Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

dadulka20
2. nov 2012

@fabienamata tak to asi ano ,moja mala mala len 4 mes.

emonicka
30. nov 2012

Ahojte kocky, chcela by som vam opisat nas problem, naozaj uz neviem co mam robit a nikde som sa nedocitala o podobnom probleme. nas problem je v tom ze, ze dcere nezrastaju male pysky ako vsetky pisete, ale dole v posvovom vchode sa jej tvori blanka. uz som si to vsimla davno, najprv bola len par milimetrov, ale bolo to vidiet. boli sme aj u gynekologicky, lebo mame problem aj so zrastytnim malych pyskov s velkymi. povedala ze je to ok. a ze sa jej to v puberte upravi. urobila len vyter ze ci nema nejaku bakteriu, lebo ze vraj aj to to sposobuje, okrem nedostatku hormonov. tak som jej to vsetko nechala tak a teraz po case zase pozeram a vidim ze tu blanku ma vacsiu a vacsiu. ked to takto pojde, tak zachvilu sa jej to spoji cele, len to ide uplne zospodu od konecnika. mate niektora skusenosti s tymto problemom alebo neviete nieco poradit. mam pocit ze sa doktori ma mna kukaju ako na debila. ked som to prvykrat hovorila pediatricke tak sa jej na to pozrela si z 2m a povedala ze ok. prosim ak niekto mate podobny problem poradte co robit.

cholitko
6. jan 2013

@asitka prosim ta, akym olejcekom?

lilla83
6. jan 2013

@fabienamata prosim ta, povedz mi nieco o tom sleze nebadanom, ako sa pouziva? kde sa da kupit?

kubankakubanka
6. jan 2013

moja známa má tento problém,raz to jej dcére odstránili,,a potom sa jej to dalo znova ,lekár,jej povedal,že to je z kremov a pudrov ☹

lilla83
6. jan 2013

Dcerka ma 14 mesiacov, aj my zrejme mame tento problem, 😨 tazko povedat, je to slabe, prisvitne. Poradi mi niekto, kto ma skusenost, ako to doma najlepsie odstranit? Roztahovaniom po kupkani a este? 😒

lilla83
6. jan 2013

Baby ja teraz neviem, ci to ma alebo nie, neviem ako to ma vyzerat. Tie male pysky ma tak spolu-je to ono? Velke su v poriadku

lilla83
6. jan 2013

@nella27 aky olejcek sa da na toto pouzivat? My mame detsky iba Johson&Johson na dobry spanok. Da sa napr. aj olivovy olej?

marci1408
6. jan 2013

@lilla83 ahojky, neprečítala som si všetky príspevky pred tým....ale zaujal ma práve ten tvoj. U mojej dcérky som to zistila tiež zhruba v tom veku a išla som s ňou k detskému gynekológovi. Povedal mi, že sa to mojej malej stalo preto, že sa jej tam zaniesla infekcia....vtedy ešte mala plienky, takže sa jej tam stolica dostala a narobila šarapatu. Roztiahol jej to prstami, urobil výter a chodievali sme každý druhý deň na vkladanie čípkov, bolo ich asi 5. Takže pozor, treba to riešiť, aby to nespôsobilo potom v neskoršom veku problémy.
My asi pôjdeme zase, pretože jej to začína opäť. Nezrástlo jej to síce úplne, len asi z polovice, ale vyzerá to tak, že tam môže mať zase infekciu :( Plienočky už síce nemáme, sprchujem ju min. 5x do týždňa....ale vyzerá to tak, že reaguje na pracie prášky, pretože občas má začervenanú pišulku, takže asi budem musieť spodné prádielko prať osobitne v detskom prášku, hoci je momentálne pre mňa drahý....ale kúpim menšie balenie+ asi predsa len kúpim gél alebo mydlo na intímnu hygienu pre dievčatká, hoci mi lekár vravel, že to nemusím robiť.

