Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

carmenuca
26. sep 2008

my sme mali tiez aj v oboci, pomohol detsky olej Johnsons.Nechala som ho asi 1 hodinku. Na hlavicke sme to mali asi 3x, tiez som dala detsky olej (nechala som ho asi 1 hodinku), zacali sme pouzivat aj sampon Johnsons a teraz mame pokoj. 😀 (tuk, tuk,tuk) Mali sme aj olejicek od dr. ale ten nepomohol.

petramelka
26. sep 2008

susanh - my sme to robili takto.. olej na predpis natriet na hlavku, ciapocku, nechat posobit.. vycesat to nejde, ja som to jemne zlupovala nechtom. nie drasticky, len jemnucko. ked to bolo zmaknute slo to paradne. len to trvalo asi aj vyse mesiaca. zislo to aj s vlaskami.. ale teraz ma vlasky nove a hlavicku paraaadnu 😉

kalo
26. sep 2008

měly jsme ve vláskách a nijak jsem to neřešila...nebylo to moc. Samo to zmizelo...

norik1
26. sep 2008

Ahojky, hociaky olej natriet na hlvicku a vyskrabkavat nehtom alebo vycesavat kefkou - my sme to kombinovali. Maly mi dokonca pri tomto "iskani" zaspaval v lone. Doktorka mi vravela ze to musi ist von, pretoze ak nie, tak sa vytvori taka ciapka - vrstva po celej hlavicke...Inac, vola sa to KRUSTA (crusta)

beruska2x
27. sep 2008

ahojky, malemu se to udelalo spolecne s lupy, dva dny mazeme obycejnou bilou kosmetickou vazelinou (koupis za cca 40,- Kč v lekarne) a je to pryc... 😉 😀

valka
28. sep 2008

my sme pouzivali krem z weledy na zaparenu ritku....WELEDA Nechtíkový kojenecký krém
niekolko dni som to natierala a potom jemne zoskrabkala nechtom pri kojeni...a je to prec 😅

waitinka7
30. sep 2008

ja to tiez natieram olejcekom Avirilom, ale este to nie je uplne fuc...dost toho zmizlo, ale stale ma lupinky...

amarelka
30. sep 2008

ahojte som rada, že som sa dozvedela čo s tým, myslela som, že to samo opadá, ako sa to vysuší, no ako čítam treba tomu pomôcť, tak som to aj ja včera olejčekom namazala 😉 vyčesala, niečo tam ešte ostalo, ale myslím, že to pôjde, vdaka 😎

jamik
30. sep 2008

Ale co, ked moja ma dlhe vlasky? Robi sa mi to velmi zle.

frufrunka
30. sep 2008

nám pomohl excipial. dělá se mast, krém, lotio... Právě to lotio je dobré v tom, že není skoro vůbec mastné, takže jsme po koupání namazali hlavinku úplně celou a ráno vypadala normálně, žádný mastňáček... 😀

beruskablanka
30. sep 2008

Ahoj,
tak nám dneska doktorka předepsala na šupinky ve vlasech mast s močovinou, prý se od salycilových olejů a mastí upouští. Udělají nám to v lékárně, má se namazat hlavička 2 hodiny před koupáním, pak umýt šamponem a vyčesat. Tak jsem zvědavá zda to pomůže.

iira
30. sep 2008

ahojky moje mala ma ty šupinky taky a minule mi řeka DR. že ji to mam mazat olejíčkem a vyčesavat a včera mi jeste řekla že ji to musim sundavat opatrně třeba i nehtama-ale to se bojim abych ji neudělala bolaky

bubula64
30. sep 2008

ahojte,nam pomohol baby seba med samponik.

hubka
30. sep 2008

Ahojte, tak moj maly ma este stale zopar supiniek a to zaciname 10mes, ale nejak extra ma to netrapi, snazim sa to po kupeli vycesat ale marne, najviac mu to bolo vidno v lete, ked sme chodili do vodicky alebo ked sa moc spotil 🙂 ,skusim teda tipy od vas 😉

papty
2. okt 2008

treba pouzit hrebienok a jemne skrabkat po hlavicke, pojde to krasne dole.
Kefka s makkymi stetinkamii nie je na to moc vhodna

waitinka7
8. okt 2008

Ja používam hrebienok a skrabkám (ked hlavičku namastím olejčekom) a nejde to boh vie ako. Iba trosku. A hlavičku má celú červenú potom.

cifroska
8. okt 2008

Ahojte.Aj moj maly mal s tym problem.Nam nepomohol olej.Jedna znama mi poradila MASLO.kusok som dala rozpustit.POtom som mu to natrela a nechala aj hodinu posobit.pekne som mu to s kefkou vycesavala. 😉

lucaska
8. okt 2008

ahojte, aj my sme to mali , pouzivali sme infadolan na odporucanie lekarki ale to nam nepomohlo....pomohlo nam klorane , je to aj na vlasky aj na telo a pouzivame to doteraz..... 😉

waitinka7
9. okt 2008

Cifroska, ja som tiez skusala maslo, najprv sa mi zdalo, ze to pomohlo ale potom nic...prestalo to ucinkovat a stale mame supinky vo vlasoch. Tebe to tym maslom zislo uplne?

