Znova sa pocikáva. Môže mať zápal močového mechúra?

wladka
23. sep 2008

Ahojte maminky..

Mne sa mala presne na 2 roky naucila pytat na nocnik, to bolo cez leto, aj bez pytania si sama dala dole nohavicky, gate, suknu - vycikala sa do travy, do nocnika.. tesili sme sa z toho vsetci, naozaj sikovne sa to naucila.. ale cca teraz od soboty mi casto pocikava, 5x jej menim teplaky, co mi uz lezie na nervy.. neviem preco, co sa deje.. ☹ pytaju sa ma, ze ci nema zapal mechura, ze neudrzi, a vycika sa.. ale ja veru neviem.. cikulku cervenu nema, pytala som sa, ze ci ju boli, ked cika, vravi mi ze nie.. som z toho smutna, nechapem preco.. vzdy ked sa vycikala do nocnika, sme sa tesili spolu, tlieskali si.. a teraz.. napiste mi vase nazory..

a ak to predsa len moze byt zapal, aka je prevencia?? viem ze podomacku..vycikat sa do horucej vody..

pije, a dost.. cca 1,5l tekutin denne..plus 500ml mliecka..

jedine negativum je, ze spi odokryta, a je zima v noci ,posledne noci hlavne, vacsinou nekurime, obcas ju prichytim ladovu, a rychlo ju zakryvam.. a dalsi problem je, ze tie papucky nie a nie.. a mame dost studene parkety..tak v ponozkach lieta.. ale aj tak si myslim.. 😒 z ci nahodou nemohla.. nachladnut..

alebo si myslite, ze sa prejavuje ta jej vzdorovitost, a just nebude do nocnika cikat??

vdaka za odpovede..

vlastulka
23. sep 2008

Ahoj, my sme mali zápal močových ciest, ked mala Vikinka necelý rôčik... a zrejme preto, že chodila po štyroch po plávačke a dlažbe...a v noci my tiež býva dosť často odkopaná, čo nechce paplonik na sebe... no a skončili sme potom 9 dní v nemocnici. Teraz si už dávam väčší pozor, potom sme už zapínali aj podlahové kúrenie a samozrejme, sme ju menej nechávali na zemi...len to bol väčší problém, kedže ešte lozila iba po štyroch.. A dneska neustále máme po dome papučky a spinkáva v tieločku a na tom pyžamko.
A tá prevencia vycikať sa do horúcej vody, to počujem prvý krát....

zuzana76
23. sep 2008

wladi, ja si myslim, ze asi ten mechur, teda ju nemusi boliet mechur, ale je nachladnuta a casto cika, dalsia prevencia su brusnice, su aj brusnicove tablety Urinal, ale to asi deti nemozu

