Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

diniro
11. jan 2012

Vyhoda samponu od Babe pediatric je, ze vlasky nie su mastne ako od masticiek a olejcekov. Pocas umyvania vlaskov isli supinky same prec sa oddelovali od pokozky, nemusela som znovu vycesavat a drazdit pokozku.

31majka12
11. jan 2012

@diniro ahoj a kde kupim taky sampon...my uz 2 krat mame tie supiny... ☹

lipsa
11. jan 2012

ja odporucam krem od Biodermy na supinky, vola sa Babysquam ... je uzasny. Po dvoch dnoch mame hlavicku cistu. Jednoducho sa pouziva. Kremik ma taky sosacikovy aplikator, tym som natrela chrasticky, nechali sme posobit prvy den 30min, druhy den 20 min a isli sme sa kupat. Hlavicku som malej umyla samponikom. Mam tiez od Biodermy AbcDerm moussant. No a je po probleme 🙂) ja som jej tie supinky ani nevycesavala. Vrele odporucam 🙂

diniro
11. jan 2012

@31majka12 maju ho v lekarni.

timuss
25. jan 2012

baby, zápasíme s rovnakým problémom....tiež máme mastičku, skúšali sme už viac krát, ale zatiaľ vôbec nezaberá...malá má dosť dlhé vlásky, tak sa mi to aj horšie nanáša, ale tiež neviem koľko by som tú mastičku mala nechať pôsobiť...doteraz som nechávala len asi tak 5, max 10 minút...treba dlhšie? ešte rozmýšľam, že skúsim Aviril...je lacný a za pokus to stojí 🙂

lucysha
26. jan 2012

Dievcata mne pomohol olivovy olej a sampon babe. Najskor som malemu vmasirovala olivovy olej do vlaskov, nechala asi hodinu posobit a potom sme to umyli samponom babe.

lucy56
26. jan 2012

aj my ich mame a tiez nie a nie sa ich zbavit, natieram olejom a umyvam babe samponikom,ale stale sa mu to vracia, sice uz ich ma menej ako na zaciatku ale su...

timca9
26. jan 2012

nam tiez pomaha olivovy olejcek a vycesavanie kefkou na vlsaky 🙂

romcovaklarka
26. jan 2012

Mně se to nedařilo pořád vyčesávat, hlavně na fontanele a měl tam takové velké a ošklivé docela... a taky měl nahoře dost dlouhé vlásky 😒 až mi ségra poradila namazat to místo olejem, ale fakt pořádně, a nasadit nějakou starou čepičku (jen kvůli tomu, aby všechno kolem sebe nezamastil) a nechat tak půl dne... potom byly šupinky krásně uvolněné a vyčesaly se jedna radost.

timuss
27. jan 2012

takže skúsila som ten detský olej a konečne je asi tak 90 % šupiniek dole 🙂 aké jednoduché...a my sme tu zápasili s mastičkou a šampónom a tak, a pritom stačilo nechať detský olej na hlávke pôsobiť tak hodinku a pekne som to vyčesala, zostali len v okolí fontanely, ale tam som moc nechcela tlačiť, skúsim na druhý krát...jaj, a vyčesávala som ich zubnou kefkou, takto išli dole lepšie 🙂

luthien.k
27. jan 2012

@romcovaklarka
@timuss
Přesně tak, žádné salicylové oleje apod. obvykle nejsou třeba, stačí pořádně nechat působit třeba slunečnicový olej z lékárny, jen namazat nestačí... 🙂 Také jsem používala ten nejměkkčí zubní kartáček 🙂

bika23
30. jan 2012

vyskušam to s olejom a necham dlhšie posobiť,moj ma celu hlavičku so šupinkami a škriabe sa po celej hlavke

timca9
2. feb 2012

nám sa to rozšírilo aj na oblasť čielka, tak sme šli za doktorkou a tá nám predpísala salicilovu masť - už po dvoch dňoch potierania na ložiská badám viditeľné výsledky. Predtýl sme to natierali olivovým olejčekom a vyčesávali, šlo to ťažko a nemizlo to. Doktorka nás upozornila na to, že sa to môže objaviť aj na líčkach a vraj to majúlen deti, ktoré pekne priberajú,retože prebyoťný tuk v tele sa im tlačí von v podobe týchto šupiniek. Nemajú to vraj všetky detičky 🙂

indira
12. jún 2012

@jenis a ta masticka sa da kupit lekarni lebo chcem to vyskusat pre moju dcerku

jenis
13. jún 2012

@indira Hmm ja neviem či sa dá kúpiť, mne ju predpísal vtedy lekár. Ani neviem ako sa volá. Asi ti nepomôžem. Ale skús tekuté mydlo od Babe na atopickú pokožku. Možno to zmizne aj s tým.

