Žltý povlak na jazyku u dieťaťa. Ako to vyriešiť?

kubko
16. feb 2009

Ahojte, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenost so zltym povlakom na jazyku u deti. Malinka ma 15 mesiacov a ma ho uz asi mesiac. Lekarka povedala, ze to moze byt nejaka porucha travenia a ze mam malej davat probiotika. Nutrolin B jej velmi nechuti, tak to skusame aspon s aktiviou a zatial nic. Zo stravy to nebude, lebo pocas tohoto mesiaca sme mali par dni dietu a nic sa nezmenilo. Vyzera ako keby prave dolizala totalitnu sumienku. Mate alebo mali ste niekto podobny problem? A ako sa vam ho podarilo vyriesit?

rainbow
16. feb 2009

ahoj my sme to mali, ja som tu aj založila temu, moj malý to mal až tak dooranžova, pred 15 dnami som ukončila kojenie kvoli mojej chorobe, myslela som si že to má povlak na povlaku, myslím tým : biely od mliečka a na tom uchytený , ale nedávala som mu nič také farbiace , ani džúsy a podob., tak som s tým išla k lekárke a tá mi povedala, že to vobec nič neznamená, že je zdravý, že signálom choroby je tmavý fialový povlak alebo hnedý..
asi po dvoch týždnoch to vymizlo...
ale doteraz fakt neviem z čoho to mal...

kubko
autor
16. feb 2009

No my to mame uz mesiac, ale staci, mi, ze je to fakt ok, dakujem a taku temu mi tu nenaslo, preto som zalozila tuto, mozno je uz vymazana, alebo som zle hladala.

rainbow
16. feb 2009

kubko, ja som o tom tiež čítala niekde na nete, že je to chyba v stravovaní, že chýbajú vitamíny a podob., ale to vobec nie je náš prípad..malého zásobujem dostatočbńe čerstvým ovocím, zeleninou, bol 20 mesiacov plne kojený, strava pestrá, samozrejme dostal občas aj niečo sladké, ale pomenej...

takže hádam nie je dovod sa báť, no skús jej potrieť jazyk genciarovou violeťou, dostaneš kúpiť v lekárni-fialová vodička, to je dezifenkcia, nič tým nepokazíš

anavila
21. mar 2011

AHOJTE...my mame zlty povlak vsetci na jazyku...ja nechapem...aj ja ho mam, aj Misko, aj Laura. Malinká Tánička a manzel nie, no nerozumiem tomu. Snáď to nič nebude

rencla
28. jún 2011

Ahojte, môj malý má 2 roky a 4 mesiace a žltý povlak na jazýčku má už asi pol roka, dnes som s ním bola u lekárky a hovorila, že to budú buď tráviace ťažkosti alebo že je chudokrvný,tak nás objednala na krv.Je pravda, že toho ovocia moc nezje, vlastne okrem jabĺčka nechce nič iné, ale ho ešte aspoň kojím.Mám strach, aby to nebolo nič vážne.:(

inuska1507
7. máj 2017

@anavila ahoj.. viem, ze uz preslo 6 rokov.. vedela by si mi povedat takto spätne z coho ste to mali.. momentalne to mam ja s najmladsim synom🙂

vikiluki
16. okt 2017

@inuska1507 ahoj. Prosim z coho moze byt ten zlty jazyk? Nasa mala to ma uz asi desat dni. Na zaciatku mala jeden den aj teplotu. A zatekajuce sopliky. Inac nic. Dakujem!

inuska1507
16. okt 2017

@vikiluki ahoj.. neviem vobec z coho to bolo..odislo to same.. mne to zmizlo uplne a malemu to sem tam vidiet tak slabsie, ale vacsinou uz to mema..

bambi78
22. mar 2018

Nam sa ten zlto-oranzovy povlak zjavil cca 2 tyzdne spat, najprv som tomu nevenovala pozornost, lebo dcerka (takmer 3 r.) jedla maso na kari, vela lizatiek, ale uz mi to neda. U nas je to urcite nevyvazenou stravou, lebo preferuje samy sacharid, ktory je navyse vo vsetkom co ako tak zje (zemiaky, ryza, cestoviny a pod.), zeleninu od mala komplet ziadnu, som frustrovana, ked ju donutim do niecoho zdravsieho, drzi susto aj 1/2 h v ustach. Chora nebyva vobec, len teda sopliky a trochu zapach z ust po zobudeni. Tipujem, ze kvasi ten cukor. 😣😣😣

veronika2593
26. mar 2019

@bambi78 ahoj vies mi povedat z coho ste to mali a ako to preslo?

bambi78
29. mar 2019

@veronika2593 paradoxne, v decembri dostala sarlachovu anginu a pneumokoky v skolke a musela 10 dni uzivat penicilinove Ospen atb., vyliecilo to aj ten zlty jazyk, cize mohlo ist o bakteriu..

rencla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz