Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

eli74
13. apr 2015

@ika33 pozerala som, mudrejsia o moc nie som, ja len informativne, ci to nemame, kedze to doteraz nikto nekontroloval. Podla mna je to u dcerky v poriadku, ale ci na 100% ... ? Opytam sa nabuduce doktorky. Ale co ked ani ona sa mozno nevyzna. Ked tu pisu niektore z praxe lekarov skusenosti...

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
opicka21
13. apr 2015

@ameba nam to ako dvojrocna bola urohili na nefrolofgii primar za pat sekund ja by som ju netrapila a fakt ti dala urobit druhemu ja by som ba na to zaludok nemala..sorry za preklepy blbne mi pc

betunka39
14. apr 2015

@ameba no aj moja bojovala predtým každy den, ked som sa chcela porieť alebo mastiť. Asi ju to boloelo lebo vobec nechcela. Odkedy to mame v poriadku krasne si da pozrieť a da pomastiť. A čo som si všimla, občas si tam da ručku a povie, že mam tam dierku. Myslim, že predtým aj ona citila, že to ma zrastene, a teraz si to uvedomila, že ma tam otvor.Netrap ju a chod zavčasu, kým to je ešte len malo zrastene, ja som to odkladala v domneni, že sa to zlepši a dopadli sme tak, že až rezať. Ked ma tak maličko, tak to bude par sekund a hotovo. Len si vyber lekara,ktorý je ozaj mily a nie masiar, že to surovo roztrhne.

sisaa
14. apr 2015

ahojte baby, nasa pediatricka ani raz nekontrolovala na poradniach malu dole... bez plienky bola iba ked isla na vahu. Pred asi mesiacom, ci dvomi, som to riesila aj ja, lebo som si nie uplne ista velkostou otvoru. Poziadala som teda lekarku aby jej to pozrela, no tak sa na to letmo pozrela, ze to je v poriadku. Myslite, ze sa mozem spolahnut na jej usudok, ked zvycajne ani tieto veci nekotroluje? Nasa mala ma teraz 16 mesiacov.
K detskemu gynekologovi dava odporucenie pediatricka, ci netreba od nej nic? Vdaka za info.

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ika33
16. apr 2015

@ameba ja som bola s malou iba u nášho obvodného lekára a on je aj nefrolog a on to malej roztiahol sám. Malá to mala zrastene dosť, v podstate mala otvor už iba na cikanie. Ale kamoska bola v Dunajskej Strede a s prístupom bola veľmi spokojná a po narezani spravil aj vyšetrenie či vo vnútri nie sú nejaké zrasty príp.iné

opicka21
16. apr 2015

Bolelo ju pri cikani tak nasa pediatricka aj ked jej susurku pozerala povedala ze tam je vsetko ok tak nas poslala na nefrologiu ci to niesu nahodou oblicky a tak...tam bolo vsetko v poriadku a az tam si vsimli a zistili ze su to vzrastene pysky a tak na druhy den rano primar prehliadol rucne rozrusil vzrast natierali sme lalugenom ... ale odvtedy som v strehu a mam z toho strach ze sa to moze vratit preventivne sme boli u gynekologicky a povedala ze je to uz v pohode ale ja neviem z coho to bolo a ci sa to nahodou nevrati cistime.kremikujeme a po kupani vzdy roztahujeme a klopklop zatial je to vporiadku...

betunka39
17. apr 2015

@ameba no moja bude mať 3 roky teraz, ale zrast som si všimla už skor, len som si stale vravela, že snad to časom samo povoli, ved staršia dcera to nemala. no ale ked sa začala pocikavať ,a to tak, že sa vycikala a potom po par minutach bola mokra, niečo sa mi nezdalo, tak som len zavolala pediatričke, lebo do poslednej poradne pred rokom bolo všetko o.k A to musim našu dr. pochvalit, lebo ona to stale kontorlovala. Tak ani nevahala a hned kazaôa isť za gynekologom, dal mi listok a šli sme. Ja som bola u nás v Bardejove pri dr. Brnušak, velmi mily, zlaty človek, rodila som pri nom svoje prve. Prezrel ju, mala revala lebo sa bala. Povedal, že treba odstranit, lebo budu ine problemy, hlavne s obličkami. Ale povedla, že nie je masiar a nikdy to nerobi tak naživo. Tak smešli na zakrok pod oblbovačou, robil jej to laserovým nožom, za dva dni bolo všetko o.k a ja každy den kontrolujem a mastime iba harmančekovou masťou. Dufam, že to už ustriehneme, lebo vravel, že mal dievčatko čo sa pravidelne, každe 2-3 mesiace vracalo.

aicha15
17. apr 2015

My sme mali ale iba troska doktorka jej to presla mastickou opthalmo septonex a bolo dobre. Preventivne jej.to.prechadzam aj ja

tinka_21
24. máj 2015

Kočky, dnes som malú (2roky 4 mes.)kontrolovala aj ja... a teda nie som si istá... to o čom tu píšete je to že sú pysky akoby prilepené k sebe, a nie je vidieť pošvový vchod, správne?
Lebo ja keď som malú dnes pozerala, tak toto sa mi zdá ok, ale akoby naopak, tie malé pysky akoby boli prirastené k vonkajším :-/ može byť niečo také??? či sa to oddelí??? Mne tiež v porodnici vraveli že pomaly nechytať !!! ale ja som jej tiež umývala a snažila sa dostať von zvyšky krému atď. akurát teraz sa mi zdá že to má prilepené k vonkajším a bojím sa jej to nejak chytať...