bubba
23. sep 2008

wlaadka....
tak to mame absolutne rovnaky problem 😀 😀 .
moja mala ked mala 21 mesiacov som ju za 4 dni oducila od plienky....mesiac potom bolo vsetko v pohode tiez sme boli vsetci nadseni a ona tiez ze sa vsetci tak radujeme z jej rychleho ucenia sa....po mesiaci ako keby utal teraz je to uz 5 mesiacov co bojujeme bojujeme ale proste neviem ja uz som zufala..ja som jej 2x zaniesla aj moc na vysetetrenie co som si tiez myslela ze ma nejaky zapal alebo je prechladnuta...uz som skusala vsetko,sluby,psychologia,zakazy(tv,kupanie v bazene v lete...)dokonca som skusila aj to co mi radili v okoli nerada sa tym chvalim je mi z toho zle lebo som ju po holej usvacala ze mala vytlacene prsty(vraj to funguje na niektore deti)aj tak to nefungovalo ja mam doteraz vycitky svedomia a moje zlatko chudiatko muselo trpiet...dokonca vcera som mala taku slabu chvilku ze som sa pol hodinu dobre vyrevala koli tomu lebo uz fakt neviem co mam spravit...
viem,ze je zdrava a viem kde je problem,len neviem ci jej mam dat naspat plienku,ci to nevude horsie alebo co...ja fakt neviem.
problem je v tom,ze mala si zmyslela ze ona cikat nepotrebuje ist a zacala moc zadrziavat.tym padom to pri pohybovani nevydrzi a vzdy jej "ujde"ale tak pol mechura cize nikdy sa nevyprazdni dostatocne.
ked ju davam na nocnik lebo tusm,ze je cas,tak bojuje,krici ze ona nechce cikat,potom ju vzdy dako prehovorim,povyzliekam,este ani nesedi uz cika...ale vacsinou len pol davky ostatne zadrzi a vycika za 15 minut na koberec alebo gauc alebo co...
prezliekame asi 5-10x denne zalezi od pocaisa od toho kolko vypije alebo co je..sem tam jej dam naspat plienku ale to ked robim tak viac dni za sebou tak sa drzo do plienky vycika dokonca aj vykaka...preto naozaj neviem co mam spravit.vsetci mi tvrdia ze sa vtedy muselo daco stat preco nechce chodit na wcko..ale nestalo sa nic.ja som si situacie prehravala miliony krat,davala si jedno k druhemu,mala ma stastne detstvo,venujeme sa jej,davame jej vela lasky ucime je je velmi inteligentna a chapava...vzdy nakoniec dosiahnem zaver,ze je to v jej hlave,lebo ona nechce..ale teraz uz len prist na sposob ako jej to odtial zmenit.
uz som skusala snad vsetko mozne,aj mokru som ju nechala aj zaparenu susu maa riadne ju to svrbelo,onammi povie,mamina natri mi to prosimta ja jej to natriem a na dalsi den pokoj,takze nefunguje...ani mokre nohavicky jej nevadia ked bolo teplo by tak chodila aj cely den hlavne ze ju nikto neotravuje....skusala som strategiu uplne to ignorovat,bez slov prezliect,...to bolo este horise to uz kaslala na to uplne,skusala som dohovarat,vysvetlovat,dokonca nasa detska dr.jej dohovarala lebo vie ze ma do cinenie s jednym z najinteligentnejsich deti v jej vekovej kategorii...neuspela...a tvrdila jej ano,ano budem sa pytat,ubezpecovala ju ...dr si myslela ze vyhrala,nechapala ked som jej mesiac na to volala ze stale nezabralo...rozmyslala som este ci nemoze mat nejake uvoknene svalstvo okolo vaginy ze ci nepoprosim dr aby nas poslala na nejake sono alebo co..ale uz mi je to trpane...ale ja by som sa nad tym ani tolko nezamyslala keby som nevdela ze ona to proste vie,len nechce...proste je to palica hlavata a neda so sebou pohnut....ked pridem na to ako,dam ti vediet 😀
dokonca dnes mala cely den plienku a bolo na nej troska zlte jej cvrklo ale malo tak som rozmyslala ci ju nahodou spodne pradlo trosku nedrazdi lebo je trosku vacsie nasrocky som jej take volnejsie kupila ze az sa jej to nahodou dostane na nejake drazdive miesta ci jej z toho necvrkne....lebo predsa len ta plienka lepsie sedi...
dnes dokonca ani neprotestovala moc ked som ju davala cikat.my sme uz dokonca ani nocnik nepouzivali uz chodila len na wc na sedatko(podotykam,ze si nic nezacvikla takze z toho to nebude)
takze ja tvrdim ze je to len a len tym,ze zadrziava lebo sa jej nechce prerusovat hru,alebo je jej to neprijemne ked ju niekto vidi pri tom a kedze sa sama nevie vyzliect tak jej to je neprijemne...
ak niekto zodpovie tvoje otazky,pomoze velmi aj mne.takze piste baby ani neviete si predtavit aka som ja uz bezradna ☹ ☹

bubba
23. sep 2008

asi som ti moc nepomohla co 😅 😅 ale aspon obe vieme ze nie sme jedine co sa trapia takymto problemom ☹