lilla83
6. jan 2013

@marci1408 kiezby sa to dalo vyriesit dodatocnym roztahovanim, niektore baby tu pisali, ze sa to da. Alebo tym kremom Ovestin. Bojim sa 😒

nella27
6. jan 2013

@lilla83 ahoj, no ja mam detsky olejcek z oriflame, ten nakvapkam na vatovy tamponik a pekne po okupani, ci osprchovani jej s tym vzdy docistim ten maz...ked to mala zlepene tak som jej to poriadne pretierala a vzdy trosku ponatahovala palcami do stran az to teda nakoniec samo pekne povolilo..odvtedy uz sa to nezlepilo, a hadam ani nezlepi, davame na to pozor 😉

asitka
13. jan 2013

@cholitko olivový 🙂

ivage
16. jan 2013

Ahojte, moja 15 mesacna dcerka ma rovnaky problem, o ktorom tu pisete, spozorovala som to, ked mala priblizne 1 rok. Nasa pediatricka ma vsak ukludnila, ze je to bezne, ze to netreba riesit, ze sa to neskor, ked sa bude viac pohybovat a prestane nosit plienky samo uvolni. Konzultovala som to este so znamou gynekologickou a ta ma tiez rovnaky nazor. Doporucila akurat po kupani roztahovat. Mate tu niektora skusenost, ze sa to postupnym roztahovanim samo uvolni? Ako dlho to trva? Blanku medzi posvovym vchodom ma pevnu, ma len minimalny otvor na cikanie. Pri tom roztahovani nevidim ziadne zmeny, tak neviem, ci to roztahujem dostatocne. Bojim sa, aby som nieco nezanedbala.

mahmulienka
23. jan 2013

@ivage ahoj, no neviem, pri starsej dcerke jej to hned skalpelom riesili (mala 14 mesiacov), pretoze to uz bolo silne a cikala uz dopredu, ako chlapcek. odvtedy roztahujeme, co to da, ale uz sme opat museli ist na roztrhavanie (min. rok) a potom este aj ja som jej to musela sama raz urobit (to mi vyslo nahodou). zrasta sa jej to stale. ja nie som lekar teda, ani nemam zdravotnicke vzdelanie, ale podla toho, co sme si prezili, veta ze samo sa to uvolni pohybom a ked bude bez plienok mi pride uplne mimo. nasa ma teraz 3 roky a kazdy vecer roztahujeme, natierame a pozorujeme, ze napriek vsetkemu, sa jej to opat zrasta. stale dokola. v tomto zmysle sa uz neviem dockat, kedy z nej bude uz zena a hormony sa postaraju o to, aby bolo vsetko tak, ako ma...

ivage
23. jan 2013

@mahmulienka ahoj, dakujem za nazor, tiez pochybujem, ze sa to len tak samo uvolni...tu blanku ma pevnu, tiez cika dopredu. Rozmyslam, ze s nou pojdem na detsku gynekologiu, nech sa este dalsi odbornik vyjadri, co s tym. Ked to Tvojej dcerke rozrezavali, bolelo ju to, plakala? Desim sa toho...

nelinka79
23. jan 2013

ahojte ... prezili alebo prezivame si to podobne .. prvy krat to dcerke robili skalpelom, potom o nejaku dobu sme boli u doktorky na kontrole a ta jej pri kontrole viac mykla a tym padom to povolilo aj same. potom sme boli na operacii mocovych ciest tym padom to bolo zase riesene sklapelom a od vtedy roztahujeme, natierame. moj nazor je taky ze to treba robit kazdy den poctivo a hlavne natierat. my pouzivame calciovu mast alebo dermazulen tie sa nam osvedcili najviac. a dievcatam sa okolo 5teho roku zacinaju tvorit hormony a malo by to prestat zrastat tak som sa docitala a dufam ze to tak aj bude.. a myslim ze samostatnym pohybom sa jej to neuvolni lebo to vidim na malej niekedy musim silnejsie potiahnut lebo sa jej to zacina zase zliepat ale zase mozno niekto povie zla mama ale radsej takto ze ju to len stipne ako to robit skalpelom lebo to bolo strasne ...

