Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

dadulka20
7. okt 2011

Ahojte,no ja som vcera zistila ze aj moja mala ma zlepenu cikulku,ma len malicky otvor na cikanie,ma 3 mesiace,ako to riesit?

lauraa
7. okt 2011

@dadulka20 ak mas blizko do at kup si v lekarni ovestin.... obsahuje sice nejaky hormon ale zabera na 100% ....v at ju predpisuju bezne pri tomto probleme

dadulka20
8. okt 2011

@lauraa ďakujem

alzbeta79
9. okt 2011

Ja som z toho jeleň 🙂 Sestra mi radí tak, lekárka inak a tu tiež každá píšete niečo iné. Ja maléj vždy ked vidím, že sa jej to v pišulke (tak to voláme) 🙂 hromadí, tak jej to vždy jemne vytriem namočenou vatou vode.

lauraa
9. okt 2011

@alzbeta79 jedno je ked sa tam nieco hromadi a ine je ked to zrasta, zaco moze nedostatok hormonu v tele babätka, vtedy sa viac menej prilepia vonkajsie s vnutor. dohromady a vtedy ti uz pomoze len masticka alebo chirurgicky zakrok a nie vata s vodickou....s hygienou to mas velmi malo spolocneho....

alzbeta79
10. okt 2011

@lauraa Ja tomu rozumiem, len som reagovala na tému hygiena, ktorá sa tu tiež spomínlala...

lauraa
10. okt 2011

@alzbeta79 aha 🙂 🙂 , tak som ja nepochopila co myslis...prepac...

alzbeta79
11. okt 2011

@lauraa nič sa nedeje 🙂

ves1
14. okt 2011

@denne73 ja som Ovestin kúpila na Slovensku

mandragora22
15. okt 2011

@denne73 ahoj, presne tuto vec som si vsimla aj ja u nasej, ze je to zrastene nie spolu, ale ako pises ty, akoby male s velkymi, teda do stran, nasa ma 20 mesiacov, normalne som dostala strach, ze co to je? vyriesil sa u vas tento problem? som si ista, ze este pred cca 4 mesiacmi to mala v poriadku, ale ja jej tam nejak casto nesmatram, lebo tiez nie som zastanca toho, ale na druhej strane, denno-denne ju kupeme - genitalie bez mydla, a vo vode sa macha 10-15 minut, cipku sme jej vzdy premyli povrchne vodou a viac som neriesila, nechcela som sa jej tam zbytocne babrat, aby som jej neuskodila. prosim ta, ako si dopadla s dcerkou?

denne73
16. okt 2011

@mandragora22 Áno moja pokoj, plany poplach, dokina to pozrela a povedala že tie pysky ma jednoducho take malinkate že to nevadi a je to v poriadku. prippadne sa aj ty popytaj a ukáž to svojej v poradni. 😉 😉 😉

mandragora22
16. okt 2011

@denne73 dakujem, si ma ukludnila. skocim vsak pre istotu aj do poradne, este raz dik 😵

denne73
16. okt 2011
mandragora22
16. okt 2011

@denne73 aj tak mam strach 😅 a tvoja to teda mala tiez tak dovonku zrastene? a ako to vyzera teraz? stale to ma zrastene? co ti na to lekarka povedala? to sa jej akoze "samo" da do poriadku, ci co? 😅

denne73
16. okt 2011

@mandragora22 ano presne tak mi to pripadalo avšetko ok. má to aj teraz takto . Doki povedala že tragedia je ked je zrastene tá dierka odkial cikaju tak toje už problem .

denne73
16. okt 2011

@mandragora22 nie že sa nemá čo dať doporiadku proste to má ine ale nevadi je to malinke a preto sa my tie vonk.pysky zdaju ako keby prirastene ale n su len tak kratke

mandragora22
16. okt 2011

@denne73 hm, skusim s tym skocit zajtra, som zvedava, co sa dozviem 😖

denne73
16. okt 2011

@mandragora22 oki môžeš potom info . 😉

mandragora22
16. okt 2011

@denne73 aha, lebo aj mne sa to zda byt prirastene 😕 dokonca mam pocit, akoby to v minulosti take nemala, par krat som jej tam cistila tycinkou a teraz si myslim, ze to ma ine, preto som v strese 😨

mandragora22
16. okt 2011

@denne73 ok, ozvem sa, ahoj!

kakika123
2. dec 2011

aj naša malá to má, ideme sa objednať k detskej gyn. na Kramáre. Neboli ste tam niektorá? Je v pohode?Alebo máme ísť radšej niekam inam?

dadulka20
15. dec 2011

Ahote,no my sme to mali zlepene ale asi pred mesiacom som bola s malou v poradni tak hned nas posllala k det.gynek. lebo ze je to nebezpecne a nikto o tom nerozprava....tam nam to z vrchu nadrezala a bolo a mala ani nepostrehla, ,teraz ma to uz dobre a hlavne to treba natierat mastnym kremom nam dala framykoin aby to bolo vzdy mastne...

nella27
16. dec 2011

ahojte, aj my sme mali takyto problem u malej, tak som jej to po kazdom kupani natierala olejcekom a natahovala pekne do stran a samo to krasne asi po mesiaci povolilo a bez zbytocnych bolesti a krvy, ako tu niektore dievcata spominaju..teraz pravidelne kontrolujeme a mastime 😉

1lussy1
9. feb 2012

ahojte aj ja som malej pozerala cikulku a všimla som si že má pysky zrastené, ona to má v strede zrastene neviem či mám s tým íst poradte

janka29
15. feb 2012

aj my to mame u starsej 4 rocnej ani mi nenapadlo ze u takej velkej sa to stane kazala nam natierat framikoinom a ist k detskej gynekologicke nepoznate niektora dobru v KE normalne mam nervy z toho ani mi nenapadlo ju este v tomto veku kontrolovat sme boli dnes na preventivke skoro som odpadla ale sme dnes framikoinom a tamponikom - vatovou tycinkou cistili a uz sa to zvacsuje no je to jej neprijemne ale argument ze pojde do nemocnice zabera tak si to necha robit ale je mi jej luto malickej mojej

janka29
15. feb 2012

@1lussy1 ako si dopadla nam pediatricka kazala vatovou tycinkou a framikoinom tu hrazdicku prechadzat a navstivit gynekologa

dejka77
17. feb 2012

Tak z tychto informacii som trochu zmatena. Ved kazdy hovori, ze sa ma umyvat iba zvonku a nezachadzat dnu - to mam na mysli pri babatkach. Samozrejme ine je ked sa babo pokaka a ma to aj dnu. No ale toto, to pocujem 1x, ze sa to moze zrast.

cellesta
17. feb 2012

tiez to pocujem prvykrat 😨

barbyes
17. feb 2012

ja som to tiež v živote nepočula 😕 ale od teraz na to budem u dcérky aj u druhej isto dávať pozor.... 😔

slivocka
17. feb 2012

@janka29 jani čitala som tvoj prispevok , no normalne som prekvapena. nam este v porodnici hovorili ze tam nemam vobec nic cistit ani roztahovat 😕 to treba uz tak skoro? alebo az neskôr? 😨 musim sa ja opytat na poradni. 😔