alenik
23. sep 2008

Wladka,to co citam,je akoby to bolo pisane o mojej dcerke... 😉 .To iste mi robievala pred casom.Teraz ma 2 roky aj 2 mesiace.Zacala sa mi pekne pytat na nocnik,ked mala 1,5 roka.Presne ako si pisala...jedneho dna sa pocikala do gatuliek,potom opat a nakoniec sme menili nohavky aj 5-6 krat denne.Mudre tety mi tiez vraveli,ze je prechladnuta a podobne...ale ja som vedela,za jej nic nieje.Ona mi zase vypije moc vela tekutin,2,5 litra denne,aj viac...Ked sa pocikala,tak nie uplne,ale vzdy jej par kvapiek uslo a potom pekne docikala do WC.Samozrejme,ked sme sli vonku,nikdy sa jej to nestalo.Vzdy len doma...Uz som z nej bola zufala,aj som kricala,aj som jej capla po dupe...nic nepomahalo.Az jedneho dna som jej povedala,ze ak bude cikat do gatiek,budem velmi smutna ☹ ☹ ☹ .Slubila mi,ze sa uz nepocika,aby som nebola smutna.Ako prislo,tak aj odislo...uz mame pokoj.Podla mna,je to len vzdor,lebo je jasne,ze dieta skusa,co si moze dovolit...Keby to bol zapal(nielen mechura,ale akykolvek iny),prejavilo by sa to horuckou.
Podla mna bud len trpezliva a skus na malu nejaky trik(ani moja mala nechce papucky,ale objednala som jej z nextu take kozusinkove a ona si ich lahko obuje sama,na co je samozrejme hrda a prve,co rano povie je,ze rychlo idem obut cizmickove papucky) 😉

bubba
23. sep 2008

alenik no pises sice wladke ale ona uz spi ale mna si potesila 😀 ...i ked..... u nas mama je velmi smutna velmi nezaposobilo.....som spominala ze som mala pol hodinovy slzny prejav 😅 a ona nic sa robila ze ma nevidi 😎

bubba
23. sep 2008

mne znama medicka hovorila ze zapal mechura moze byt aj nebolestivy,ze sa da zistit iba odberom moca(postom bielkovin ci coho)a to ona ma dotlacila k tmou aby som to zacala riesit s pediatrou...takze ja si myslim ze zapal asi nie..dokonca ze nemusi ani boliet pri cikani prejavuje sa to LEN unikom mocu ☹

bubba
23. sep 2008

este som rozmyslala ci som to nedodzubala tym ze na noc jej este davam plienku.ked sa tak pekne oducila ten mesiac dokonca sa mi budila v noci a pytala sa cikat a raz mala a j suchu plienku ...raz tvrdo odmietala na noc plienku ze sak ona sa bude pytat a ja som ju prehovorila ze to len pre istotu ze ved sa nemusi do nej vycikat...a tak ..asi to bude kamen urazu ze sa spolieha nato ze ked sa pocika tak dostane plienku 😝

alenik
23. sep 2008

Bubba,az teraz som si precitala tvoj prispevok a mas pravdu,ze pri hre sa deti pozabudnu,alebo nemaju cas ist na to WC.Urcite sa to coskoro vyriesi,drzim prsty a kuknem,ako sa vam dari... 😉Nasa mala tiez nikdy nemala nocnik,ale doteraz pouzivame take schodiky s redukciou na WC. A co sa tyka toho,ze je tvojej dcerke neprijemne,ze ju vyzliekas(mozno by chcela uz vsetko robit sama)...mne dnes povedala moja mala,ze jej mam zatvorit dvere,ked kaka,lebo sa ma hambi...skoro som odpadla 😅

bubba
23. sep 2008

no nie ja som ju skusala aj ucit ze nech si sama stiahne gatky ale ona hned zacne revat,ze nie,ze ona to nevie,ze mamina stiahne 😅 😅 ale dostala som napad...ako som sa tu rozpisala.idem riesit hned zajtra.rano mala povytahuje sama vsetky plienky a zahodi do kosa a prestanem davat aj na noc.ona cikava vnoci 2x lebo vecer o 8-30 pije mliecko pred spanim ju dam cikat.v spanku cikava okolo polnoci a okolo 5 rano.nastavim si budik,vyberiem z postielky a ide sa nato---osvietilo ma!!!paneboze daj mi silu urcite to nebude lahke 😅

alenik
23. sep 2008

No vies co?S tou plienkou to bude asi pravda.Ja malej tiez davam na noc,ale hned ked sa zobudi davam jej ju dole,lebo ked jej ju necham,odmieta ist na WC s tym,ze budem cikat do plienky.Ked jej ju dam prec,v pohode ide na WC.S tym zapalom si ma naucila nieco nove,fakt som nevedela,ze nemusi byt horucka...Raz som citala,pisala to jedna psychologicka,ze od toho momentu,co je dieta schopne udrzat moc,nepotrebuje vobec plienku a nema ju ani dostat...no nechala by si malu,nech sa v noci pocika a spi mokra do rana?Moja mala sa v noci budi,ked chce cikat,ale obcas sa stane,ze jej ujde...ale cez den uz je to OK.

