Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

mimakro
12. jún 2007

Ja som používala kefku na vlasy. Ale lepšie sa mi osvedčilo nahrubo chrastičky natrieť salicylovou masťou, nechať pár hodín pôsobiť a potom hlavu zmyť šampónom. Spolu s masťou odišli aj chrastičky. Po troch dňoch sme mali pokoj. Zatiaľ sa ďalšie neobjavili. 🙂

kristi
12. jún 2007

mima, co je to kefka???

titkovamiriam
12. jún 2007

kefka ma stetinky

kristi
12. jún 2007

jako kartac??

titkovamiriam
12. jún 2007

Ty si nepouzivala klasicku kefocku na vlasky,ja mam taku supravu-hriebenok a kefka.
Tie supinky idu naolejovane dole aj tym aj tym,no je pravda ze z hrebienka je koza viac cervena a kefka je jemna.

zirafka105
12. jún 2007

kefka je slovensky kartac nebo kartacek 😉

titkovamiriam
12. jún 2007

jasne niak som si neuvedomila ze bol treba preklad a pritom som poloceska to by mi babicka dala. 😠 😀

osibisa
26. jún 2007

Ahoj. Takže - asi tři týdny jsme to mazali 2x denně Ondřejovkou a je to docela fuč.....ta mastička je zázračná 😀

marianna23
29. jún 2007

na supinky je dobry olivovy olej alebo decky sampon a potom ten olej, mojmu to zmizlo, uz nema, hned ako som pouzila decky sampon a ten olej, zacali miznut,skus to.

bibinka
29. jún 2007

nám pomohol salicylový olej, ale dávali sme ho pred večerným kúpaním, vlhkom to riande zmäklo a potom sme to vyčesávali. toto sme opakovali len dva či tri razy a bol pokoj. stačí dávať aj mierne zohriaty olej, nemusí to byť len pri kúpeli.

emjee
9. okt 2007

katarina12 9. okt 2007 o 15:41
Mám 3 mes. dcérku a na hlavičke má niečo ako lupiny, neviem ako sa to volá odborne. Určite to poznáte, malé detičky to mávajú. Mám s tým niečo robiť alebo to nechať tak, kým to zmizne samé. A zmizne to vôbec samé? Malá má husté vlásky a skúšala som to vyčesať hrebeňom a olivovým olejom,ale veľmi sa mi to nedarí, lebo jej nechcem hrebeňom tlačiť na hlavičku, veď ju má ešte takú jemnú. POraďte mi. Nemôžem byť dlho pripojená, lebo malá sústavne potrebuje spoločnosť a spať sa jej nechce.

roasha
9. okt 2007

aj nam pomohla salicylova mast z lekarne,natriet,vycesat,umyt hlavku,a bol pokoj.mala bola tiez riadne vlasata.

pho
9. okt 2007

Malému pomohlo, když jsme mu hlavičku natřela mlékem Excipial lipolotio asi 2 hodiny před koupáním. Pak jsem šupinky vyčesala, je teda fakt, že jsem se musela snažit a pak hlavičku umyla dětským mýdlem. Šupinky byly pryč na první pokus.

cukricek11
9. okt 2007

ahojky
...neboj sa to zmizne,ja som sa tiez bala,ale ze to vraj ma az 90 % deti...vola sa to detska seborea...nam lekar predpisal tiez niejaku masticku,a parkrat sme natrelli,vycesali a preslo to...my sme v UK,ale kamosky vravia,ze pouzivali salicylovu masticku...lekar predpisal...tak len chod za lekarkou,alebo si kup,stoji to 30 sk,,,myslim,lebo mamca mi to posielala...tak pa

cistko
26. okt 2007

Musi to byt salicylova mast na predpis alebo je volne predajna v lekarni. Jednu mi priniesla mamka, normalne jej ju predali, len neviem ci je to ta ako ste mali vy a ci ju mozem malemu pouzit.

