Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

j.a.n.u.s.
13. okt 2008

...pomaha maslo, obyc maslo(ne margarin)...pred koupanim vycesat vsivenkou ci jak se ten hrebinek jmenuje (ten husty takovy) a umyt samponem...

mamaetka
13. okt 2008

ja som používala obyčajný olivový olej, mastila som 3 dni, vlásky som neumývala, po troch dňoch som vyčesala hrebienkom a umyla šampónom

berus
13. okt 2008

já jsem použila modrou indulonu, nechala přes noc působit a opatrně slupala nehtem 😉

lucaska
13. okt 2008

waitinka, klorane je to gel na kupanie, neparfumovany na telo aj vlasky.....velmi dobre znasany babatkami... 😉

martina236
13. okt 2008

Karolinka to mala tiez ked bola malinka a teda poriadne vela... davali sme vsetko mozne i nemozne, najviac pomohlo vycesavanie a olejovanie. teraz robi bioderma prave na tento problem krem. ABCDerm babysquam sa to presne vola.

nadka01
14. okt 2008

Ahojky.Vcera som bola u doktorky a pytala som sa na tieto lupinky.Povedala,ze po kupani mam natierat excipal U lipolotiom a ak sa zacnu uvolnovat lupinky,tak ich vycesat.

krista
16. okt 2008

monina8 • Dnes v 01:17
Ahojky,malymu jsou 3mesice a furt nas trapi ty stroupky na hlavicce.Doktorka mi napsala vazelinu,kterou sem vzdycky pred koupanim 2-3hodinky vmasirovala,pak po koupani vycesala,zluty strupy sou pryc,ale furt tu pokozku ma suchou a mel ji i cervenou.Mate nejaky doporuceni,nejaky osvedceny olejicek?

jitulka1985
16. okt 2008

Ahoj, šupinky nás taky trápily, byli jsme na kožním, Dr. nám napsala nějaký olejíček, vetřeli jsme, nechali působit, pak vyčesali a máme klid 😉 A prý je dobrý i olivový olej nebo obyč.máslo 😉

maryane
23. nov 2008

ahojte, moj syncek to tiez ma. Dr. nam predpisala salicilovu mast, ale neviem, ako ju mam pouzit. Pisete, ze 30 min. pred kupanim natriet, hrebenom vycesat a umyt vlasky samponom? Alebo natriet, umyt samponom a potom vycesat? 😒

jakoubka
23. nov 2008

Já jsem dala obyčejný dětský olejíček Aviril.Nechala působit přes noc a pak vyčesala.A je klid 😉

livia76
16. feb 2009

😉 no cez dva roky nás trápil tento problém, skúšali sme možné aj nemožné 😒 Teraz, keď sme kúpili krémik presne na tento problém-Bioderma-ABC- babysquam- je po dvoch aplikáciách po probléme 😵 vedieť to tak skooor 😕 je drahý-40 ml takmer 14 eur ale oplatilo sa dať na radu lekárničky 🙂 🙂

ssara
17. feb 2009

Nam pomohol krem od Biodermi ABC-babysquam po dvoch aplikaciach je vsetko prec 🙂 🙂

snehulienka
17. feb 2009

tak mne doktorka na toto povedala, ze natriet maslom, nechat posobit hodinu a opatrne poskrabkat prstom, ide sole lahko,akurat ze malej smrdela potom hlava jak cert. okolo fontanely som sa to bala robit..

dzina
29. aug 2009

ahojte neviem ci to tu niekto uz nespominal ale nam po dvoch dnoch zabral infadolan a mame zatial krasnu cistu hlavku 😉

mousunek
29. aug 2009

ne radila znama proste jen promazavat olejickem a vycesat a taky to mizi rychle

dzina
29. aug 2009

my sme pouzivali aj olivovy olejcek aj canesten nam dr.kazala ale najlepsie zabral infadolan. predpisala nam aj ten salicilovy olej ale po konzultacii s lekarnikom som to nechcela riskovat

kristinka.s
29. aug 2009

aj my sme olejkom namazali, vycesali a uz je dobre. Odtedy mame pokoj

jeudi
29. aug 2009

tak nas filip (3roky 4mesice) to ma dodneska 😕 mazali jsme cesali a ma to porad...ma to na hlavicce takove mastne supinky..ale rada je olupuju ale malej moc nedrzi..no tak snad to casem zmizi samo

