Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

misha666
10. dec 2008

ahojte kocky... ja ked som este nevedela ci budem mat chlapca alebo dievcatko tak som sa bala toho ze ked budem mat chlapceka budem mat s predkozkou problem... a ked som sa dozvedela ze budem mat dievcatko tak mi odlahlo ze aspon nebudem mat taky problem ...ale teraz som narazila na tuto temu a uz aspon viem naco si mam davat pri svojej dcerke pozor od narodenia...dakujem kocky 🙂 a drzim palce nech sa vam to cim skor upravi 🙂

bubba
10. dec 2008

a este by som pripomenula ze zrastanie moze byt aj pricinou pouzivania jednorazovych plienok....tam je to take natlacene este ked na to zapnete body,nema sa kade vetrat...a to ze pri prebalovani nechame dieta 5-10 min vyveertat nevyriesi problem...

eliska7
autor
11. dec 2008

boli sme na kontrole,v januari sme objednaní na zakrok,vravela mi,že teraz to robili tiež jednemu dievčatku,tak že ho uspali injekciou a krasne v pohode,ked to bolo dole uplne uvolnene to spravili,že je to tak lepšie aj pre lekarou,možu to v klude a spravne urobiť,ale že potom musim robiť pravidelne sedacie kupele,aby nedošlo k recidive

lili91
15. dec 2008

no my sme boli dnes s malou u gynekologocky a bola som velmi prekvapena, ked povedala, ze mala je uplne v poriadku. tak mi odlahlo...to, co sa mne zdalo ako zrastene pysky, su len male pysky, ktore sa vyvijaju a u kazdeho to moze vyzerat inak. vchod do posvy sa da v pohode vidiet...ale povedala, ze radsej prist zbytocne ako nieco zanedbat. pytala som sa, ze ako sa to riesi, ked to zrastene je (ci pri zakroku aj uspia...) a povedala, ze ak je to upne zrastene a riesi sa to chirurgicky, tak uspia a ked je to len trochu, tak sa to na ambulancii oddeleli tamponom, lebo je to akoby len blanka a ona vie, na ktorom mieste to treba "nacat". a vraj na to proste niektore dievcatka maju nabeh...

xxmargaretka
15. dec 2008

ahoj..
ja chcem povedat len tolko,ze neviem co kedy sa robilo a kedy nie,ale ja mam 29r a prave moja mamka bola ta co ma upozornila na to,ze pri kazdom kupani jej mam opatrne roztiahnut utriet susku s mokrou plienkou a nie dr ty mi vraveli,ze prvy mesiac nechytat..a robila to aj ona kedysi mne..

eliska7
autor
16. dec 2008

klobuk dole,moja mama mala dve dievky čumela namna ako puk,dnes som bola u kamošky a jej mama (50r.dve dievčata dve vnučky)a pozerala že to ešte nepočula, 😖

luciauk
18. dec 2008

súhlasím so spathiger, tak ako pri sťahovaní predkožky u chlapcov si myslím, že je to zbytočný zásah do tela. keď má dieťa mať ten problém, tak ho mať bude. načo zbytočne upozorňovať na genitálie? ja mám dve dievčatá, naučila som ich, ako sa správne utierať a občas si mimovoľne skontrolujem, či je všetko správne. niektoré deti sa už boja aj kúpať a cikať, koľko ich rodičia riešia. syn mal teraz 2týždne hnačky. prirastená predkožka ho dokonale ochránila pred zápalom močových ciest. to je môj názor 😉

sanicatko
6. jan 2009

ahojte,maminy,aj my mame takyto problem,uz nam to raz primarka oddelila,ale asi po polroku sa nam to zase zrastlo,tak som to skusala sam,ale bala som sa lebo mala plakala.boli sme u obvodnej a teraz sa chystame k detskej gynekologicke,velmi sa bojim,povedala,ze jej to treba rozrezat a zasit.neviete,ci sa to da aj inak?tak chcem vediet ake mate skusenosti...ci ju uspia,alebo sa to robi aj laserom?dakujem.....

