Znova sa pocikáva. Môže mať zápal močového mechúra?

wladka
23. sep 2008

Ahojte maminky..

Mne sa mala presne na 2 roky naucila pytat na nocnik, to bolo cez leto, aj bez pytania si sama dala dole nohavicky, gate, suknu - vycikala sa do travy, do nocnika.. tesili sme sa z toho vsetci, naozaj sikovne sa to naucila.. ale cca teraz od soboty mi casto pocikava, 5x jej menim teplaky, co mi uz lezie na nervy.. neviem preco, co sa deje.. ☹ pytaju sa ma, ze ci nema zapal mechura, ze neudrzi, a vycika sa.. ale ja veru neviem.. cikulku cervenu nema, pytala som sa, ze ci ju boli, ked cika, vravi mi ze nie.. som z toho smutna, nechapem preco.. vzdy ked sa vycikala do nocnika, sme sa tesili spolu, tlieskali si.. a teraz.. napiste mi vase nazory..

a ak to predsa len moze byt zapal, aka je prevencia?? viem ze podomacku..vycikat sa do horucej vody..

pije, a dost.. cca 1,5l tekutin denne..plus 500ml mliecka..

jedine negativum je, ze spi odokryta, a je zima v noci ,posledne noci hlavne, vacsinou nekurime, obcas ju prichytim ladovu, a rychlo ju zakryvam.. a dalsi problem je, ze tie papucky nie a nie.. a mame dost studene parkety..tak v ponozkach lieta.. ale aj tak si myslim.. 😒 z ci nahodou nemohla.. nachladnut..

alebo si myslite, ze sa prejavuje ta jej vzdorovitost, a just nebude do nocnika cikat??

vdaka za odpovede..

tamia
27. sep 2008

ked by mala zápal močového mechura nemusí mať cikulku červenú a nemusí ju pri cikaní páliť..

wladka
autor
28. sep 2008

no, my sme mali peknu noc.. akurat s tym, ze sa pocikala, ale to nebola jej chyba, ale moja.. 😠 dala som ju o 23h, pekne cikala..a potom budik na 3h, a nezobudila som sa nan uz, alebo som ho v polospanku vypla..lebo sme si veselo spinkali dalej..a o pol 4 som zistila, ze sme mokre..jaka som ja basa.. 😀 😀 ..ale uz poucena.. budem poctivo na budik vstavat.. 😉

bubba
28. sep 2008

wldk ajmy m o zvladli vnoci super 😎 cikali sme o 00-15 a o pol 4 ked som sa zobudila a dala som ju necikala a potom o 6-30 sme curali a spala do 8-30 v moojej posteli a vsetko ok...

DNES sa zacala dokonca PYTAT!!i ked mala 1,5 nehody ale som max.spokojna takymto tempom este 2 tyzdne a bude vsetko "vsuchu" 😀
no a mna nechali dnes spat do 10-00 teda to som sa uz zobudila sama som nechapala ze ma nikto nepotreboval,ze vedeli kde co je a nebolo treba nic chystat 😀

bubba
28. sep 2008

wladka a cez den ako?a prepac za ten uvod tato klavesnica bez drotu ked mi zacnu slabnut baterky tak pise kazde druhe pismeno 😅 😅 a vzdy si to vsimnem az po odoslani to si uz o mne tu musia mysliet ze mi sibe 😀 😀

wladka
autor
28. sep 2008

no u nas su lepsie noci ako dni, zatial.. dnes sa pocikala 1x, a aj teraz 😠 .. nastvala ma.. tak cikala na redukcii pred polhodinou, a teraz sa pocika..jaj.. a to mam nastaveny budik na polnoc, a o 3h..ale asi to posuniem, alebo to necham tak..

cez den sa to da.. u nas sa teda nepyyyyta 🙄 ..ale ja sa ustavicne pytam, sa cudujem ze jej to nelezie na nervy.. 😝

a co sa tyka tvojho, ze este 2 tyzdne, a budeme v suchu si ma tym naplasila.. 😀 😀 ..ratala som hned.. ja som p.ucitelka, tak som zvyknuta na odpovede hned..ziadne 2tyzdne.. 😀 ..ale dufam,ze to nebude dlhsie, bo asi skolabujem na nedostatok spanku 😅 .. ale mozno s to vynagradim cez obedy a je 😉

bubba
29. sep 2008

wladi 😀 😀 nebjkbyto evyde tak rz sato ta ci onak nauci a bez sebemensich problemov mozno nie je len dost zrela na to aby sa dokazala sustredit na MM(mocovy mechur 😀 )a mozno to tak nakoniec bude aj u nas...my dnes celkom v poho zatial sa nic extra nedeje ani nehody neboli avsak ani sa nepytala,ekdze nedostala sancu lebo ju automaticky davam ja 😅 co chcem tiez vyskusat ze raz prestanem ale este si myslim ze nie.az tak za tyzden

v noci nam riadne prsalo do postielky 😖 ale vecer o 10 ked sla spat enchcela cikat a o 00-00ked som ju davala tak este sa jej nechcelo 😠 chudiatko

wladka
autor
29. sep 2008

🙂 ..

