Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

eliska7
autor
29. máj 2009

no vidiš,tak to mate supiš doktorku,ked to takto riešila,tešim sa že ešte su aj normalny lekari.nam sarka konečne prestala byť chora takže ideme doriešiť šušu,ozvem sa v juni ako sme to zvladli,držte palce,snad už konečne vyriešime tento problem natrvalo

eliska7
autor
9. jún 2009

ahojte no tak 18.6 sme objednany,narkoza stoji okolo 90€,potom napišem ako mala reagovala

eliska7
autor
22. jún 2009

ahojte,tak mame to za sebou,personal bol užasny,bola som stale pri malej aj na sale,ked jej davali maskou uspavačku,všetko išlo hladko,mala si vobec nič nepamätá ani uspavanie,domov nas pustili za dve hod po narkoze,ked sme došli domov tak začal stres chcela cikať a samozrejme ju to začalo strašnš štípať,tak kričala plakala,necikala 24hod!len ten cvrk čo pustila len plač a plač až rano na druhý den sa vycikala a bolo ok,teraz mame natierať desať dni a potom nič len davať pozor na infekcie.takže tak som rada že mame už zatým 😉

ankatrnka
22. jún 2009

eliska7 ako to zrastalo postupne alebo naraz neviem si to predstavit,vedela by som ze to zrasta?alebo ako 😕

junovka
22. jún 2009

eliska, tak super.Snad uz budete mat pokoj do puberty 😉

junovka
22. jún 2009

my sa zatial tiez drzime,klop-klop....snad tiez do puberty 🙂 😉

danona
23. jún 2009

eliska-som rada ze to prebehlo ok a ze to mate uz za sebou 🙂, aj som na vas 18-teho myslela, pisala som ti do okt.babetiek, no mala si urcite ine starosti ako citat...
sarke posielame pusku ze vsetko zvladla 😵 😵 😵

eliska7
autor
25. jún 2009

dakujeme,ankatrnka ono to vidno,že tam dole nie su pysky otvorene ked sa to zrastie,ale to sa može stať z večera dorana lebo to sa taka blanka vytvori,niečo ako ked sa porežeš a potom sa jazva zraste 😖

sstefi
30. jún 2009

my sme boli včera, tiež to dr. roztiahla len prstami, mala pritom plakala, a samozrejme doteraz pri piškaní plače, resp. ani jej to moc nejde. dufam, že zajtra bude lepšie
natierat vraj ničím, ako som vas tu čítala, tak som skusila calcium, ten celkom v poho, framikoin - len plakala, asi tuto štipalo, tak sme to šli umyt ☹
dr. vravela, vraj to nebolo zrastene, len sme to mali viac roztiahnut, no neviem prečo to potom tak bolí, ked to trebalo len viac roztiahnut 😠 🙄 😠

lienocka235
1. júl 2009

kocky.. mozete mi poradit...
mala sa stazovala ze ju stipe fifinka... tak po kupani ze ju pozriem.. /citala som tak trochu ajtuto diskusiu tak ze aj skontrolujem/

posvovy vchod jej vidiet uplne pekne.. ale ona to ma take spojene hore.. ako je ustie mocovej trubice to nevidiet....

co mi poradite? ake su na to kupele, maste resp. rozmyslam ze zajdem k lekarke...

sstefi
1. júl 2009

lienocka asi bude najlepšie, ked sa na to pozrie dr.
čim skor, tym lepšie . držím palce 😉

sstefi
1. júl 2009

dnes ide malej piškanie už v pohode, sem tam ešte spomenie že ma bibi, ale nie pri piškaní, takže už to asi bude dobré. dufam, že už stým budeme mat pokoj, že ju viac nebudeme takto trapit ☹