vinka
6. jan 2009

Luciauk ináč k tej predkoške.Chlapci sa zvyčajne hrajú z pindurkom.A čítala som,že to stačí čo sa oni pohrajú.To si sami pretiahnu.Napríklad môj syn mi nechcel dovolit si ani chytit.Nie žeby mal traumu ale asi mu to bolo nepríjemné.Tak som mu povedala nech si natiahne on a od vtedy som mu to nekázala čo som ten článok čítala.Ale malú minule som prebalovala a ked jej chcem vytriet pišulku ked je pokakaná.Tak ma tam, nechce pustit.A minule jej tam išla trošku krvička ale nie vela vôbec fakt len trošičku.Myslíte,že to bolo to zrastenie a jak som jej tie nožičky roztiahla tak to samo prasklo?Mám to povedat dr.v poradni? 😕

luciauk
6. jan 2009

vinka, malinké bábätko môže mať ešte krvavý výtok z pošvy, ale taká veľká slečna už nie. určite to povedz lekárke. o chlapčoch som si tiež študovala. ja malému nič nerobím, ale prečítaj si témy o sťahovaní predkožky a odpadneš, kolko žien trápi synov, alebo nechajú trápiť lekármi. ☹ vela šťastia, snáď sa len poranila 😉

vinka
7. jan 2009

Ja som si myslela,že jej to trošku prirástlo a ked som jej nožky roztiahla,že to vytriem tak puklo.A od vtedy nič.Ale aj tak jej to poviem nech sa nato pozrie.Nemá to zmysel lebo im vytvoria takú traumu z toho,že sa ani chudáci neoženia.Ved si všímam jak od mala ho natahuje tak to mu stačí bohate. 😀 😀

junovka
7. jan 2009

BABY, odkedy mojim bambulkam to oddelili tak davam na to sakramentsky pozor.Hned ako vylezu z vane, tak im pozeram tam, ci je dierka.Ta starsia uz automaticky mi roztahuje nohy 😀 😀 ....a ta mladsia, ta si uz sama vo vani zacina roztahovat 🙂 ....tiez si uz na to zvykla. 😉

junovka
7. jan 2009

saniciatko, to az tak ma zrastene, ze jej budu musiet aj zasivat?????? 😕 😕 ☹ Moja Nely tiez mala dost zrastene, ale jej to urobili ambulantne behom par dekund....sla jej aj krvicky ☹ Precitaj vyssie som to niekde opisovala. 😉

sanicatko
7. jan 2009

jej dakujem,ze aspon niekto sa mi ozval...no neviem,zatial tak povedala obvodna,zajtra mam dohodnut termin,a pozrie sa na nu odbornicka...tak som zvedava.,lebo obvodna vravela ze to treba rezat a zasit tak neviem,,,a co potom ked vam to spravili,nebolelo ju to pri cikani nemali ste uz problemy?pa

junovka
7. jan 2009

podla mna sa obvodna vtom nevyzna, nakolko ta nasa absolutne, ked nemala za potrebu mi ani pri jednej z dcer povedat, aby som im to odtahovala od seba uz od narodenia. 😠 😠 A podla mna aj blbost ti povedala, ze ked jej to narezu, tak aj zasivat bude treba.......potom naco by jej to nadrezavali, keby ju aj znova zasivali 😀 😀 😀 ....ved prave ide o to, ze ked raz nadrezu, tak uz neni za potreby zasivat....tam ide predsa o dierku, aby mala , no nie?? 🙂 😀 😉
Timeike to urobila len palcom a pri Nelke to nejako suchala celou dlanou 😖 ☹ 😔 , pokial to nepuklo a bola tam dierka.Ona mala slabucku blanku .............Tak, vies, ked nam sla aj krv, tak mala cely den s piskanim, chudatko si aj riadne spolu somnou poplakala 😢 😔 ....stipalo ju tam.Potom asi tyzden sme natierali Framykoinom. 😉 Na druhy den uz nevedela, ze jej nieco robili 😉

sanicatko
8. jan 2009

ahoj,tak som volala,a hned sme mali aj prist,tak to mame za sebou.....nebolo to take hrozne ako som sa obavala...islo jej to lahko oddelit aj bez rezania 😉 tak som vysmiata,teraz prave mrnka,lebo cikala a stipka ju to.mame to natierat Infadolanom.takze tak....teraz uz aj ja budem davat na to inak bacha...tak ti dakujem ze si sa mi ozvala.prjeme vela zdravia babam....Miska a Sandrika

