Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

robka
20. mar 2010

nam dala lekarka recept na olejcek na temenicky neviem nazov bolo to robene ale pomohol hned 🙂

kacamura
20. mar 2010

nám na to předepsala paní doktorka IMAZOL a pak jsem to vyčesávala a do týdne to bylo pryč... měl to po celé hlavě...

bufina
12. máj 2010

Ahoj, všude tady čtu jak jdou šupinky vyčesávat, tak sem taky začala, namazala jsem mu to olejíčkem a tak a dneska jsem mu to začala jen tak olupovat, jde to lehce, ale jdou mu s tím dolů i vlasy. Uloupnu šupinku, má třeba i půl centimetru a s tím jde chomáček vlasů. Je to normální? tady sem se nikde nedočetla že by s olupováním šupinek někomu padaly i vlasy.

florule
12. máj 2010

Ahoj, Kubíčkovi šly s šupinkami dolů i vlásky, přesně jak píšeš. Když jsme se šupinek zbavili, tak začaly zase pomalu dorůstat a teď už má vlásky rovnoměrně po celé hlavičce.

bufina
12. máj 2010

Akorát malej má ty šupinky jen nahoře, po stranách hlavičky a vzadu ne, takže jestli mu sleze celej vrch a boky zůstanou, tak bude vypadat jak pako 😀

sussanah
12. máj 2010

my jsme to meli taky tak. Jeden den jsem mu to stridave mazala excipialem a oliv. olejem mozna snad 5x od kazdeho a vecer pri koupani a utirani jsme mu to normalne setreli plinou a vetsina vlasu mu zustala 🙂 Nam to totiz vycesavat neslo vubec. 😀

ktr
12. máj 2010

Nám šlí taky vlásky dolů,ale narostli nové,světlounké 🙂 Kubík to měl hodně až na čelíčku,namazali jsme Excipialem a za týden byli pryč 🙂

bufina
12. máj 2010

Tak to su teda zvědavá jaký malýmu narostou potom vlásky. Zatím je má světle rezavý.

naty
12. máj 2010

já sem to malýmu mazala takovou "vazelínou", co nám umíchali v lékárně, vyčesávat to nešlo, tak sem se na to vyprdla, jen sem mu to večer vymývala a do 4 dnů, měl všechny pryč a vlásky zůstaly.. 😉

florule
12. máj 2010

Malý měl šupinky taky jenom nahoře na hlavičce a pak taky na obočí, vypadal trošku srandovně, ale zase tak strašné to nebylo 😉

luciaanna
12. máj 2010

Ahojte. Nám veľmi pomohol krém z Biodermy ABC Derm Babysquam. Natierali sme hlavičku pravidelne každý deň 30min. pred kúpaním a pomohlo to. 🙂

lucinka4
12. máj 2010

ahojte,tiez nam velmi pomohol Babysquam..a hlavne na uskach a oboci. Mala mala tie supinky uplne hrozne,najprv som davala na 2 hodiny olivovy olej z lekarne,vycesala a umyla vecer pri kupani...to ale doktorka hovorila nech nedavam na obocie a uska tak sme dali ten babysquam..tiez som davala par dni,potom par dni nechala len tak,same sa to vysusilo a vycesala som detskym hrebenom..kefou to neslo ☹ vlasy nam nevypadavali lebo na tej casti sme v tom case ziadne nemali 😀
teraz mame uz len trosku a vlasky nepadaju 🙂

anya01
12. máj 2010

je treba vyčesávať v protirastu vlaskov. nám pomohol olivový olej. ak sú šupinky žlté tak sú už staršie....

martinaho1
17. máj 2010

Nam vyborne pomohl Excipial U lipolotio, za tyden byly supiny pryc a odpadavaly prakticky samy.
Doporucuju.

sakura77
17. máj 2010

no,aj my sme objavili veru vo vlaskoch,dneska sme boli aj na ockovanie,tak nam lekarka poradila od BAbe kozmetiky ze sampon na mliecnu chrastu-ze vraj je velmi dobry,tak vyskusame,lebo si neviem predstavit nejake olejove alebo masne veci ,kedze je vlasata dost,tak dufam ze zaberie,potom dam vediet vysledok 😉

tigri
18. máj 2010

mne v lekarni ponukli obycajny Aviril detsky olej s azulenom, stacilo pouzit 2x a vycesat, odvtedy mame pokoj...stal asi euro? tak vyskusajte najprv toto, kym vyhodite tazke prachy za ine pripravky....

bufina
19. máj 2010

Tak my mažeme, vyčesáváme a malej je už skoro plešatej 🙂 Je to legrační, nahoře má pár chlupů, na bocích to má normální a vzadu taky vlásky nemá, jak to má od ležení slezlý. Snad mu to brzo doroste.

