Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

emonicka
8. apr 2013

@lilla83 nasa mala to ma a ani ja neviem co s tym mam robit. snazim sa jej to po kupani oddelit aspon po troske, ale neviem ci robim dobre :(

lilla83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emonicka
8. apr 2013

@lilla83 a cim si jej to odelovala?? pouzivala si nejaky olej? ani nasej sa to nepaci ked jej to stale pozeram :( ja sa este skusim spytat mojho gynekologa co mi na to povie. ja osobne si myslim ze to nie je ok, ked sa to takto zlepuje. pravdepodobne je to hormonalny problem.

tomastata
8. apr 2013

presne tak, hormonalny problém. časom to prestane okolo 5-6 roka. pisal som o tom na 16 strane. Ako sme boli na zakroku.

deniskaaaa
8. apr 2013

@emonicka ja by som asi tierž konzultovala s iným gyn. My sme tak boli v TT u gyn. ale odišli sme odtiaľ, nakoľko nemali vôbec záujem a proste hrozné. Teraz chodíme na Kramáre a tam je zlatá doktorka..🙂 Tak držím palce!

emonicka
8. apr 2013

@deniskaaaa no my sme tiez boli v TT u detskej gynekologicky a vobec sa mi nepacil jej pristup. a komu chodite na kramame? a ako si nasla tu doktorku, ti niekto odporucil? ja s nou budem musiet ist k niekomu inemu a neviem kam ist. isla by som najradsej k nejakemu sukromnemu, ale na nete som nikoho nenasla, ani statneho nie skukromneho.

lilla83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deniskaaaa
9. apr 2013

@emonicka Ahojky, chodíme k MUDr. Feráková, taká milá staršia pani. V TT mi aj nadávali ked som chcela malú utíšiť, ked na koze plakala, že aby som sa do toho tak nevžívala...koza.... No to je to, že súkromný gymn. akoby neboli, ja som tiež hľadala tak, ale potom som na odporúčanie známeho išla tam...zatiaľ sme spokojní🙂 Uvidíme. Milá a všetko vysvetlí..v tt mi nevedeli ani výsledky povedať.

emonicka
10. apr 2013

@deniskaaaa dakujem za info. ja sa este skusim spytat mojho gynekologa ci by mi nevedel s tym nieco poradit a ak nie tak skusim zavolat na kramare a objednala by som malu tam. nech mi nieco poradia, nechcem to zanedbat :( a ked hovoris ze je mila a vsetko vysvetli tak to by bolo super 🙂

emonicka
10. apr 2013

@lilla83 ja som jej nedavala ziadnu hormonalnu len infadolan co nam poradila na gynekologii v TT, ale to nie je moc ucinne. skusim sa spytat este mojho gynekologa a ak nepomoze tak s nou behnem na kramare co mi poradila deniskaaa. potom dam vediet co mi povedali 🙂

lauraa
10. apr 2013

@lilla83 my nezijeme na sk , tiez sme mali takyto problem a natierali sme Ovestinom, tu je to uplne normalny postup, este som nepocula zeby niekomu nieco nasilim trhali , oddelovali ako na sk..... ano, ovestin obsahuje hormony ale nemyslim zeby dievcatka nejako skor ,,dospeli,, skor sa mi to zda rozumnejsie ako nejake nasilne oddelenie....ja som tuto masticku pouzivala skoro rok, vzdy ked som mala pocit ze to zrasta....

lilla83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauraa
11. apr 2013

@lilla83 moja dcera ma skoro 7....takyto problem mala skoro od narodenia asi do roku...musela som stale sledovat, jej Sa to stale akoby lepilo dohromady....

lilla83
21. apr 2013

@emonicka ako? uz je lepsie?

emonicka
22. apr 2013

@lilla83 co ja viem 🙂 skkusam jej to odelovat tym infadolanom, trosku to ide, ale musim to robit nasilu. zajtra idem k svojmu gynekologovi tak sa popytam jeho na to, ci dokaze nieco poradit alebo pojdem s nou na tie kramare. dakujem za opytanie 🙂 potom napisem co a ako.

