Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

maggie2
17. jún 2010

@num7976 úplne Ťa chápem, ale to je tak, že človek je akýsi vyjavený najviac vtedy keď taký prístup vôbec nečaká. Už si nič nevyčítaj, bola si zaskočená a v šoku, aspoň druhý raz keby sa Ti niečo podobné stalo, už budeš pripravená reagovať a nedať sa. Nemáš sa za čo hanbiť, Ty sama vieš , že robíš ako najlepšie vieš a nik nemá právo Ťa HODNOTIŤ , Lekár ti má len vstriecne, vľúdne a trpezlivo radiť.

jaroe
17. jún 2010

ahojte, tiez som bola s malou na zakroku, uz dva krat a desim sa toho, ze sa to este bude opakovat. Chcem sa Vas opytat, cim Vam kazali natierat po kupani, lebo mne olivovym olejom a pediatricke sa to zdalo divne.

junovka
18. jún 2010

zaklad je , aby ste babulkam to stale roztahovali .Kedze mala mi plienky uz nenosi, tak to robievam pred spanim, inak som to robievala, ked sa mala okupala....a uz asi rok to nenatieram nicim.Starsej to skontrolujem raz za par mesiacov, kedze este nema menzes 🤐 😅

maggie2
18. jún 2010

@junovka áno, ale v medziach, rozťahovať nenásilne, lebo to je potom nekonečný kolobeh. Organizmus si myslí že je to rana. Základ je NENATIERAŤ to masťami z lekárne a pod. ktoré majú HOJIVÉ A SCEĽUJÚCE ÚČINKY. čiže žiadne hojivé, upokujujúce masti, masti na rany, či zapareniny. Organizmus to vníma ako ranu, a tie masti to majú tendenciu hojiť a sceľovať, čiže účinok úplne nežiadúci v tomto prípade. Opakujem, my sme nemuseli ísť ani na zákrok, nám pomohla hormonálna masť OVESTIN. Potom to už stačí udržiavať bežným olejčekom (1-2 kvapky)

daanka85
19. jún 2010

Ahojte baby, tak k tejto teme som sa dostala nahodou... Skoro celu som ju precitala s vygulenými ocami, pretože o tomto probleme som ani nepočule, nie, že ešte ma naň niekto upozornil ☹ ... Akurat v porodnici, ked som si prvýkrýt prebalovala malu som sa detskej sestry z novorodenenckeho spýtala, ze co ten biely maz v susinke, tak mi povedala, ze je to normalne a treba to tam nechať 😨 😨 no uvažte si... ☹
Joj, ešte som nikdy malej tak nekontrolovala susinku.. Ani ničím nevytierala... ☹ Ešte nosíme plienky... Po kakaní vačšinou pod vodou umývam, no nekupeme sa každý den a ani som jej ju každy večer neumývala a este nikdy nevytierala... Ale zajtra bude hned ráno "prehliadka"... Som v šoku normalne, bojím sa, že to ani nespoznám... To normalne sa vobec neda dostat do posvy, a k cikacej rurke, ci ako??? ☹ Uf, vela kremov na zadok nepouzívame, no ak som jej niekedy natierala, tak aj po suske kus...Ale to ozaj len par krat ☹ baby, ktore mate problem, rýchlo sa dajte do poriadku aj s bambulkami 😉 DRZTE sa!!!

maggie2
20. jún 2010

@daanka85 neboj sa, treba priebežne kontrolovať, netreba sa hneď ľakať, predsa to nie je až tak úplne častý problém, myslím že Tvoje dievčatko je v poriadku 🙂

lauraa
24. jún 2010

@maggie2 kde si v zahranici? na sk asi Ovestin nepoznaju ale nepredpisuju lebo obsahuje hormony..... Tiez sme mali takyto problem , zistil to lekar pri beznej kontrole , predpisal masticku, a za par dni sa to pekne , bez bolesti rozdelilo....takze mozem len odporucit , ziaden zakrok, ziadna bolest....