no my sme dnes bez nehody, ale v noci nas neobisla.. o 23h pekne cikala, ale zase som nevstala na tu 3h, a pol 4 sme boli mokre.. 🙄 musim to inak poriesit, ta 3h je pre mna mrtvy bod, tak to skusim inak.. skusim ju dat o 22h, a o 1h, a potom o 5h.. to hadam bude lespie..

😕 😅

bubba
29. sep 2008

hlasenie na dnes....
denne...ani jedna nehoda, 3 cvrknutia...
nocne hlasim zajtra 😀

bubba
30. sep 2008

nocne hlasenie: v pohodeeee.....a rano o 8-15mamiiiiiiii cikaaaaaaaaat.a uz bolo neskoro.som zdriemla inak byvam hore uz o tej pol 7 a dam ju a potom este schrupneme 😀
dnes zatial pohoda klidek a tabacek 😎

wladka
autor
30. sep 2008

den u nas pohoda..

v noci som dala plienku. 🤐, od 1h mala plienku do rana.. a polosuchu 😉 .. ktosi mi povedal, ze je este priskoro.. v augustovkach, ze este davaju na noc plienku.. tak som podlahla.. spanok silnejsi 😀 😀

bubba
1. okt 2008

si podlahla...ja nie..my dnes vnoci parada cikala o 12,o 4 a toto ked sa mi podari spojit do jedneho mocenia niekedy nadranom v´bude skvele..
dnes sa zasa pytame takze zatial pohodicka 🙂

wladka
autor
1. okt 2008

no, vy super.. my zase predpolnpocne cikanie, a plienka..ja som asi basa 😀 ..

a inak dni su uuuplne pohodicka.. dnes sama cikala, bez pytania, sama si doniesla serblik, vyzliekla sa uuplne, a vycikala sa.. 😵 boli sme aj u babky, vydrzala.. super.. cez obed nepocika, pekne drzi, ked vstane, chyta si susurku, a hned cika.. 😀 uz len tu druhu cast noci musim poriesit..ale to ma cas..dufam 😎

bubba
2. okt 2008

☹ ☹ ☹ ☹ dnes nastli unas zasa krizy ☹ ☹ ☹ uz sme sa 7x prezliekali a to i vonku ☹

😀 nevzdavam to zatial---mozno je len prechladnuta ved teraz je take divne obdobie 😅

wladka
autor
2. okt 2008

no,my cez den oki.. dnes nehoda cez obodnajsi..ale to pohodka.. v noci plienku nasadim.. 😉

bubba, mozno nie je este jej cas.. skus nejaku motivaciu..

bubba
2. okt 2008

haaaaaaaa ze prave ty hovoris o motivacii 😀 😀 uz som vazne skusala vsetko a ja osobne som uplne demotivovana 😅 😅 😅 inac moja zlata este nespi sa rozculuje v spalni ze som ju oklamala ze sa idem vycikat a zdrhla som pri pocitac 😀 sak aj ja mam len jedny nervy 😝

wladka
autor
2. okt 2008

to ano.. 😝 ..

ty si pekna zavislacka 😀 😀 , a v noci ako?? pohoda?

bubba
2. okt 2008

som som zavislacka sak sa nehadam...ja zivu dusu az do piatku nevidim tak som rada ze mam aspon toto 😀 😀

v noci ako kedy ale vacsinou ok.to znamena ze to robi narocky bo v noci jej ani necvrka ani nic 😠

bubba
4. okt 2008

v noci lepsie ako cez den wladi...inac zvlastne je ze v noci jej necvrka 😠 to mi robi naschval...vcera predvcerom katastrofa....vcera sme boli na koncerte a dala som jej plienku a predstav si 3 hodiny mimo domu a ani kvapka..tak ja nerozumiem 😝

wladka
autor
5. okt 2008

bubba, ja si myslim, ze ej to tym, ze cez den "proste nemaju cas".. 😉 .. vies, kolkokrat aj my nejdeme, ked sa nam chce, a zadrzime to.. oni tiez to iste, akurat s tym, z to uz dlhsie neudrzia.. 😉 my mame dni uplne super.. 😉 , klop klop..

