Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

namarie
27. nov 2012

@rybka13 nam pomohla robená masť od kožnej, zmizli ohromne rýchlo a bez problémov, ale teraz ju nemám a sú späť na fontanele...

stanislavao
27. nov 2012

@susanh minuly tyzden o tom v TV hovorili. ze najhorsie co je, je dalsie prelastovanie. tie supiny sa robia z mazu v hlave, vo vlasoch. treba ist ku koznej nech vam da na to mast. lebo ak sa to nezacne odstranovat vraj moze byt toho na hlavke vela a zapali sa to, potom to uz svrbi, az boli. a ziadne olejovanie, mastenie, ale treba to kremom specialnym vysusovat.

lv
27. nov 2012

dotorka řekla namazat něčím hodně mastným, co drží na kůži, tedy ne olej - Infadolan mast třeba,), cca půl dne před koupáním, umýt vlásky a pak to šlo krásně vyčesat a to měla úplně plnou hlavičku..

odrik
27. nov 2012

@stanislavao
Presne tak! Nesmie sa to natierať žiadnymi krémami, ani masťami, kožní lekári odporúčajú prípravky s kyselinou salicilovou, ktorá zabráni zvýšenej tvorbe mazu a zároveň žlté šupinky pomôže odlúčiť, jemne. Niektoré prípravky (šampóniky) sa dajú kúpiť bez receptu v lekárni. Mastením sa ešte zvýši tvorba mazu a žltá škvrnka sa šíri ďalej. Krásny dník!

lukaslumbersky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircisek
27. nov 2012

@lukaslumbersky 😲 😲 😲 Co to má společného se šupinkami na hlavě?

adamevatiaerez
15. okt 2013

@bebek ahoj chcem sa opytat aku mast ty predpisal kozny

lomanta
15. okt 2013

Nám pomohl Excipial ULipolitio měl to za pár dnů pryč. A to jsme s tím před tím bojovali celkem bezúspěšně

bebek
15. okt 2013

@adamevatiaerez
,fuuuuha no ja si to uz nepamatam, dlho predlho som tu nebola, ale viem ze bola zarobena, ale pouzila som vtedy aj sudokrem, nahrubo som jej tie supinky natrela pred spanim a rano som jej to vycesala, slo to celkom pekne...

olusenka
15. okt 2013

my toho vyzkoušeli celkem dost a sháněla jsem kdeco, ale nic moc nepomáhalo, takže jsem toho syna zbavila až po 1.narozeninách. Olejíček a vyčesávat pomohlo jen 1x nepatrně, Excipial jsme taky zkoušeli, bez úspěchu, pediatr předepsal Triamcinolon, nepomohl, na radu sestřenice jsme zkoušeli šampon Mediket, nepomohl, po užití všech těchto přípravků to sice bylo lepší, ale nikdy to nezmizelo úplně. Nakonec pomohl krém od Biodermy ABC derm baby squam a syn má kompletně pokoj. Teď mám druhé miminko, tuhle se mi zdálo, že to dceři začíná nad čelem ve stáří pár týdnů, tak jsem to namazala tou mastičkou od Biodermy, kterou mám stále schovanou, a druhý den ráno to měla krásně čisté a hladké.

zuzana030
17. nov 2013

@carodejnica
ahoj, je ten šampon vhodný aj pre staršie detičky, moja má 4 roky, vlasy po pás a teraz ako bola mi chorá, tak sa jej vyhádzala plná hlávka a vyčesávať jej to ide ťažko, má kučerave vlásky, ďakujem za radu

carodejnica
17. nov 2013

@zuzana030 áno, umývala som v ňom vlásky nedávno aj staršej dcérke 🙂

ckei
17. nov 2013

Za mě jedině Bepanthen..za pár dní bylo po tem a bez návratu 😵

zuzana030
17. nov 2013

@carodejnica a teda netreba vyškrabkávať tie lupinky? tak super, potom to kúpim a čo to zhruba stojí ten šampón?

carodejnica
17. nov 2013

@zuzana030 nie netreba, len umývaš vlásky ako obyčajne, a pri umývaní som sa snažila masírovať pokožku, 🙂 stojí cca 6-7€ ale stojí to za 🙂 http://www.mojalekaren.sk/babe-sampon-na-mliecn...

milota164
27. nov 2013

ja som na tie supinky pouzivala bepanthen, pouzivali sme babe sampon ale malej sa dostal do oci a strasne plakala dokonca sa zacala bat vody a kazde umyvanie vlaskov bol boj, tak som jej to skusila natriet Bepanthenom lebo sme ho mali doma, kedze ho pouzivame aj na zadocek a pomohol

gosa22
28. nov 2013

můžu doporučit klasický olejíček od Alpy, je na trhu desítky let (modrý, stojí okolo 20 Kč), nevím, jestli se na Slovensku prodává.... 😒

0100
18. aug 2017

@susanh ahoj mi sme pouzili Bebe pediatric dostat to b lekarni za 9 eru

grelu
18. aug 2017

@0100 to je diskusia spred 4 rokov🙂

lusianach
27. sep 2017

@roasha a nevyčesali ste vlásky ja som natrela malému a ked som mu cesala rovno aj s vlaskami a Teraz má také riedke ☹

gabikalacika
4. okt 2017

@anndrea Prosim Vás vy ste to pouzívali pred kupanim ? Nasa malá dostala,dneska sme boli ubpediatricke a ona hovorila že denne viac krát mám natierať. Dúfam že jej to nebude škodná,Vám pediatrička poradila pred kupanim natierať?

0100
4. okt 2017

Dobry den my sme pred kupanim davali a nechali chvilu postat a oplachli vodou iba vzdy ked idete kupat a potom vycesat kefkou nie viac krat za den.Urcite to zmizme ale nie na prvy krat my uz mame malo toho.

martinabw
14. feb 2022

Hrubé lupiny