. jan 2011

ahojte...dcerka bola od narodenia vlasata a ked sa jej objavili zlte supinky vo vlasoch, bola som zufala...natierala som jej hlavicku kazdy vecer, rano som vycesavala...na niekolko dni supinky zmizli ale potom sa objavili este vo vacsom mnozstve...lekarnik nam poradil konopny sampon od CutisHelp...takze kazdy druhy den som jej umyla vlasky samponom, potom natrela hlavicku salycilovym olejom a rano sli supinky z hlavky lavou zadnou...asi po dvoch tyzdnoch nam supinky uplne zmizli 🙂

maroli
24. jan 2011

Niektor babatka maju radi skrabkanie po chrbatiku,niektore po hlavicke.Mojmu som supinky zoskrabkala nechtom a viac sa neobjavili.Odvtedy mu hlavicku umyvame len vodou raz za tyzden.Myslim ze sa to moze tvorit aj z kazdodenneho umyvania vseliakymi samponmi akoze pre babatka.Ale im staci aj cista voda.

lliillii
24. jan 2011

My sme mali supinky po celej hlave. Poradila som sa s lekarkou aj lekarnickou a kupila som mast priamo na tento problem. Natreli sme to iba raz, nechali 30 minut posobit a potom vycesali na dva krat. Pokozka hlavy bola nepodrazdena, nezacervenala, jednoducho krasna - akoby ani nikdy ziadne supiny nemala. Odvtedy mame pokoj. Pokial by niekto chcel poslem aj presny nazov masti.
@maroli
neviem si predstavit ze by som jej to dala dolu nechtom, kefeckou som to robila vyse hodiny. A sampon nepouzivame, ani nic do kupela. Takze to asi tym sposobene nebude.

jop
24. jan 2011

nám pomohla mast Babysquam od Biodermy. Drahá, ale účinná.

lenocka1979
24. jan 2011

nečítala som odpovede, ale moja skúsenosť je takáto ... len namastiť ... býva na to mastička, alebo stačí detský, prípadne olivový olej ... namastiť poriadne postihnuté miesta ... nechať chvíľku pôsobiť, aby tie šupinky zmäkli a potom hustým hrebienkom vyčesať, ale až tak, že to úplne odškrabneš ... viem, znie to kruto, ale treba to všetko zoškrabkať tým hrebienkom a potom sa to stratí. vlásky sa síce od toho olejčeka ťažšie umývajú, možno až na druhý krát (deň), ale stojí to za to. môj malý s tým mával problém, ale stačilo namastiť, vyčesať (zoškrabkať hrebenčekom) a bolo po probléme 🙂.

mariana0915
24. jan 2011

aj my to mame,pouzivam saliciovy olejcej po kupani mu to nanesiem a nechtom zoskrabem ale na druhy den sa to hned objavy,doktorka vravela ze to tak byva az do 1roky skusim sa este opytat na masticku saliciovu 🙂

andrema
26. jan 2011

Ahojte, mojej malej sa tiez objavili taketo zlte lupinky vo vlasoch, najskor ako malinkej,ked mala par tyzdnov, dala som jej predpisany salicylovy olej a zmizlo to...teraz ma 10 mesiacov a mame to zasa...chystala som sa jej to natriet do vlaskov,ale mala akurat otocila hlaviku,ked som jej to chcela liat na hlavicku a kvaplo jej trocha do oka....nemate skusenost?
Zacala neskutocne plakat, oko som jej oplachla vodou...mala ho trochu zacervenane...no uvidim ako bude rano..
neviem najst o tom nijake informacie,co v pripade takejto nehody...prosim poradte... ☹

cervenec
26. jan 2011

holky na šupinky ve vlasech je nejlepší obyčejný olejíček aviril 😉 malé jsem to pořádně namastila a nechala klidně přes noc nebo přes den a pak vyčesala hřebínkem na vši(ten je na to super) pak umyla vlásky,stačilo to 2-3x zopakovat a bylo po nich 😉

mariana0915
27. jan 2011

@andrema ahoj mna nato upozornovala doktorka aby som davaal pozor davala si olejcek na prst aby sa mu to nedostalo do oci...........skus uvarit harmancekovy caj dat trocha na tampona prilozit na ocko samozrejme zimny nech je 🙂 harmancek je na vsetko 🙂

sakura77
27. jan 2011

nam poradila lekarka sampon z kozmetiky Babe,vyslovene na toto je to,v lekarni mi ho objednali,dvakrat som jej umyla s nim vlasky a bolo to 😉 a to je teda vlasata poriadne 🙂

piacere
27. jan 2011

aj my sme mali tieto šupinky, malý si najmä pri zaspávaní sám tak škriabal hlavičku, až to mal krvavé... skončili sme na kožnom, kde nám lekárka predpísala Excipial... tuším 2x som mu to natrela a bolo po šupinkách.... ale hlavné je natrieť a vyčesať... a dávať na to stále pozor, akonáhle sa objaví čo i len náznak, hneď vyčesať.... odvtedy hlavičku natierame po každom kúpaní a šupinky sa viac neobjavili 🙂

Ale myslím si, že stačí aj ten klasický Aviril olejček... ja naň tiež nedám dopustiť, aj keď teraz (po zlej skúsensoti s Johnson kozmetikou) používame obyčajnú modrú indulonu a malý je ako hodváb 😵

lukinkowa
27. jan 2011

Nám pomohlo toto do kúpeľa, nielen na šupinky na hlavičke , ale aj na suchú pokožku na zadočku a nožičkách http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

andrema
27. jan 2011

@mariana0915 ahoj, nastastie to mala cervene len chvilu vecer a dnes to vyzera ok...ani naznak nejakeho podrazdenia nastastie...