Luckaska, to klorane to je najaka mast? Lebo ja som vcera kupila infadolan tak uvidim,ci ten zaberie.

01ajka
9. okt 2008

ahoj,
taky nas trapi supinky, ale nejdriv zacaly pupinky jakoby potnicky, ale kdyz to nemizelo,ale naopak se to rozlezlo, pojala jsem podezreni ze jde o nejaky kozni problem..
mala ma seboroickou dermatitidu,jsem z toho nestastna...sama mam ekzem a tak se bojim co jiceka...
maji to jen kojenci??zmizi to, olejicek a vycesavani nepomaha,,,a vyrazka se obcas obejvi i na telicku, chjo..
takze asi nejde jen o ti miminkovske supinky, mate nekdo zkusenost??prosim??

petimat
9. okt 2008

Ahoj, naše malá seboreu taky měla a úplně perfektně nám na to zabralo mléko Vitela U. Dá se koupit v lékárně. Nechá se chvíli působit a pak se vyčeše. Měla to během 2 dnů pryč! Byla jsem s tím moc spokojená.

petimat
9. okt 2008

01ajka-jinak obyčejná seborea je fakt typická pro kojenecký věk, může být i jinde po těle, ale z 99%bývá na hlavě a obočí. Pokud má mimi nějakou vyrážku i jinde, chtělo by to skonzultovat s kožním Dr. Atop. ekzém je úpln jiná diagnóza a tudíž se i léčí odlišn, tak to chce od sebe rozeznat, abyste se pak zbytečně netrápili... 😉

01ajka
9. okt 2008

nam to reklaprakt., a poslala nas je kozarce a to to potvrdila a rikala ze se z toho muze vyvvinou atop.ekz., ..po me...
dala nam mydlo sebamed ale zelenou radu,ze to ma vyzkousene, ze se nemam bat...a mast..bohuzel s kortik...
sama vim, ze kdyz se ekz.rozjede a neresi rozjede se dost a pak fak tnic nezabira...ja se v tehu mazala jen mastickou calcium pantothen.
zlepseni u m ale bylo hned, ale pak prave ve vlaskach a kdyz po delsi dobe kdyz ji nemazu tou masti se to vrati..
ted mame delany masticky vit. v lekarne a mastovy zaklad na promazavani...
kdyz to madobre mazu olejickem od hippu a dobry..
taky se skrab, a to nehty striham

julyb
10. okt 2008

určite pomáha olejček a jemne zoškrabať za týždeň to prešlo 🙂

nika70
10. okt 2008

Holky na tyhle šupinky strašně trpěl náš mladej a jediné, co pomohlo, byl ricinový lejíček, koupený v lékárně, nahřát v misce v mikrovlnce, vatovým tamponkem potřít hlavičku a potom jsem to jemně dětským kartáčkem na vlasy "seškrábla"....

diddi
10. okt 2008

je to seborea...pomaha na to mast s mocovinou..rano namazat a po hodine s hrebenom vycesat...trva to priblizne do 9 mesiacov

radka.m.
10. okt 2008

ahoj holky,tak já jsem u staršího syna taky na ty šupinky vyzkoušela všechno možný a bude mu 8let a ty šupinky má pořád,je to vidět vždycky když se nechá v létě ostříhat skoro dohola,ale ted už to ani neřeším,snad to časem zmizí. 😵

3558
11. okt 2008

01ajka na tvojjom mieste by som vymenila koznu lekarku. lebo dat dietatu kortikoidnu mast na seboreu, tak to klobuk dolu. a aj keby mi to predpisala urcite by som s tym nenatierala dietatu hlavicku. je to najhorsia vec co ti mohla dat. a velmi drasticka pre kozicku. su aj ine metody. 😠

bubaczik
11. okt 2008

ja som stale asi hodinu pred kupanim natrela deckam hlavu avirilom(tym klasickym modrym),a po kupani pekne vycesala s detskou kefou!

gianni
13. okt 2008

ahojte
my dáme olejček,necháme pôsobiť a potom vyčešeme hrebienkom