Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

ivkau
24. okt 2010

mi sme sa šupiniek zbavili Infadolanom, je mastneší tak sme potom viac krát museli umyť hlávku ale šupinky boli preč

katkav
24. okt 2010

my sme mali tiez supinky, ale iba asi prvy mesiac. Pediatricka povedala, ze mame naolejickovat hlavicku pred kupanim, na chvilku mal maly aj ciapocku a po okupani vycesat. Odislo to velmi pekne behom par dni.

alexandrah
25. okt 2010

ahoj @susanh - ja som mala aj predpisany sampon, olej, vsetko, nic nezaberalo, kup si v lekarni biodermu, na supinky vo vlasoch, potieraj, nechaj cca 1/2 hod. posobit, potom umyt vlasky, a vycesat, do mesiaca to bolo prec ... toto jedine zabralo, ako vsetko od biodermy, super znacka!!

ameli
25. okt 2010

Ahoj, nám pomohl krém Vitella U na doporučení doktorky. Do dvou dnů byly pryč 😉 malá jich měla hodně a poměrně velkou vrstvu.

p69majka
25. okt 2010

My sme na radu lekárky kúpili v lekárni detský šampónik Babe,opýtaj sa v lekárni.Za dva týždne sme nemali ani stopu a nič sme nemuseli vyčesávať, len umývať týmto šampónikom a fakt super zabral. 🙂

katkavv
26. okt 2010

mame taky isty problem, moja doktorka nam tiez poradila do vlaskov 2 x do tyzdna vmasirovat olivovy olej alebo obycajne maslo, ja som vcera skusila ten olivovy olej a baby, neskutocne to zabralo, asi po pol hodine som vycela strasne vela supiniek 🙂 dokladne som mu umyla hlavicku a uz je to ovela lepsie, este to par krat zopakujem a bude po supinkach ;)

dajna11
26. okt 2010

ja mu to mastím olejčekom...pri dcerke to pomohlo,ale pri synovi moc teraz nie.skúdila som namastiť bepantenom...šlo to lepšie...len ked mu to vyčesávam asi ho to bolí,lebo reve o dušu..aj to po vyčesaní ma červenkasté....to ma hned prejde chuť mu to vyčesávať.

bubina1
26. okt 2010

včera som mojej malej namazala hlavu detským olejom a vyčesavala som jej šupinky hrebenom pre babatka... este dnes ma pokožku na hlave červenu... je to normálne?

veron333
26. okt 2010

Náš malý mal tiež tie žlté lupinky, doktor mu predpísal nejakú zarobenú masť, po prvom namastení a vyčesaní mu to prešlo.

elina313
27. okt 2010

ja som dala maličkému na hlavičku modrú indulonu 🙂 tak riadne 😀 , za cca 1 hoďku sme sa kúpali, vlásky sme umyli mydielkom, potom vyčesali a mááááááááááááme krááááááásnu hlavinku 😉

deniskateniska
27. okt 2010

tak ked sa nam to objavi, dam excipial u lipolotio a vycesem kefkou 😉 vzdy to pomoze

evkasop
25. nov 2010

Ja mám mesačnú dcérku a takisto sa nám teraz objavili také šupinky - temeničky, kúpila som na to v lekárni salicylovú masť, zdá sa mi že zaberá, ale veľmi vyčesať sa to nedá...olejček som davala tiež ale velmi to nezaberalo. 😖

elka74
25. nov 2010

nám pomohol trošku zohriaty olivový olej.. krásne som to vyčesala a to má moja malá velké vlásky.. a dá sa to jednoducho mydielkom zmyť

awalancha3
19. dec 2010

poradte mi prosim- mala ma 3 tyzdne a uz par dni u nej pozorujem v oboci a pri koreni nosa take suche miesta, jemnucko zacervenane a sem tam z toho idu take drobulululinke supinky, inak sa jej vyhádzali po tváričke take drobne cervene vyrazky niekedy s bielym pupiencekom uprostred a ma ich aj na hrudnicku trosku a na krku.............napiste mi prosim vas ako u vas seborea, teda u vasich deticiek zacala.... kedy asi a ako to vyzeralo na zaciatku?