lulu723
7. aug 2009

Ahojte tak ja mam presne tento isty problem z mojou malou.na zaciatku ako sa narodila mi doktor povedal,ze jej to tam nemam cistit,ze ono sa to tam cisti same tak len ked bola moc pokakana tak som jej to tam pekne vycistila,aby sa jej tam nejaka hnusoba nedostala.a roztahovat to tam to ma ani nenapadlo.az teraz ked sme prisli na rocnu tak hned povedal,ze mame ist co najrichlejsie do Trencina,lebo to ma zrastene a bude jej to tam doktorka nejakou palickou ci co nejako sparchat,aby tu blanku pretrhla.normalne sa bojim za malu ako to bude,lebo ona nevydrzi chvilku lezat.a teraz ked to tu tak citam tak mi je az do placu co jej budu robit 😢

junovka
7. aug 2009

lulu, drzim palce...a neboj.My sme takto boli s Nely uz 2x 😢 ...teraz si na to uz davam sakramentsky pozor 😠

lulu723
8. aug 2009

junovka dakujem ked ja ani neviem co jej budu robit a dneska som na to kukala a ma to uplne zrastene tak neviem ci sa mam bat,alebo co 😢

junovka
8. aug 2009

lulu, Nely to pretrhli palcom...no. za to jej sla krv 😢 Je to dobre, ze sa to zistilo skor, nakolko vraj sa moze stat, ze zrastie aj mocova rura 😔 Hrozne na to pomysliet ☹ 😔 Drzim palce, a potom sa ozvi, ako ste dopadli a co povedali gyndosi. 😉

lulu723
9. aug 2009

oki dobre junovka hned ti napisem.ideme tam 17 okolo 15 hod.to zase bude kriku 😒

sipcek
15. aug 2009

ahojte,chcela by som sa vas opytat,ci ste mali niektora problem s mazom v cikulke.Moja dcera to ma pri mocovom otvore take biele ako husty krem a neviem ako a či jej to mam cistit a pripadne čím by som to mala vytierat.nechcem jej tam moc rypat,lebo je z toho podrazdena a vrti sa ked ju prebalujem.umyvam ju kazdy den.dakujem.

junovka
16. aug 2009

sipcek, ja som si tiez myslela, ze je to maz, ale nakoniec to bolo od plienok, malinke akokeby nitocky, alebo teraz ked uz nosi nohavicky, tak tym trenim sa to naberie aj z toho.Preto, to stale treba okolo cistit kazdy den a hlavne....odtahovat odseba male pysky 😉

lulu723
17. aug 2009

junovka tak dnes nas to caka chudatko este nevie co zazije.ale jak som jej to tam vytierala tak sa mi zdalo,ze to ma len zlepene.ved doktorka mude mudrejsia.a dufam,ze nebude moc plakat,lebo ona inac neplakava,ale ked spusti tak to je rev jak kebyze 10 deti reve. 😠 hned vecer jak sa vymotame z TN tak sem napisem co a jako bolo.teraz neviem ci mam kupit aj nejaky repik alebo co.vobec si to neviem predstavit ako potom bude cikat ved ju to bude strasne stipat ☹

junovka
17. aug 2009

lulu, tak ako? 😕
No, ten jeden den urcite ju to stipat bude, pokial jej to nadtrhnu.No, a na dalsi den Nelku uz to nebolelo...natierali sme tyzden Framykoinom.