zuuzka
13. jún 2012

Ahojte nam najlepsie pomohla Bioderma ABCderm Squam,trvalo to asi tyzden a vsetko je prec

drakenn
17. sep 2012

Kruci ženské, namazat olejem, nebo klasickým máslem, nechat působit aspoň 15 minut a vyčesat všivákem nebo tupírákem.. ještě můžete mimi tím hřebenem šímrat, pohyby tam a zpět.. mají to rádi.. pak umýt. a je po problému!!!!
Uděláte to 2x 3x a je!! žádná věda, jen je korikoidy!!!

bartokami
17. sep 2012

@drakenn tak presne..

pitruskaskarolinkou
17. sep 2012

perfektně nám pomohl Excipial kids - pár dní a byl klid a bez vyčesávání. Ztratilo se to samo.

lume
12. okt 2012

Mam otazku. Musia sa temenicky odstranovat? Lebo moj muz uz nesuhlasi s ich odstranovanim, lebo sa mu vidi, ze potom sa to dcerke zhorsuje. Vraj to podla neho ma odpadnut same. Tak som mu teraz slubila, ze dcerke to chvilu nebudem vycesavat, ale budem to len olejovat. Jej zatial nic nepomohlo, na miestach, kde sa supiny odstrania ma do 2-3 dni nove. Ma to uz na celom temene hlavy. Nasa pediatricka povedala, ze vraj salicylova mast sa nema pouzivat na celu plochu, ale len na male casti, lebo sa to vraj vstrebava do tela. Poradi mi niekto?

zuzi0911
12. okt 2012

@lume ahoj moje deti ro mali nalicko tak som to len olejovla a ono sa to same odlupovalo a vypadavalo.ale brat toho mal velmi moc a mama mu to vzdy pijupanu naolejovala a pomaly nechtom davala dole a zmyzlo mu to

carodejnica
12. okt 2012

@lume
Mne pri oboch deťoch pomohlo jedine toto (bez mastenia vláskov, čo mne vždy vadilo, že tá masť sa nešla dlho umyť) po prvom raze vyčesať, po stupne lupinky zmizli... kúpite v lekárni...
BABE ŠAMPÓN NA MLIEČNU CHRASTU - http://www.mojalekaren.sk/babe-sampon-na-mliecn...

lume
12. okt 2012

@carodejnica Ten mam, ale zatial sa to velmi nelepsi. Umyvam jej tym hlavku raz za 2 dni. Po tom sampone to je velmi vysusene a svrbi ju to, tak jej to radsej potom aj naolejujem olivovym olejom. Mam to zoskrabavat dolu?

carodejnica
12. okt 2012

@lume Neviem, môjmu synovi stačilo jedno umytie, šupinky som mu vykefovala a už sa neobjavili 😕 nezdalo sa mi to vysušené, ani som to neolejovala... 😕

katren
12. okt 2012

@lume daj jej na to olej, pockaj do 5 minutiek a vyces to.....zbavis sa toho raz a navzdy....nam tento sampon tiez nepomohol 😠

lume
12. okt 2012

@katren Dcerka to mala vycesane uz niekolkokrat a zakazdym sa to vratilo...Kym bola mensia pouzivala som Aviril detsky olej. Skusam uz vsetko mozne. Asi pojdem zase na kozne....Dakujem.

libela
13. okt 2012

ja som natrela obyčajným maslom, bol to recept mojej babky, nechám pôsobiť asi hodinku a potom vyčešem úplne ľahúnko..., olej sa neodporúča, neviem prečo, ale v masle je viac vody tak si myslím, že to je asi dôvod...

mistyaura
6. nov 2012

My dostali od mudr mastnou mastičku speciálně míchanou v lékarně, pomohlo to asi na 14 dní, poté se šupinky objevili znovu. Dle rad maminek mi bylo doporučeno namazat přeškvařeným sádlem, to jsem neměla, ale měla jsem doma konopnou mast v sádle, tak jsme vyzkoušeli a učinky jsou okamžité, vyřážka se po dvou dnech uplně vytratila. Namazali jsme jednou denně, po chvílce vyčesali a je po problému. Učinky konopných mastí si velice chválím i také na vyrážky na obličeji a všelijaké neduhy... kamarádkám kterým jsem tohle poradila si také jejich učinky nemůžou vynachválit 😀

silvia1604
12. nov 2012

ahojte mam 4,mesacneho syna a tiez ma supinky na hlave pomoze mi vazne ta salicylova mast?Pri mojom prv om teraz uz 4rocnom synovi sme ten problem so supionami nemali tak mi poradte.Dakujem

rybka13
26. nov 2012

moja ma tiez celu hlavicku zltu, nevycesavam to, to je pravda, lebo uz ma 8 mesiacov a hlavickou uz myka, pri starsej som mala sampon babe, pomohol, ale casom sa to vratilo, som si minule vsimla, ze stale ma v hlavicke chrasticky a to uz bude mat 3 roky, asi jej to skusim vyskrabkat.. a malej skusim ten olej z lekarne a vydriapem je to ked bude spat alebo neviem co 😒