Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

junovka
16. feb 2009

valka,presne toto mame opat ☹ ...od moc.rury sa nam to znova uzatvorilo 😔

eliska7
autor
16. feb 2009

junovka aj to natieraš?lebo nestači vtychto pripadok len rozťahovať,mne povedala dr.,že to treba natierať až kym sa vlastne nevytvori hormon,ktorý už sam zabespeči aby sa to nezlepovalo(laicky povedane).my sme stale chory,takže sa nič nekonalo a zatial som aj rada,pretože pravidelnym natieraním rozťahovanim sa nam otvoril pošvový vchod 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a male pysky sa začinaju oddelovať,už ma troška väčšiu dierku na močovy otvor,ale to ide horšie,snad aj to povoli.neponahlam sa nikam,niejeto životu nebezpečne,nabrala som inu teoriu-vyčkaj času ako hus klasu,snad robim dobre,ale momentalne nemame ani problemy s cikanim,ani unikanim moču tak sme na dobrej ceste-klop,klop

junovka
16. feb 2009

elska , a scim to ma natierat???,Neviem si predstavit pri kazdom prebalovani natierat?? 😖 😅 ....a jednak sa bojim, aby mi nahodou nevosiel kremik do dierky 😅 😅

eliska7
autor
16. feb 2009

,vieš čo tak preto sa jej to zrastá,lebo bez podpory kremu to nepojde,to musi byť stale premastene!!my striedame framykoin,canesten,može sa davať aj infadolan,niekto aj dermazulen dava,prečitaj si dozadu,tam pišu ženy kto čim natiera nepamätám sa už presne.,no a to sa musi dostať aj dodierky,inač to nejde-otvor musi byť riadne premasteny aby sa nezlepil-jeto hrozne a otrasné,ale nemame navyber-bud budeš chodiť stale k dr. aby jej to odtrhavala od seba(a tym vystavuješ psychicej traume stale dookola)alebo budeš poriadne mastiť a vyhneš sa najhoršiemu.určite každa matka ma neprijemny pocit,ked každy boží den rozťahuje a msti šušu malej,no každa čo prežila tieto neprijemne problemy to chape a nepovažuje to za nemoralne.držim palce,aby ste to napravili bez dr.ešte jedna rada na rozlepenie-roztiahnutie dobre prispievaju dlhé kupele v teplej vode,vtedy to zmekne a lahšie povoluje-nikdy to nerob nasilu,len tak ako keby ste cvičili-potroške

dsnadja
17. feb 2009

tak a teraz som skoro skolabovala ked som toto tu cele prečitala...zajtra rano skontrolujem dcery robila som im to čistenie ked boli male vlastne dokial mali plienky ale odvtedy nie.tiž nechapem pristup lekarov...ked bola staršia dcera mala(asi 2 roky) maly sme problemi so stolicou tak nam robily vyšetrenie ani neviem ako sa to vola že jej do hrubeho čreva postupne napušťali niečo biele vyzeralo to ako sadra a popritom sa robili RTG zabery...no cele to chuda prerevala trvalo to asi 15 minut no až bola zachripnuta z toho,robili to rano a spala mi do večera a potom mi lekarka povedala že jej asi mali dať lahku narkozu,pomyslela som si no super dobre že mi to hovori až potom.ked mala asi 5 rokov mala zelenkavy vytoktak sme išli k detskemu gyn.vošli sme a tam na stoliku na zelenom rušku tie nastroje vyložene ako vo vyklade ako to uvidela jasne že ani vyzliecť sa nechcela s plačom prosikala ,žobronila ,slubovala všetko len nech tam nemusi,a ja skoro s plačom som jej vysvetlovala tak sa ozval do toho lekar či to ešte dnes bude.bola som sama bez mangela no a udržať 5 ročne dieta už byva dosť problem,trošku sa pohla tak zase začal lekar kričať že či jej ma natrhnuť panensku blanu aon bude mať s toho problemi.no to už som slzila aj ja.potom každy večer čipky 7 dni biele tie nepomohly tak dalšich 7 dni žlte(akurat neviem načo jej bral vyter mylela som že z toho teda bude vedieť liečbu na prvy šup)takže sme s mangelom znasilnovali dceru každy večer cele 2 tyždne.teraz ma 11 a neukaže mi šušulu rada sa mojka a tak ale šušula je tabu.neviem si predstaviť že by sme mali isť znovu.tak sa modlim aby sme nemaly vytok.a s mladšou ešte nič taketo nebolo chvala bohu.takže ma vysostne sere ten pristup,keby dali aspon tabletku taky ten oblbovak alebo niečo a minule som videla v telke že v zahraniči deti ktore panikaria u zubara tak tam malej dali trošku rejskeho plynu a smiala sa cele vrtanie zubu.no moja menšia u zubara ani usta neotvori.....tiež asi škoda reči .....tento cely system je na šlak trafenie....sorry za dlhy prispevok ale viem čo niektore z vas citili a preživali ked to dceram robili....