pinkypinkus
19. dec 2010

@awalancha3 Ahoj. U nás to bolo podobne. Pribliýne v rovnakom čase. Na vlásky a obočie (čiže vlasatú časť) sme od doktorky dostali salicylový olej a na tváričku Holtov krém. Seborei (či čo to je) na tvári sa úplne nevieme zbaviť doteraz (zmizne a potom sa zase objaví-neviem,či to nemá súvis s mojou stravou...), Paťko má 11 mesiacov.

babulina
19. dec 2010

@pinkypinkus - nasej bambule sa to tiez v akychsi cykloch vracia, podla mna to suvis s tvojou stravou nema, je to podla mna problem ako lupiny u dospeleho, inak nam velmi pomohla od biodermy babysquam, po jednom raze sa toho zbavime na dlhsiu dobu a potom zase aplikujeme ked sa to vyhodi

lamarika
19. dec 2010

@awalancha3 ahojky, píšeš ve svém příspěvku o seboree, co to přesně je? Slyším o tom poprvé. Moje dcerka má to stejné co tvá. V úterý jdeme k doktorce, tak snad mi na to něco dá.

fraufrt
19. dec 2010

na supinky vo vlasoch nam dr. odporucila modru indulonu, nechat posobit a vycesat- zabera to supis, a ked mame nejake vyrazky na tvaricke alebo sa supe, tiez pouzivame modru indulonu alebo ju striedame s excipial u lipolotiom.

mama.wolfka
19. dec 2010

odporúčam salicylovú masť ... vtriem do pokožky hlavy, nechám pôsobiť a neskôr vyčesávam a vyčesávam ...

awalancha3
20. dec 2010

na hlavičke, teda vo vlaskoch nemá ešte nič...........nemám čo vyčesávať...a pri koreni nosa a v oboci to je zatial take začervenané a drsne ako kopa malinkatych vyrazociek spolu, neolupuje sa to, skor sa z toho ako keby prásia take drobnuline supinky, nie vela..... len fakt strasne ma trapi pohlad na tu drobnu tvaricku plnu vyrazok................vysadila som cokoladu -jedla som jej pomerne dost po porode, tak uvidim, vcera som si uz nedala ani kusok, a potom som sa tu docitala ze je dobre potierat tvar prevarenou vodou a potom tamponikom namocenym v matersom mlieku- takze idem od tych najmiernejsich a najneskodnejsich prostriedkov..............dam tomu tyzden, co to budem 2x denne robit a uvidim ci vyrazky ustupuju alebo nie.k doktorke idem az 29.11. tak uvidim co na to povie, ci to ma seboreu alebo atop.exem alebo dojcenske akne alebo nejaku kombinaciu.........................keby mala cistu tvaricku a len vo vlasoch tie zlte chrasty, tak mi je jasne čo robit...........je na modrom konikovi veeela ucinnych receptov a masticiek, od indulony a olivoveho oleja, cez salycilovu mast, kerasal, klorane, excipial až po babysquam a bepanthen........skusala by som a vyčesávala, zatial nie je ale čo vyčesávať.......... možno toto je prvé štádium a spraví sa jej to vo vlasoch.........ja neviem, ale strasne by som chcela aby mala peknu tvaricku ☹

awalancha3
20. dec 2010

@lamarika ..pozri si cez google seboroická dermatitída, dojčenské akné a atopický exém..................... 🙂 resp v cestine kojenecke akne, seboroicka dermatitida, atopicky exem..................
....co myslis, ze z toho by to mohlo byt? ma to tvoja aj vo vlaskoch? moja nie, len tvar, krk a hrudnicek ma vyrazkovy a v tom oboci to je take nepekne take ako keby uz chrastickovy vysusene.potom mi napis, co ti na to doktorka povedala, dobre?

