Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

renatka100
17. feb 2012

@slivocka
@barbyes
@cellesta
@dejka77
Tak isto som bola aj ja zdesena, ked som zistila, ze mala ju ma zrastenu. Neviem ani kedy sa to stalo, ale stalo sa. Tiez nechapem z akeho dovodu, vobec nepouzivam vlhcene vreckovky a malu vzdy umyvam iba pod umyvadlom, ma to vzdy tam tip top umyte a namastene. Boli sme u detskej gynekologicky a zobrala sterilne noznice a akoby jej to pretrhla - netiekla krv ani nic ine, nebojte sa. Taktiez povedala, ze v porodnici velmi mylne mamicky informuju, ze sa s tym nema nic robit a nebabrat - je to velka chyba, pretoze ak pride dievcatko tak 2 rocne, uz to moze byt ovela bolestivejsie ako u 1 rocnej. Mali by na to dbat aj pediatri, ale nedbaju. Tak mile mamicky pozerajte a kontrolujte...

dejka77
17. feb 2012

@renatka100 Zaujimave, esteze existuje modrykonik inac by som sa to asi tazko dozvedela. Ja som to malej celkom casto umyvala aj zvnutra kedze vela kakala a dostalo sa jej to niekedy aj dnu. A to mi bolo este neprijemne, ze jej tam babrem, ale ako vidim tak to bolo mozno aj dobre, ze som jej to umyla. V kazdom pripade budem to asi kontrolovat castejsie.

barbyes
17. feb 2012

@renatka100 ja ju utieram vlhčenými utierkami po kakní a ak bola tak viac tak aj šušulku sme nimi utreli...ale teraz už chodíme na nočník tak ale pri umývaní jej poriadne aj pysky aj šušulku umyjeme, samozrejme, že jej nejdem dnu, ale...z tohoto som ale zostala ale fakt zaskočená 😕

sisaha
17. feb 2012

ja vzdy dceru vecer pred spanim vyutieram detskym olejcekom na vaticke (spredu dozadu, pouzivam olej aviril). tak mi to povedala pred 13 rokmi pediatricka a tak to robim aj pri druhej dcere. Netreba zachadzat dovnutra, ale odstranit jemne maz z okolia klitorisu a ocistit vlastne aj konecnik od zvyskov stolice, ktora sa neodstranila papierom.

ivuska6
17. feb 2012

normalne ste ma baby sokovali ja mam doma 14 rocnu slecnu ale nikdy som neriesila v jej babetkovstve taketo veci ani som otom nepocula no dufam ze uz ako velka to tam ma vsetko v poriadku .

janka29
19. feb 2012

@slivocka ze od mala cistit pisulu aj ja som v soku este teraz ver mi z tej pisulky a z toho ze sa to stalo alicke

janka29
19. feb 2012

@eliska7 ako ste nakoniec dopadli s tou pisulkou ? nam sa to stalo u 4 rocnej musime mastit framikoinom a vatovou tycikou miesto kde ma zrastene take mam nervy ze viac nehovoria o tom u dievcatiek. a ideme k detskemu gynekologovi 7.3. tak hadam sa dovtedy podari rozlepit inac neviem .

mv1
19. feb 2012

ahojte, no my sme ako 2mesačné podstúpili zákrok na detskéj gynde, tiež nám zarástli ☹ ale už ich máme v poriadku. každý deň jej musím šušku mastiť aj 3xinfadolanom a rozťahovať, aby nebola suchá a nenastala recidíva. zákrok trval pár sekúnd, malá ani nemrkla, lekárka bola super 🙂 tak držím palce všetkým, ktorých sa tento problém týka 🙂 🙂 🙂

sisaha
19. feb 2012

@ivuska6 ja som sa stretla v nemocnici s jednou babou, ktorej to robili ako dospelej zene. Neviem kde bola doteraz. Lekari sa tam chodili pozerat na nu ako na čudo. Ona si sice bola z takej slabsej socialnej vrstvy, ale toto mala zanedbane..

adulikpu
3. mar 2012

@maggie2 moja mala ma dva roky a tiez nas caka operacia.som z toho zufala.nikto mi nepovedal,ze i dievcatka mozu mat tento problem a dr malu ani nikdy nepozrela...dufam,ze to zvladneme...