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
motylik136
25. máj 2015

@tinka_21 ak su vnutorne prilepene o vonkajsie nemusis mat obavy.to by sa malo vekom same odlepit.

adavab
25. máj 2015

@betunka19 ked ste boli s malou na zakrok, lezali ste v nemocnici?Mam pocit,ze mame podobny problem.

tinka_21
25. máj 2015

@motylik136 uf, si ma ukľudnila... lebo som zostala v strese, či mám utekať k pediatričke, alebo jej to len čisto spomeniem pri ďalšej návšteve... ďakujem

betunka39
25. máj 2015

@adavab len rano sme prisli.nalacno.dali jej uspavacku.chvilu dom s nou tam pockala kym zaspi.Asi po 10-minutach sme ju uz viezli na izbu a okolo obedapustili domov.kedze bola o.k

betunka39
25. máj 2015

@adavab kludne mozm
e aj cez İP porozpravat.kedze sme z jedneho mesta.Mozno poradim.pomozem.

kobercek1
31. máj 2015

Baby chcem sa opytat, mala pysky zrastene nema sice casto je musim z vchodu vytierat stolicu tak to sa ponatahuje ale som jej to tak viac pozerala a ona ma uplne schovany klitoris v tom zahybe. Tak terazneviem ci to je normalne a vyvija sa to alebo to ma tam hore zrastene. Dcerka ma 23m. Dakujem

motylik136
1. jún 2015

@kobercek1 myslíš malé pysky zlepené o veľké? lebo to časom samé povolí

zazu10
9. júl 2015

Ahojte, my sme si túto bolesť prešli cca pred týždňom, dva roky, si žiadny lekár nevšimol že malá má zrastenú šušulu, a to som ich pochodila dosť, dokonca aj v BA na Kramároch ju pozeral doktor. Lekárka - gynekologička jej ju roztrhla, tú bolesť čo malá prežila bolo nám hrozne, ale pomerne dobre sa to hojí, len nechápem čím to bolo, keď hygiena je u nás každodenná, vravia že vrodené to mohlo byť. No hrozné, a teraz ju zas strašne páli pri kúpaní a neviem čo s tým, už ju nechcem trápiť gynekologičkou. Neviete poradiť?

motylik136
9. júl 2015

@zazu10 ak ju iba páli tak pouzi rosalgin prasok rozpustit do vane a nech sa v tom malá vykúpe...nam to pomáha

betunka39
10. júl 2015

@zazu10 to čo bolo za masiarku, by som jej riadne vynadala, ved sme nie 100 rokov za opicami a eštev hlavnom meste. Ved už aj tu u nás na Vychode lekari pekne laserom to prerežu a minimalna bolesť a hoji sa to max.2-3 dni. Hrozne, ako dokažu byť niektorí necitlivy. My sme mali šťastie, náš lekar povedal, že mohol by jej to roztrhnuť, le že načo jej robiť bolesť a traumu, ked to ide aj inak. Ano aj oblbovačka ma svoje rizika, ale predsa. Držim palce, aby sa to zhojilo a viac nezrastlo. Treba kupiť masť dermazulen a hoci aj nasilu ,ale 3x denne mastiť. Nám pomohlo. 🙂

ika33
10. júl 2015

@zazu10 moja malá má 4 roky a o tomto som nemala ani páru,že to vôbec existuje až kým mi o tom nehovorila kamoska na oslave, že čo majú s malou za sebou. Ja som malú hneď skontrolovala a bola už celkom dosť zrastena. Tak sme išli k nášmu pediatrovi čo je aj nefrolog a ten jej tiež roztrhol tú blanku, a potom nám dal framykoinovu masť. Malú to troška bolelo keď to roztrhol ale potom bola v pohode až kým nepotrebovala na wc. Tak to som plakala aj ja ale na dalsi deň to už bolo v pohode. Skúste ten framykoin a niečo od bolesti a zápalu napr. Nurofen

zazu10
12. júl 2015

Ďakujem za rady, a spolusúcit, už nám je lepšie, tak dúfam, že už nás aspoň chvíľu budú choroby obchádzať.

regina22
14. júl 2015

@ivcap
mydlom nie
lactacydom od malinka

katarina121
13. aug 2015

Baby tak pridávame sa aj my ☹ ☹ ☹
Prosím Vás ktorú detskú gynekologičku by ste mi odporučili v rámci TT,NR,BA krajov. Ďakujem veľmi pekne!

Zatiaľ máme mastiť, repíkový kúpeľ a saforelle... a ja som z toho v ....

motylik136
13. aug 2015

@katarina121 my sme chodili do TT dr. Havlíkovej alebo Chovanovej, obe sú milé.

katarina121
13. aug 2015

@motylik136 no neviem ja som tt zavrhla ci som citala ze nie dobry prístup tak uz fajt neviem. Kolko krat ate boli? A kde ordinuju?

motylik136
14. aug 2015

@katarina121 podľa mňa sú doktorky normálne, možno to berú ako na páse, ale ja som problém nemala...Sú milé aj k dcérke sa milo správali...sú v nemocnici - v pôrodnici na 3. poschodí myslím...my sme tam boli možno aj 7-krát ked nie viac. Našej sa to zlepovanie stále opakovalo...

katarina121
14. aug 2015

@motylik136 uf tak to mi je luto ze sa vam to opakuje. A treva sa tam objednať?