cistko
26. okt 2007

Su tri druhy na predaj - 2%, 5% a koncentrovana 😲 my mame tu koncentrovanu

cistko
26. okt 2007

kde ste vsetky? 😲

moncicik
26. okt 2007

My jsme to měli taky a hodně, a výborná mast na to je INFADOLAN ,promastí to, natírá se to ve velké vrstvě, poradili nám to v nemocnici, a do 2 dnů máme sameťáčka bez šupinek. 🙂

linda02
26. okt 2007

ahoj tak my přesně jako moncicik infadolan je na všechno zmizli nám jak šupinky na hlavičce tak drobny lišej u obočí.
Hlavičku jsem tím potřela a za chvilku jemně drobným hřebínkem vyčesávala odlupovalo se to skoro samo. A pak kartáčkem všechno co zůstalo na vláskách vyčesala 😉

cistko
26. okt 2007

Takze mam kupovat dalsiu mast???? 😀 My to uz mame na ceeeeeeeeelej hlavicke, akurat som do dovycesavala takym hustym hrebenom/vsivak nemam a kefka je velmi jemna tou to nejde a detsky hreben zo supravy ma take gulicky na konci takze tiez nie/naolejovala som mu hlavicku olivovym olejom/bojim sa tu mast davat neviem co znamena ze je koncentrovana/dala ciapocku, nakrmila ho a teraz driemka pri telenovele haha🙂asi by som mu mala ist zapnut futbal 😀 😀 😀 pockam tak hodinku a potom to zase vycesem a okupkam, no a vecer zopakujeme.... 😨

bibinka
26. okt 2007

baby a infadolan je na predpis alebo ho normálne kúpim v lekárni? a čo to stojí?

lilyk
26. okt 2007

bibinka infadolan je bez predpisu a stoji 33 Sk 😉

coxa
26. okt 2007

Já malého mažu Cremoar Leniens - je to jen masťový základ, nic jiného, stojí asi 23,- Kč, je bez předpisu a mažu dva - tři dny, pak vykoupu a většina šupin je pryč. A ani nemusím vyčesávat. 😉

mirka
26. okt 2007

ako často im umývate hlavičku? nám to zmizlo vtedy, keď som to obmedzila na 1-2x týždenne 😒 mala to na hlave cca od 7 týždňov, od 9 mesiacov, nie veľam ale mala a nič nezaberalo 😠

kale
27. okt 2007

My umýváme hlavičku šamponkem od Seba med. Nejenže šupinky zmizely, ale už se ani neobjevily. Je to dobré i jako prevence.

bibinka
28. okt 2007

lilyk- ďakujem, už som ho kúpila a malému som ponatierala hlavičku a mázla som aj obočie(aj tam to mal 😀 ) a z obočia to zmizlo za pár hodín a hlavička sa mu začala riadne šúpať. a tak vyčesávame a vyčesávame a vyčesávame 😀 😀

xsipm04
28. okt 2007

Holky, mám blbý dotaz, silicylový olej, jak to tu píšete, to se řekne česky taky tak? Nebo to má u nás jiný název? Já aby na mě nekoukali nějak blbě, až ho budu chtít 🙂

cistko
28. okt 2007

bibinka fakt to pomohlo? my sa este stale trapime ☹ ostala som pri olivovom oleji, kedze mi nikto neporadil ci ktory ten silicylovy krem a ja mam koncentrovany, nechcela by som mu uskodit. supinky mame stale po celej hlavicke, aj ked uz nie v takom mnozstve a stale sa supu aj uska 😒

roasha
28. okt 2007

baby,salicylmast.urcita sa to povie aj v cestine rovnako,ved je to zaroven aj chemicky nazov.a potom,ved sme slovania,urcite sa dohodneme 😉 🙂 .a v lekarni urcite budu rozumiet./nam zabka v chorvatsku dostala anginu,a v pohode sme sa rozumeli,pochopili bez problemov,na ktore lieky je alergicka./xsipm04urcite to zozenies aj v cesku. 🙂 🙂 🙂

cistko
28. okt 2007

Tak ja sa pytam este raz ta salic. mast, kto ju pozival mal niekto aj BEZ PREDPISU? Ja mam z lekarne ale je koncentrovana. A je aj 2% aj 5% a ja neviem ci ju mozem pouzit. Tak radte. 😲