Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

iwulka23
7. máj 2011

@dyba dikycko za radu..budem skusat,ja som to robila s kefkou ale ako vidim tak to vobec nepomaha takze prejdeme na hrebienok..snad zaberie 🙂))

petja
8. máj 2011

doktorka mi na recept nechala udělat nějakou mast hodně tučnou,tu namažu na hlavu,dám na to třeba čepičku,aby se vše neumazalo,takto 2dny,potom umýt a vyčesat.Strupy změknou a nebolestivě jdou odstranit hustým hřebínkem.Pokud to má mimi i na tvářičce,hodně bych se zaměřila,zda nejde i o zkříženou alergii,ekzem

zuzka72
8. máj 2011

U mě to měli všechny děti a mě poradila doktorka-hodně namazat Avirilem, nebo jiným dětským olejíčkem, nechat působit tak 10minut a pak jen ubrouskem jemně krouživými pohyby stírat...zkuste funguje to a je to super vychytávka..hlavně jemně, netlačit a nedřít, pokud něco ještě zůstane, tak opakovat postup
@dyba seškrabávat se nesmí, zůstanou tam strupy, které teď nejsou patrné, ale ve stáří budou vidět , rozhodně neseškrabávej. @iwulka23

dyba
8. máj 2011

@zuzka72 fúha.dúfam že jej tam nič nezostane. ale bola som opatrná.aspoň myslím 😉

zuzka72
8. máj 2011

@dyba no tak pro příště.... 😉

tina_22
8. máj 2011

My sme lai tiež takéto šupinky a aj u nás zaberal Aviril, jemný olejček, žiadne škranie, len zotrieť 😉

kilian
8. máj 2011

moja mala to ma tiez a moja doktorka mi povedala,ze jej nic nato nemam davat ,ale obycajnou kefkou na zuby jej to vymasirovat.a pocase,jej to vsetko zmizne.

venika86
23. máj 2011

Zdravím všechny. Adámek má taky žluté šupiny ve vlasech. Mazáme to Lipobází, ale moc to nepomáhá. Navíc když mu to vyčešu, tak mi příjde, že to má druhý den ještě horší. Zkusím ten Aviril olejíček, jak píšete. Už si s tím nevím rady. Hodně ho to svědí a přes noc si to občas rozškrabe 😒

hermiinka
23. máj 2011

ahojte.aj moj maly mal take zlte supinky,najskor sme mali sampon Babe,ale ten nam moc nezabral tak som riadne naolejovala hlavicku,nechala chvilu posobit a vycesala opatrne.a odvtedy sa nam nerobia 😉

venika86
23. máj 2011

@hermiinka takže to mám namastit a hned vyčesat? Já to asi dělala blbě. Nejdřív jsem to po koupání vyčesala a pak namastila

hermiinka
23. máj 2011

@venika86 😀 ja som to pred kupanim naolejovala a potom vycesala,krasne to islo vonku,a potom som umyla hlavicku 😉

venika86
23. máj 2011

@hermiinka tak to dnes zkusíme 🙂

hermiinka
23. máj 2011

@venika86 jasne skus,potom daj vediet ako to slo 😉

venika86
24. máj 2011

@hermiinka tak má to mnohem lepší. Myslím, že ještě jednou a nebude to skoro vidět 🙂 že já husa to takto nezkusila dřív 😠

evuliatko74
24. máj 2011

@hermiinka Mne to stale nejak nejde vycesat, aj ked to naolejujem. Ako dlho si nechala ten olej posobit? Dlho? Alebo je to tym, ze nas drobec ma dost vela vlasov?

hermiinka
24. máj 2011

@venika86 tak som rada ze to pomohlo 😉

@evuliatko74 nie dlho,ani 5 minut.len som sa mu to snazila co najviac vmasirovat aby to tie supinky akoby nasiakli,a takym hrebenom ako na tupirovanie som to pekne vycesala.a aj marko mal vela vlaskov 😉

pavcav
28. máj 2011

Můj malej to měl taky, kožařka nám furt předepisovala dělané masti a nic nepomohla ☹ Takže jsem to hodně namazal Niveou sos a už to jelo dolu jako po másle 🙂 Teď se nám to zase objevilo a v rozhodně menší míře...

evuliatko74
28. máj 2011

Tak som skusila obycajny olejcek a v pohode to islo.... 😉

siskaa
28. máj 2011

my sme to mali tiez a stale sa to zhorsovalo, olej nepomahal :( dr nam predpisala tiez taku velmi mastnu mast (skoro ako vazelina) a ta pomohla, zmakcila to a handrickou som to stierala dole alebo to aj same odpadavalo. bez masti sme sa trapili aspon dva mesiace, s mastou bolo po tyzdni vsetko prec 🙂

katarina1989
5. okt 2011

moja mala ked bola mala tak to vobec nemala a teraz ked ma rok tak sa jej to zacalo tvorit ...... ma niekto skusenosti s tym pri rocnom dietatku a dlhych vlaskach? ...... zatial jej to olejujem a vycesavam

marissenka
5. okt 2011

@katarina1989 moj maly to tiez nemal ako babatko a okolo roku sa mu to spravilo v mieste fontanely. dobre je pri kupani najskor namydlit hlavicku, nech sa to odmoci. a vycesavat. ja som neolejcekovala. a este klasicke maslo. to mi kamoska poradila-zevraj to hrooozne smrdi, ale zabera!

cecil36
5. okt 2011

@katarina1989 pomaha salicylovy olej, ten je speci na taketo supinky. Mojej dcere sa to robilo casto. Takze naolejovat, nechat cez noc a potom vycesat a umyt vlasky. je to prplacka, ale moze sa to rozsirit na väcsie plochy, tak cim sko tym lepsie 😉

katarina1989
5. okt 2011

@marissenka dakujem pekne ..... a to s maslom to ako si to robila?

trnka77
5. okt 2011

@susanh nám odporučila pediatrička šampón od firmy Bé-Bé...šampón na mliečnu chrastu....

katarina1989
5. okt 2011

@cecil36 dakujem aj tebe .... skusim naolejovat a nechat cez noc .... zatial to ma len v predu tak snad sa jej to nerozsiri a ten salicylovy olej no neviem ci ho tu v cudzine niekde zozeniem

kilian
5. okt 2011

@katarina1989 ja som to tiez natrela pred kupanim maslom,nechala trocha zaposobit a potom umyla vlasky,vycesala.islo to dobre dole.na prvykrat.

marissenka
5. okt 2011

@katarina1989 s maslo som ja nedavala. kamaratka. normalne natrela, ako s kremikom a potom vecer okupala a rano zase maslo.

lussy666
5. okt 2011

@trnka77 a zabralo to? lebo nam vobec....:( asi skusim to maslo...

luthien.k
5. okt 2011

@katarina1989 , je třeba obezřetnosti při radách na internetu. Salicylový olej je sice dobrý na změkčení seborey, ale zároveň se vstřebává kůží a působí toxicky, takže je důležité mít tu správnou koncentraci a nepoužívat ho často. Určitě doporučuji použít raději pro začátek obyčejný olejíček, nejlépe slunečnicový z lékárny, to by měli mít i u vás, natřít šupinky a nechat působit, tři hodiny před koupáním by měly stačit, poté vyčesat jemným dětským kartáčem na vlasy nebo mám ještě lepší tip - ten nejjemnější kartáček na zuby (napříkla Curaprox ultrasoft) a poté umýt speciálním šamponem na seboreu, klidně takovým, co tu dávala odkaz @trnka77 .