eliska7
autor
17. feb 2009

veru,len u nas je všetko storokv za opicami 😠 vytrpeli ste si dosť,snad budete ok a že dlhý prispevok,ved natoto tu je aby sme sa vykecali-mne sa vždy ulavi 😉

junovka
17. feb 2009

taze, ja som sa s malou objednala oapt na gyndu-2.3 ☹ ....skusam jej robit tie cviky, ale mala somnou nechce nijak spolupracovat 😠 😠 😠 ☹
Eli, a to nevadi, ze dlhodobo budem uzivat Framykoin, ked to su ATB?????????? 😕 A klasicke maste na zapareniny sa nemozu uzivat???????? 😅

valka
18. feb 2009

kocky, dnes som to pozrela este raz...a kedze mala cikala do nocnika - myslim, ze aj my to uz mame 😠 ☹ lucka cika dohora ako fontana... ☹ v stredu o tyzden ideme na poradnu, tak sa na to opytam...do vtedy mocime vo vode a skusame roztahovat...este nieco ine treba robit? ake cviky?

ivankaalenka
18. feb 2009

baby, kludne davajte ten Calcium panthotenicum, davasa to priamo do otvoru a nie su to ani ATB, tie sa nesmu uzivat len tak. A okrem toho framykoin uz vobec nie. Takze tato mast (Calcium) je neskodne, ale hojive a dobre, da sa pouzivat dlhodobo. Skuste to, nam to pomaha, dala nam to gynekologicka po zakroku, ze to treba nahrubo, uz som to tu pisala 2x.papa

eliska7
autor
18. feb 2009

ahojte,ivankaalenka nam kazala dr.framykoin,samo,že sa nesmie dlhodobo a panhotenicum je vyborny,junovka maste na zapareniny-nie!tie maju za ulohu vysušať a nie premasťouvať a teda čim suchšie-tým lepšie zrasteju

dsnadja
19. feb 2009

ahojky...tak včera rano som zavelila dievčatam nastup pekne im vysvetlila že sa im pozriem na šušulu mladšia ukazala bez problemov ale so staršou to bolo problematicke skoro ma kopla a ani som sa jej nedotkla,cely čas som jej vysvetlovala a slubovala že sa jej nedotknem.chvala bohu zda že všetko je ok.spadol mi kamen zo srdca.inač naozaj nechapem prečo to mamičkam všade každy pediater nevysvetli.včera som sa dozvedela že aj kamoškyna dcera to mala a rezali jej to.....no teraz mi bude rodiť švagrina a bude to dcera tak jej všetko vysvetlim,hoci rodit bude v taliansku tam su možno normalnejši lekari.paaaaaaaaaaaaa

famfrla
19. feb 2009

ahoj dsnadja
ja len k tomu rajskemu plynu u nas sa sestricky pytaju uz len ked malej idu brat krv ci to nebude lepsie s rajskym plynom..... takze je to zvlastne ze dieta nechaju takto trpiet....... 😒

dsnadja
19. feb 2009

ahoj famrla..no to je fakt užasne takže kvoli nejakym debilom ma teraz moja dcera blok asi doživotny....možem sa spytať odkial si???ja neviem ten rajsky plyn je snad tak nenormalne drahy že to nemožu mať na pracoviskach s detmi???je to nehorazne ale fakt..... to je super že u vas to maju vidiš u vas sa to trebars može dať aj pri odbere krvi a inde rozrežu dievčatku šušulu bez ničoho....je to normalne? a nech mi nikto netvrdi že to trva sekundu lebo aj ta sekunda boli oni nie su dospelaci že si povie napr 5sekund a vydrži to.....dcere brali "len" vyter a davali sme čipky nerezali a takto to dopadlo určite to suvisi aj od dietata že aky je typ ale toto určite nema rado ani jedno dievčatko....už by som to nedovolila bez niečoho na uvolnenie ukludnenie alebo ten plyn alebo tabletka.....paaaaaaaaaaa

famfrla
20. feb 2009

Ahoj dsnadja
my zijeme v Belgicku.... no myslim ze to take drahe nebude... ale je to hrozne ja by som to tiez nedovolila ☹

eliska7
autor
22. feb 2009

ahojky,no ved ja preto čakam ,kym mala vyzdravie a ja som sa dohodla v narkoze,mne stačilo raz dodnes ma traumu a trvalo mi hodne dlho (od oktobra do januara)kym mi dobrovolne rztiahla nohy,že ideme len natierať.všetko zaleží aj natom ako je dieťa vyzrete,ja nedokažem pochopiť ako niektore pišu:"na druhy den si nič nepamätala-ja mam potom fakt divne dieťa.

