Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

asitka
25. nov 2008

tutifruti...ale malo by to tak byť..s tou osvetou..hoc je pravda...že v minulosti sa robilo menej rozruchu...alebo sa o tom vôbec nehovorilo...a pán boh vie, koľko žien s tým malo problémy...a ani netuší...že to je problém...a možno si myslí, že to tak má byť.... 😠

tutifruti
25. nov 2008

Škoda, že aj tá "osveta" je väčšinou až z "krížom po funuse"...

junovka
25. nov 2008

este baby, som zabudla dodat, co mi vravela gyndoska, ze tento problem zvyknu mat dievcata pokial u nich nenastane puberta, cize pokial sa nezacnu tvorit hormony, a ze s tymto maju problemy aj stare baby 😀 ...tak mi to doslovne povedala. 🙂 😉

ada11
25. nov 2008

Tak mi sme toto absolvovali už tri razy vo veku 4 a takmer 5 rokov. ☹ Vždy po zákroku sme šušku rozťahovali a mastili 3 mesiace calciovou masťou. Bolo to strašné. V tomto roku to dcérka absolvovala v júni a doteraz som jej šušku natierala každý deň, teraz tak obdeň. Prevencia ako taká neexistuje. Najviac sú ohrozené dievčatá do piatich rokov. Potom sa začnú produkovať estrogény a malo by to byť OK. No už som počula, že to majú aj 7- ročné dievčatá. ☹

eliska7
autor
26. nov 2008

ježíš,tak niesom sama??ada a tiež jej to robili za živa,bez uspania?ja mam take nervu,suto sadisti,neznašam ich,pritom by stačilo kratkodobe uspatie a s tým suvisiaci jednodnovy pobyt na oddeleni,ale hajzli to len na sukromnych klinikach,ked človek zacvaka 😠 😠 😠 nadavam tu,nech mi každý prepači,ale ako som vyššie písala,ludkovia zlatí,boli sme na magnetickej rezonancii,kde sa uspava formou gelu do zadku,no a ako dvihli sarke nohy začala strašne vrieskať:šušurku nie,mami šušurku nie 😅 😅 viete ako mi bolo?ktovie či niekedy zabudne a to nehovorim otom,že je to stale zlepene,zajtra sa idem konečne objednať na detsku gynekologiu,tak som zvedava ako to tam funguje.Vy čo ste toto prežili,či prežívate,boli ste u detskeho gynekologa???

ada11
26. nov 2008

eliska, robili jej to zaživa na detskej gynekológii v NR. Maťka si na to tiež stále pamätá a aj si pamätať bude. ☹ Bolo to niečo strašné, keď jej to narezávali.Ja som nad ňou potichu plakala a držala, muž si musel cez ňu lahnúť aby sme ju udržali. A o tom necikaní po zákroku ani nehovorím. ☹ Tak sa držte.

eliska7
autor
27. nov 2008

ada preboha,radšej som to nemala čitať,aj my ideme na gyndu do nitry,doktor sa vola Lajtman,aj vy ste unho boli??

ankam
27. nov 2008

eli ja nemam slov-a ani neviem co na to dodat.Chudinka sarinka ☹
Dufam ze sa toho nedozijem aby nam to bolo treba robit lebo...........chod radsej na sukromnu ked ti ju tam uspia

danona
27. nov 2008

kocky, dcerke som "tam" nasla taku priesvitno-bielu blanu /v smere od zadocku/, no vpredu to ma volne, vidno kde pisa, ajposvu.. to je ok, alebo nie.. ta blanka tam vobec nema byt? 😕 - doteraz som o takom niecom nepocula..poradte pls, dakujem 😨

junovka
27. nov 2008

ahojte

baby viete, co....ja som si tiez myslela, nakolko som o tom pocula, ze sa to zvykne robit s uspanim......ale, asi podla mna, s uspanim sa to robi vtedy, ked je to fest nepriechodne.Inak, poviem vam pravdu, ja som sa strasne bala, aby sme nemuseli ist s tym do nemocky a nehovoriac o tom, zeby nas museli dat pod narkozu.Som stastna, ze sa to urobilo tak, aj ked je to pravda, ze 3x mi to jedno nebolo 😠 , ale vzdy je to lepsie, par sekund, popripade jeden den /to bol nas pripad/ vytrpiet si tu boelst, ako sa dat do narkozy, nakolko je to dost velke svinstvo, lebo je to aj strasne zataz na srdce a vobec na cely organizmus.Myslim si ja, ze nemocku by to viac stalo-narkoza, hospitalizacia....ako ked par sekund si dieta vytrpi 😒
Eliska, to bolo od nich svinstvo, ze ju takto uspavali. 😠 Ked mala Timka necelych 5 rokov a sli sme vybrat nosnu mandlu, tak jej dali stvrtku nejakej malinkej tabletky,do pusy, ta hned bola z nej grogy a behom 10 minut mi ju priviezli uz po zakroku s usmevom od ucha k uchu, ja plakala, lebo som sa bala.....a ona!! 😀 ....dodnes nevie , ze jej bolo nieco robene. 😕 Super! 😎 Neboj , zabudne Sarinka.Ja som mala 6 roko a prekonala som velku operaciu srdca a dodones si to nepamatam , len z rozpravania rodicov. 😉 Eli...ja som myslela, ze vy to uz mate za sebou??? 😕 Nechapem preco vas poslali domov, ked sama videla, ze je to zrastene. 😕 😕