alenik
23. sep 2008

Tak sa teda drz... 😉 😉 😉

bubba
23. sep 2008

dnes dorana sa zhodou okolnosti cela precikala(co sa nam uz nestalo rok) a hned sa aj zobudila nato ze je mokra a uz aj liezla von z postielky tak toho sa nebojim zeby do rana spala mokra..

bubba
23. sep 2008

dakujem 😅 😀 😉

wladka
autor
24. sep 2008

jaj baby.. ja som bola uz off.. 😉

diky za rady.. nepanikarim, ze ej to prechladnute, ale ked mi do tej mojej gebuli vsetci vravia, tak chrobacik v nej ostane.. 😅 ..

je pravda ze cez den som jej nedavala vobec, iba na noc.. teiz ju mavala suchu, ale teraz 🙄 ..ako ked bola malinka, plna plienka.. ☹

to ze som smutna, nezabera.. malinka mi povie, neplaac, nebud smutna, ideme sa hrat 😅 .. vynaliezava je dost.. a aj je inteligentna, vykecava jak dospely.. tiez mi vravela, ze maminka, ja uz nepocikam.. dobre? ja budem do serblika, a na zachod cikat..

nociky mame dva, jeden vyhravajuci, jeden klasicky, a aj redukciu na velke wc..

chvilami mam pocit, ze ju to predtym motivovalo..ale ta motivacia teraz nezabera.. musim vymysliet inu.. 😒 ..

a vy viete kedy v noci sa im chce cikat?? 😕 no my dve spime tvrdo, ja nemam sajnu 🤐 .. ale skusim metodu podla bubby.. polnoc a 5 rano 😉 .. ale v prvom rade musim najprv ten den poriesit, bo mame naspat plienku.. uznavam ze ej to chyba.. ale ked ja uz nestiham prat, menit, atd... ja viem ze vyhovorka, ale zacnem od pondelka naplno..

radili mi praslickovy obklad na mechur, proti nachladnutiu.. ani sa necudujem, ked je taky cas 😠

bubba
24. sep 2008

hlasim sa zo sluzby,dnes sme absolvovali 12nehod 😅 😅 😅 na obed sa totalne pocikala v spanku(sa tesim na dnesnu prvu noc 😅 )ale kakat sa vypytala no aby sa nepovedalo 🙂 aspon nieco..som si povedala ze to vyskusam tak tyzden tuto moju"bezplienkovu"metodu ale 😅 😅 neviem ci sa z toho nezrutim 😝 to je inak na nervy vam poviem zakazdym prezliect,vysvetlovat,sksuat....no nic to vyskusam este toto a ked nic tak nasadzujem naspat plienky 😀 a budeme mat pokoj obidve 🙂

wladka
autor
24. sep 2008

bubba..mas moj velky obdiv 😉 ..my doobeda plienky, poobede som skusala bez plienky ju nechat cca 3h.. bez nehody, ale cikat nechcela 😒 .. potom sme isli do mesta, tak aj plienky..

asi som nemozna, ale naozaj zacnem od pondelka naostro.. nejak zacat musime.. 😝

martinaema
24. sep 2008

ahoj dievčatá, čítala som vaše príspevky - a hoci sa mi malá pekne pýta na nočník, občas jej cvrkne ked nemá čas, lebo sa musí hrať s niečím dôležitým. Najprv to bývalo pravidelne 2-3x za deň, ale teraz už iba občas. Ja som jej povedala, že ked sa pociká, nekúpim jej zmrzlinku (v lete), lebo bábätká zmrzlinku nepapajú, príp. že nemôže ísť s detičkami na hojdačku, šmýkalku....lebo je ešte malinká a popišáva sa.
A ked sa pocikala, tak som to aj dodržala.
Teraz je strašne podarená, ked ideme na ihrisko, najprv sa vypýta cikať na trávičku aby mohla ísť za detičkami. 😉 a aby mohla ísť na hojdu, lebo už je veľká