junovka
22. feb 2009

eliska, ja sa tiez tej metode cudujem, ale funguje to 🙂 Timeike ked sli vyberat nos.mandle, tak tiez jej dali nejaky oblbovak....a dodnes si nepamata 😉

xxmargaretka
22. feb 2009

ahoj eliska7 vobec nemas divne dieta 🙂 my nastastie nemame skusenost ohladom temy,ale cca v novembri ju ockovali v ambulancii a minuly tyzden ked sme sli potvrdit papier tak prva jej reakcia bola,ze si chytila nohu a povedala pichat nie..

ankam
22. feb 2009

famfrla-rajsky plyn?to by som teda aj u nas brala.Nam by sa zisiel pri kazdej kontrole. 🙂
Eli nic si nevycitaj-ja mam asi tiez ine dieta.Nam vadi uz len pocuvanie lekarky a pozeranie do pusy.a nevravim ked si ma lahnut-AMOK a trauma na 2tyzdne 😠 😖

famfrla
23. feb 2009

ja si myslim ze je zbytocne deticky takto stresovat ked sa to da riesit aj inou cestou .... zbytocnee maju traumu z lekarov... 😠

ankam
23. feb 2009

tak to je pravda a ti zavidim ze zijes tam kde sa s tym da nieco robit 😉

jakimova
7. mar 2009

ahojte, práve sme tyždeň po zákroku. Moja mala- 2r. mi minule povedala že ju boli pišuľa, tak som sa jej pozrela a všimla som si že jej vôbec nevidno otvor, strašne som sa zľakla, tak som šla ku pediatričke, poslala nas k det. gynekologičke a ona jej to oddeľovala. Mala strašne plakala a ja s ňou. Hovorila, že keby to bolo hrubšie zrastené tak sa to musí robiť pod narkozou. Ani vo sne by ma nenapadlo, že sa také niečo môže stať a predsa, takže neváhaj a bež k lekárovi..

sue
7. mar 2009

Rajský plyn je známy karcinogén - preto bol u nás zakázaný 🙄 🤐

famfrla
8. mar 2009

sue
Rajský plyn je vlastne oxid dusný (chem. N2O). Je to bezfarebný, nehorľavý plyn so sladkastou chuťou a zápachom. Jeho využitie je dosť široké: náplň do šľahačkových bombičiek, pri autotunningu a jeho (pre nás) najdôležitejšia vlastnosť - mierne narkotické a halucinogénne účinky.
😀

famfrla
8. mar 2009

a este nieco 😀

V medicíne sa najskôr používal v zmesi s kyslíkom (85 % N2O + 15 % O2) ako anestetikum ku krátkodobým narkózam; dnes aplikovaný dávkovaním zariadením (napr. Entonox) zaisťujúcim bezpečnosť sa môže používať v pôrodníctve alebo v stomatológií.
Používa sa ako hnací plyn v bombičkách na prípravu šľahačky aj v už hotových sprejových šľahačkách.
V raketových motoroch, najmä hybridných, slúži ako oxidačné činidlo.
V niektorých prípadoch sa strieka do spaľovacích motorov pre zvýšenie výkonu, pretože jeho rozkladom sa získa viac kyslíku než zo vzduchu.
Z podobných dôvodov sa využíva v analytickej chémii v metóde atómovej absorpčnej spektrometrie (AAS) ako oxidačný plyn pri spaľovaní ethynu namiesto vzduchu. Je tak možno dosiahnuť teploty plameňa o teplote takmer 3000 °C a analyzovať tak prvky s veľmi stabilnými oxidmi, napr. hliníkom alebo titánom.