Baby, nstraste tu navzajom sa s nadrezavanim 🙄 ....teda aspon v nasom pripade nadrezavanie to nebolo, len s rukavicou na ruke a kremikom jej to hned urobila, aj ked krvicka troska sla ☹

Danona, presne takto sme to mali aj my ☹ ...taze cim skor k pedine a potom uvidis co dalej 😉

tonicka
27. nov 2008

no, kocky ja sa toho desim, i ked my pravdepodobne nejake hormony uz mame, resp. ich dostava odo mna cez materske mliecko... parkrat som nasla v plienke take ruzovkaste, vyzeralo to ako ruzovy vytok...ale v moci nic nemala a bolo to 2 az 3 noci po sebe v plienke..tak povedali ze asi mikromenzes... Drzim všetkym palce...

junovka
27. nov 2008

Tonicka, neviem, ale mne detska gyndoska vravela, ze ziadne dieta do puberty hormony este nema 😒 😕

tonicka
27. nov 2008

tak mozno ich ma odo mna cez mlieko, ja sa tym len utesujem..

ada11
27. nov 2008

eliska, áno, aj my sme boli u neho. Ináč on je veľmi príjemný Dr.. Natrel jej to mesocain gelom a potom trošku narezal. Keď sme boli druhý raz, tak jej to len prstom oddelil a bolo. Len prvý a tretí raz to mala dosť zrastené, že mala problémy až s cikaním. ☹ Nemusíš sa tak báť, ona na to zabudne-je ešte malinká. 🙂 Je rozdiel keď to robia v 2 alebo 5 rokoch.

danona
27. nov 2008

junovka-dakujem za info, aj ked ma velmi nepotesilo.. ☹ zavolam mojej gyn., je aj detska gyn. tak som zvedava .. 😨

eliska7
autor
28. nov 2008

no ada zaleží aj ake je dieťa a naša sara je ina....ale chvalabohu,dnes som sa dozvedela,že aj v LV mame detsku gyn.,hoci moja gyn.ma na nu vobec neupozornila aj ked som sa pýtala 😠 ,takže už som aj volala a v pondelok tam idem.čo sa tyka uspania,mam iný nazor,dnes sa uspavanie robi mnohými sposobmi,tak dufam a chcem veriť že si to vybavim aj za cenu že budem platiť-jeto nadštandart 😖 prvý raz jej to tiež len rukami roztrhla ale zle lebo jej len pol otvoru na pošve otvorila a pysky a zvyšok ostal spolu,takže preto hladam dobreho odbornika,ktory to urobi ako treba,ja hrozne neuznavam ked nechavaju trpieť je jedno či dieťa alebo dospeleho,ked existuju aj ine metody.
danona veru radšej ukaž a porad sa.

danona
28. nov 2008

eliska- som velmi rada ze si zalozila tuto temu - este som pogooglila nieco, mala tam mala len kusok blanku, nechala som ju dnes dlho kupat, nasla som take cvicenie, asi 5 min. popraktikovala na malej 😅 a ta blanka postupne praskla.. 🙂 pisulku ma teraz celu cervenu, natrela som olivovym olejcekom a budem to sledovat a kremikovat aby sa to nezlepilo... este raz dik za OSVETU 😎 , lebo inak by ma ozaj ani len nenapadlo take nieco prezerat... 🙂
zelam nech aj sarka je cim skor ok 🙂

junovka
28. nov 2008

Danona, tak ty mas recht 😎 😎 😉 Nemohla si to skor vyguglit 😀 😉

bianca
28. nov 2008

baby dik za tuto temu.Ja som zdravotnik,ale nikto sa nam o niecom takom nikdy v skole nezmienil a to som pracovala i na detskom odd a nikdy som o tom nepocula.Hned ked som tuto temu nasla tak som utekala malej kontrolovat co a ako a pytala som sa mojej maminy a tety co o tom vedia.Samozrejme o tom poculi 1x.Teta zavolala svojej dcere ktr.ma rocne dievcatlo a co myslite.Mala ich zrastene tak sli k dr a ta jej ich oddelila.Este raz dik

