Zúžená predkožka 1,5 ročného syna

maria444bb
20. okt 2012

maminky poraďte ako sťahovať predkožku, malý ma 1 a pol roka, nejde nám to ani vo vani, máte nejaké dobré typy, prosím poraďte nám. Ďakujem 🙂

januzza80
21. okt 2012

@maria444bb Ja jsem obema synum predkozku stahovala od narozeni pomoci detskeho olejicku a nikdy nebyl problem,ale jeste neni pozde.Nejlepsi to je delat ve vane,kdyz ho budes koupat tak i ve vode a pak az ho budes oblikat,tak trochu olejicku a pretahovat nejlepe kazdy den.

evelina30
21. okt 2012

@mamamajka Určite sa nebojte 🙂 to zvládnete. Mužovi aj známemu preťahovali predkožku keď mali 3 roky a obidvaja si to do dnes pamätajú, že ako strašne to bolelo. Aj toto bol jeden z dôvodov prečo sme sa rozhodli, urobiť to čím skôr. Známa mala zase 2ročného, ktorému sa to celé pod predkožkou zapálilo a tiež s tým mali strašné starosti ... K tomu stiahnutie ešte, bolelo ho to určite najviac pri cikaní, ale ten nurofen robí zázraky ... pipik bol prvé 3 dni opuchnutý ale to všetko potom prešlo. Neverím, že malý si to bude nejako extra pamätať. Sťahujeme od vtedy každý deň a máme to chvalabohu v poriadku. No tak či tak Vám držim palce

jsmb
21. okt 2012

no my sme malemu dali spravit obriezku, ked mal 9 mesiacov, lebo aj moj muz ma a nemozem sa stazovat Citala som vela clankov aka je v tom vyhoda. Dokonca kamaratky o tom pisali prace na vyske tu v Anglicku.
Ked to malemu robili, trosku plakal, lebo doktor nepredpokladal, ze nas drobec bude mat pipika velkeho ako 4 rocny chlapec, tak to trosku aj trvalo. Nie vsak viac ako 15minut. Maly vlastne plakal, lebo nechcel lezat. Bolest necitil lebo dostal inekciu proti bolesti. Povedali nam aby sme mu davali calpol ak by mal nahodou horucky, ale nic sa nedialo. Som rada, ze sa nemusim strachovat problemov so stahovanim prekozky. Ja si myslim, ze obriezka pre chlapcov je vynikajuca. 😀

geena77
22. okt 2012

@evina57 Ona je to totiž opravdu oční mast 🙂

geena77
22. okt 2012

@mamamajka Podle toho, co píše @evelina30, tak bych do toho tou tupou jehlou šla hned, jestli to teda je fakt takhle v pohodě. Synek už je větší, tak i víc rozumí. Takže bych mu hezky v klidu vysvětlila, co to je, proč se to musí udělat, a že je lepší hned. Je pravda, že na co čekat, pokud to tak nebolí. Ujisti se ještě u někoho, že to fakt nebolí, abys mu to mohla slíbit 🙂 Ať to máte z krku.

evina57
22. okt 2012

@geena77 to fakt? 😀 to je ako možné? 😀 😀

mamamajka
22. okt 2012

@geena77 lenže nemám u koho :( práveže všetci v okolí čo to podstúpili s tým mali len starosti, aj ked je pravda že chlapci vtedy mali už 2,5 a 3 roky, jeden dokonca 4 roky.

sendy182
22. okt 2012

@maria444bb skús jemne vo vani keď sa kúpe....nie nasilu......det.doky o tom vedela pri staršom synovi a vravela že vo vode len tak zľahka ...keď nejde tak nechať tak .....týmto sme sa riadili......neboli sme ani u urológa pretože viem žeby mu to stiahol nasilu......uvoľnilo sa to samo vekom...........pri mladšom to isté.....nejde tak "nebabrem"..............hygiena častá....tak uvidíme kedy to povolí.............

mamamajka
22. okt 2012

Ved ked ja práve neviem ako by mu to ten doktor spravil. Niekto hovorí že to robia tupou ihlou, niekto že to len nasilu stiahne a v podstate pretrhne. keby to bolo naisto tou ihlou možno by som to ešte riskla, ale keby som videla ako mu to tam nasilu pretrhne asi by som mu nadala ešte skôr ako by som sa tam poskladala... (ja totiž u doktorov moc hrdina nie som... ) tiež to skúšam vo vani, po kupani aj s mastičkou, tak uvidím či časom nejakú zmenu nezazriem 🙂 Ked mne malý ešte nosí plienky, a bojím sa pod plienkou by sa to ešte horšie hojilo....

geena77
22. okt 2012

@mamamajka Já teda nevím, kde jsem sebrala, že tomu tvému je 7 let, já to spletla 🙂 V 16 měsících asi fakt nic nevysvětlíš 🙂 Náš prcek má 1,5R a jemu teda stahovali silou, ale protože měl zánět. Pokud tyhle problémy nemá, tak se tomu určitě braň, pokud možno i té tupé jehle. Mazat a event. vyplachovat (nám dal doktor kombinaci Pamycon a Mezokain - ale to bylo přes známé, hlavně kvůli tomu mezokainu, aby ho to po tom stáhnutí tak nebolelo). Ještě je dost času, hlavně dbát na hygienu, aby tam neměl zánět. Nám doktorka řekla ať zkoušíme polehoučku přetahovat, a kdyby to ani ve 3 letech nešlo, tak to zkusí tou tupou jehlou. Ale my už udělali pokrok 🙂

geena77
22. okt 2012

@evina57 Jo, jo, proti norm. Septonex masti je ta oční jen s nižší koncentrací, jinak je to to samé 🙂

zuzka2510
11. nov 2012

Dobry vecer moj syn ma 8mes. doteraz bolo všetko ok ale min.tyž. u lekara nešlo stiahnuť predkožku má ju zúženú tak sme boli aj u dets. urologa a tam hneď diag.fimoza a operacia. Prosim mamičky poradte čo mam rociť.Malý nemá problémy s močením. Bojím sa tej operácie veď je ešte maličký na narkózu.

geena77
12. nov 2012

Synek měl stejný problém 🙂 Jestli nemá žádné jiné problémy, tak bych tomu dala čas. Teď se doporučuje, když nejsou komplikace, začít s přetahováním až po 3. roce, a to máte dost času. Nechte to být. Ale nejsem samozřejmě odborník, zkuste se poptat jiného pediatra nebo urologa.
@zuzka2510

beboo
12. nov 2012

@maria444bb ahoj, tvoj syncek ma cas, este to nemusi ist stiahnut. akurat som pisala v inej teme ako sme dopadli my, v 3 rokoch nas poslali na urologiu lebo to vobec neslo, tam ho chceli hned objednavat na obriezku lebo ze "toto uz inak nepojde". kedze syn nemal ziadne problemy nechceli sme ho davat bezdovodne operovat a nechali sme to (aj na radu mojho znameho chirurga ktory s tym mal skusenosti a vraj do 6. rokov je to normalne a obriezka zbytocna) tak. teraz ma syn 5 rokov a nedavno po asi mesacnom cviceni a stahovani mu to islo krasne dole a odvtedy je to v poriadku. tak aj tu poradim nic nenahlit a nechat na prirodu, nie hned pod noz ani nasilne stahovat. drzim palce 🙂