Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

tanja61
28. okt 2007

ahoj cistko ty si v UK?A co ti nato povedal lekar?mi sme tiez v UK a moj malicky ma tiez supinky po hlavicke bola som s tym u lekara 2krat ale povedal mi ze je to normalne ze je to taka pokozka a nedal mi nic...ale ako citam tak sa toho treba zbavit lebo nam sa to rozsiruje po celej hlavicke...skusim zajst este raz k lekarovi...koncentrovana znamena ze nieje taka silna ale je to koncentrat ..a ked si niesi ista ci ju naozaj mozes pouzit tak ju nepouzivaj...zajdi za lekarom .....a kde v UK si?

cistko
29. okt 2007

tanja nie som v UK, som zo Slovenkska lekar to este nevidel ale si myslim ze by mi na to nic nedal len ten olejcek odporucil, podla neho je to tiez normalne a kazde babo tym musi prejst. To iste mi povedal na potnicky, vraj len umyvat a ja som si spravila po svojom a natrela smradosskou mastickou po tyzdni trapenia a za dva dni sme boli krasnucky...no teraz uz mam obavy, predsa ten krem obsahuje podiel kyseliny, aby mu to neublizilo....ale ked koncentrovana je menej ako 2 ci 5%na tak by t malo byt okej. Zatial stale ficime na olejceku, je to lepsie ale stale nepekne, ide to dole pomaly a mame to jasna vec na celucickej hlavicke, oboci a uskach 😖 v stredu ideme do poradne,t ak uvidime co sa dozvieme.

bibinka
29. okt 2007

dnes som sa pýtala v lekárni na tú masť, vraj aj tá 2 perc. môže skôr uškodiť, tak mi vyrobili na počkanie(5 minút 😀 ) ten salicylový olej, 50ml za 54 sk. ale má to byť na predpis, ale zhovievavo sa na mňa usmiala pani magistra a vraj nech počkám.
ja som ráno natrela hlavičku infadolanom, krásne tie šupinky zmäkli a zatiaľ ich nevidno, bo je hlávka mastná jak podlisník 😀 😀 , ale večer pri kúpkaní dáme aj ten olejček- musí byť teplý- a budem vyčesávať. 🙂
jednej kamoškeinej dcérke sa tie šupinky stratili, a v dvoch rokch sa objavili keď sa malá spotila a má to tam vždy keď sa potí. ☹

petrovsa
30. okt 2007

Ahojda, Terinka měla šupinky od narozeni. Vyzkoušela jsem olejicek a vyčesávání, akorat, že malá měla husté vlásky, takže to moc nepomáhalo. Nechala jsem to být a samo to zmizelo po 1. roce. A snad už od toho máme pokoj.

petusko
30. okt 2007

ja som pri kupani dala na hlavku malemu trochu detskeho samponu Nivea a kefkou vycesavala, potom jemnym frote uteracikom poutierala. asi po tyzdni bolo vidiet zlepsenie, teraz uz nemame nic 😉

danullinnka
31. okt 2007

ahoj holky,Luky má šupinky taky od narození,ted má 4měsíce a má je pořád,vyčesávám mu je,mažu olejíčkem.Poslední dobou se začal škrábat na hlavičce,i s ostříhanými nehty si dokáže udělat krvavé rýpance.Nevím,jestli ho to svědí nebo to dělá z nudy... ☹

bibinka
31. okt 2007

danulinka- skús mu zahladiť okraje nechtíkov jemným pilníkom. či to je z nudy neviem, ale asi nie. skôr ho to tam niečo svrbí. skús zmeniť olejíček.

elucinka
31. okt 2007

Holčiny, já od narození používám při koupání olejovou emulzi Oilatum a lupy se nám vyhnuly, má krásně sametovou hlavičku a kůžičku po celém těle, i to jemně voní, není to parfémované, spíš taková ta čisťounká vůně, nemůžu si to vynachválit. Nám to předepsala dětská dr., malej se po narození hodně loupal a po Oilatu mu to přešlo. Doporučuju!!! (bez předpisu stojí 0,5 l něco kolem 300, na předpis asi 60,- 😉 )

bibinka
31. okt 2007

elucinka- tak ja sa na to opýtam našej dr. na poradni. zatiaľ nám krásne pomohol ten infadolan a salicylový olej, ale je dobré mať aj inú poistku, keby dačo. 😀

cistko
31. okt 2007

A nam pomohol ten salyc.krem na druhy krat 🙂 pekne som natrela na hlavicku, po hodinke vycesala so vsivakom a mame po lupinkach🙂))))))))))))))))))))

bibinka
31. okt 2007

cistko- supeeeer 😀 😀 😀

tanja61
3. nov 2007

nam pomohol sampon s harmancekom a olivovy olej na trikrat 🙂

iza
5. nov 2007

ahoj holky, tak Jáchymkovi na šupinky zaručeně pomohl balzám na vlasy Xérial Capillaire-mají ho v lékárnách,je teda dražší(cca 200,-,ale velký balení)ale bááječně pomáhá.

zade
16. nov 2007

A vapadali Vam popri tom aj vlasky?

iza
16. nov 2007

nám nevypadaly ale naiopak začaly růst..neb ony pod těma šupinkama nemůžou růst

zade
17. nov 2007

Ja som vcera skusala salic. masticku, vyzera to zatial dobre. Ale skutocne nam velmi vypadali vlasky.Ozaj, po umyti masticky ci olejceka umyvate vlasky este ja samponom? Akym?

