Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

mabe
15. júl 2010

alci, takze kdyz to ma jeste namokraly, tak to vycesat nebo suchy? abych ji nejak blbe nesloupala hlavu. kdyz jsem ji ucesala hnedka po namazani, tak me pripadalo, ze tam ma cerveny skvrnky, ale asi to bylo tim hrebinkem akorat podrazdeny trosku.

alca85
15. júl 2010

@mabe ten krém je dosť mastný a stačí ho dať úplne málinko.......no určite to nevyčesávaj keď je to suché....červené to môže mať, pretože tým hrebienkom jej dráždiš pokožku...

andelka
16. júl 2010

Dany měl taky šupinky na pokožce hlavy, mazala jsem mu to po koupání Excipialem, a jak to změklo, tak jsem mu to během kojená seškrabávala plínkou, nebo pak i nehtem, šlo to dobře a neměl to podrážděné. Teď už to má OK.

martinka1985
16. júl 2010

Ahojte,naša mala tie šupinky po celej hlavičke a kedze ma strašne dlhe vlaski tak to bolo hrozne.My sme jej mazali pokozku hlavičky s obyčajnim zmaknutym maslom,nechali sme jej to asi 30min a potom sme jej to vyčesavali stale pred kupanim,opakovali sme to asi 4dni a skoro jej vsetke vyšli. 🙂

evina0
17. júl 2010

ahojte nas maly mal tiez celu hlavicku supinkovu ale mal strasne suche aj uska a po tvari vyzeral ako mala muchotravky a drsny jak smirgel..kazdy mi vravel ze su to pitnicky ale mylili sa. zasla som ku koznej a zistili mu atopicku dermatitidu.ale to ma vraj vela novorodencov. na supinky v hlavicke sme dostali krem a za 3 dni boli vsetky prec a aj na tvar sme dostali speci krem a tiez na 3 den bol opet jak babika s krasnou pkozkou 😵
keby ja jednalo len o supinky tak s nimi by som si dala aj sama radu- naolejcekovat a po polhodinke vycesat hrebienkom 😉

sisamato
19. júl 2010

ahojte,
ja som sa predvcerom inspirovala jednou z vas ktora pouzila na tie supiny len MODRU INDULONU a fakt je ta mast zazrak. Olivovym olejom som len mazala a mazala skoro tyzden a nic moc...par supiniek sa vycesalo ale strasne malo. Tak sme nasej Simonke natreli fajne hrubu vrstvu indulony, dali ciapocku, a anechali cca 3 hodiny. Potom pri kupani to islo samo dole ako taka zlta mazlava hmota, zislo asi 80%. Potom sme jej to zase natreli na tensie, ciapocku a na noc nechali tak. No a cuduj sa svete, rano na hlave ani jedna supina. konecne len krasna cista hlavicka. Tak to je moja rada tiez to skusim a ziadne drahe eleje, obycajma modra indulona, ktora nam vyliecila aj ekzemik na tvaricke. A na tie mokvajuce zahyby len sudokrem, ktory to do 3 minut krasne vysusil. Drzte sa.

mabe
19. júl 2010

sisamato, diky. ja ji teda dneska koupim. 🙂

bufina
19. júl 2010

Ta indulona je fakt dobrá. Taky mně ju poradila sestřenka. Jen jak sem tu už psala, s šupinkama šly dolů aji vlásky. A teď mu zase rostou světle hnědý a krásně hustý.

sisamato
19. júl 2010

@bufina mne vlasky vobec nesli dole, ani jeden. Mozno je to individualne, ale ako som aj inde citala modra indulona je pre babatka najbezpecnejsia, lebo obsahuje prirodne zlozky telu vlastne (cholesterol). Majte sa.

zlatka
19. júl 2010

Já jsem zkoušela předevčírem namazat v hlavičce obyčejným máslem a šlo to nádherně všechno dolů, ani to nemuselo dlouho působit. doporučuju. s olivovým olejem to šlo hůř.

ivkau
22. júl 2010

ahojte, nám odporučila lekarka mastičku z lekárne infadolan a stačilo natrieť raz a uspešne sme sa šupiniek zbavili!!!!

exupery
22. júl 2010

Ja som vcera vyskusala to maslo,a vazne to funguje,aj ked sme neurekom vlasaty,vsetko nam zislo dolu,a sme kraaasny....

