Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

dr_janka
12. sep 2016

@lverffy ano Niznanska. Ordinuje aj v Budmericiach.

lverffy
13. sep 2016

Vytvorila som DOTAZNIK bolo by super keby to co najviac ludi vyplnilo co sa stretlo s tymto problemom - neskor ked budem mat cas jednotlivych ludi pooznacujem teraz to tu len tak hodim do plena - skuste to rozposlat aj kamoskam o ktorych viete ze to riesili - dotaznik je ANONYMNY a nikto nevie kto co vyplna len sa daju informacie do grafov a zacne sa crtat viac o tejto problematike - dakujem! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYuHq...

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lverffy
14. sep 2016

@ameba nejde mi ten prispevok zmazat - to sa fakt neda? - NEVYPLNUJTE DOTAZNIK KYM NEDAME UPRAVENU VERZIU

nikola941
14. sep 2016

Ahojte zienky viete poradit aj s problemom u chlapca .......tomu mojmu sa totiz neda stiahnut predkozka podarilo sa mi to uz niekedy ale malokedy a nejde to zakazdym prosim poradte nieco ja nechcem ist na obriezku

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dr_janka
14. sep 2016

@nikola941 a co ti na to hovori pediatricka? Viem, ze do roka to neriesia, a niektori urologovia aj neskor. Takze nestresuj a bez ku dr.

mimka87
14. sep 2016

moja kamaratka mala tento problem s malou, prebalovali sme nase dievky a vsimla som si cosi ine na kamoskinej malej- tak som ju na to upozornila ze nech sa radsej pediatricky opyta ci je to v pohode a veru nebolo, mala ich zrastene ALE nastastie len tak velmi jemno, objednala sa k detskej gynekologicke a ta mala celkom fajn citlivy pristup a nastastie netrebalo chirg. zakrok len pediatricka silnejsie potiahla a pritlacila a bolo hotovo, mala neplakala. (mala asi 5 mesiacov), tak snad to bude mat iba podobny priebeh a ziadny zakrok nebudete musiet podstupit...vela stastia

nikola941
16. sep 2016

@dr_janka nasa doktorka mi nic na to nepovedala len ze urologovia to riesia v nejakom 3 toku ak to nepojde mne zatial mam pomalinky stahovat ale ono sa mu to niekedy da stiahnut a par krat sa mi to uz podarilo zlakla som sa ked som mu to stiahla a praskla mu kozticka bezala som k doktorke zastupujuca mi dala nejaku masticku uz neviem aku aby som mu to natierala a potom ked som s tym isla k mojej doktorke povedala ze to mu len vysusuje a nebude sa mu to dat vobec masticku som vysadila a par krat potom sa mu to dalo stiahnut aspon trosku zalud vysiel a teraz vobec nie

dr_janka
18. sep 2016

@nikola941 objednaj sa k uro, budes mat istotu, ze si nic nezanedbala ;)

nikola941
19. sep 2016

@dr_janka ano urcite dakujem

vrana2
21. sep 2016

pripajam sa k teme a potvrdzujem,ze synechia nesuvisi s hygienou,mam totiz dvojicky dievcata, a teda hygiena rovnaka. jedna je OK, druha ma synechiu. chcem sa spytat,ktory olej,krem sa vam najviac osvedcil? este by ma zaujimalo, urologicka mi vravela, ze synechia u dievcat je ako fimoza u chlapcov, a tam sa odporucaju sedave kupele s bylinkou slez nebadany. nepomohlo by to aj dievcatam? neskusal niekto? Uvitam vsetky babske rady,predtym nez sa dostaneme na gyndu.
este by som poprosila odporucenie na detskeho gynekologa-nas poslalli do Nitry k Mudr.Lajtmanovi,ale neviem sa tam ani dovolat,nieto este dostat.
dakujem

vrana2
21. sep 2016

chcem sa spytat este na to precvicovanie pyskov..nemate nejaky obrazok alebo link,kde by som si to mohla pozriet ako sa to robi?

meluela
21. sep 2016

@vrana2 ja ked som to goolovala tak som nasla toto
http://www.prolekare.cz/pdf?ida=pg_06_04_04.pdf

lverffy
25. sep 2016

@meluela celkom fajn clanok dik za to su tam aj fotky aj pekne vysvetlena ta hygiena ale stale dava ako jediny sposob riesenia manualne rozrusenie a v rakusku aj vo nemecku tento postup uz popisuju ako zastaraly a traumaticky a uprednostnuju liecbu hormonalnym kremom - pridavam moj clanok je vsak v nemcine ale kto vie aspon trochu tak zaklad pochopi: http://www.kindergynaekologie.de/fachwissen/kor...

