Žltý povlak na jazyku 3-ročného syna - čo to môže byť?

anjika44
17. máj 2019

Čítala som tu už nejaké diskusie na túto tému...budem konkrétna, syn má už dva týždne žltý povlak na jazyku, bol síce prechladnutý a kašľal, len neviem, či to súvisí s tým. Aj manžel má žltý jazyk, ale už menej, lebo berie atb. Bola som sa na to opýtať detskej lekárky, povedala mi, nech malému skúsim dávať menej mrkvy. Tak sa stalo, no stále má ten žltý povlak. Tak napadlo mi, zavolať lekárke
a objednať dieťa na odber krvi. Len ako sa berie krv 3 a polročnému divochovi? Keď si dám žltý jazyk do googla, vyjdu mi hororové výsledky.

klaudiaden
17. máj 2019

@anjika44 ja si osobne myslím, že to má zo zápalu. Zobrala by som ho na tú krv a aj na CRP, aby mu vzali. No každé decko si musí nechať zobrať krv. Neviem, nepochopím, že by moje dieťa robilo u doktora caviky a problémy 🙂

kika831
17. máj 2019

@anjika44 mne lekarka povedala ( mala som to iste pred par tyzdnami), ze to byva ako nasledok infekcie hrdla- skuste striekat tantum verde malemu, nasadit celaskon a ak by sa to do nejakych 4 tyzdnov nezlepsilo, tak by som zacala riesit odbery resp. vyter z hrdla/nosa.

anjika44
autor
17. máj 2019

@klaudiaden no, pri mojom nikdy nevieš - ale ja som tiež bola tisíckrát prechladnutá a žltý jazyk som nemala nikdy, google strAší, že je to žlčník alebo pečeň

klaudiaden
17. máj 2019

@anjika44 tak ako môže to byť zvýšená hladina bilirubínu v krvi, ale tak či tak mu ju musia vziať aby to zistili. Proste choď k lekárke na lačno odober aj ranný moč, najlepšie stredný prúd ani nie prvý ani koniec. Pri bilirubíne, ale čo viem sa farbia očné bielka na žlto, u malých detí som to nevidela ešte. Choď zajtra a neboj sa 🙂

hrehusa
17. máj 2019

@anjika44 tiež by som to tipovala na tú vyššiu hladinu bilirubínu, veď ako veľa mrkvy by musel zjesť aby mal betakarotén farbivé účinky :P

asia83
17. máj 2019

@anjika44 Už som to tu písala. Mala som žltý povlak. Potom som ochorela, brala som antibiotiká a žltý povlak zmizol. Odvtedy ho nemám. Podľa mňa to budú baktérie. Neviem, či aj u detí sa to tak prejavuje, no u mňa súvis baktérie, žltý povlak evidentne bol.

eliska13
17. máj 2019

@anjika44 po chorobe to môže byť
Umýva si aj jazyk, keď zuby?v drogérii majú na to takú škrabku.alebo niečo ako mykóza ..pre istotu, keď to neprejde po 2 t choď k lekárke a dávaj mu probiotika