😅

tinuska1978
14. mar 2009

ahojte, moja mila svagrinka mi dala super tip na tuto stranku za co jej dakujem
Vcera sme boli na velkej prehliadke, ktora sa kona medzi 22.-26.mesiacom (poznamenam, ze zijeme v Rakusku) a nasa detska lekarka ked prezerala nasu malu (25 mes.) a nam oznamila ze ma vaginalnu synechiu tak som ostala uplne zosokovana. Predtym sme mali ineho lekara vo Viedni a ten nasej dcerke pri ziadnej prehliadke ani len plienku neotvoril.....tak som bola taka nahnevana, a ani mne nik nepovedal, ze sa maju tieto casti u dievcat kontrolovat. Ked som nasu dcerku utierala nebola vzdy nadsena a mne to pripadalo, ze jej to je neprijemne tak som ju s tym velmi netrapila....nemozem povedat, zeby som ju zanedbavala v hygiene, ale vraj tato diagnoza suvisi s nedostatkom hormonu estrogen.
Lekarka sa jej to vcera pokusala roztiahnut a nase slniecko plakalo ako o zivot a ja skoro s nou.......no nic sa nepodarilo, tak sme dostali mast Ovestin, ktoru mame natierat 2x denne 1 tyzden a kazdy den jej mame robit sedavy kupel (Tannosynt).
Vcera ked sme odchadzali z ordinacie mala strasne plakala vsetko ju to stipalo stale sa chytala a kricala "auika auika", ani v autosedacke nechcela sediet a doma ked sme ju posadili do kupela ju to stipalo samozrejme este viac..... ach jaj
Tiez nas nasa Dr. informovala, ze ked sa to nezlepsi tak je nutny mensi chirurgicky zakrok.
Tak len pevne dufam, ze sa to zlepsi tou mastou, aj ked som pocula, ze to zvykne opat zrast...

ankam
14. mar 2009

panabeka ja vas obcas citam a len sa modlim aby sa nam to nestalo........teraz sme mali obdobie,ked sa nechcela kupat a ani sprchovat.......tak som sa velmi bala-ale nezrastlo sa jej to chvalabohu
vecsinou ste tu s detickami po 2 rokoch,stava sa to aj mensim?

junovka
15. mar 2009

ankam, samozrejme ☹

Mojej prvykrat robili, ked mala rok a pol, teraz naposledy asi 2 tyzdne dozadu ☹

A niekde som citala, ze to uz zvyknu mat 9 mesacne deticky 😔

danona
16. mar 2009

tinuska-drzim palce, nech vam kremik pomoze, tomu "opatovnemu zrastaniu" zabrania sedacie kupele a kremikovanie aj nadalej... ja pouzivam kalc. mast ci ako sa to vola, no myslim, ze hlavne je to tam nakremikovat aspon vecer, aby sa to nestihlo zliepat...sama vidim, ze ked dcerke zanedbam krmovanie, zase sa to /smerom od zadocku/ pomalinky zacina zliepat.. 😒

sanicatko
26. mar 2009

Ahoj JUNOVKA,ako tak citam,s vami sa to stale akosi taha,my sme odvtedy v pohode,raz sa jej to trolilinku zrastlo-ale to som v pohode zvladla aj ja.....odvtedy sme bez plienociek...takze sme sa popri tom aj oducili cikat do plienky....TAK SA DRZTE PAPA

jevel
21. máj 2009

ahojte

čítala som trošku dozadu a zostala som šokovaná z prístupu doktorky u ktorej bola eliska7. to malej natrhla len tak rukou?? chudiatko. a natierať framykoinom ?? ani nevie dokedy??

nám sa to stalo tiež keď mala malá rok som si všimla, že sa jej zo dňa na deň zrastajú malé pisky. normálne som to každý deň čistila olejčekom , rozťahovala ale nič nepomohlo. išla som gynekologičke(teda najskôr našej doktorke, tá nás odporučila gynekologicke) a tá malú položila na kozu , natrela šušu anestetikom (krémikom), a zrastenú blanku jej vatovou tyčinkou rozrušila. Malá trošku zapišťala ☹ (ale neplakala od bolesti, len sa zľakla čo jej to robíme) ale o chvíľku bolo potom. Ten krémik jej to pekne znecitlivel. Kázala mi natierať a premasťovať každý deň infadolanom. Som sa bála, že pri cikaní bude plakať, ale neplakala a odvtedy máme pokoj.

tak to je naša skúsenosť.
hlavne ak zistíte, že to tam dievčatkám zrastá, treba ísť na gynekologiu. tu ide o čas. ako som písala nám to zrastalo zo dňa na deň a žiadne rozťahovanie nepomáhalo ani premasťovanie. Muselo sa to rozrušiť a keby to bolo zrastené dlhšie tá blanka zhrubne a muselo by sa to prerušiť operatívne.