adulikpu
3. mar 2012

@denne73 momentalne aj ja riesim tento problem.mala ma dva roky a doteraz mala dierocku zrastenu a zrazu sa otvorila.ale nemali sme ziaden problem ani s cikanim,nasa dr na poradni nikdy nic nepovedala.teraz nas caka operacia 😢 mozno keby si to dr vsimla alebo ma na to upozornila vcas,ze sa to dievcatkam stava,nemuselo to byt...poradte mi prosim mamicky ako sa starat o prcku po operacii.dakujem 🙂

luciana157
3. mar 2012

ahojte,nam gynekologicka povedala,ze to vobec nezalezi od hygieny,ze je to bacil ktory treba vyliecit.mali sme na to nejaky liecivy krem do vnutra susulky.s tym cistenim je to tak,treba kontrolovat,cistit......no clovek sa citi pri tom naozaj dost dost divne 😖

janka29
4. mar 2012

ahojte chcem vam povedat mastili sme to zrastene na pisuli u malej stvorocnej ako kazala framikoinom kazdy vecer a rano s vatovou tycinkou a si predstavte vcera to konecne povolilo uz pred par dnami mala 2 dierocky uz len v strede mala zlepene inac na zaciatku mala dve tretiny zlepenu pisulku a vcera i ten posledny kusok povolil som rada teda lebo objednany sme na stredu ku gynekologovi tak zajtra volam detskej nech sa pozrie na to ci este mame ist ci nie ale vam poviem u 4 rocnej by som to fakt necakala mam aj polrocne dievcatko takze jej to teraz sledujem stale a starsej uz bude vzdy tiez po tomto som taka rada ze to povolilo uz nech len doktorka alebo doktor potvrdi ze je to ok. drzim vsetkym palce.

nibiru
4. mar 2012

aojte tak baby ja keby som si v porodnicic na nastenke nenasla ako spravne sa pipinka cisti tiez neviem az ked som sa ja pytala bolo mi povedane krem proti zapareninam sa nesmie dostavat do pošvy,umyvat vytierat,roztahovat kazdy den ale aj tak sa stale obavam aby sa jej to nezrastlo nasla som o synechii clanok aj odkaz na stranku je tam fotka ja som si totiz nevedela predctavit ako to vizera.

http://www.zdn.cz/clanek/postgradualni-medicina...
Synechia (nesprávně srůst malých stydkých pysků) je stav vyskytující se pouze v klidovém, neestrogenizovaném období. Sliznice protilehlých míst poševního vchodu, které při nedostatečné (či při „příliš opatrné“) hygienické péči o rodidla zůstávají k sobě stále přiloženy, se slepí smegmatem. Vznikne konglutinace, která snadno a rychle sroste v kožovitě pevnou synechii. Topograficky ji dělíme na ventrální, mediální a nejčastější dorzální. Při dorzální synechii (Obr. 3) bývá srůst subtotální do té míry, že vpředu zbývá jen nepatrný otvor pro odtok moči, jinak jsou rodidla zcela „zarostlá“. Synechie vzniká výhradně na neestrogenizovaném terénu, nikdy není vrozená. Synechie je zpravidla klinicky němá a odhalí ji pediatr při preventivní prohlídce (obvykle u batolat). Zatímco konglutinaci stačí rozrušit tupě (roztrhnout), masivnější synechii rozrušíme v celkové anestézii termokauterem nebo laserem.
Obr.: Synechia vulvae

Autor: www.zdn.cz
Rozhodně odmítáme léčbu vtíráním estrogenových mastí: masivní synechii takto stejně nezlikvidujeme, navíc dlouhodobé vtírání estrogenů může vyvolat některé známky předčasné puberty. V poslední době bohužel synechií výrazně přibývá. Matky takovýchto děvčátek tvrdí, že jim dětští lékaři zakazují rodidla malých děvčátek umývat. Ani se tomu nechce věřit: kůže a sliznice rodidel jsou vždy vlhčí než jiné části těla, jejich žlázky produkují smegma, zbývají v nich stopy moči. Důkladná, i když velmi šetrná hygiena rodidel i u nejmenších děvčátek tedy musí být naprostou samozřejmostí. Tam, kde jsou rodidla alespoň jedenkrát denně omývána a přitom se stydké pysky od sebe oddálí, nemůže vzniknout ani konglutinace, natož pevná synechie!