v noci do polnoci sa vycika pekne, nasadim plienku..ale vies co je zaujimave, lebo cika o 20h, a o 23h..a od polnoci do raa plienka plna.. akoby 2cikania.. je pravda ze vela pije, zeby som to obmedzila vecer? ale ked ma veceru o 18-19h, tak to zapija cajikom 350ml.. a potzom o 20h mliecko.. niekto vravel, ze jej nemam davat pit.. ale ked si pyta, ..

bubba
5. okt 2008

no my s tym pitim mala zvykla vypit cca o 8-830mlieko 3 dcl a som jej posunula jedalnicek aj veceru aj mliecko uz na 19-00.ked je smadna tak ma csitu vodu prichystanu,toho tolko nevypije kedze jej az tak nechuti ako caj a ked vypytuje caj poviem jej ze neni uvareny ze musime uvarit...ale zeby som jej nedala pit ked si vypyta....co som tyran? 😀 😀 😀 ja ked som smadna tak ani nezaspim.treba ten pitny rezim dako prisposobit aj veceru napr.aby nebola daka slana aby ju vecer nesmadilo...
inak som dakde citala o tych tvojich sykavkach ako mala po tebe opakuje,hehe....jaj v augustovkach tusim lebo ja chodim do juloviek a tazko sa to hlada a ja vzdy hladam podla znamych mien a som zbadala teba som myslela ze patris tam 😅 😅 no sak,my sme aj tak skoro augustovky,hehe 😀 4dni nas delia 😀

wladka
autor
8. okt 2008

bubba, no ako ste pokrocili??

my nijako, cez den rovnako, aj v noci.. 🙂 .. ja som zacala robit, a svrt uvazok, tak makam, emka je zatedy u jednej babky doma, alebo u druhej v skolke - vzdy obden.. ta je riaditelka.. tak je s detickami aspon.. miluje ich 😀 😵 , a vtedy davam plienku, na 2h.. nechcem aby sa s nou nahanali.. ale dufam, ze casom sa nauci sa pytat aj v skolke.. no uvidime..

predvcerom bola, a kakala.. normalne sa hanbila pred detmi, ze je pokakana, a tvdila ze nekakala 😅 .. a chodila nasiroko, jak po porode.. 😀

bubba
11. okt 2008

jej ani som si nevimla ze si pisala,prepac...no tak to je najleps sposob ako naucit dieta na wcko-medzi detmi to je naozaj najlahsie 😀

wladka
autor
7. nov 2008

bubba, ako pokreacujete v noci? vysledok ocakavany? 😉

my v noci plienkujeme - rana tazka plienka, dobreze nie 5 kilov 🙄 😅 , cez den vobec 😉 .. pohodicka..

sirinka
19. nov 2008

ahojte, klarka mala pred casom zapal mocovych ciest, brala atb a kontrolny moc bol cisty...teraz, ale necele dva tyzdne po dobrati atb ma zase teploty, bez inych piznakov, tak sa bojim, ze to bude zase nieco s mocovym mechurom. mate s tym niekto skusenost?

susik77
19. nov 2008

sirinka: mala ma od min. piatku zapal moc. ciest. Myslela som, ze su to zubky, idu jej 3 ocne naraz, ma brutalne zapalene dasna 😒
Mala len horucky v noci okolo 39.8. Ked to do pondelka neprestalo, isli sme v Dr., tu napadlo, ze takto sa prejav. mocove cesty. 3 dni sme skusali nabrat moc, nakoniec sme nabrali do sacku, potvrdili sa bakterie a krv 😖 Tak nam dali antib. sumatript.Do 2 dni zabral. Myslim, ze mozete mat to iste. Ze vraj sa to zvykne vracat. Este v noci vzdy krcila nozicky-bolelo ju brusko.

susik77
19. nov 2008

este jej brali aj CRP-mala 96 😝

sirinka
19. nov 2008

susik jaj tak by som nechcela zase atb ☹ no uvidime, ci sa nam zajtra podari nabrat moc...klarka ma dnes iba okolo 37.5...tak uvidime

susik77
19. nov 2008

sirinka: to moze byt este ok. davaj jej co najviac pit 😉

sirinka
19. nov 2008

susik...no v pon mala 39...potom v noci nic, ani v utorok az v noci zase vysoka a teraz cez den 37,5....a zubov uz ma 16 tak tomu to moc nepripisujem....
a veronike prajeme rychle uzdravenie a coskoro surodenca 😵

sirinka
21. nov 2008

tak u nas je moc ok, za to ma crevnu virozu, no z blata do kaluze, ale aspon uz nemusi atb...