mahmulienka
23. jan 2013

@ivage na tvojom mieste by som fakt isla na detsku gyndu... ked mala 14 mesiacov, tak jej to robil dr. skalpelom a chuda, tak strasne plakala (ono inak piska ju bolela aj predtym, preto sme vlastne sli na gyndu). potom ju to bolievalo aj ked cikala do plienky niekolko dni, bolo to hrozne - tym, ze som nevedela, ako jej pomoct. a dlho potom sa nechcela kupat, kedze ju to stipalo. ale dostala sa z toho, male dietky su v tomto super.
min. rok jej to robila dr. len rucne, to stiplo na mieste a uz bola aj vacsia, takze to za par min. vyplakala a hotovka. este den sa bala cikat normalne na zachode, bo ju to stipkalo, takze sme cikali po cupiacky vo vani, to ju nebolelo, kedze sa moc nedotykala priamo tej ranky a hotovo.
dostali sme framykoin a nejaky antimykoticky krem a tym jej to mame natierat odvtedy nonstop. taktiez sa jej piska castejsie zaparovala (hlavne v lete), akoby nosila plienky, ale tie uz nenosi rok a pol a na noc uz skoro rok. ta sliznica je nejaka citlivejsia celkovo. nehovorim, ze to suvisi s tym, ze sa jej piska zrasta, ale je to mozne...
som z toho fakt zufala, lebo o tomto som vedela este pred jej narodenim a fakt ze sme sa s manzelom o nu riadne starali - niekto moze mat dojem, ze je to zanedbanou hygienou, ako na mna nahulakal ten prvy dr. ale vobec. mozno prave naopak... co ja viem, ale tak normalne sa vodou umyt kazdy den je prehnane? no neviem, nejako to musime dobojovat....

lenka369
23. jan 2013

och chudatka slecny male...chcem sa opytat ako to vyzera ked to zrasta alebo ako to ma vyzerat ked to je ok mam 1. dievcatko a dost sa bojim ked ju umyvam aby som jej niečo nepoškodila, pytala som sa aj pediatricky ako sa vlasne o pipinku starat ale nejko zvlast mi to neukazala....prosim poradte

ivage
23. jan 2013

No ja si nemyslim, ze je to zanedbanou alebo prehnanou hygienou, ja mam este starsiu dceru a starala som sa o nu rovnako ako teraz pri mladsej a nikdy nemala takyto problem. Ja som dokonca o tom ani nikdy nepocula, ze mozu mat dievcatka takyto problem, prvykrat som o tom citala tu a to som hned skontrolovala malu (mala asi pol roka) a kedze bola v poriadku, vypustila som to z hlavy. Takze pre mna to bol sok, ked som na to asi v roku prisla. Cikulku som jej samozrejme cistila, ale nikdy som jej ju neroztahovala, vobec ma to nenapadlo. Malu kvoli ekzemu nekupem kazdy den, ale kazdy vecer jej umyjem ritku a cikulku mydlom a vodou, po kazdej stolici ju tiez umyjem, teraz uz aj rano ju oplachnem vodou a inak pri prebalovani ju utriem vhhkymi vreckovkami a nakremujem rybiou mastou alebo sudokremom. Je to prehnana alebo zanedbana starostlivost? Pampersky jej menim cca 5 - 7x denne, v noci nemenim. No neviem...

mahmulienka
24. jan 2013

@lenka369 ahoj, pri prebalovani malej jej jemne pisku roztiahni. pokial sa od seba odlepia nie len velke, ale aj male pysky, je vsetko ok, mala by si (podla slov 'nasho' dr.) vidiet dierku. ked to zrasta (nam teda vnutorne pysteky), tak je to v smere od ritky hore a je to taka skoro priehladna blanka. uzatvara pisku smerom hore a cim dalej, tym je mensi otvor na cikanie, dievcatka potom cikavaju smerom dopredu (co v plienocke ale asi velmi nezistis)
proste raz za den, napr. vecer, jej pisku roztiahni (jemne, nie bolestivo) a hotovka.

