Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

suezana
14. máj 2014

@micha7 tak informovala som sa - vraj takéto niečo sa nemôže nechať tak, lebo to môže zarásť celkom, môžu byť z toho komplikácie ako zápaly moč. mechúra a tak.... a vraj je to moja chyba - mala som po každom kúpaní "roztvoriť cikulku" 😲 😲

micha7
14. máj 2014

@suezana hm.... vsade maju NATO iny nazor...tazko potom povedat... 😒 ..

suezana
14. máj 2014

@micha7 tak tak - ako na všetko ... no ale dôležité je, že vieme, čo treba robiť, aby sme sa tomu vyhli - inak ja to aj chápem, že to chcú riešiť - z môjho pohľadu je to neprirodzené (nakoľko mám dve dcéry) + moč ide smerom hore.... keď ju utieram, tak pár kvapiek tam je - tak ja som za to, že riešiť radšej skôr.

zankaj
14. máj 2014

Vobec nikto o tom nepovedal ani slovo teraz ma zamrazilo. Ked sa mala zobudi kuknem to dufam bude vsetko ok. Nam dr vravela ze susku nechat tak len umyt vodickou a jemne utriet aj vytok co mala mala ze je ok a nemam to riesit dala nam imazol no ziadna slava. Tak pozriem krpatu ci ma vsetko tak ako ma mat.

suezana
14. máj 2014

@zankaj pozri, ale ide o to - sledovať to - to sa stane za pár dní..... ja sama neviem kedy sa to stalo - v poslednom čase mávala pevnú stolicu - tak som nemusela prácne vytierať všetko z cikulky a bum ..... tak robme osvetu 😒

zankaj
14. máj 2014

@suezana no ved to nasa ma uz 15 mesiacov ma pevnu stolicu tak ani nemam dovod jej tam spaprchat ☹ ale dakujem za tu info radsej vediet ako nevediet

suezana
14. máj 2014

@zankaj moja má 21 mesiacov.... jedna mamička písala, že keď boli u detskej gyn. tak tam boli s týmto problémom aj staršie dievčatá .... niekoľkoročné

zankaj
14. máj 2014

@suezana ach jaj a ja ze dievcatka nemaju problemy ☹ prebalovala som ju ale nenech si pozriet kope jak blazon ☹

simca06022011
14. máj 2014

Tento problem som mala s malickou od cca roka, neriesilo sa to u gynekologa, nemala to v podstate "zrastene" pekne sa jej to pouvolnovalo a otvorilo. Treba to riesit, ked je dierocka mala na cikanie a moze to zadrziavat moc/bakterie atd. Sposobit to moze zapaly. Ja som to riesila vatovou tycinkou a olejcekom detskym. Pretrela som jej tu blanku ponatahovala trosku, za par dni sa to samo uvolnilo... a viac nam to ani nezarastlo/nezlepilo sa, kedze uz som vedela, ze treba poriadnu umyvat a susit... cca od 2 rokov som to uz ani nekontrolovala.

suezana
15. máj 2014

@zankaj veď toto - oni si tam nenechajú dotýkať sa 😒 😒

papucz
15. máj 2014

my sme čerstvo po zákroku u gynekologičky, máte skúsenosť čím to malej potierať, prstami jej to oddelila a povedala mi že mám použiť len repík, niečo iné?

suezana
15. máj 2014

@papucz aj my sme dnes čerstvo po zákroku, malej to ani nekrvácalo, mne povedala nič, len vodou , a ni mydlo ani masť žiadnu povedala, že netreba..... ako ste to zvládli?

papucz
16. máj 2014

@suezana tak sme si porevali, aj ja aj malá, ale bola to len sekunda kým jej to oddelila, horšie potom pri cikaní, na druhý deň ráno som sa zľakla že jej to zrástlo znova, tak jej to riadne repíkom zvlhčujem a rozťahujem a už dnes je to lepšie

suezana
16. máj 2014

@papucz aj moja komentovala včera - cikám - au 😢 ale dnes je už dobre - pri každom prebaľovaní roztiahnem 😝 čo už ... musíme

majuska_ch
21. máj 2014

Ahojte, mám 5mesačnú dcéru a zdá sa mi, že jej cez pošvový otvor smerom od konečníka začína tvoriť jemná blana, je to zatiaľ len pár milimetrov. Má s tým niekto skúsenosti? Alebo je to normálne? Lebo všade čítam iba o zrastení pyskov.

suezana
22. jún 2014

@majuska_ch to je ono - tie zrastené vnútorné pysky .... ako ste na tom?

nikina17
5. júl 2014

Baby pomoc,
my sme boli dnes na pohotovosti lebo od vcera vecera mala nariekala, ze ju boli pri cikani. Najprv som si myslela, ze mozno prechladla alebo zapal mocovych ciest. Prideme na pohotovost, sluzbu mala nasa detska doktorka. Moc mala negativny, tak, ze sa jej ide na to pozriet.
A zrazu mi len hovori, ze nasla som nieco co som necakala. Mala ma zrastene pysky. Vyvalujem na nu oci, ze ako je to mozne, ved umyvame kazdy den aj jemne roztahujeme. Lenze potom ma napadlo, ze ked brala ATB dostali sme od spodu akoby zapal, natierali sme canestenom a rozmyslam ci jej ten krem nemohol zlepit pysky a postupne to zrastlo. Nema to zatial vela, ale vraj ju to drazdi a preto aj ta bolest pri cikani. Kazala nam natierat framykoinom a jemne rotahovat a o tyzden na kontrolu.Ak by sa to nezlepsilo tak sa to vraj riesi u gynekologa.
Viete niekto poradit ako jej to mam roztahovat? Po kupeli, mam jej to aj niecim natriet (olej?) alebo ako? Ja jej nechcem este viac ublizit ☹