dyba
2. apr 2011

ahojte.
nám tiež pomáha vyčesanie šupiniek hrebienkom.pokožka na hlavičke je chvíľu červená, ale potom je to ok. problém mám iba so šupinkami na veľkej fontanele. som bojko,fontanely som sa nikdy nedotýkala. pri kúpaní iba jemene vodičkou a šampónom. lenže tie šupiny má na fontanele dosť hrubé. môžem použiť hrebienok aj tam? nemôžem malej ublížiť?
ďakujem

miroslavabuchtova
6. máj 2011

ahojte.chcem sa opytat,cim ste umyli, po pouziti salyc.masticky, babatku vlasky,aby neboli take mastne?mne doktorka povedala,aby som to umyla len detskym mydlom,ale ta mastnota vobec nesla dole.ma ich take dost mastne ☹ Nas Samko ma 2 mesiace.dakujem

janka0007
6. máj 2011

@miroslavabuchtova ja som jej to umyla normalne detskym samponom Johnson baby,nemala potom uz viac mastne.

kvojtanikova
6. máj 2011

@dyba ahoj, ja som vycesala aj na fontanele, samozrejme zlahka, netlacila som, ale pomohlo jej to. Samozrejme, predtym to mala aspon 1h natrete salicylovym olejom, aby sa to zmakcilo. 1x som vycesala a viac sa supinky neobjavili. Nemyslim ze by si jej tym mohla ublizit ak nebudes silno tlacit, ved ona nema mozog priamo pod kozou.

dyba
6. máj 2011

@kvojtanikova ahoj,nakoniec som ich vyčesala aj z fontanely,jemne. tiež už máme so šupinami pokoj. vlastne sa po prvom vyčesaní nevrátili 😉

kvojtanikova
6. máj 2011

@dyba jasne, prepac, ja som si neuvedomila ze prispevok je uz mesiac stary 😒 😒 😒 😒 Dneska mi to nejako nemysli.

dyba
6. máj 2011

@kvojtanikova ále ,aké prepáč.dík za odpoveď

notebuk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dana_l
6. máj 2011

my sme pouzivali obycajny baby oil. natreli sme na hlavicku asi 30 minut pred kupanim - nie len trosku ale aby to bolo mastne. a potom sme to tesne pred kupanim vycesali hustym hrebenom. vlasky sme umyli obycajnym baby samponikom. aj 2-3x. ak ma babatko viacej supiniek tak tento proces mozete opakovat aj kazdy den a ono sa tym postupne vsetko vycese. samozrejme jemne vycesat. pokozka bude trosku cervena a vycesete aj vela vlaskov - ved oni su tam akoby "zarastene" v tych supinkach. ale to je ok, ziadny strach ze ste dietatu vytrhali vlasky. to su len tie odumrete ktore nermohli same vypadnut. ak sa nahodou neskor supinky znova vratia tak rovnaky postup.
mojej kamaratky dcera mala celu ale ozaj celu hlavicku s vrstvou supin. poradili sme jej dat olej a ona bola prekvapena ze ako to rychle a ucinne "odislo". a nikto jej predtym neporadil co s tym robit.

med
7. máj 2011

Nám pomohl Kerasal. Dokotorka nám ho napsala na předpis a byl úplně zázračný. Malý měl úplně strupy ve vláskách, když jsem mu to vyčesávala, tak hrozně řičel a měl celou červenou hlavičku. Kerasal jsme mazali 2x denně a strupy změkly a pak to šlo nádherně vyčesat, bez řevu. A do dvou dnů 100% zlepšení.

mkg
7. máj 2011

@notebuk - ten krém sa už nevyrába

chantal21
7. máj 2011

My sme pouzivali SALYCILOVU mast,ta nam dokonale pomohla

iwulka23
7. máj 2011

@dyba ahoooj 🙂 tak jasne..aj ja som sa bala tam vobec dotknut..ale mam skoncenu zdravotku tak nemozem byt az taky bojko 🙂 citala som ze koza na fontanele je dost hruba ze dietaku nemozes nijako ublizit..nás tiež trapia te zlte supinky..a uz dost dlho..timejka to mala aj na tvaricke..kozna nam predpisala robenu mast z lekarne,tu som jej mala davat len vecer 1x a taky nejaky tekuty puder ten rano..z tvaricky jej to zmizlo cca po tyzdni..a ked sme maticky presatli pouzivat je to tu znava..a dokonca aj vo vlaskoch..a je toho hrozne vela..zacala som jej to znova mastickovat ale nepomaha..takze volame na kozne sa znova objednat nech s tym nieco robia..lebo aj ked mala nosi ciapocku ..a ked sme vonku tak jej to nevidno ale mne to velmi vadi..ked ju pohladim po hlavke tak same hrbolce a chrasticky..a mam pocit ze ju to asi aj dost svrbi..

dyba
7. máj 2011

@iwulka23 ahoj. podľa skúseností aj iných mamičiek viem, že fakt najlepšie je tie šupinky doslova ,,zoškrabkať,,.
ja som jej to takým ,,ostrejším,, hrebienkom jemnučko škrabkala. určite ju to nebolelo, lebo bola pri tom pokojná. výčesávala som to napr. pri kojení, alebo keď sa hrala. najlepšie po kúpaní, keď boli šupinky mäkké, alebo som jej to naolejovala olivovým olejom a potom škrabkala. skús 🙂