bubba
24. sep 2008

matkaaaaaaaaaa u nas to nefunguje zmrzlinu nepapa a vyhrazky a tresty ignoruje 😝 😝
baby 1x som ju prave vytiahla z postielky,pekne som j uposadila,sepla jej"vycikuskaj sa zlatko"pustila a spala dalej 😀 takze prvy odchyt bol uspesny.podla mnozstva usudzujem ze budik nastavujem na 3-30 rano..som zvedava ci mechurik vydrzi 🙂 papa

wladka
autor
25. sep 2008

bubba, no ako?? jaj.. tak predsa budem musiet aj prv.. 😒 ale co neurobim vsetko pre to 😉 ...

my to iste.. zmrzlinka, cukriky nezaberaju.. iba mudro prikyvuje, ze ja sa nepocikam, nie nie.. a ked chce cucu, tak si rychlo sadne, povie raz dva tri, a uz som cikalaa.. a pritom prazdno.. ide na mna prefikane.. 😲 😀

bubba
25. sep 2008

no wladi...mame uzasne novinky zatial nic svetaborne.ale nocny odchyt sa podaril...nastavila som si pekne budicek na 3-30ale zobudila som sa uz o 3.tak som ju dala.pekne to zafungovalo,spala dalej...rano o 6 sa zcaala mrvit tak osm sa zlakla ci nejde cikat.tak som sa jej len opytala ze ci sa jej chce cikat a ona ze nie a zaspala...mohla som to risknut ale zasa aj som jej chcela dat sancu ked tvrdi ze nie,tak nie.rano o 8-30 sme vstavali,stahla som jej gate,sama sadla na nocnik a vsetko ok...
od rana sme este nemali nehodu i ked sa este ani raz nepytala vzdy som ju vymakla ked uz podskakovala alebo ju striasalo alebo podobne.lenze aj taketo odchyty byvali seste do vcera max.neuspesne lebo aj ked som ju "odchytila"aj tak uz mala riadne cvrknute....dnes este nie!!!!takze verim tomu ze po dlhom trapeni a skusani sme nasli problem..a ak nie som pevne rozhodnuta vratit sa k plienkam 😉
pokracovanie nabuduce 😀 😀

bubba
25. sep 2008

teraz spi bez plienky som zvedava ci sa docmochce aspon tak riadne ako vcera ze tieklo z paplona po ceste do kuplne 😀 😀 😀 😀

bubba
25. sep 2008

no poobede ked sa zobudila tak sa v spanku nepocikala ale kym som ju posadila na nocnik tak jej uslo 😵 ale to nevadi etse bola taka ospalucka nauci sa...potom az do vecera nebol problem asi 2 x jej malilinko cvrklo,inca vsetko ok.k pocudovaniu bolo ze sa pokakala do nohavic co mi bolo divne lebo s tym nemala doteraz ziadne starosti 😨 no ale envenovala som tomu nejak pozornost dufam ze sa to uz nezopakuje...
wladi a vy ako?

wladka
autor
25. sep 2008

buuba.. teraz sa hra na predavacku, a momentalne vedie pokladnu, a vazi tovar 😀 ..

ale troska si ma nabudila, som rozhodnuta zacat od zajtra.. teplaky som dala naprat, aby som mala rezervy.. a budem sa pytat 100x 😉 . ideme teda na to od zajtra, aj so spankom..a aj v noci bez plienok.. no uvidime.. neratam ze to bude 100% uspech, ale aj 20% bude dobrych 😉

mam este pol balenia plienok, ale tie uz nepouzijem.. no neviem ako to poriesim, ked pojdeme do mesta..predtym nebol problem, nepocikala sa mi..