emka1
23. júl 2010

Nam pomohla mast z lekarne Kerasal (da sa volne kupit).
Supinky sme mali na celej hlavicke, 3 tyzdne sme to natierali olivovym olejom, ale stale sa to vracalo, nic ine som cele dni nerobila len vyskrabkavala malej supinky z hlavicky pri kojeni. Potom som na odporucanie kociek odtialto z MK vyskusala potriet vlasky Kerasalom a o 2 dni boli vsetky supinky prec. Huraaa 🙂
Odvtedy mame pokoj, obcas sa zopar objavi, ale len velmi malicko a o par dni zase zmiznu.

mercy01
9. sep 2010

ak ma niekto záujem, mám na predaj krémik z biodermy, nám pomohol po 2. raze, za super cenu, je v mojich inzerátoch...

ketrin5
11. okt 2010

ahoj mi mate tiez tanto problem ale mal ma uz 5 rokov uz neviem co mam robit vyskusala som vsetko ale stale sa mu to opakuje naviete mi niekto poradit dakujem

petule12
15. okt 2010

ahojky, nám pomohl krém od Biodermy.

mama_laury
15. okt 2010

Moja mala mala toho mala plnu hlavku.
Vsetci vraveli, TO SA MUSI VYCESAVAT.
Mne sa to ale VOBEC detskou kefou nedarilo.
Tak som sa nastvala a kupila ten husty hreben - VSIVAK (tak sa mu aspon hovorilo ked som bola mala🙂...)
Natrela som malej hlavu Infadolanom (mastny krem, ktory mala aj na telicko) a zacala vycesavat.
Trvalo to asi 4-5 dni, a mam pocit - ze su uz vsetky prec🙂
Nechcela som kupovat nic - co zabera dospelym, lebo to obsahuje latky, ktore sa vstrebavaju kozou...
Vraj je este dobre mastna aj "modra" Indulona.
Inak ten Infadolan je fakt super, mala sa narodila predcasne - bola cela supinkova...a zabralo nam to velmi rychlo.

zzzzuzka
18. okt 2010

Ahojte, my sme sa so supinkami trapili vyse dvoch tyzdnov a skusali sme rozne "babske recepty". Ako prve sme skusili klasicke maslo. Znamej to pomohlo. U nas nic, len velky smrad z toho masla. Hlavku sme mu potom umyvali kazdy den samponikom, ale maslo sme citili este asi tri dni 😒
Potom mi vsetci hovorili, ze je jedno co pouzijem, hlavne aby bola hlavicka mastna. Tak sme kazdy den mastili s mandlovym olejom, a potom vycesavali. Niektore supinky sa dali vycesat, ale vacsina ostala a okrem toho mal syncek aj dost podrazdenu pokozku z toho.
A prave toto ma donutilo pouzit kremik BEPANTHEN - povodne som chcela "vyliecit" zacervenanu pokozku, co mu ostala od vycesavania. Ale na moje prekvapenie kremik zabral tak, ze zmizli supinky. Vcera vecer som mu nakremikovala len tie casti, kde bola cervena pokozka. Dnes rano, ked som videla, ze v tom okoli nic nie je, tak som mu nakremikovala celu hlavku. Cely den mal mastnu hlavku - nic som nevycesavala. A vecer, ked sme vlasky umyli so samponikom tak po supinkach ani stopy. Vsetky su prec a bez vycesavania 😀 Teda dufam, ze sa nevratia... klop-klop 😉
Tak tolko nasa skusenost, dufam ze niekomu pomoze 🙂 Drzim palce, aby ste sa supiniek rychlo zbavili! Paa

leanela
18. okt 2010

@zzzzuzka aky to bol krem bepanthen to je len znacka a pouziva sa na telo alebo je to jedno? maju ho v drogerii ci lekarni dik

zzzzuzka
19. okt 2010

leanela, je to bepanthen masť na zapareninky, ale ja s nim "liecim" vsetko na telicku a zatial vzdy so 100% uspechom (aj novorodenecke vyrazky, aj suche fliaciky, aj chrasticky za uskami) 😉
http://www.bepanthenmast.sk/showdoc.do?docid=545

caterine
20. okt 2010

Ahojte, aj my sme sa trapili so šupinkami, ked bola babatko tak mala toho velmi vela na celej hlavke, vtedy nam pomohol olivovy olejček, ale zbavili sme sa toho asi na piaty krat.... teraz mala ešte trošku tak som skusila ten infadolan krem, no neviem či aj vaši drobci mali z toho take mastne vlasky... skušala som aj mydlo aj šamponik, ale vlasky zostali ešte dost mastne, dúfam že po zajtrajšom kupani budu vlasky ok, ale šupinky išli pekne lahučko dole a hlavička je čista, takže zabral hned na prvy krat
😉

