Žlté šupiny vo vlasoch predškoláka

junovka
3. mar 2013

Viem, ze u dojciat je to normalna vec, mali ju aj moje obe dcerky, ked boli malinke, ale teraz uz asi 2 dni sa objavili u mojej mladsej 6 rocnej dcerky, ma ich po celej pokozke vo vlasoch...doteraz sme ich nemali.Tyzden predtym sa jej objavili nejake vyrazky na bruchu a stehnach, prikladala som nejakej alerg.reakcie, kedze mala je alergik a uzivame Aerius...tie po 3 dnoch vymizli a pred dvoma dnami sa nam objavili v hlave tie zlte supiny vo vlasoch.Mate niekto podobnu skusenost u predskolakov??? 😕 😕

polyana
3. mar 2013

Máme podobný problém so 6 ročným synom. A tiež neviem čo s tým. Väčšinou mu len naolejujem s deckým olejčekom temeno, kde ich má najviac- nechám aby to zmäklo a potom to vyčesávame. Sampony nám vôbec nepomáhajú. My to ale máme už dlhodobejšie.

zuzi79
3. mar 2013

áno, je to časté aj u väčších detí, aj moja dcérka to občas máva, naolejujeme a ideme ďalej...

ivanakir
3. mar 2013

my to mavame taktiez.pouzivam na to krem babysquam od biodermy-je nato urceny. namazes to dovladov, nechas pol hodiny posobit,ja to este vysucham uterakom a potom to treba zmytsamponom...olej sa vraj na to nema davat, lebo tie supinkysu od upchatia mazovychzliaz. ak to nezide doma, treba ist k dermatologicke, ta napise recept na nejake silice, ktore to vedia odstranit....drzim prsty

kristina39
3. mar 2013

ja osobne s tym skusenost nemam ale moj vtedy 5 rocny synovec to mal a moja mama cize jeho babka mu to natrela obycajnym maslom (nie perlou a ine) nechala 30min posobit a vycesala za chvilu boli prec a do teraz sa neobjavili..

alami
3. mar 2013

@junovka už je na to šampón Eucerin na mastné lupiny - v lekárni

mandragora22
3. mar 2013

@junovka my mame to iste, ma tri roky a niekedy jej uplne vymiznu, potom opat sa zjavia a tak dokolecka od narodenia... neriesim, normalne umyvam hlavu raz tyzdenne. pridu, odidu, pridu, odidu 😀

mandragora22
3. mar 2013

@kristina39 hm, to je zaujimavy typ, pretoze ja napriklad davam obycajne maslo na vatovu tycinku a vytieram nos proti vysusaniu sliznice teraz, ked sa vykuruje a je suchy vzduch a velmi dobre to zabera. prosim ta, ako je to s vlasmi? pretoze moja je dost vlasata, ma dlhsie a hrozne huste vlasy, mam ich len poodhrnat a tak natriet? a potom aj umyt, ci rovno vycesavat? ak mas skusenosti, porad, mozno vyskusame maslo, lebo vsetky oleje sveta som snad mala a nic nezaberalo. asi pred rokom ma to prestalo bavit a nechala som to tak, cez vlasy jej to aj tak nie je vidno 🙂

rebroza
3. mar 2013

@junovka ahoj. ja som to riesila so 4rocnym synom a zabral nam (tak ako ked mal len par mesiacov) salicilovy olej (hm, mozno tam aj "y" niekde je). predpisala nam ho dr., ked bol maly a teraz som ho kupila sama v lekarni. tusim je to daky olej s kyselinou salicilovou.... ako vyssie baby pisali, natreli sme hlavu na 20-30min, okupali, vycesali a opakovali na dalsi den. a stacilo tusim dva alebo trikrat a supinky boli prec a zatial sa neobjavili znovu.

kalip
3. mar 2013

do 6. mes. sa lieči s Exipoal U lipolotio, od 6. mes. salycilový olej. Asi 3 hod. pred umytím vlasov naniesť, nechať pôsobiť , vyčesať jemnou kefkou, umyť šampónom.