lulu723
17. aug 2009

Ahoj junovka tak prisli sme tam a doktorka sa pyta,ze kolko ma a ja ze ma 1 rok a pozera a hovori,ze to este stale nosi plienky? 😕 no pozerali som aj z mojim jak debili.dali ju na stol a mala sa stale dvihala tak som ju musela drzat za ruky aj za hlavu moj ju drzal za nohy a aj sestricka ju musela drzat co sa stale trepala.doktorka pozerala a povedala,ze to sme dosli na poslednu chvilu,lebo uz to mala skoro cele zrastene a pytala sa,ze ako cika a ja ze normalne.pala strasne plakala,ale to len preto,lebo sme ju drzali aj sopliky jej vyleteli co tak rucala.potom jej to napastila zobrala taku zeleznu tycku a sparchala jej to tam az na nejaky 5x jej to konecne tu blanku pretrhla a hovori,ze mamina takto to ma vyzerat az vtedy som si uvedomila,ze to bolo na poslednu chvilu este jej to niecim natrela a moj si ju zobral na ruky no hned ho aj ocikala a bolo dobre rychlo sme jej daly plienku a povedala,ze o 2 mesiace mame prist na kontrolu.a isli sme prec.este nam tam hovorila,ze jak dieta uz vie sediet tak od 4-5 mesiaca som ju mala davat na nocnik nech si zvyka a,ze teraz uz mala mat plienku len na noc 😠 bez tych jej blbych komentarov by to bolo fajn.potom sme isli na nakup tam sme jej kupili leporelo a sandalky,lebo bola naozaj statocna a teraz jej nic neni.dokonca ju mame davat cikat do vody co povazujem za zbytocne ked neplace,lebo ju to pravdepodobne ani nestipe.teraz uz pekne buvka 🙂

junovka
17. aug 2009

tak, super, ze to uz mate za sebou 😎 😉 ...a tie debilne komentare si mohla odpustit, nie!!! 😠
Odteraz jej pri kazdom prebalovani roztahuj pysky, aby opat nazrastli a ked bude nosit uz len nohavicky, tak jej to rob raz za den...a to az pokial nedostane menstruaciu 😉 ...potom sa to zarastat uz nebude 🙂

junovka
17. aug 2009

a co vam dala?

lulu723
17. aug 2009

to vazne az do menstruacie?to sa mi zda nejak dlho a pochybujem,ze by mi to dovolila.no a nedala nam nic len o 2 mesiace mame prist na kontrolu,ale dala som si na tycinku ten detsky olejcek a z tym som jej to potrela.ona sa chudatko uz teraz boji,lebo ostala nejaka laknuta ked som jej to roztahovala.

eviku78
29. aug 2009

ahoj maminy. mali sme tento isty problem. citala som o tom clanok v casopise a uz pred tym sa mi ta jej cikulka nepozdavala, ale az tento clanok ma nakopol. tak sme isle k nasej dr. a ta nam dala hned listok na gyndu. vraj ju to ani nenapadlo skontrolovat. 😠 tam nam povedali, ze sme prisli o 5 minut 12. ze za chvilu by uz nevedela ani cikat. ☹
takze jej to rozrusili takym nastrojom. mala hroooozne plackala, ale len kvoli tomu, ze sme ju drzali. za chvilu bolo dobre. asi tyzden sme to natierali framykoinom a doterza jej to kazdy vecer natieram calciovkou. vraj az do puberty. 😅 no to som zvedava ako jej to budem mastikat, ked uz teraz sa jej to nelubi.

sstefi
29. aug 2009

potom si to bude natierat sama, ale nam nikto nevravel, že to treba furt natierat, len sledovat, aby to zase nazrastlo 😕

junovka
29. aug 2009

eviku, ja nemastim, ale zaklad je, aby si kazdy den to odtahovala od seba.Moja Timka to zatial akceptuje, ze musi to predomnou roztiahnut 😅 ...ale tiez dokedy to bude???? 😅 ...a dokedy ja budem mat smelost to od nej chciet, ked o chvilu mi pojde do puberty??? 😀

bzucinka
24. sep 2009

To mate na mysli zrastene male pys. cele spolu, alebo inac? Lebo u malej pozorujem, ze male ma prirastene jemnucko k velkym,ale len uplne dole pri posv. vchode. Myslela som, ze rastom sa to meni ... ci ako?

junovka
24. sep 2009

bzucinka, tak ako opisujes to ma aj moja Nely, to je OK, ale zrastene male pysky sa rozumie, ked nevidis vobec, alebo len malililnku dierocku do pisulky.Cize vchod do posvy je prekryty jemnou blankou. Vtedy to problem uz je.