Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

trnka77
5. okt 2011

nám to zabralo

luthien.k
5. okt 2011

@lussy666 jenom šampon s největší pravděpodobností sám od sebe nezabere, je třeba mechanicky odstranit ty šupiny. Změkčit se dají třeba i nějakým lotiem s ureou (pokud na ni nemá dítě reakci, což se bohužel často stává), například Excipial U Lipolotio je na to dobrý.

drakenn
5. okt 2011

Moje zkušenost je tato: (rada mojí matky) potřít máslem a za 20 minut vyčesat "tupírákem", velmi jemně, ať nepoškodíme pokožku hlavičky. Poté umýt a máte na čas pokoj.

dari
5. okt 2011

ja najprv hlavu namocim vodou, potom natriem olejcekom a zachvilu vycesem.

aquamed
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrianiiita
7. okt 2011

baby sa chcem spýtať ... aj nám dala doktorka olejček ale neviem z čoho je ... povedala že 3 hodinky pred kúpaním vmasírovať do vláskov a potom pri kúpaní umyť ... že tie šupinky sa odlupnú a stačí ich vyčesať .. sa odlupnú to je pravda lenže s tými šupinkami idú aj vlásky a ostavajú jej tam holé miesta ... moja malá sa narodila dosť vlasatááá ... 🙂 tým sa jej tie supinky zakryli ... bojím sa aby jej tie vlásky tam dorástli ... mal niekto rovnaký problém????

xlucia
7. okt 2011

@adrianiiita najprv jej to vyces hustym plastovym hrebenom, alebo kefkou az potom kupat. bat sa nemas coho, vlasky dorastu

petra1303
7. okt 2011

@adrianiiita ja som siiice taky problem nemala vid foto moja mala bola takmer bez vlaskov 🙂 no ale jasne ze jej dorastu toto nie su este plnohodnotne vlasky...tie origos jej narastu a budu aj mozno inej farby a kvality...

adrianiiita
7. okt 2011

lebo ja mám strach ked vidím takú väčšiu šupinku aj s vlasmi ktorá jej vypadne prípadne ju vyčešem a potom tam má holé miesto tak mám strach ... 😒

alenka777
7. okt 2011

moja dcéra ma 4 roky a občas sa jej to tiež urobí ešte aj teraz, nemá to stále, ale napr. raz za 2-3 mesiace. Čo používate pri takých väčších deťoch ked už majú vlásky? a tiež keby sa to neopakovalo, bolo by fajn 🙂

bubbly
7. okt 2011

Ahoj holky, nase mala ma zlute supinky ve vlasech a na oboci od narozeni, nekdy mene, uz se mi zdalo ze to zmizlo a nekdy se to tvori zas. Uz to tady mozna bylo nekde probirane, nevite proc se to tvori a jestli to casem zmizi. diky

camelinka
7. okt 2011

@bubbly ahoj, taky s tim zapasime, je to neco s mazovyma zlazama myslim a casem to zmizi, u nas ma uspech Excipial lipolotio z lekarny, ten je zlatej 😉

luthien.k
7. okt 2011

@bubbly
@camelinka
Jde v podstatě o zvýšenou tvorbu mazu díky zvýšené produkci hormonů v kůře nadledvin u dětiček zhruba do roku a půl věku. Zjednodušeně 🙂 Je třeba se těch šupinek šetrně zbavovat (jak jsem psala už výše), aby neměla šanci se tam usídlit infekce, což se může stát (pokud by začal být podklad silně zarudlý a ne jen růžový, je třeba navštívit nejlépe nějaké dobré kožní).

zuzuj
7. okt 2011

od biodermy je na to špecialny pripravok, vyhodila som tak neviem presne nazov, ale v lekarnach urcite poradia je to drahsie ale celkom zabralo ale treba aspon tyzden davat, ale nepomoze to tiez bez toho aby ste tomu ,,pomohli" Ja som to tiez nemohla vycesat, lebo mala este ani vela vlaskov nemala, pomohla zubna cista kefka...som jej to jemne kazdy den zoskrabkavala a napokon to cele odislo...
Vola sa to inak seboroe.. sem tam to mavame este za uskami, ale na hlave vobec nic. Je to u kojenych deti udajne bezne...