nevesta
28. nov 2008

Danona, hod link na tie cviky, urcite to pomoze aj inym kockam 😉 Ja sa toho tiez desim, furt jej tam cumim jak blbec 🙄

ankam
28. nov 2008

ja by som aj cumela-ale mala mi neda vobec sa tam pozriet...........aj ja sa toho desim
a som rada ze o tom uz viem

nevesta
28. nov 2008

Moja je este krpata, tak sa to da... Aj ked uplne nadsena nieje, no ale zatial vyhravam ja 😎

danona
28. nov 2008

Kocky, mozno to tu uz bolo pisane, praktikovala som toto: Vo fáze zlepenia pomôže, keď si dáte vedľa pošvového vchodu palce a budete nimi hýbať do strany tak o 2-3 cm a tým pysky ohanbia mechanicky od seba oddeľovať. Toto “cvičenie” je dobré robiť po každom kúpaní. Keď sa pysky ohanbia zlepia a neodelia, zrastú.
je to odtialto
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=468

ako som pisala, mala tam mala taku blanku, pri tom cviceni /keby ma niekto videl, pomysli si ze co to stvaram 😅 /, ale palec treba dat do stredu/medzi pysky/ a jemne hybat zo strany na stranu.. najskor praskol stred, to ma povzbudilo 😀 tak som "hybala palcom dalej" a postupne to prasklo cele.. 😎 nebolo pisane, ale predtym som malu naolejcekovala, neviem ci aj to pomohlo.. 🙂
tiez ma nechcela nechat, no dala som jej do ruk "nove hracky" - rozne veci z kupelky aby som upriamila pozornost inde..a zabralo to.. 😵
este je dobre precitat si toto, su tam aj nejake obrazky..
http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_06_04...

ivka2812
28. nov 2008

baby dik za túto tému
náhodou som ju našla a hned som ju jedným dychom prečítala
tak o tomto som nikdy nepočula a ani doktorka ma na to neupozornila 😒
tak teraz som mudrejšia a budem malú lepšie sledovať
ešte raz dik za tému

eliska7
autor
29. nov 2008

danona dik za tipy,aj som to tam našla,ked som to sare objavila,tešim sa že tvojej to pomohlo,no nam nie,ale snažim sa dalej a takuto gymnastiku robime vždy,ked mito dovoli,väčšinou sa tiež hra s kremami a je cela natretá 😖 ale aspon sa odreaguje,v pondelok sa ozvem ako som pochodila

ankam
29. nov 2008

ale ked mne vobec nedovoli sa tam ani pozrieeeeet.a rano som si pripadala ako uchyl-akoby som ju znasilnovala-ona plakala ☹ 😀

eliska7
autor
29. nov 2008

my sa hrame,že jej fukam-to sa jej velmi pači a tiež vo vani leži a hrame sa ika tyka gymnastika ......a ona rozťahuje nohy,ja jej medzi tým robimtie cvičenia čo danona popisala a tak-ono si fakt človek pripada nemravne,preto sa otom tak malo aj ženy rozpravaju....

eliska7
autor
1. dec 2008

no mame po vyšetreni a mam dobru naladu,lebo vdaka pokročilej medicine som si presadila svoje,teraz budem natierať malej striedavo framykoin a canesten masť a robiť cvicenia,ked sa to do buduceho tyždna nerozide,tak nas objedna na denny pobyt,pichnu malej injekciu do svalu,potom hned zaspi a urobia jej zakrok-to jej oddelenie pyskov pomocou skalpla a uplne otvorenie pošv.vchodu.dr.bola velmi mila,len sa nato pozrela ,povedala,že ten otvor nieje až taky strašny,horšie su pysky,ale že aj ked jej to oddelia pri každej infekcii,alebo ked začne chodiť do školky a bude si sama utierať šušku može dojsť zaneseniu bakterii a tym znovu zlepeniu,bude potrebna zvyšena starostlivosť,sedacie kupele a dokladne mastenie a rozťahovanie každý den.Rozpravali sme sa otom,že detský lekari nerobia čo maju,mali byto sledovať a ,že vobec sa to nemusi robiť za živa,ked si to matka nežela,ved psychicka stranka je doležita-takže zase čo dr.to iny nazor a ja som fakt šťastna,že som sa rozhodla pre tuto.možem sa rozhodnuť normalne pre oddelenie,alebo sukrpmnu kliniku,tak uvidime,ale zrejme pojdem na sukromnu.určite dam vedieť ako pokračujeme

junovka
1. dec 2008

drzim palce 😉

ankam
1. dec 2008

eli aj ja drzim palceky 😉