ivankaalenka
15. jan 2009

Ahoj mamičky, TAK MAME TO ZA SEBOU!!!!
Vcera resp.predvcerom nam robili na Kramároch zákrok, mali sme synechiu, dopadlo to dobre.
Malá to mala od narodenia, ale kedze nas pediatricka na to neupozornila, tak som sa to dozvedela az z mamickovskeho casopisu a citala som to aj tu. Prisli sme k doktorke, ta ju pozrela, povedala ano, ma to a uz aj malá ležala na stole s nozkami hore. Ja a manžel sme ju držali, aj sestrička, malá plakala a doktorka to robila takým inštrumentom, čo vyzerá ako ihlica na háčkavanie. Za pár sekúnd jej to tam roztrhala a malá mala po. Teraz jej tam NAHRUBO A DOVNÚTRA natieram calcium panthotenicum a robim jej sedacie repikove kupele. Stale ju umyvam pod vodou a kontrolujem, na zaciatku sme ju davali cikat do umyvadla a pisku som jej sprchovala, aby ju tam nestipalo.
CO SA TYKA PEDIATROV, tak o tom nevedia, myslim, ze asi vacsina. Nasa mi povedala, ze to odomna pocuje prvykrat, ale ze odteraz kontroluje kazde dievcatko.Len sa boji reakcie mamiciek...
A teraz uz len mastit a mastit amastit a kontrolovat aby sa to NASPAT NEZRASTLO.
Mimochodom, robila jej to bez umrtvenia, i ked to malá mala úplne na fest zrastené. Ale prežila a už ani nevie.
Držim vam palceky, ak by ste mali otazky, tak kludne sa pytajte 😉

junovka
16. jan 2009

sanicatko, tak som rada, ze to slo hned a netrebalo to rezat a zasivat 🙂 😉

Inak, je to fakt oooooooooooobrovske svinstvo, ze pediny o tom nic nevedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ada11
25. jan 2009

tak ja sa žial hlásim zase. Dnes ma Maťka upozornila na bolesť v oblasti šušky, tak som jej to tam išla hneď pozrieť. Skoro som odpadla, malé pysky má úplne zrastené k veľkým. V júni 2008 jej oddelovali malé pysky, lebo už jej zakrývali takmer ústie močovej rúry. Ale teraz to má iné, vôbec jej nevidieť malé pysky, normálne som z toho mimo. Chúďa, vyzerá to dosť zle, tak ju zajtra objednám u Dr. Už teraz má z toho nervy a samozrejme aj ja. Ona je veľmi citlivá na bolesť, akeď jej to robili v júni, tak to bolo strašné, plakala som s ňou. Ak by sa dalo, tak by som bola radšej aby jej dali "oblbovák" a o tom necikaní po zákroku vám nemusím písať. ☹ ☹ ☹ Tak som zvedavá, čo jmi destský gyndoš povie. Držte nám päste.

korickana
26. jan 2009

ja mam tiez dievcatko a kazdy ma iny nazor na toto. ked som prisla z porodnice tak mi nikto nic nepovedal tak som jej tam nekukala, raz bola u nas moja sestra aj ona ma dievca a ,ze ci jej cistim susurku a ked sme jej kukli dnu tak som skoro odpadla ake to mala spinave , tak jej to cistim po kazdom kupani so sparadkom namocenom v olejceku este aj dodnes,a po kazdom kakani jej umyvame ritku s mydlom a vodou
druha kamoska povedala ,ze sa to nesmie cistit a ,ze sa dokonca nesmie do ziadnej dierky pichat t.z. ze ani usi ani nos. ale mne sa to zda nechutne keby som jej nevycistila nostek ,uska ,alebo susurku. ZATIAL SA NIC NESTALO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉

dejnucka
28. jan 2009

ahojte, ja som o tom tiež nikdy nepočula, až keď som moju 5 ročnú dcéru kontrolovala po kiahnach. Ináč som jej to tam dole vždy pravidlene čistila, ale teraz keď mala kiahne aj tam, nechcela si to dať ani pozrieť. Zistila som, že to má zrastené a začala som hľadať. Našla som všelijaké rady - ísť ku gynekológovi, k obvodnej lekárke, nechať to tak, že sa to samé upraví atď. Ja som to najprv skúšala naťahovať, trošku to tak prasklo a malá začala kričať. Potom som jej to máčala v repíčku a keď to mala také vymočené tak, som to poriadne potiahla a krásne sa to rozlepilo. Teraz to má trošku červené, tak to ešte máčame v repíku. Snáď to bude OK. Papa