luy
9. mar 2012

@evvkaa tu si?

luy
9. mar 2012

sasena033 tu pokračujte v teme

luy
9. mar 2012
luy
9. mar 2012

@marcelilina tu pokračuj

evvkaa
9. mar 2012

@luy ano som ale uz idem lahnut bo ma tak boli hlava dnes som malu okupala a natrela som jej olejcekom a pocvicila do stran a takto budem zajtra cely den pri prebalovani dufam ze to pomoze v pondelok idem k dr tak som zvedava dufam ze bude dobre :(

luy
9. mar 2012

@evvkaa držím palce a ukludni sa bude to dobré v rannom štádiu sa to dá rýchlo do poriadku

evvkaa
9. mar 2012

@luy dufam ze ano fakt ze som na takyto clanok narazila inak neviem ci by som si to tak skoro vsimla vdaka bohu za konika inak neviem :(

sasena033
10. mar 2012

@evvkaa
@luy tak som Vas nasla 🙂 aj ja asi skocim k lekarke v pondelok...aj ked to bude mat ok ale pre istotu ..viem ked sme prisli z porodky som sa divala na ten vchod a mala ho pekny teraz sa zda ked roztiehnem s prstami pysky sa peken otvoria a otvorik skoro nikde...ja uz som z toho blazon dierku musi byt vidiet aj volnym okok ked ma pokrcene nozky:???? ☹ vcer som to mm povedal nechapal skoro rano odisiel ale dnes mu sto skusim ukazat co nato...naozaj keby nebolo MK tak neviem 😖 a este to biele medzi pyskami treba odstranit uplne ??? vcer asom trosku len to ma az medzi malymi pyskami a nejak to nejde uplne aby to mala ciste 😕 dakujem kocky

luy
10. mar 2012

@sasena033 skus si to tu všetko od začiatku prečítat

sasena033
10. mar 2012

@luy uz som stihla precitat...ale viac menej je tu pisane o zrasenych pyskoch... no skusim este nejake info na google najt

evvkaa
10. mar 2012

@sasena033 ze aj tvoja to asi ma :( fakt nechapem preco o tom lekari nevravia ani v porodnici ani pri starsej ma nikto neupzornoval no chvala bohu nic jej nieje ale ma trapi ze mala to ma :( tiez ideme v pondelok k dr tak som zvedava dufam ze masticka pomoze

sasena033
10. mar 2012

@evvkaa som z toho smutna..keny nas informovali tak to mohlo byt fajn.... ☹ pojdeme aj my..potom napisem ochh toto by som necakala v najhorsom sne...hlavne ked viem ako to vyzeralo predtyma ako teraz.... a nejak jej to roztahujes???

sasikas
10. mar 2012

@sasena033
@evvkaa kocky aj nasa mala to mala ked mala asi 1,5 roka.... 😒 tiez som o tom vobec nevedela, hygienu sme dodrziavali, umyvali dupku pod cistou vodou,vlhcene utierky som pouzivala fakt len v pripade nudze, ale neroztahovala som jej to, to je pravda... 😒 poslali nas na detsku gyn, nakoniec jej to dr rozrusil rucne...trosku poplakala ale nic hrozne.....ani krvicka ani nic...asi to mala este len zlepene a nie zrastene ked jej to tak lahko islo...museli sme jej to potom castejsie mazat aby sa to znova nezlepilo...odvtedy s tym problem nemame....klop klop..vzdy vecer po kupani jej to pozerame...drzim palceky nech dobre dopadnete.... 😉

luy
10. mar 2012

@sasikas a ako si to našla vedela si že niečo nie je v poriadku ked si sa na to kukla?

evvkaa
10. mar 2012

@sasena033 no zacala som tie cviky tak dufam ze to trochu pomoze s olejcekom jej trochu natriem sysulku a pocvicim par krat po kazdom prebaleni ved ani ja som to necakala ved uz mam druhe dievcatko tak ona nic a staram sa ako pri starsej aby to mala ciste a toto sa stane :(

evvkaa
10. mar 2012

@sasikas no dufam ze to bude dobe