mahmulienka
24. jan 2013

@ivage vidis, napr. toto nam hovorili, ze nemame mydlit tieto partie. odvtedy nemydlim, ani jednu babiznu, bo sa bojim. tiez vlhcene vreckovky nepouzivame (len vyyyynimocne, ked sme vonku), ani s prvou dcerkou sme nepouzivali a aha, tu sme, zlepeni. este som v sebe riesila, ci nahodou to nema suvis s tym, ze my sme dost protikremovi - krem pouzivame iba ked sa objavi zaparenina, inak vobec. ale z debat viem, ze zlepuje sa aj kremovanym, aj nekremovanym detickam. takze fakt - ako pises - nemoze to byt ani zanedbanou, ani prehnanou hygienou. ide len o tie sproste hormony, co sa zatial netvoria. ale tomu nerozumiem, ako je potom mozne, ze to niektore dievcatka maju a niektore nie. asi na to su nachylnejsie, alebo co... viem, ze v zahranici na to predpisuju hormonalne kremy, ale to mi osobne pride na hlavu, natierat take male deticky hormonami... co ja viem... asi to proste budeme musiet nejako vydrzat a roztahovat denno denne a v pripade potreby rozliepat.
ja len dufam, ze druhej dcerke sa to nestane...

mery7
26. jan 2013

Ahojte no vcera som tiez zistila ze mala ma na susulke taku blanku.az som sa zlakla ze som to zapricinila ja.ale malinka ma len 8 tyzdnov.inak o tom natierani olejcekom som sa pytala v porodnici a pozerali na mna ako na tela ze preco jej tam chcem sparat.povedali vela neroztahovat iba tak troska ked tak bude hovienko ale ze staci ked ju umyjem pod prudom vody a to biele nedavat prec. Ked sa pokaka tak ju trocha ocistim vlhcenymi a hned jej ritku aj susku umyjem.a ked som sa na to pytala dr tak povedala ze naco zbytocne premastovat.ked som bola mala mamca to pokazdom kupkani vytierala modrym olejcrkom aviril a nikdy sa to nezlepilo.nechapem preco o tom dr nehovoria ze take nieco sa moze stat. Pondelok s tym pojdem k dr a som zvedava co povie.tak zatial natierame a roztahujeme co sa malej vooobec nepaci.

lelask
12. feb 2013

Ahojte, aj my sme sa s tym trapili, nedavno nam zistili alergiu na kuracinu - po vysadeni sa nam stratil exem a aj mam pocit, ze uz to nezarasta 🙂 skuste si to odsledovat, za pokus to stoji (kura je plne hormonov) Alergen prechadzal aj cez materske mlieko.

bajaba
1. apr 2013

@fabienamata prosim ta mohla by si napisat ako si pripravovala kupele zo slezu nebadaneho?

emonicka
4. apr 2013

mamicky mozem sa spytat, nikto nemate problem s tym ze by zrastali male pysky s velkymi?? (alebo sa zlepili?) uz som tu o tom pisala, ale nikto nezareagoval?? :( to mame len my taky problem?