rosalia
3. mar 2013

Dobrý je šampón na mliečnu chrastu od babe,dá sa kúpiť v lekárni,cena okolo 7 eur.inak aj kožná nám predpísala takú zarábanú masť.

svatava74
3. mar 2013

my umyvame vlasky nasmu malemu- 2,5r.- kazdy druhy den a nic nemame....ale ked neumyjeme napr.na chalupe 4 dn i objavia sa.....skus castejsie umyvanie a snad to pomoze.... 🙂

kristina39
4. mar 2013

@mandragora22 ahoj no on sice mal kratke vlasy ale tiez moc huste...mama mu to natierala na pokozku proti smeru rastu vlasov a len vycesala a robila mu to 2 krat za den a az potom vecer mu to sestra umyla...len jej poodhrnaj vlasky a skus jej to tak natret a vycesat... ako hovorim jemu to zmyzlo za chvilu a nevratilo sa...a ani jemu nepomahali ziadne oleje ani kremy...a neviem ci si skusala ten hojivy zazrak z oriflame na moje deti zabera ten...

junovka
autor
4. mar 2013

@svatava74 umyvam jej asi 2-3 .den.

martina46
16. feb 2014

moja 6 rocna dcerka ma tieto zlte supinky, zatial som s tym nic nerobila, hlavu si neskrabe, ma velmi velmi huste vlasy, no co som si vsimla a ostala v soku, ked som jej supinku po umyti chcela jemne zoskrabnut nechtom, zisiel mi okrem supiny aj trs vlaskov :(
pritom predtym vlsaky drzali na hlave normalne, vlasy jej vypadavaju uplne v norme, cize pri cesani.
ako babatko to mala, ale tam pomohlo natriet olejom a potom hrebienkom to pekne slo dole.
co s tymto?
udajne za tymto problemom stoji premnozena candida, ci snad nejake plesne v tele, co mi sedi, svedectva ludi, co vyradili sukor, lepok a obmedzili celkovo sacharidy, su jasne, problemy tohto charakteru uplne zmizli.
dcerka sa ide za sladkym potrhat, hoci sama jej nedavam, iba prilezotostne, vcelku je celkom dost ovozelu na jej vek.

roxi
16. feb 2014

tak presne taký problém má synček od malička, ale odkedy sme vyskúšali šampón na mliečne chrasty BABE cradle cap shampoo - kúpený v lekárni, tak to zmizlo, teraz ten šampón používame len sporadicky ako prevenciu a žiadne chrastičky už nemá, takže z vlastnej skúsenosti odporúčam.

martina46
17. feb 2014

@roxi dakujem velmi pekne za tip! 🙂

martina46
3. mar 2014

@roxi
takze supinky nam zmizli vsetky po dvoch umytiach tym samponom, po prvom umyti snad az 80%
co som vsak este predtym urobila, potrela som jej tie miesta kokosovym olejom, nechala tak hodinku dve a potom umyvala samponom.
tak sa tesim, hlavne, ze jej vlasky nezliezali z tych miest, snad len minimalne.

roxi
5. mar 2014

@martina46 tak super, že ste sa ich zbavili, my ste to tiež riešili vyčesávaním a nič nepomáhalo a tiež zliezali vlásky, teraz ten šampón používame zriedkavo a žiadne šupinky sa už neobjavujú, tak snáď to tak bude aj u vás.

nuska
16. apr 2017

My sme mali tiez u 6 rocneho aj 2 rocneho. Nie vela ale tak na 1-2miestach dost vyrazne. Kedze mam doma LR, skusila som sprej prvej pomoci a super zabral. Prvykrat som dala asi na obed a vecer sme zmyli. Potom uz len pocas kupania. Kupu sa ale asi 1 hodinu 🙂 takze celkom dlho to mali. Hned po prvom pouziti viditelne sa to zlepsilo. Takze urcite odporucam.