suezana
13. júl 2014

@nikina17 mojej to prišla urobiť kamoška gynekologička domov - natrela znecitl. masťou a takým akoby tupým háčikom urobila - povedala, že nemám ničím natierať, ani v ničom kúpať - netiekla ani krv, všetko v pohode - malá mi len v ten deň a na druhý hovorila, že au - cikám ....(máme ešte plienky)

katarinatibi
13. júl 2014

@nikina17 my davame detsky olej nech je to mastne a zatial pomaha. a vzdy roztahujeme pri prebalovani

sharmana
13. júl 2014

@nikina17 ak sú zrastené pysky, najlepšie k detskej gynekologičke, ona ich rýchlym švihom takej tyčinky rozdelí. Malú to určite zaštípe, ale pochybujem že to ty ako matka rozdelíš, nebudeš jej chcieť ublížiť 😉 Pod tou zrastenou kožičkou sa môžu hromadiť baktérie, takže by som nečakala.

nikina17
13. júl 2014

@sharmana
@katarinatibi
@suezana
Dakujem, uz to mame dobre. V sobotu sme boli na tej pohotovosti (ordinovala nasa dr.) a uz v pondelok sa nam to podarilo roztvorit. Natierali sme framykoinom a cvicili, jemne roztahovali, tak aby to malu moc nebolelo. A v pondelok po kupkani sa nam to pomalycky podarilo roztvorit. V utorok som mala aj poradnu s mladsim syncekom, tak som zobrala aj malu so sebou, nech sa dr. na nu pozrie a povedala, ze to ma uplne super. Vraj ani stopy, ze by to bola mala zrastene, tak sa tesim. Odteraz uz budeme davat na to vacsi pozor 🙂 som rada, ze sme nemuseli nik chodit, rezat ani trhat ani nic podobne. Ale dakujem 🙂

daandra
17. okt 2014

@danona moja mala ma tiez tento problem, prosimvas, kolko minut mam s nou robit ten cvik vecer po kupani?

mimibb
19. okt 2014

@p.j.jacky Ahoj prison ta riesila si tie prirastene male pysky k velkym? Ak ano ako ste dopadli? Lebo som si vsimla ze aj moja starsia ich ma prirastene k velkym a az mi slabo prislo Z predstavy ze jej to tam budu rezat. :/

patulu
22. feb 2015

Ahojte, včera som u 5 ročnej dcerke nasla zrastene male pysky,ja som hotova,nechapem kedy a ako sa to stalo,od narodenia som vždy dbala na to aby to mala v poriadku.co dalej? zajtra ideme k pediatricke to ukazat.ci mame ist rovno na gyndu?

motylik136
25. feb 2015

@patulu
@mimibb
@daandra baby, našej sa to stále opakovalo, až som jej to normálne nasilu rozlepila a išlo to, ale chce to poriadne premastiť oliv. olejom a pôjde to..Možno nie na prvýkrát ale skúste. Ja som nechcela malú trápiť a ísť zase na gynekologiu, tak som bola trpezlivá a vyplatilo sa...

patulu
25. feb 2015

@motylik136 no my sme boli vcera a vobec ju netrapil...ja by som ju ciacej trapila lebo by som jej to robila pomaly ale ona kym sa spametala tak to bolo...a predsa lekar je lekar s tymito vecami nieje sranda..

motylik136
25. feb 2015

@patulu lenže naša by už na chodbe revala že tam nechce íst, lebo to tam už pozná...Myslím, že by mala väčšiu traumu z toho ako takto...Vaša, keď nevedela, čo ju čaká, možno tak bolo lepšie.

patulu
25. feb 2015

@motylik136 presne tak..teraz by som ju tam uz nedostala..

opicka21
2. mar 2015

@eliska7 vidim ze tento prispevok je stary ale my sme to tiez nedavno riesili dakli nam krem lalugen .... ako odstupom casu to skoncilo co mam robit? ak mi viete poradit pomoct moc by som bola rada 🙂 dakujem

ameba
19. mar 2015

Tak naša skúsenosť - náhodne som to objavila iba zlepeny posv.vchod na 2.narodeniny. prvý zákrok na gynde - rozlepenie - zákrok trauma, potom boje doma s mastenim. Po mesiaci bola chorá tak som ju len kupala, po týždni už sa nechala namastit - ale videla som že sa začína od zadocka kusok zlepovat. Tak sme sli na druhý zákrok (do inej nemocnice) hoci to bolo oveľa menšie nez prvý, kriku bolo menej ale mastenie PO zákroku je boj zakaždým. Nechce si tak dať siahnuť, kope a kričí aj 2 mesiace po zákroku. A zase sa to zlepovat začína od zadocka. Čo je horšie - ak to súvisí s týmto - už u každého iného lekára sa bojí, že pôjde " o rozkrok" a ma veľkú averziu voči mastickam...
Cítim sa bezmocne a zúfalo - vraj ani plienky to nesposobuju..

Tretí zákrok už odmietam, chcem to nejako doma vyriešiť.

Velmi mi chýba nejaký odborník v tejto oblasti u nás, najlepšie žena.
Nechápem, prečo je to jav poslednej doby? Prečo sme s tým nemali problém my, generácia 80 rokov, však si nepamätám, že by ma mama takto natierala...