tomastata
7. apr 2013

@ivage Dobry den, chcel by som reagovat na vas prispevok a podelit sa o moje skusenosti .Su to asi dva dni čo som sa vratil s dcerou ( 3 roky) z gynekologie z nemocnice kde bola na zakroku kvoli zrastu malych pyskov. S dcerou som s tym išiel na gynekologicke oddelenie v Nemocnici Skalica. Personal bol prijemny a snažili sa k malej prihovorit a ziskat si jej doveru. Na samotnom vyšetreni,zistili to čo som ja už davno vedel že ide o zrast malych pyskov, o ktorom sa dopočul v relacii NAjmama 😒 . Snažili sa jej to oddelit ambulatne ,rozrušuje sa to takym dratikom. Ale nešlo im to alebo ju nechceli iba trapit. Tak primar rozhodol že bude najlepšie to urobit pod narkozou ked bude mala spinkat a nebude si na nič ani pamat. Tak sa urobili predoperačne vyšetrenia.Odobratie vzoriek krvi,fakt malinko,len krvyn obraz či nema infekciu nejaku,kedže mala do toho ešte aj sopel a slaby kašel. Odbery dopadli dobre a tak som ju prišiel s malou na druhy den na lačno a na smadno. Po prijati, som bol na izbe sdcerou s dvomi tehotnymi čo bolo dost zvlaštne pre mna a aj pre nich určite 😀 . Asi hodinu pred zakrokom a narkozou,dostala dcera kavovu lyžičku nejakeho oblbovaku ako pripravu na narkozovy stav rajskym plynom. Trvalo asi 45 min než to začalo učinkovat, musim vas uistit nebolo jej zle,ani dvojmo nevidela,len bola nejaka vesela 🙂 z toho. Potom prišiel anesteziolog a zobral zo slovami že jej ukaže lego a a da jej ovonat vonavy dym. Samozrejme bez plaču sa to neobišlo,ale nedalo sa nič robit,bol to pre nu len cudzi človek a navyše doktor. Bolo presne 11.45 hod ,išeiel som si dat kavu do automatu a presne o 12.00 hod už niesli naspat,trochu v mimo,trochu v deliriu,ale živu a zdravu. Lekar povedal všetko išlo ako masle,zakrok dopadol dobre, zakrok nekrvaca a nebude si nič pamat... Na prekvapenie,dcera si doteraz nič nepamata,po prebudeni ju to nebolelo,čo som bol prekvapeni. Trochu ju to štipalo do večera ked išla čurkat,ale to len slabe zaštipanie. V ten den o 17.00 hod,nas prepustili domov s mastičkou OVESTIN s ktorou to treba 2 tyždne tri krat dene natierat a trochu vždy roztiahnut.
Takže netreba sa bat ist na rovno na gynekologiu nie pediatrovi. Dieta to neboli po zakroku a ked je pod narkozou,ešte si nič nepamata navyše. Ambulantny zakrok skor dieta zrani psychicky ako fyzicky. Takže netreba sa toho bat,myslím že ta narkoza mala len vyhodu a to že si na nič nepamata.Iba to že ukazovala šušulu doktorke,viac nič. 😉
Takže tolko skusenost so zrastom malych pyskov a ich rozrušenim.

lecoe
7. apr 2013

Ahoj, pripajam sa, aj my sme mali takyto problem. boli sme u gynekologicky, zakrok bol bezbolestny. ma o tomto probleme nieco napisane na svojej stranke, tak davam link: http://www.zdraviezien.sk/index.php?option=com_... mozno niekomu pomoze

deniskaaaa
7. apr 2013

@emonicka Ahojky, my sme to mali tiež malinká ako 5 mesačná mala tú blanku, ale mala ju len slabunkú a kým sme prišli na gynekologiu (2 týždne) sama jej zmizla......... Ked mala malinká spojené pysky detská jej to trošku potiahla a oddelili sa.... tiež som počula, že inak musíš chirurgicky...no neviem....naši rodičia o takýchto veciach ani nepočuli....:(((na gynekologii ti povedia, čo a ako tak držím palce!!!!

lilla83
8. apr 2013

Baby, tie, co mali vase dcerky zrastene male pysky s velkymi, ako ste to riesili?

emonicka
8. apr 2013

@deniskaaaa dakujem za reakcou. mna skor trapia te male pysky zrastene (zlepene? neviem ako to mam nazvat) s tymi velkymi. tu blanku ma malinku, lebo ju pravidelne necham vo vani sa pohrat a potom to roztiahnem a nastastie sa jej to nezvacsuje, ale tie pysky sa nedaju oddelit. uz som s nou bola na gynekologii a tam mi povedala doktorka ze to sa jej oddeli ked pride do puberty (hormonmy). urobila vyter ci nie je infekcia a dala nam infadolan na to nech jej to 2 tt natieram, ale to nepomohlo. a ja pochybujem ze ked to bude mat takto este dalsich 8 rokov tak sa to potom samo zase oddeli. neviem co s tym, asi pojdeme inej detskej gynekologicke. hentu to ani moc nezaujmalo :((((