Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

3livka3
20. aug 2012

Ahojte baby a viete mi poradit ako mám postupovat pri mesačnej dcérke???lebo teraz uz fakt neviem...dakujem

dadulka20
1. nov 2012

@mahmulienka aj moja mala mala zlepenu pisulku ako 4 mes.vtedy sme boli u det.gynekolg.a stale to musime natierat s lek.vazelinou alebo framikoinom a to ma mala uz 1rok a 4 mes.,ze vraj sa moze zlepit zase tak radsej natierame

mahmulienka
1. nov 2012

@dadulka20 no vies co, my sme teda boli opat na tom rozlepovani, tento x na kramaroch u ferakovej (akoze babicka suvix, ale pohoda), ta jej to len rukou roztrhla, ale tiez - odvtedy musime natierat. ale odkedy tam bola, sa jej casto zapaluje piska, akoby stale nosila plienky - cervena cela. takze nie som dva krat nadsena, bola som tam kvoli tomu opat, vtedy tam lekarka nebola a sestricka mi povedala, natierat az do onemenia, dva krat denne, vraj tie zapaly su normalne, najma ked su deti chore, vraj to nie je spojene s tymi zakrokmi.
kazdopadne - toto bolo tak cca 2 mesiace dozadu, mozno menej a odvtedy sa jej to opat zacalo zliepat, ja som jej to sama nahodou roztrhla a uz zasa mam pocit, ze sa jej to zliepa. to je neskutocne. ja uz neviem, co s tym mam robit do paze, ked uz ani tie kremy nepomahaju. uz som z toho fakt na nervy!!!

dadulka20
1. nov 2012

@mahmulienka to vazne aj ked jej to natieras stale sa jej to zlepuje?ja natieram ale zatial mame pokoj stale po kupani jej tak trocha ponatahujem ako mi to ukazala doktorka...tak vraj sa to zlepuje pre nedostatok nejakeho hormonu co u deti je este malo toho hormonu...

mahmulienka
1. nov 2012

@dadulka20 hej, o tych hormonoch viem. ale toto je fakt na smrt. roztahujem jej to hore dole, uz si ako uchylacka pripadam, kazdy vecer hlava medzi nohami a ponatahovat, natriet... najhorsie je, ze ked sa mi to podari poriadne potiahnut, ju to zaboli a potom mam normalne problem to na dalsie dni robit, kedze sa boji, place, ze ju to bude boliet a vkuse, ked ide cikat, tak riesi, ci to bude alebo nebude boliet. dokonca niekedy ju piska stipe v podstate 'bezdovodne' a vtedy sa pyta cikat do vane (ked jej to rozlepovali, pomahalo jej to, nestipalo ju to, tak sa znova pyta takto do vane). uz ma skoro tri roky, tak uz to nie je sranda, uz ju tolko neoblbnem recickami a opica sa vie uz aj branit.
ked som sa pytala, ze do kedy to zlepovanie hrozi, tak mi jeden lekar najrpv povedal ze do styroch rokov, to som skoro odpadla, ale teraz mi sestricka vravi, ze no, kym nenastupia hormony, ratajte do puberty. fasa.

simca06022011
1. nov 2012

no mne mala malicka toto ked mala cca 3-4 mesiace. Lekarka detska neriesi... detsky gynekolog podla nej v zv nie je uz a mame ist do bb... precitala som weby a dospela k zaveru ze to zvladnem sama. Nebolo to strasne detskym olejom som jej pretrela ten zlepencek a pomalickyonatahovala... postupne cca za tyzden to spravilo puk a bol pokoj 🙂 terz som videla ze kusocek je to zase nalepene tak u isí ako takuto babu velku idem "znasilnobat"

anjelicek26
1. nov 2012

@simca06022011 - no väcsinou staci predpisat hormonalnu masticku a je pokoj, preco vas doky posiela na gyndu, ved to moze predpisat sama? Pysky treba oddelovat od narodenia a pravidelne, mozu zasa zrast. Nasa ich mala tiez zrastene pri narodeni, masticka to do desat dni poriesila. Jej to uz nazad nezrastlo, stacilo pri kupkani poriadne oplachnut...

hlavackova
1. nov 2012

Moja dcerka to mala tiez vo veku okolo 5.mesiacov...podarilo sa mi to rozrusit prirodzene a postupne - roztahovanim po kupani. Detska gyn mi povedala, ze tak je to najlepsie, nie je to take bolestive a stres pre dieta, doporucovala dbat na hygienu, nepouzivat ziadne agresivne mydla a pod. a kazdy den po kupani/umyvani preventivne "roztiahnut". Tiez nam povedala, ze to moze trvat do puberty, kedze dovtedy sa sliznica posvy u dievcatiek nezvlhcuje tak ako od nastupu puberty - to je zrejme aj ucinok spominaneho hormonu. Teraz s tym uz nemame problemy, ale pre istotu to priebezne kontrolujem, kedy nahodou, cim mensie zlepenie alebo zrast tym lahsie a bezbolestnejsie sa to da riesit.