jitka83
17. nov 2007

Ahojky, tak tohle měli obě moje děti. Doktorka mi na to předepsala Exipial U Lipolotio. Holce sem to mazala víckrát, protože toho měla hodně, ale klukovi sem to teď mazala asi tak třikrát a bylo to pryč. To mohu opravdu vřele doporučit. A je to i volně prodejné. 😉 😀

lucik77
17. nov 2007

Moja súsenosť:

natierala som to olejom z lekárne - nič
natierala som to mastičkou (salicilovou) - nič
vyčesáva, lúpem - nič
Exipial U lipolotio používam ako krém na telo, nie hlavu (to počujem prvý krát, ale skúsim)

a tiež máme riadne do krvi doškriabanú hlavu (nechty strihám skoro každý deň!!!)
tak si to asi hodím 😀

majkadavid
17. nov 2007

ahojte, nám nepomohol tiež ani olejček, ani mastička, tak nakoniec som vyskúšala umývať malinkému vlásky iba čistou vodou a to zabralo.

mimakro
17. nov 2007

lucik 77. Keď už to je v takomto štádiu, asi ide o infekciu. Ja mám najlepšiu skúsenosť so salicyl. masťou. Nahrubo som to natrela, nechala zo dve hodinky pôsobiť a umyla som to detským šampónom (ja používam Nivea). Tri dni a bolo. Keď som skúšala iba vyčesávať, išli dolu aj vlásky, po umytí vôbec.

jabber
17. nov 2007

Ahoj, nám na to doktorka doporučila Imazol (je volně prodejný)a pak vyčesat. Udělala jsem to 3x před koupáním a bylo to pryč. Malá je hodně vlasatá, ale neztratila ani vlásek 🙂
Dr říkala, že jsou to nějaké kvasinky (přišlo mi, že jí ta hlava i tak divně trošku smrděla 🙂 ) a že prý jestli nejím moc sladkého nebo ryngle a švestky - prý se to dělá dětem po tom. A sladký jsem jedla.

llenda
17. nov 2007

Ahojky,nám Dr.na kožním řekla že mám koupit A-DERMA Moussant gel je to 250ml a stál asi 240,-kč Během tří týdnů to měl pryč.Ale než jsme začali tak to měl opravdu hodně.
A ten Exipial by mě teda taky nenapadl a to ho používám. 🙂

ali77
17. nov 2007

nam dala doktorka tiez tu masticku co robia v lekarnach mala aj cervenu hlavicku pod lupinkami a mala to hrozne do dvoch dni jej to preslo teraz sa jej to asi po 3 tyzdnoch vratilo znovu sme dva dni natreli a preslo a ziadne hrozne vycesavanie sme nerobili

lucaska
17. nov 2007

ahojky nam pomohlo klorane to som mu davala do vlaskou kazdy den a potom vycesala a raz za tyzden samponik sebamed. a teraz mame super kozicku aj vlasky. 🙂

zuz11
25. sep 2008

jamik • 3d • Dnes o 21:48
Co s lupinami vo vlaskoch 10 tyzdnoveho dievcatka? Mate s tym skusenosti? Su to take ozajstne lupiny. Ako sa ich zbavit? Ci to prejde samo? Vdaka za rady.

lila794 • 1d • Dnes o 21:58
To nie su ozajstne lupiny. Pomoze po kupani nahrubo natriet olivovym olejcekom a vycesavat. Pocas kojenia jemne zoskrabat nechtom. Nam vsak nakoniec pomohol nejaky salicilovy olej - predpisala nam ho dr.

shela • 1d, 15tt • Dnes o 22:20
jamik..to niesu lupinky..je to sposobene materskym mlieckom...ono to zmizne samo..len kupkaj a netieraj olejcekom...my sme mali Johnsons... moja to mala ako mesacna a potom sa jej to vratilo v 4 mesiacoch..

anezena
25. sep 2008

nam dr. absoltune neodporucala skriabat nechtami, iba vycesavat s kefickou.
materskym mlieckom? to fakt?
my sme mali na to nejaky specialny krem, zarabany v lekarni, uz si nepamatam nazov. ale nepomahalo. nakoniec az kupanie v Balneum Hermal taky olej do kupela.

annabell
25. sep 2008

my sme mali zlte suche lupiny na hlavicke a bola to seborea

vojtisek2007
25. sep 2008

my jsme na to používali - excipial U-lipolotion - takový mlíčko - hodinu před mytím vmasírovat do vlásků, ve vaně potom vyčesávat, hlavu umýt - dělali jsme obden - a hned po druhým mazání to bylo téměř o 100% lepší - asi za 10dnů to zmizlo úplně...a už máme klid.

konja
25. sep 2008

Tak na tot o trpěl můj syn,ale až když byl trochu větší - asi tak dva roky. Měl to strašně moc!Pocelé hlavičce a obrovské nánosy. Po koupání jsem mu namazala hlavu dětským olejem, opravdu hodně a nechala asi deset minut působit. Pak jsem to vyčesala hustým hřebýnkem -všiváček se mu u nás říká 😉 Opravd to pomohlo.Ještě jednou se mu to vrátilo,ale bylo to mnohem méně a po vyčesání i tohoto se nám to už nevrátilo.Takže já doporučuju namazat olejem a hustým hřebýnkem vyčesávat,vyčesávat a vyčesávat 😉

annabell
25. sep 2008

my sme to mali aj v oboci a dokonca aj v uskach ☹