fiallinka
20. okt 2010

tak u nás pomohl slunečnicový olej a pak to ve vaně opravdu docela dost vydrhnout... a zmizely napoprvé a šampon olej smyl 🙂

kaktusik007
21. okt 2010

no... po zbeznom precitani si tu dvoch stran som kupila modru indulonu (kezde viem ze sa v poho dava aj ked maju babatka atopicky ekzem) a raz som mu natrela tak poriadno hlavku..... a ono je to viac menej fakt prec, a to prosim olejcek od koziarky vobec nezabral ani po dvoch tyzdnoch pouzivania....... tak sa este chystam mu to raz natriet, dnes, ako prevenciu..... ma tameste fakt ze asi 4ks supiniek...... no a pohoda, zabralo 😀

halienka
21. okt 2010

@kaktusik007 a to si nejako natrela a potom vyčesávala, či ako? Moja malá ich má, no keď ich mala prvý krát, tak olejček od doktorky pomohol a vyčesala som to, no teraz ich nemá také ako by som povedala, hrubé tie šupiny, len takú tenkú žltú vrstvičku na hlávke a ten postup čo som použila prvý krát nezabral, lebo akoby nebolo čo vyčesať, aj keď som jej teda hlávku dosť drela tým hrebienkom, už som nechcela viac. Sú to také žlté škvrnky a neviem čo s nimi 😖

kaktusik007
22. okt 2010

@halienka presne, prvy krat olejcek od doktorky pomohol, druhy krat nie.... bez toho bol asi mesiac....
proste nahrubo (fakt nahrubo ) som mu tam nakydala (doslovne) tej indulony, potom som mu na to dala taku jednu bavlnenu staru capicku co mame, mal to asi hodinu, potom som zobrala hreben, a co slo vycesat, som vycesala.... za asi dalsie dve hodky sme sa kupali (pouzivame parafin od koziarky, oillatum - aj na vlasky) normalne som mu namocila hlavku ako dovtedy, no a rano uz bolo potom..... fakt tam teraz ma asi 4ks supinky a ja sa to chystam zopakovat..... vcera som to nejako odflakla 😉

halienka
22. okt 2010

@kaktusik007 ďakujem, vyskúšam, modrú indulónu mám doma, takže uvidíme, dúfam, že zaberie 😉 🙂

emka1
22. okt 2010

ja som so supinkami bojovala u malej pocas celeho 2.mesiaca, pouzivala som len olivovy olej z lekarne, ale vobec nezaberal ... supinky som donekonecna vyskrabkavala malej z vlaskov pocas kojenia. Potom som sa docitala o masticke Kerasal, kupila som ju v lekarni, natrela som jej jemnou vrstvou hlavicku a o 2 dni nebolo po supinkach ani "chyru ani slychu" 🙂 a mame pokoj doteraz

rainee
22. okt 2010

my sme to tiez mali, salicylová mast nam dobre pomohla a vycesavala som to hustym hrebenom, do mesiaca ani supina 😀

terezt
24. okt 2010

My jsme meli supinky opravdu dlouho. Chvilemi to mizelo, ale zase se objevovalo. Samozrejme jsem mazala olejickem (vyzkousela jsem ruzne) a vycesavala, ale nepomahalo to. Bojovali jsme s tim od 2 do cca 6 mesice, se stridavymi uspechy. Potom se mu na hlave vytvorily 4 takove vetsi supinky. Tak jsme hnali k doktorce, aby se z toho nestaly bolaky. Predepsala nam Locoid (je to nejaky dryjak a uplne jsem se mu to bala dat na hlavu. Ale vypadalo to, ze se mu to muze, pres moji opakovanou peci, zanitit, tak jsem mu to dala) no a za 2-3 dny bylo po problemech a supinky uz se nikdy neobjevily. Jenom teda musim podotknout, ze mu s tim slezly miminkovske hnede vlasky a narostly blondate... Pry take pomaha mast s mocovinou...

ivetkab.
24. okt 2010

Žlté šupinky vo vlasoch nie je nič strašné. Treba to vyčesávať po naolejčikovaní. Je to úplne jedno akým olejčekom to budete natierať. Robí sa to z mliečka, keď je dieťa čisto len na mliečnej strave. Takže ak kojíte, bude sa to robiť no nemusí. Je to normálne...