Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

katkabod
10. nov 2009

Ahojte, mozno niekomu pomoze nasa vlastna skusenost, nasa dcerka tiez mala zlte supinky a nevedeli sme sa ich zbavit, az ma tak raz napadlo, ze to moze byt prilis castym umyvanim hlavicky, ze ta pokozka na hlavicke je citliva, sama mam totiz citlivu pokozku, aj na hlave a vecne problemy so samponmi. Takze asi tak od 3. mesiaca som jej uz hlavicku neumyvala pri kazdom kupkani, ale len 2x tyzdenne, tak ako si umyvam ja, ved male babatko sa nedokaze nejako extra uspinit. Odvtedy sme supinky nikdy viac nemali, takze sa mi moj predpoklad potvrdil, logicky, v brusku bolo babatko v plodovej vode a odrazu, ked sa narodi, kazdy den ta chemia na hlavicku...Takze, ak si uz neviete rady, vyskusajte 🙂

certik302
11. nov 2009

Ahojky,nas maly ma 4mesiace a tiez ma vo vlaskoch zlte supinky,pomaha mu a robim to pomalicky a postupne po castiach,nakvapkam olejceku aviril a kruzivymi pohybmi mu supinky idu krasne dole.kedze je to zive dieta dlho neudrzi hlavicku, ☹ tak preto len po castiach,mozno,ze vam tato rada pomoze,ela stastia,mile mamicky 😉

tekvica
11. nov 2009

syn bol a je vlasaty, velmi. a najviac sa nam osvedcil krem z detskej rady biodermy- abc crap cream, alebot ak dako, na supinky, paradne to zislo na 2 X. odporucam. rano namazat, vecer okupat , troska aj vycesat, ale ide to pekne. podla potreby zopakovat.

meckat
11. nov 2009

nášmu sme pred kúpaním poriadne naolejčekovali hlavku a jemnou kefkou zošúchali a potom umyli so šamponom a po vysušení znova naolejovali. To som opakovala každy druhy den, po 2 tyžd. už nemá nič. Hlávku mu každý večer jemne naolejujem.

bebe7
11. nov 2009

My to měly taky po celé hlavičce, jednou jsem naštvala a po koupani jsem mu to nehtikama drbala. Pak jsme ot jen namazala olejičkem na tělo a po šupinkách ani stopa 😀

diddi
11. nov 2009

je to tzv.seborea

emmca
11. nov 2009

ahojte, moj maly ma 2mesiace, par tyzdnov po narodeni sa mu tie supinky objavili, najprv som si myslela ze je to len sucha kozicka ale lekarka mi povedala ze je to novorodenecka dermatitida alebo nieco take a ze to treba liecit, dala mi na to Advantan krem a takisto taku emulziu Locoid crelo, 20min pred kupanim som mu krem naniesla na hlavicku, potom som mu to jemne vycesala, mydielkom umyla, a nakoniec naniesla tu emulziu a za 2zydne mu to pekne zmizlo. ziade sampony na hlavicku!

cvikla969
11. nov 2009

my sme ich skusali olejcekom pred kupanim a vycesavat.nezabralo.tak dr.povedala ze indulonou a pri kupani vycesat.nezabralo.nakoniec sme dali opet olej a vydrhli to lufou a hned sa leskol 😀 no stale sa nam to vracia.dr.tvrdi ze je to lupienka,?

certik302
13. nov 2009

ahojky,tak mi sme uz bez supiniek,vcera sme odstranili posledne 😵snad sa znova neobjavia, tak vela stastia

florule
28. nov 2009

my jsme mazali Ondřejovou mastí, ale moc to nepomohlo. Teď nám lékařka doporučila šampón MEDIKET ICTAMO. Nemáte s ním některá zkušenost?

iinuska
28. nov 2009

ahojte, aj my sa trapime so supinkami, davam salicylovu mast, ta sice pomoze, ale za 2,3 dni sa mu zacinaju tvorit zase.Vlasky umyvam SebaMed samponom pre deti

dost.dzejn
28. nov 2009

My jsme měli šupinky snad od dvou měsíců, nechávala jsem to být, že to třeba zmizí sama, ale žádný zlepšení, spíš horší. Namazala jsem olivovým olejem, nechala působit pár minut a vyšesala a máme klid, už víc jak měsíc

sklenicka24
28. nov 2009

Ahojky, také je máme. Zmizí a zase jsou zpět. Mudr mi jednou řekla, že se můžou objevovat až do tří let věku dítěte

susik77
28. nov 2009

Ahojte, aj my to mame, mala je extremne vlasata, tak nam dr. doporucila spec. balzam s ureou-ta sposobuje to, ze sa supinky uvolnia a mozu sa vycesat.
je to firma SVR nazov: xerial capillaire-xerial-balzam na vlasy. stal 219 kc, dnes som to davala druhykrat, supinky idu krasne dole 😉
nanesie sa na suche vlasy, necha sa 10-15 min. posobit a potom sa umyju vlasky. potom to hned vycesavam.

susik77
28. nov 2009

da sa kupit v lekarni.