cottoncandy
25. sep 2016

@vrana2 moja mladšia dcéra mala synechiu tiež, ja som jej to niekoľkokrát denne potierala olivovým olejom z lekárne (na vatovej tyčinke) a po možno troch týždňoch sa jej to samo otvorilo, nebol potrebný žiadny zákrok

lverffy
25. sep 2016

@cottoncandy super info! a ako velmi to mala zrastene? moja to ma cele len 4mm otvor na cikanie...

meluela
25. sep 2016

@lverffy dakujem za info, precitam ked budu spat .. nevedela som ze este aj v tomto sme na slovensku pozadu :/

simonkaa5
25. sep 2016

@cottoncandy mna upozornovali že olej ešte viac lepí :D och joj kto sa vyzná dnes každý niekto iné niečo tvrdí :(

lverffy
25. sep 2016

@simonkaa5 presne to ma napadlo ze sak olej polka gynekologov povie ze zlepuje kurnik clovek nema odborne informacie ak si nepomoze sam nikto mu neda odbornu pomoc, :(

cottoncandy
25. sep 2016

@lverffy
@simonkaa5

Dievčatá, netuším, čo je na tom pravdy, ale ja som chcela vyskúšať najprv niečo prírodné a keby nepomohlo, tak až potom ísť na gynekológiu. Info o olivovom oleji som niekde vygooglila a povedala som si, že hádam neublíži. Dcéra mala zrastené pysky čiastočne, ale komplet jej zrástol poštový vchod. Tak som jej to teda potierala vatovou tyčinkou namočenou v oleji aj niekoľkokrát denne, celkom jemne a po pár dňoch som si všimla, že sa to uvoľňuje, napokon asi do troch týždňoch bolo všetko v poriadku. Neviem, či to bolo len tým olejom alebo skôr tou samotnou manipuláciou s tyčinkou, ale podarilo sa.

Inak, moja kamarátka mi spomínala, že jej v detskej nemocnici hovorili, že olivový olej z lekárne je jediný, ktorý nezlepuje. Neviem, čo je na tom pravdy, mne pomohol.

vrana2
25. sep 2016

@cottoncandy ja skúšam olivový olej už dva dni,ale keďže má ešte plienku tak sa.mi z toho strašne zaplarila. Ono ten olej sa asi troska roztecie a v plienke sa pokožka zapari.

cottoncandy
25. sep 2016

@vrana2 ja som ale davala minimalne mnozstvo - fakt len a tej vatovej tycinke...tiez vtedy nosila plienky, dcéra mala vtedy hadam styri mesiace, z toho oleja sa nikdy nezaparila, bolo to naozaj len mini množsvo

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrin21
25. sep 2016

baby, netreba tie baby nicim patlat, normalne umyvajte sprava dolava, aby sa to pre trelo a otvorilo pri tom a pri utierani uteracikom detto, obcas otvorit, pretriet aj tam, a je to 🙂 hlavne prehnane nekremovat.. Kedysi sa tolko nekremovalo a tento problem takmer neexistoval.. zaklad je pekne dievcatka od narodenia umyvat prebrhlenim, alebo ako to povedat, proste normalne to vyčochriť :D, najlepsie tym frote uteracikom na umyvanie malickym...co sa da na ruku...
my sme v rodine same baby a o synechiach som pocula az na MK... ale fakt je to asi tym, ze uz v porodniciach zle radia, ze nechytat, neutierat... praveze to treba, aj mama mi este pri prvej dcere tak ukazala, resp. ved ani nemusela, instinktivne som to malej umyvala, tak ako aj kazda zena sa umyva, normalne .... a duplom, ked to dieta sa pari v tej plienke a natiera.... 🙂 vela zdaru 🙂

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elje
14. nov 2016

Ahojte dievčatá... možno trochu hlúpa otázka.. ale keď píšete o zrastených pyskoch, máte na mysli, že sú zrastené dokopy tie dva čo sú oproti sebe alebo že ju zrastené vždy jeden pysk so stenou pošvy čo je za ním? Neviem či som sa vyjadrila správne a či má niekto pochopí, ale dcera má tie malé pysky "prilepene" nie jeden o druhý, ale vždy o tu stenu za pyskom.. Neviem ako mám chápať pojem tých zrastov ☹

motylik136
15. nov 2016

@elje aj moja to tak ma a to dr. neriesila...to by sa malo vekom same odlepit

motylik136
15. nov 2016

@elje horsie je ked su tie male zlepene o seba..vtedy treba rozlepit

papulienka777
15. nov 2016

Suhlasim s katrin. Aj mne v porodnici povedali, ze to mam nechat tak, ze su to este moje hormony. Detska so sestrickou, ze to treba postupne vyumyvat. Ja som jej to uz v porodnici davala prec, vlhcenymi utieram zospodu stale aj male pysky, kupem malu kazdy den a zatial ziadny problem. Sem tam netreba pocuvat doktorou, ale dat na sedliacky rozum.