eliska7
autor
31. jan 2009

ahojte dlho som tu nebola,kedže sarka je stale zahlienena,zakrok sa odklada,ale mam dobru spravu,teda aspon mna teši,ja jej to stale mastim ako som sa dohodla sdr.canesten a framykoin na striedačku,začina sa jej to rozlepovať,už ma otvorček medzi malymi pyskami a aj na pošv.vchode vidno,že čochvila povoli 🙂 takže zrejme sa osvedči stara dobra metoda-vyčkaj času-uspech pride.poctivo to mažem na hrubo a masirujem,kupeme,takže zatial bez problemov,necvrka jej ani do nohavičiek,takže zatial ostavame takto,nemusime to siliť,ked to pomaly ide samo,kým nemame problemy možme zakrok podla dr.odložiť
dejunocka ,ale natieraj jej to trebars aj infadolanom,aby nedošlo opätovne k zlepeniu

ankam
31. jan 2009

eli tak to ma tesi.Kym sarke zmiznu hlieny-tak aj toto povoli a nebude treba ziaden zakrok. 😉
vy uz plienocku nemate?

martina46
31. jan 2009

prosim vas, viete sem hodit nejake linky na obrazky, ako to vyzera? ja som trosku googlila, ale same pidiobrazky, nic tam nevidim. ale ked by to tanka mala, tak to hned viem, ze tam nie je nieco v poriadku, ze? mocovu rurocku jej vidno.

ivankaalenka
2. feb 2009

vyzera to tak, ze nevidis nic, proste nema otvor, aspon u nas to tak bolo. Ritka a mocova dierka a medzitym normalne zrasteny priestor. ziadny otvor. Teraz, ked jej to doktorka rozrezala to ti je otvor, ze to cumim, normalny ako maju zeny, nasa mala nemala nic, tak asi tak, obrazok som si neurobila 😉

eliska7
autor
3. feb 2009

veru každa ju mame inu 😀 bola som u kamošky,chcela vidieť ako to vyzara aže nech skontrolujem jej malu,obe sme sa divili,pretože jej ma 3krat väčšiu 😅 a uplne inu,takže som jej vela neporadila,lekar,je lekar 😖 no rozhodne musi byť vidieť dierku 😉
ankam plienku davam len na spanie preistotu 😉 (občas pride nehoda 😀 )a ked sme chodili von a bolo minus 10 tak som jej kazala do plienky,aby neprechladla,totižto nevydrži bez cikania vonku 😖 ako ja,inač vpohode 🙂 teraz sa na velký pýta,to sa jej rata 😉

ivankaalenka
3. feb 2009

Usi a nosik ani ja nerypem tej mojej iskierrke, ale pisinku jej poriadne umyvam a mastim tym calcium panthotenicum, lebo tak nam kazala gynekologicka.

caga
15. feb 2009

ahojte, my to mame za sebou, sice pred 7rokmi, tiez som si to vsimla,ze to malej zrastlo a nebolo jej vidiet "dierku" tak som isla k detskej, ta krava mi povedala, ze okmazite do nemocnice, ze mala nie je vyvinuta, ze mozno nema ani vajecniky, viete si predstavit co som prezivala, revala som celou cestou ako male dieta, dcerka mala 1,5rroka, potom sme prisli na detsku gynekologiu, tam bola dr.zhrozena, ako mi nieco take nejaka dr.mohla povedat, fakt ma ani nenapadlo, ze ved aj v porodnici jej robili sono, ci ma vsetko ako ma byt...takze jej to potom len rukami jemna natahovala a vsetko sa krasne oddelilo, samozrejme ze dcerka vrieskala, ale trvalo to asi tak par sekund, troinka krvicky a o 2 minuty bolo vsetko ok, az na to cikanie potom, ale zvladli sme to

junovka
15. feb 2009

baby, mam pocit, ze sa jej to opat zrasta 😢 ☹ 😔 ....darmo, ze jej to roztahujem pri kazdom prebalovani, ...mam pocit, ze dierka sa jej zmensuje ☹

valka
16. feb 2009

dievcata, zrastanie ide od predu do zadu alebo naopak? ja som asi divna, ale ja vobec netusim, ako to ma zdravo vyzerat.. 🤐 lucka ma pysky pekne oddelene pri posve, ale pri mocovej rure sa mi zdaju akoby zrastene...ale cika pekne...