paris3
1. nov 2012

o riziku zlepenia pocujem prvy krat. neviem co si mam mysliet o tom, co tu je popisane 😒
mne pediatricka tvrdila, este ked sme prisli z porodnice, ze malej nemam do toho vobec zasahovat. cistit len navlhcenym vatovym tamponom, aj to len v pripade, ze sa tam dostane stolica. inak uplne staci dieta okupat v cistej vode. tie biele vylucky zevraj sluzia ako prirodzena ochrana proti infekciam. ja to tak aj robim do teraz (ma 15 mesiacov) a zatial nebol s tym ziaden problem. tak dufam, ze nas tento problem nepostihne. niekde som citala, ze zrastenie zvykne vzniknut pri nedostatocnej, ale aj prilisnej hygiene. tak si vyberte 😉
a moj urolog, znamy a uznavany odbornik, mi skoro vynadal, ked som mu povedala, ze sa umyvam intimnym mydlom. zevraj to je prehnana hygiena! a z toho byvaju gynekologicke a urologicke tazkosti. (ja som mavala opakovane infekcie a pritom som bola az prehnane cistotna). telo tak nema prirodzenu imunitu a ochrannu vrstvu. odporucil mi (len v pripade necistot) umyt sa betadinovym mydlom. inak len cista voda.
je to trochu silna kava na mna, pravdu povediac, nerobim to uplne ako mi hovoril, ale mozno nieco na tom bude...
sam chodi prednasat na rozne medzinarodne sympozia, tak dufam, ze netvrdi blbosti...

fabienamata
1. nov 2012

Pomahaju kupele zo slezu nebadaneho,alebo olej s jeho vytazkom.V priebehu dvoch tyzdnov by to malo krasne samo povolit, bez drastickeho trhania. teda u nas to bolo tak.a v starsom veku.

simca06022011
1. nov 2012

@anjelicek26 no ja uz pochybujem ci je moja Dr. "kompletna". Zajtra uvidim ako nas poriesi. Vela nam toho nepredpisuje,cize ked ani tu mast to ma tolko neprekvapuje🙂

gapa
1. nov 2012

@simca06022011
ono na SK tie hormonálne maste asi nepredpisujú, anjelicek je v nemecku. Tiež mám ten problém s najstaršou, má už skoro 8rokov, tak uvidíme dokedy.

simca06022011
1. nov 2012

@paris3 znamy ma pravdu 🙂 ja to viem tiez, casom si clovek zarobi zapaly aj s obycajnej peny do kupela ked si na tie mydla zvykne...
ale neumy dieta pokakane az za usi... a za ten zlepencek sa ti zvyklo nam semtam napchat... mne detska povedala ze malej nemam strihat nechty minim. do jedneho roka, vraj sa jej same olamu a ked jej ich budem strihat bude mat zapaly a i. 🙂 no tak vyber si... ja mydlom malu ani teraz neumyvam a pisurku v podstate z nicim... ale "nechytat" ako v porodnici kazali je hlupost.

paris3
1. nov 2012

@simca06022011 vlastne ked si dobre spominam, dcerka mala raz podrazdenu posvu a nevedela som z coho. potom som zistila, ze to zacalo po zmene umyvacej emulzie. a to som ju pouzivala co najmenej, ale asi ako sa dostala do vody vo vanicke, tak jej to tam podrazdilo a bol zapal. potom som kupila tu penu, co mala predtym a problem zmizol.
jasne, malu umyvam vzdy poriadne po kakani tecucou vodou. ale pokial nie je pokaka az dopredu, tak to len oplachnem, nevytieram tycinkami ci niecim takym.
pediatricka mi netvrdila, ze necistit, ale hovorila, ze ked je pokakana, tak vycistit navlhcenymi odlicovacimi tamponmi a riadne oplachnut vodou. ale ze neriesit kazdu bielu bodku, co sa jej tam vyskytne, lebo to ma byt ochrana. konkretne som sa jej na to pytala, lebo som nevedela ako jej cistit intimne miesta.
inak, to s tymi nechtami je tiez sila! 🙂 akurat, ze by som nechcela vidiet aka by bola doskriabana a ja detto 😀

dadulka20
2. nov 2012

@mahmulienka no tak super tak nic mi ine neostava len natierat a natierat ...tak drzim prsty nech je to uz len dobre 🙂

dadulka20
2. nov 2012

@paris3 nie neni to pravda ze je to z hygieny ...proste niektore dievcatka maju s tym problem a niektore nie ...mam v rodine det.lekarku,vysvetlila mi to aj det.gynekolog.ze to z hygienou nema nic spolocne je to proste o tom hormone niketore dievcataka ho maju viac a niektore menej preto sa im to potom zlepuje,mam kamosky co maju dievcata a starsia to nemala a mladsia ma ...