luthien.k
7. okt 2011

@zuzuj jojo, je to běžné, a ten jemný kartáček na vlasy je fakt dobrá volba 🙂

sempro
31. okt 2011

baby, ja som ich vyčesala uplne obyčajným olejčekom Aviril /stará dobrá klasika 🙂/, tiež som sa ich u dcérky nemohla dlho zbaviť, mala to od narodenia. Lekárka mi poradila šampón Babe čo sa predáva v lekárni na mliečnu chrastu, stál ma 8 EUR a výsledok skoro žiadny. Ani olivovým olejčekom to veľmi nešlo. Keď mi mamina poradila starý dobrý recept - Aviril. Natrela som jej hlavičku a vyčesala hrebienkom. A výsledok? krásna hlavička bez šupiniek.

sempro
31. okt 2011

@trnka77 nám ho tiež odporučila ale žiadny výsledok

zuzka38
31. okt 2011

@bubbly ja ci som mazala alebo nie, vysledok rovnaky, zmizlo nam to uplne po tretom mesiaci...

kacab
1. nov 2011

.. taky to měly obě děti... babička tomu říkávala sora - dělala v jeslích.... já to taky mastila lékárenským olejíčkem, pak lehounce odškrábla - to je silné slovo, docela se to uvolňovalo lehce a pak jsem to vyčesávala hřebínkem na řesy a obočí - ten je na to skvělej....

nikiii
1. nov 2011

Mně u obou dcer pomohlo pořádně promazat Infadolanem (stojí pár korun) a pak trpělivě vyčesat hřebínkem "všiváčkem" (taky za pár korun) a bylo po trápení

bubbly
2. nov 2011

@zuzka38 dneska me doktorka doporucila maslo. tak vyskusame, uvidime, smrdi to jak stare ponozky 😀

zuzka38
2. nov 2011

@bubbly 😀 drzim palce 😉

vafle
2. nov 2011

malý měl taky celou hlavu plesnivou 🙂 po koupání jsem mu to namazala olejem....stolním jedlým a vyčesávala ale ne tím měkým kartáčem ale hustým hřenbínkem pro miminka....nakonec jsme malého i trochu ostříhali abychom se k tomu dostali...cca za 14 dní to měl pryč

vladimira32
2. nov 2011

Ja som používala krém z Biodermy, už si nepamätám ako sa volá.Stojí síce okolo 14,- euro, ale za tri dni sme mali po šupinkách. 🙂

vefi89
2. nov 2011

ja som natrela indulónou, dala čiapku (ktorej mi nebolo ľúto zničiť) sparila a vyčesala na dva krát

majjka1985
10. jan 2012

Odporučam kremik od Biodermy Babysquam!!! Stojí cca 12 Eur, ale je úúúúúúúúúúúúžastnýýýýýýýýýýýýý!!! Nám hneď pomohol 🙂

diniro
10. jan 2012

Nam co pomohlo a uz sa supinky nevratili je sampon od BABE Pediatric je to priamo na supinky a aj vhodny na dlhe vlasky. Nam zabral a odporucam. Cena cca 8eur.

diniro
10. jan 2012

Este som zabudla,ze ho maju v lekarni.

katun
10. jan 2012

tiez nam po dlhodobych problemoch pomohol z Biodermy keratogenny gel (take male balenie) na supinky, do par dni mal po probleme a to sme sa takmer pol roka trapili, chrasty, skrabanie, no.. no horor, pretoze kozna mu neustale predpisovala salycilovu mast a on mal chuda na tu mast asi alergiu a nezaberala vobec. takze biodermu odvtedy pouzivame (myslim aj ine vyrobky od nich)...

masinka
10. jan 2012

nam doktorka predpisala salicylovy olej - namiesali nam ho v lekarni, platila som 17 centov za recept... ucinna latka je ta ista , ako je v tom 8 eurovom sampone od Babe.... (kyselina salicylova)
ked sa Nelke robila za uskami taka zasusena vrstva, predpisala nam kozna mast s kyselinou mliecnou - tiez namiesanu v lekarni za par drobnych.... tuto kyselinu obsahuje krem od Biodermy za 12 EUR, preto pomaha....
samozrejme, vsetko treba namazat, nechat trochu posobit a vycesat....