ivetka5
29. aug 2009

Ahojte, tak my sme sa s tým tiež trápili, dávali sme olivový olej, no ale vyčesala som, za 2 dni sme to mali späť. Skúsili sme aj maslo, no ale ako písala snehulienka, hlavička mu dlho smrdela z toho. Tak pediater nám dal vzorku šampónu Sebiprox, a ten nám zabral hneď, ošúpali sme sa a je to ok, sem tam niaka malinká, ale oproti tomu, čo sme mali je to rozdiel. Dávala som mu ho tak 2 krát do týždňa, aj keď išli aj vlásky s lupinkami, teraz máme plešinky, ale už rastú nové🙂 Snáď som poradila trošku.

magimary
29. aug 2009

náš má 5 rokov a tiež má seboroické šupiny ešte stále... všetky (odporúčané "triky") pomôžu len na chvíľočku a potom sa šupinky opäť vrátia...najviac je to vidno, keď ho ostrihám úplne na kratúčko... 😒 a inak to mali zatiaľ skoro všetky detičky,čo sme mali doma... no, najvytrvalejšie sú u Tomíka... 😝 🙂

jankapiknova
29. aug 2009

nam pomaha ked mu natriem olejcekom(aviril) a hned vycesem a potom sa ideme kupkat tak vyumyvam hlavinu, po niejakej dobe sa zas ukazuju supiny tak znova a znova a znova...

juja
30. aug 2009

Ahojte kočky...no my sa tiež trápime so šupinkami na hlavičke ...raz sú, potom zmiznú a objavia sa inom mieste....my tiež používame salicylovú masť - robemú v lekárni a nám pani pediatrička povedala, že jú máme natierať po kúpaní , máme nechať 20-30 min "pôsobiť" a potom suchou plienočkou vytrieť z hlavičky. My máme veľa vláskov a dlhých, takže malý ma potom super "zlepenec" na hlave a leskne sa ako langoš.. 😀 Ale po tej masti mu to fakt zmizne, ale znovu sa objaví na inom mieste - tam kde to ešte nemal. Neviem s čím to súvisí a či to napr. ovplyvní aj mydlo resp. šampón ktorým sa hlavička umýva.. 😒

apple15
8. nov 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci mozu mat deticky z tych supiniek aj cervenu hlavicku, lebo moja mala ma teraz 6 tyzdnov a ma aj uplne cervenu hlavicku (hlavne ked sa rozjeduje). Bojim sa aby to nebolo nieco horsie, ale dr. nam dala salycilovu mast, tak vyskusame. Len neviem, ci to zacervenanie je v poriadku, teda, ci su tie supinky sprevadzane aj zacervenanim hlavicky.

rimmel
8. nov 2009

nic s nimi nerob ak samozrejme niesu fakt ze hrozne a ono to same odide..je to normalne vacsina babatok to ma. moj to zacal mat uz ani neviem kedy , a uz mu to odchadza..lekar poradil nic nerobit.

miskachrumka
8. nov 2009

mi sme natreli malemu hlavku nahrubo olejcekom na noc ciapocku a rano to islo same krasne dole vycesala som a od vetdy klop klop nic nemame a te je už 5 mes! 🙂

iinuska
8. nov 2009

ja davam salycilovu mast

nikollette
8. nov 2009

Nám dokonca lekárka na Kramároch aj sestričky povedali že obyčajný olej aviril je nevhodný na to vyčesávanie,..
tak neviem... my sme šupinky tiež mali, ale len okolo 2-3 mesiaca, a odvtedy nič 😉

momin
8. nov 2009

Ahojky,maly ma supinky porad... Nevite kdy to muze uplne zmizet??

kjajule
8. nov 2009

Nám zmizeli když jsem začala používat šampon na vlásky, nejdřív jsme umývali celé tělíčko sprcháčem(neměl skoro žádné vlásky)a byl to sprcháč na tělo i vlasy.Zkusila jsem tedy šampon od Hipp a musím zaťukat za dva týdny byly pryč... 🙂 Olejíčkem jsme nemazaly...

katy2
9. nov 2009

Ja mam dobru skusenost so samponom Sebamed baby. Perfektne vycisti hlavicku. Po umyti som hlavku dobre vysuchala osuskou a potom kefkou na vlasky. Mame pokoj...