dadulka20
2. nov 2012

@fabienamata fajn vediet co pomaha ...ale neni to drastycke trhanie ,nam to len raz rozlepila gyneekolog.a bola to sekunda mala ani necitila od vtedy len mastim a nemame problem..🙂

dadulka20
2. nov 2012

@simca06022011 mne povedala det.gynekolog.ked som sa pytala na tu mast tu uz skor o nej pisali ...tak ze ta sa predpisuje starsim zenam ktore stracaju ten hormon a nie malym detom ...tu na slovensku je to tak a neviem mozno v zahranici s tym problem nemaju dat nieco aj pre deti ked aj na letaciku je pisane ze pre zeny v prechode ...

paris3
2. nov 2012

@dadulka20 ja netvrdim, ze konkretne tento problem je z hygieny. ja som len citala (netvrdim to), ze to moze suvisiet s nedostatocnou a aj prehnanou hygienou.
takze zrastanie sposobuje hormon? nema to teda suvis s hygienou? lebo som v tejto diskusii citala, ze mamicky tvrdili, ze ked sa zanedba hygiena, tak sa to zlepi... uz som z toho jelen 😒

simca06022011
2. nov 2012

@paris3 nema to s hygienou nic podla mna 🙂

lauraa
2. nov 2012

@dadulka20 ano aj v At ti lekar predpise hormonalnu mast .... tu som este nepocula ze by to niekomu robili chirurgicky ako na sk.... mne lekar povedal ze to s hygienou ma malo spolocneho , zlepenie sposobuje nedostatok hormonov a ze sa masticky ( mali ovestin) nemusim bat, obsahuje minimalne mnozstvo hormonov ..... fakt je ze sa nam to rozlepilo za par dni po natierani bez nejakeho natahovania alebo bolesti....

dadulka20
2. nov 2012

@paris3 nie nie ...nic spolocne s hygienou to nema ta vine je hormon ...

dadulka20
2. nov 2012

@simca06022011 to urcite nema nic hygienou...

simca06022011
2. nov 2012

@dadulka20 ved som to povedala.. aj ked viem si predstavit ze by sa to stalo aj keby sa dieta vobec neumyvalo :P mozno...

dadulka20
2. nov 2012

@lauraa to neni chirurg.zakrok ..a na slovensku sa tato mast nepredpisuje aspon co ja viem a poznam mamicky ktore mali problem tak mast im nebola predpisana a viem ze v zahranici je to bezne ...myslim predpisovanie tej masticky...

dadulka20
2. nov 2012

ako sa rozprava 100 ludi-100chuti,100 nazorov tak kazdy lekar ma urcite iny nazor na masticky a celkovo vsetko co sa toho zlepovania tyka...my nenarobime nic len to co nam povie a podla toho sa riadime ..ked natierat tak natierame ... 😉

mahmulienka
2. nov 2012

tiez nemam skusenost s predpisovanim hormonalnych masti na svk, dokonca som o tom citala, ze je to pre dieta vyslovene nevhodne.

fabienamata
2. nov 2012

@dadulka20 ano pokial je dieta par mesacne,tak to nemusi byt drasticke,,ale v 5 rokoch,to je uz ine. A tiez si myslim,ze to vobec nesuvisi s hygienou, mozno len s tou prehnanou ☹
A inak som sa zamyslala, preco sa vsade spomina zrastania malych pyskov, ked je to v podstate zrastanie posvoveho vchodu od konecnika smerom hore,k hradzi....ved tam je ta blanka. Alebo?????

fabienamata
2. nov 2012

@mahmulienka lebo medzi neziaducimi uzcinkami je predcasna puberta,ale len pri dlhodobom pouzivanie, citala som aj ja o tom,v pripade ze by nam nepomohol nas Slez.Chvalabohu zabral, len je to taka opletacka,sedavy kupel, ale pomohol aj synovi, tak urcite aj na tom urcite volaco bude.

simca06022011
2. nov 2012

@fabienamata presne aj mna ten nazov najskor dost zmiatol