kikina84
28. apr 2013

@eliska7 je to stara diskusia,ale mozem sa spytat ako ste dopadli? my mame teraz ten isty problem..dakujem

kikina84
28. apr 2013

@tomastata mozem sa spytat,ta narokoza ked jej davali,to uplne spala? alebo vnimala? vdaka

tomastata
28. apr 2013

@kikina84 ked prisiel pre nu anesteziolog,tak bola normalne hore,ale dali jej dychnut na sale rajskeho plynu a na 5 minut zaspala. A za 15 minut mi ju niesli spat,a už otvarala a prevracala a gulala očkami ako omamena. Na sale som nebol,tam je samozrejme zakaz. Ale netreba sa ničoho bat,dieta si nič nepamata,neboli ju to a po zakroku ju to trošku štipalo ked čurkala,ale to nemala ešte natrete kremom. A na druhy den,uplne v pohode, ato sme sa s manželkou obavali ako ju to bude potom boliet a hojit sa. Už je to nejaky piatok od zakroku a všetko vyzera vyborne. žiadna ranka. A myslim že je lepsie ze to bolo pod narkozou ako keby mala mat z toho traumu z ambulantneho zakroku bez umrtvenia. 😕

kikina84
28. apr 2013

@tomastata dakujem pekne za info

vikusjk
13. jún 2013

Ahojte, tak nam dnes dr povedala, ze mala ma zrastene male pysky, teda tu vulvu a posiela nas na detsku gynekologiu do Ruzinova. Mate niekto za sebou ten ambulantny zakrok? Citam, ze @tomastata ste niecim podobnym presli, ale teda v narkoze, kolko mala vtedy mala rokov/mesiacov?

ask
14. jún 2013

@vikusjk ahojky Viky...isla som Ti pisat ze som sa s tym stretla iba tu na fore a chcela som Ti poslat link-no vidim ze si to objavila aj sama. U Vavy som sa s tym nestretla, len u Ferka a zda sa ze aj u Lukyho bude problem s predkozkou... ☹ Chudatka deti, kazde ma s niecim starosti...chlapci ci dievcata 😒

dadkamach
27. sep 2013

@vikusjk ahoj, uz ste boli na gynekologii? my mame cesrtvo za sebou tento zakrok ambulantne... mala to zvladla uplne hrdinsky a ma skoro 28 mesiacov...

jojonika
3. okt 2013

ahoj dievcata poradte moja mala ma cierne pysky pri narodeni mi povedali ze to prejde no uz mame 3 mesiace amne sa to niejako nezda je to normalne?zajtra ideme k lekarke dufam ze bude v poriadku.

katjuscha123
4. okt 2013

ahojte baby - tak teraz neviem ci to ma aj moja mala, ale obcas som si vsimla, ze niekedy cika ako chlapcek oblukom, ale loen obcas, pozerala som aj ten link aj obrazok, nie som si ista , pozerala som malu a chcem sa spytat, pri synechii 1, je vidno mocovy otvor ? resp, aky ma byt
2, je zarasteny posvovy vchod ?

lebo mala ma ten posovovy vchod v poriadku lebo na tom obrazku bol ako keby zarasteny uplne, len nie som si ista tym mocovym otvorom, aky ma byt ? aka tam ma byt dierka na moc ?
dakujem iza info

ikika
4. okt 2013

Caute baby, ak mozem poradit, mne poradila gynekologicka, ze mam po kupani malej naolejovat susku olivovym olejom... netreba pri kazdom prebaleni, no aspon po vecernom kupani... drzim palce! 🙂

sonkab
7. okt 2013

@katjuscha123 moja mala mala zrasteny vchod do posvy, aj pysky. Vchod do posvy doktor prepichol noznickami a uz je to v pohode, ale akosi zabudol riešiť pysky, takze v piatok ideme k doktorovi opäť.

atuska24
20. okt 2013

@ikika to si bola s tou mensou na gynke?To ta tam poslala obvodna?

atuska24
20. okt 2013

@ikika to si bola s tou mensou na gynke?To ta tam poslala obvodna?
@katjuscha123 das mi prosim ta ten link o ktorom pises....

ikika
21. okt 2013

@atuska24 nie, nastastie... ale je to odporucanie... ta dr. robi aj detsku gynekologiu. 😉

lucka1623
25. okt 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat ci mate skusenosti s tym ze .. som po porode uz necele 4 tyzdne, nastastie je vsetko v poriadku akurat som sa zlakla ked som sa pozerala zdola lebo tak ako su pysky no a dnuka medzi nimi vo vagine mam taku dierku vyzera to ako chrasta ale je to mala dierka ako napr. ked cervik vlezie do jablka 🙂 tak ci neviete preco to a co to?? Zmizne to alebo co??? Dakujem 🙂