leiinka
24. jún 2010

@lauraa Laura a Ty si tiež v zahraničí, že ste dostali mastičku? tú istú? no ja si ju zajtra na tej gynde asi vydupem 😉

maggie2
24. jún 2010

@lauraa ahoj Laura, v Rakúsku. Aj ja som mala obavy, lebo je to na hormonálnej báze, ale viacerí lekári ma nazávisle od seba uistili, že to nie je nebezpečné. Naozaj to pomohlo a malá nemusela ísť pod nôž. Lenže na Slovensku, hmmm, niektorí lekári sú až tak múdri, že sa na smrť urazia ak pacient si dovolí diskutovať alebo polemizovať s liečbou, všakáno... a skončí to tak že mamičku zosmiešnia a dourážajú že čo si dovoľuje s lekárom polemizovať...

leiinka
24. jún 2010

shak uvidíme zajtra, ideme ráno na gyndu na kramáre, tak som tiež veeeelice zvedavá, ako dopadneme....

lauraa
24. jún 2010

@leiinka ja som tiez v Rakusku..... drzim palce nech vam nieco predpisu, a nemusite drasticky rezat.....nam sa to pekne rozlepilo po par dnoch.... a len som naozaj netierala dvakrat denne

leiinka
28. jún 2010

Ahojte baby, tak nám teda žiadnu mastičku nepredpísali a pani Dr. to na mieste otvorila, no mala som z toho síce riadny stres, lebo som to nechala zarastené dlho (po predchádzajúcom otváraní sme mali s dcérou obe traumu, ja snáď ešte väčšiu ako ona)... Nie som z toho síce nadšená, ale nebola to taká tragédia a malá to vzala celkom ok, prvý deň nechcela ani za svet cikať, ale nakoniec to zvládla v lávori s vodou a odvtedy len lepšie.. Ale hlavne som rada, že to máme otvorené a nemusím sa viac stresovať, že čo sa deje vnútri, už tam mala aj akýsi zápal, tak to teraz liečime mastičkami... ak sa jej to zrastie opäť (dúfam, že nie 🙂 ), tak proste pôjdeme priamo k rakúskemu doktorovi 😉

lauraa
30. jún 2010

@leiinka kontroluj a ked to zacne zrastat kup Ovestin v lekarni na sk a natieraj......

leiinka
8. júl 2010

no...Ovestin som v lekárni neskúšala kupovať, ale na nete písali, že je na lekársky predpis, tak neviem, či by sa mi to podarilo, ale zatiaľ to vyzerá v poriadku, ani malá sa netvári nijak traumatizovane, skôr ma dostáva do trápnych situácií, keď cudzím ľuďom na ihrisku vysvetľuje, že bola u doktorky na vivinku 😀

lenka1smejka
29. júl 2010

Tak nam je vidiet mocova rura aj male pysky tie su v pohode len tu dierku ako ma tak tam je nieco biele neviem to popisat

bibione myslis,ze je to ok?

junovka
29. júl 2010

@lenka1smejka mozno je to len nahromadeni kremik....ale odporucam ti precitat si tuto diskusiu a mozno prides na to, ze ta dierka ma tam naozaj byt 😉

pluto33
29. júl 2010

@leiinka moja dcera má 5 rokov a trpí na toto od malička ja ked vidím že sa jej to pomaly zrasta vyčistím ju modrym olejčekom s avirilom trošku roztiahnem a hotovo zatial sa nám darí ak ta zaujíma viac kludne my napíš

lenka1smejka
29. júl 2010

junovka tuto temu som citala 2x ale tady pisu len o pyskoch a nahromadeny krem to neni.Ona tam ma dierku len neni do vnutra vidiet neviem to opisat 🙂

junovka
30. júl 2010

@lenka1smejka , tak to daj pozriet pedine 😉

lenka1smejka
30. júl 2010

junovka-no a tomu chcem predist ja k lekarom nechodim iba na ockovanie inak nie.Mala my tam reve jak o dusu a strasne teplo ma nasa lekarka v ordinacii az sa tam neda vydrzat