sisi10
21. máj 2010

@martinaho1 Ahoj. Ten excipial mám práve doma. To mu mám natrieť na suchú hlavičku? Koľko to treba nechať pôsobiť a potom to treba vyčesať? Ďakujem

lucika09
21. máj 2010

Sisi, Excipial pomohol aj nám. Daj mu to na suchú hlavičku tak 10 minút pred kúpaním, potom poriadne zmyť a na záver vyčesať. Do 2 týždňov sa nám šupinky stratili a to ich mal malý celú hlavu 🙂 Hlavne poriadne zmyť, lebo obsahuje ureu a tá môže robiť kožičku priepustnejšiu pre rôzne škodliviny a baktérie.

sisi10
21. máj 2010

Lucika keď jemu to vôbec nechce ísť z hlavičky. Nemá toho už veľa, ale má to také tmavé a keď mu to chcem trošku s nechtom vyškrabkať, tak sa mu to prilepí na vlásky a ťažko to ide dole. Je to také mastno-lepkavé. Inak on je dosť vlasatý. Mám mu to mliečko aj nejako špeciálne vmasírovať do hlavičky?

lucika09
22. máj 2010

Sisi, poriadne mu hlavičku natri a vmasíruj tých 10-15 minút pred kúpaním, potom zmyť. Skús mu to prípadne ešte na druhý deň ráno vyčesať, prípadne zoškrabať nechtom, ale opatrne, len to, čo ide samé. Niekedy môže trvať aj mesiac, kým všetko odstrániš. Ono tie šupinky sú lepkavé, z toho si nerob ťažkú hlavu 🙂 Spočiatku sa Ti môže zdať, že to nemá žiaden efekt, ale po pár dňoch by mali šupinky pekne liesť dole.

minix
27. máj 2010

ahojte, ten excipial lipolotio skutocne zabera? mam ho doma...tak aby som zbytocne nekupovala..🙂

martinaho1
29. máj 2010

@sisi10 Ahoj, ja jsem to teda vubec nemyla, urea je prirozene v nasem tele a problem jsme s malickym vubec nemeli 🙂
Snad ti to pomohlo 🙂

judr
1. jún 2010

sisi, ulne staci olejcek, ktorym natieras malu, poriadne jej to natri, ja som jej to namastila rano no a pred kupanim som to pekne vycesala, ak nieco zostane, tak na dalsie kupanie to zopakuj a bude pokoj 😉

momo111
2. jún 2010

nasa mala to mala tiez, dr nam na to predpisala masticku Kerasal uz neviem kolko sa to malo nechat posobit ale hned po prvom vycesani odisli komplet vsetky supinky. Je to mast na odstranovanie zrohovatenej koze. Dr vravela ze to treba urcite odstranit lebo spod tych supiniek nevedia vlasky vyrastat.

sabiatko
2. jún 2010

nam lekarka predpisala salicilovu mast, natierali sme raz denne, nechali posobit hodinku a potom zmyli vodou. potom som supinky zosupala nechtom ako kazala lekarka. a teraz je adamko zase fesak 😎

teuska
2. jún 2010

baby moj maly to ma take cervene pod tymi supinkami, co to je?

keminek
4. jún 2010

my mazali olivovým olejíčkem, doktorka říkala promašťovat. Taky jsme zkusili na její radu excipial U lotio, akorát měl mastné vlasy, ale šupinky byly furt, tak jsme to neřešili a miminko mezitím vyrostlo.

Pak nám doktorka ještě doporučila xerial capilaire. Ten je přímo na šupinky, na seboreu, volně prodejné v lékárnách.
Zabral okamžitě v batolecím věku. Z celé flašky jsem použila jen na 2 mytí v jednom týdnu a od té doby je po šupinkách.

jmenuje se to přesně Xérial Capillaire balzám na vlasy, mají i www stránky

mabe
15. júl 2010

ahojte, chtela bych se preptat, jak presne postupovat? anicka to mela malinko a tedka uz to ma vic ty stroupky. mazu ji hlavu kazdy den, vcera jsem ji to zkusila ucesat po namazani a vycesala jsem neco, ale mela hnedka takovy cerveny skvrny pod tim, tak jsem toho nechala a lekla se. ma se hlava namazat a pockat nejakou dobu nez to uschne a pak vycesat nebo na mokro? diky za odpoved. 🙂

alca85
15. júl 2010

ahoj...my sme na tie šupinky použili krém od Biodermy - ABCDerm Baby Squad ...po 2-3 razoch to mojej malej zmizlo úplne a už sa neobjavilo.....už si presne nepamätám, ale tuším to treba natrieť polhodinu pred kúpaním, potom vyčesať a umyť. Potom to išlo veľmi ľahko dolu 😉