tak sa drzte.. budem sa drzat aj ja.. 😉 ..niekto, kto sa vyzna v aurach mi pisal, ked som poslala emkinu fotku,ze nema zapal..ale je trosku nachladnuta.. myslite ze mozem uz zajtra, alebo radsej neskor? 😒

bubba
26. sep 2008

no,v noci sme mali 1.nehodu.davala som ju cikat o polnoci ale nechcelo sa jej..tak som si nastavila budik na 3-00 a presne ked som ju vzala do ruky sa musela pocikat lebo mala este teple pyzamo 😅 takze som to nestihla.
dnes to uz je troska horsie zasa.doobeda jej 3x unikol moc z toho som ju uz1x musela prezliect.teraz spi.podam dalsie info ...howg...
wladi ako ste zacali 😀 😀 😀 ci nezacali 😅

wladka
autor
26. sep 2008

bubba, zacali.. 🤐 😀

no asi tak, ze doobeda sa pocikala 1x, ostatne do serblika.. potom cez obed pocas spanku nakomplet, to ju zobudilo 😉 .. a poobede sa drzala, akurat teraz pred polhodinkou sa valala na karimatke, a uslo jej 🙄 .. ale ideme na noc.. no dufam, ze to bude oki.. ale pre istotu som nachystala pyzama, a kupila som podlozky 😉 ..no nevidim to slavne, ale snad to bude oki..

povedala som jej, ze uz nemame plienky, tak sa musi pytat..ty brdo, ale ona chytra, tie plienky nasla. 😅 rychle som ich schovala inde.. 😀

no drzme sa.. 😀

wladka
autor
27. sep 2008

no seruste.. musime sa pochvalit, ani kvapka.. 😉 som happy.. davala som ju v polospanku cikat, bez problemov vzdy pustila..teraz som ju dala tiez, lebo som ju o pol 3 naposledy, a uz vstala.. 😲 mohli sme este spat..teda ja, som nevyspata.. jedine engativum to, ze nezaspim hned.. tak som pekne kukala v noci telenovelu..aspon om v obraze co na stv davaju detom 😀 😀

bubba
27. sep 2008

wladi 😀 😀 gratulujem k odhodlaniu....
my sme vcera dokoncili den len veeeelmi tazko kazdych 10 minut cvrk 😅 😅 potom vo vani este aj kak 😠 v noci sa raz cela precik 😠 od 4-7 sme boli hore lebo som ju pri prezliekani prebrala 😠 😠 a o pol 9 som ju nemohla dobudit(to koli obednemu spaniu ak vstava neskor ako o pol9 nechce spat a potom...to nechcite vediet co...hehe)ale cely den nebol ziadny CIK ani KAK do gati.aj ked sa sice ete nepyta,ale kazdy zasah a pokus bol bez hnevu a uspesny 😎 😎 😎
mozno to nakoniec fakt bude k niecomu dobreeeeeeeeee

PS:sorry za vyjadrovanie sa v citoslovciach cik a kak to len pre odlahcenie situacie 😀
wladi aky bol serial?ja som na vas myslela vnoci ked mse boli hore a prevracali sa z jedneho boka na druhy 😀

wladka
autor
27. sep 2008

bubba.. ty moja 😀 😀 .. na stv, tusim sila lasky.. 😉 romatikus jak svina.. 😵

my noc super, ale dnes den nic moc.. 2x sa pocikala, a raz v spanku cez obed.. ale nedam plienku, ani keby co.. nech si uz uvedomi 😅 😀 😀 ..

ale jedno ti poviem, som jak uchylak.. furt jej chytam susu, ci ritulku.. ci neprecik.. 😀 aj v noci, kazdu chvilu.. teraz mam utlm, tusim by som chrapala.. ale bojujem.. ved som nespavala rok a pol, co som ju kojila.. teraz zase vydrziiiim 😵 .. tusim v sobotu v noci budu davat nejake steklive filmy.. 😵 ja bez chlapa, mam menzes.. ale dobre mi padne na to kuk 😀 😀 😀

apropo, a kolko ma mala mesiacov? a ako sa vola? ..ak je to tajnaaaa, tak IP 😉

bubba
27. sep 2008

wladka 😀 😀 😀 aj ja som uchyl 😅 😅 ale viac ma stve,ked je uchyl moja svokra 😀 to mi uz pride viac uchylne 😀 neviem preco
wladi vydrzte to neboj,zafunguje to nakoniec budeme dufam obe pevne prekvapene..a toto iste som si povedala aj ja ze ked sme papkavali v noci kazde tri hodiny som bola hore tak ma nezabije ak vydrzim do polnoci a raz si nastavim budika 😀