iinuska
28. nov 2009

sklenicka, no tak to si ma potesila 😨

lily1983
28. nov 2009

ahojte, aj my sme na tom rovnako, mala to ma od druheho mesiaca asi, a stale to ma. ked to zacalo, vyzeralo to ako jedna chrasticka, ale namazala som jej to viac krat s kalciovou mastou,nic extremne mi na to neporadili lekari, len olivovy olejcek z lekarne. tak som jej to asi tri krat dobre namazala este vtedy a ono to vsetko zliezlo, som to stiahla ale nie az tak lahucko, musela som pritlacit, a na fontanele som to nechala tak, takze tam to ma stale. a aj do vody jej to davam, a pomalicky jej to mizne, ale vsimla som si, ze sa objavuju stale a znova tak to nejako casto neodstranujem.ale ma stale menej a menej takymto spôsobom. tak snad uz onedlho to zmizne nadobro.

alikaa
11. mar 2010

Ahojte baby, chcem sa aj ja spytat na tie supiny vo vlaskoch. Mne dr. dala taku mast - Salicylovovu, ze rano mu to mam votriet do vlasov a vecer vycesat. No ale uz mi nepovedala ako dostat tu mast z hlavy. Uz druhy den mu drhnem hlavu rano aj vecer samponikom a ani zasvet ta mast nechce ist prec. Teda stale ma take polepene vlasky a tie supiny co som vycesala ma v nich. Neviete ako sa toho zbavit? Asi by som radsej nejaky olejcek kupila, viete poradit aky?

bejkka
11. mar 2010

nedrhnut hlavičku. pred kúpanim natriet olivovým olejom, nechat posobit asi 20 min. a oplochnút len vodou - vyčesať. nikdy to nevyčešeš naraz. trvá to aj týždeň - česať hustým hrebenčekom, nie kefou.

gabinka79
11. mar 2010

Ahojte! Naša malá mala tiež s tým problém. Šupinky mala i v obočí. Nám lekárka predpísala masť Kerasal a pomohla. Ja som masť naniesla na hlavičku 15 - 30 min. pred kúpaním, počas kúpeľa som hlávku umyla detským šampónom a jemne hlávku utrela osuškou. Nejak extra som ich nevyčesávala. Obyčajným detským hrebenčekom som párkrát prešla po vláskoch. Niektoré sa uvolnili, niektoré šupinky ostali. Trvalo to asi 5 - 7 dní a máme pokoj. Masť nám ostala pre prípad, ak by sa šupinky vrátili.

elisa7
11. mar 2010

ahojte,moj maly chlap mal supinky vo vlasoch velmi skarede a strasne vela,az sa mu spajali na hlavicke do takej celistvej chrasty,a z osvedcenych rad nezaberalo nic-ani olejcek ani vycesavanie-az nam napokon 100% a uz na 2.pouzitie pomohol krem od Biodermy-ABC Derm BABYSQUAM, stal 11,60

ewana73
11. mar 2010

my sme sa supiniek zbavili na tri krat pri kupkani,hlavicku pol hodinku pred kupanim masirovat olivovym olejom,potom kefkou detskou takou jemnou vycesat ale kefku drzat v ruke nie kolmo na hlavicku ale bokom v ostrom uhle ako keby ste cesali hrebenom.kraaaaasne to ide dolu bez toho aby ste ublizili pokozke.potom vo vanicke pri kupkani jemne umyt mydielkom a osuskou potom trochu presusit.

macilaci
12. mar 2010

ahoj aj my máme ale už sú tam aj také červené fliačiky alebo ako to nazvať, už to máme asi mesiac boli sme u lekárky dala mastičku ale nepomáha.

katarina1976
12. mar 2010

odporucam krem infadolan, vecer natriet a rano vycesat, dostala som ho na novorodeneckom pri prepich. usiek kde sa zhrozili, ake supinky ma na hlavicke, do 3 dni zmizli a to sme sa trapili s olejom..

beruska24.9.
12. mar 2010

Ahoj, malá to měla také moc, jakoby spojené do pruhů od koutů nad čelem směrem dozadu po hlavičce. Vždy jsem promastila olejem (tím, co mažu po koupání), chvíli nechala a pak vyčesala krouživými pohyby dětským kartáčkem. Bojovali jsme s tím 2x vždy asi týden.
Dnes jsem zjistila, že mezi vlásky zase pár šupinek má. Tak to zkusím znova a uvidím, zda to zabere i tentokrát.

jenn44
12. mar 2010

my sme tiez mali, kupte si krem, Bioderma ABC Derm Baby Squam krém, stoji sice dost, ale je uzasny, jedno pouzitie a supinky su prec!!! naozaj, je najlepsi!!! aj na suchu pokozku za uskami... no proste fakt je kvalitny, ja som sa tiez trapila, ale toto je vyborne.

veselinka
20. mar 2010

Taky se přidávám s chválou na ABCDerm Baby Squam, stál sice asi 280Kč, ale fakt super, hned po prvním použití šli šupinky krásně pryč.

vodnarky
20. mar 2010

ahojte..aj nasa malinka mala supinky vo vlasoh..potierali sme olivovim olejcekom(z lekarne) asi 2-3x a odvtedy to uz nemala.. 😉

cervenec
20. mar 2010

Ahojky malé pomohl až obyčejný olejíček aviril baby s azulenem(záležitost 20,-), natřela jsem večer po koupání a ráno vyčesala hřebínkem,který se používá na vyčesávání vší a za pár dnů bylo po problému 😉

aquila
20. mar 2010

Tak my jsme na radu kožní doktorky použili šampon Freederm zinc a po dvou umytích bylo po šupinkách a už se neobjevily. Ještě asi měsíc jsem s tím občas hlavičku umyla a teď už dlouho používáme normál dětský šampon a bez problémů. 🙂