jitulka1985
20. dec 2010

My jsme vyzkoušeli snad všechno(máslo, různé mastičky, olejíčky) a pomohl nám jen Salicylový olej....potřít vlásky a pokožku hlavy tak hodinku před koupáním a pak to šlo nádherně pryč 😉

lamarika
20. dec 2010

@awalancha3 podívala jsem se na googl ještě včera večer, pak mi došlo, že bych si to mohla vyhledat 😉
Malá to má právě i ve vláskách a na ouškách. V těch vláskách to má takový jako by mokvavý 😒 Obličejíček, hrudníček a trošku zídička má opupínkovaný, sem tam s bílou špičkou.
Zítra jak budem od doktorky, tak napíšu. Syn tohle neměl, tak vůbec nevím co s tím ☹

lamarika
20. dec 2010

@awalancha3 kdyby to bylo suchý a jako by se to odplupovalo v těch vláskách, tak bych to vyčesala. Jenže ono to vysušený není 😕 Začala jsem to mazat olejíčkem, kterým promazávám syna, třeba to trochu pomůže. Syn je atopik. Jemu začal exém právě opupínkovanou tvářičkou a pomalu se to vysušovalo a přecházelo do jiných částí těla. Nejhorší je, že se mu rozděává exém i okolo pindíka a na prcince. . .

awalancha3
20. dec 2010

@lamarika ........som strasne moc zvedava co ti doktorka povie a co ti na to predpise......... a mala to ma teda ine nez mal syn? myslis ze to nebude mat exem? daj mi, prosim ta vediet......... potom ti ja poviem co mne moja doktorka povedala a co predpisala- snad jedno alebo druhe zaberie............

lamarika
20. dec 2010

@awalancha3 syn měl jenom pupínky, který časem seschly a udělal se z toho exém. Malá má i ty divný šupinky ve vlasech ☹ No, jsem zvědavá co mi na to dá 😔

gabin6
20. dec 2010

Ahoj, já používala olejíčekAviril a před koupáním namazala a ve vaně vyčesala. Má to každé mimčo. V 9měsících jsme je neměly, mizely šupinky postupně a již jsem přestávala kojit.

dadex
20. dec 2010

... na hlavicku sme dostali robenu mast, ktora posobila 3 hodiny a potom som to "zoskracala" velmi hustym hrebenom. na tvaricku s cervenymi vlakmi a sem tam bielou spiskou nam velmi pomohol repikovy kupel 7 dni v tyzdni a potriet exipialom, ked pokozka zostala sucha a pomahalo to aj na tu hlavicku, ked som zotrela tie supy, tak zostala koza cervena.

slniecko1983
21. dec 2010

Ahojte vsetky no ja som to nasemu malemu robila na noc tak,ze som mu poriadne namastila modrym detskym olejickom hlavu a dala ciapocku na hlavu a lepsie je strikovana.Do rana supinky opadali a ktore tam ostali pekne krasne detskym hrabienkom som vycesala.

lamarika
21. dec 2010

@awalancha3 konečně jsem se sem dostala a můžu ti napsat jak jsme dopadli u doktorky. Malá má teda seboroickou dermatitídu a okolo třetího měsíce by se mělo poznat jestli se z toho vyklube exém a nebo to zmizne. Napsala mi excipilin (nebo jak se to přesně jmenuje-nemůžu to pořádně přečíst), je to namíchaná mastička z lékárny. Každý den mám promazávat ty vlásky a aji ty pupínky na obličeji. Mělo by se to po tom zlepšit. Ptala jsem se jí jestli tvorbu může ovlivnit jídlo a ona mi říkala, že dokud se z toho nevyklube exém, tak to co sním je v jádru jedno. . . Tak teď jsem zvědavá. Jestli ta mastička bude opravdu zabírat, tak ti schválně napíšu 😉