junovka
30. júl 2010

@lenka1smejka rob ako myslis, ale aspon by si mala klud na dusi 🙂

kukulkaja
23. mar 2011

No musím pridať aj svoju skúsenosť, dcérka sa mi liečila v 1,5 roku na zápal obličiek (!!!), s tým, že to mala z bacila e-coli (to je bacil zo stolice). Ani neviete koľko som si navyčítala, že som nebola sa schopná o ňu postarať a riadne ju očistiť, keď sa pokakala (aj keď som robila najlepšie ako som vedela a vôbec som to nezanedbávala). Chodili sme 2 roky na nefrologiu, zbierali moče, kde síce stále boli nejaké bacily, ale nič vážne. Až teraz moju pediatričku napadlo, pre istotu poslať malú na gynekologiu, či nemá nejaký zápal, keď sú tam stále zvyšené hodnoty. Gynekologička pozrela, ukázala mi, že má zrastený pošvový vchod, takže tam vznikol taký "vačok", kde sa zdržiava moč a podobne a preto tam má stále tie bacily. Natrhla to priamo v ordinácií jedným rýchlym ťahom, ani to veľmi nekrvácalo, ani sa malá nesťažovala pri cikaní. Teraz to každý deň ráno a večer mastím a nechápem ako si odborníci za 2 roky nevšimli, že to nemá OK. Naozaj tu chýba osveta v tomto smere.

maggie2
23. mar 2011

@kukulkaja neskutočné - že na takéto musí po všetkých tých odborníkoch dôjsť až gynekologička 😠

vrn
26. máj 2011

@kimka ako ste to riesili? Uz mate za sebou nejake vysetrenie? Mam pocit ze aj moja 2,5 rocna dcerka to ma presne takto zrastene, vonkajsie s vnutornymi. Obcas si to chyta, obcas tam najdem taky biely "tvarohovy" vytok, posva sa mi zda trosku cervena, ale nohavicky ma ciste, len sa mi nepaci taky zvlastny zapach. Som zvedava na tvoju skusenost. Skusim jej to este trosku preliecit kupelmi v soda bikarbone ako som si tu nasla, trosku roztahovat po kupkani a uvidim ci to zaberie alebo pojdeme k pediatricke ☹ Aj z tej mam zmiesane pocity pri roznych veciach, o takomto cisteni ma tiez nepoucila, malej to nikdy nepozerala ani sa na to nepytala..... no a detsky gynekolog je pre mna des uz len pomysliet, hlavne ked tu citam vase zazitky 😖

ves1
13. jún 2011

Nám pomohla tiež mastička Ovestin,už po dvoch tyždňoch sa to odlepilo. 😉 Vďaka za radu maggie2 🙂

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pukica
30. jún 2011

nemam cas precitat si celu temu ale par stran som preluskala,hned akosom si vsimla u malej ze ma susurkovy vchod potiahnuty blankou,troska som sa naplasila tak som sa pediatricky pytala co s tym a ona mi na to ze to nemam risit kedze mala estenosi plienky,ze to az ked prstane bo sa tam mvoze zaniest infekcia... no mne sa ta jej reakcia dva krat nezdala a tak som zacala natahovat dierku a casom pekne blanka zmizla,ted tam ma durku poriadnu 😀

no ted ma zase strasia pysky,vnutrne ma na dvoch miestach zrastene 😒 po kupkani jej to roztahujem ale zatial zmenu nebadam...
samu seba presviedcam ze to raz "povoli" tak teda dufam 🙂

denne73
27. aug 2011

panebože .No neviem či mi tu niekto zareagujete lebo pozeram že ste tu naposledy písali v juni ale skusim. Dnes som si šimla že moja maličká 7.mesačná dcerka ma tie vnutorne pysky prirastene, alebo prilepene ku koži. No nie ako píšete vy, že spolu zrastene ale do stran. Viete mi niekto poradiť čo s tým.?? všetko sme dodržlai aj hygienu, mám strach či to nebudu musieť nejako chirurgicky.:((((

lauraa
27. aug 2011

@denne73 kup si ovestin a natieraj, na sk ho sice lekari nedoporucuju lebo je tam nejaky hormon ale v At ho bezne predpisuju a neriesia to chirurgicky..... nerob si vycitky toto s hygienou nema nic spolocneho, zlepenie sposobuje prave nedostatok hormonu a preto tento krem... 😉

denne73
28. aug 2011

@lauraa ovestin u nás na Slovensku nemaju.A už t o viem lepšie opisať. má ako kebymale pysky prilepelne, prirastene k velkym