Zväčšená pečeň až o 19 cm

hanka1978
26. dec 2013

Ahojte !
Prosím poraďte mi.Od januára sa to so mnou zdravotne ťahá,stále sa nevie kde je problém,cítim sa slabá....atď...Mala som kopec vyšetrení,okrem iného asi 4 CT.na poslednom zase okrem iného,sa zistilo,že pečeň zväčšená o 19 cm.Skoro som odpadla,keď som si to prečítala.Otázka na Kramároch bola:pijete alkohol?Ja,čo si nedám ani kvapku za rok.Už teraz viem,prečo bola tá otázka.Mám strašné bolesti žalúdka už asi 2 mesiace,idem sa zblázniť už niekedy a neviem čo zo sebou.prešla som rôznymi vyšetreniami,a táto pečeň,to je posledný nález.myslíte,že tie bolesti môžu byť kôli tej zväčšenej pečeni?Ako je možné,že sono to neukázalo?A to som bola asi 3-4 krát u rôznych lekárov.Dokonca na tej pečeni mám asi 5-6 cýst.Ak máte nejaké skúsenosti,dajte mi prosím vedieť.Ďakujem.

fiffinkaa
26. dec 2013

ja si myslím že tie bolesti majú veľa spoločného s pečeňou, pravdepodobne ju máš pretučnenú z nevhodnej stravy, mrkni si protokol dr. Berksona, vyskúšaj detox, dopln si vytamíny C, E, jod, selén, zinok, D3, enzými..pi bylinkové čaje podporujúce trávenie.

hanka1978
autor
26. dec 2013

@fiffinkaa ďakujem pekne.Poslala by si mi link na toho dr.Berksona?Ďakujem ti krásne.

fiffinkaa
26. dec 2013
lubka1983
26. dec 2013

Ahoj.a mozem sa opytat u koho na kramaroch si bola????ake si mala pec test??

lucka1912
26. dec 2013

Skus si dat po Vianociach detox od Macingovej, uz som to tu raz pisala, velmi mi to pomohlo, nielen na schudnitie, ale na precistenie organizmu, vyborny je Pestrecovy olej na pecen, vies zohnat v bio obchode, denne cajovu lyzicku, v Dunajskej nepoznam kontakty, v Ba kedykolvek...ak by si mala zaujem, poznam totalnu detoxikaciu pecene, je to trosku drsne, trva cca 2 dni, ale su na to najlepsie odporucania, este som to neskusala..ak chces, ozvi sa mi na sukromnu postu..a hlavne to ries s doktormi..ozaj a Lagossa je vraj vyborny liek pri ochoreniach pecene, berie sa dlhodobo..drz sa...

libka1
26. dec 2013

nechcem ta plasit ale prave s niecim podobnym bojujeme u mojho otca a vyzera to velmi zle. Okrem toho co si uviedla mu prave idu robit gastroskopiu a kolonoskopiu. Ked bude potrebne odoberu mu vzorku pecene. Doteraz s nim nerobili takmer nic vyse mesiaca a presviecali ho ze si ma dat c-cko a paralen lebo ma chripku. Teraz uz vieme ze to nie je chripka a konecne sa dostal do spravnych ruk 😢 nemusi to byt tvoj pripad ale ked to tvoj lekar dlhodobo neriesi ze mas taketo problemy hladaj cim skor ineho ktory ta bude brat vazne...

hanka1978
autor
26. dec 2013

@fiffinkaa ďakujem.

hanka1978
autor
26. dec 2013

@lubka1983 no mňa dali omylom na infekčné,pretože som mala aj hnačky.mala ma pod rukou dr.Stáry.

hanka1978
autor
26. dec 2013

@lucka1912 ďakujem,ale detox od Mačingovej poznám,skúsila som ho tento rok,ale nedokončila,nerobila mi tá strava dobre,vlastne by som skôr povedala,že som to nevedela sklbiť spolu s mojou prácou a potom boli z toho aj zdrav. problémy.

hanka1978
autor
26. dec 2013

@libka1 ja mám za sebou obe vyšetrenia,aj kolonoskopiu aj gastro,ale vraj je to OK.

mistrall
26. dec 2013

No hlavne treba patrat po pricine zvacsenia pecene, moznosti je pomerne dost, ked pogooglis hepatopatia -povod , najdes moznosti, najcastejsie ide o alkoholicku hepatopatiu. Zato sa ta pytali na alkohol, potom samozrejme povod v strave - steatoza pecene, tu tiez ale sposobuje aj alkohol, plus obezita atd atd..este ma v rychlosti napada aj tie cysty mozu byt pricina ak su velkye, treba zistit ake su to cysty,,to vie aj ct popisat, myslim,ze by ti mali porobit testy z krvi, pecenove, hemokoagulace - zrazanlivost-lebo prave v peceni sa tvoria latku potrebne pre zrazanlivost krvi, potom ti mozu aj biopsiu pecene urobit, keby nevedeli urcit pricinu..Aj CT moze napovedat povod tohto zvacsenia..vsetky tie tazkosti su pravdepodobne z toho zvacsenia

hanka1978
autor
26. dec 2013

zajtra idem do BA na sono štítnej žľazy,pretože ešte to chcú lekári vylúčiť,že z toho mám zdrav problémy,a pravdepodobne v pondelok chcem ísť mojej gastro s CT vyšetrením,som strašne zvedavá ako to bude riešiť.Som z toho všetkého už na nervy,psychicky aj fyzicky vyčerpaná.Bola som aj takmer 3 mesiace pn,ale takmer nikam som sa nedopracovala.

lubka1983
26. dec 2013

@hanka1978 a tie pecenove testy???neposlali ta k hepatologovi???

mistrall
26. dec 2013

Este pises ze si bola na infekcnom, tam ti nezistitli nic? Aj infekcna zltacka rozne typy,cytomegalovirus, eb virus atd mozu sposobovat zvacsenie...a lieky tiez, dlhodobe uzivanie, priicin je strasne vela ☹

hanka1978
autor
26. dec 2013

@mistrall v závere z vyšetrenia mám napísané akurát to,že korelovať spolu so sono vyšetrením.Viem,že v BA je nejaké súkromné zdrav. centrum,kde sú fakt odborníci,len neviem ako sa volá.hľadala som aj na nete,a nič.

hanka1978
autor
26. dec 2013

@mistrall na infekčnom nezistili nič.Teda z hľadiska,že by som bola infikovaná.

hanka1978
autor
26. dec 2013

@lubka1983 o pečeňových testoch neviem nič,v BA čo som mala kopec odberov zostali v Ružinove,vraj tam je labák,a neposlali do DS nič.Predpokladám,že mi ich bude robiť tá na gastre,keď uvidí ten výsledok z CT.Ale múdrejšia budem až v pondelok.Dúfam,že nemá dovolenku,lebo toto trápenie už trvá dlho,a mám už pocit,že len prežívam z dňa na deň.

mistrall
26. dec 2013

@hanka1978 hmmm to ti zial neporadim lebo sice som v bb studovala ale robim v bb, tak ci onak smer hepatolog a ten musi riadne povysetrovat, ct je zaklad, sono je tiez dobre mat ale ked pises ze nevideli zvacsenue treba opakovat sono a mozno aj ta biopsia pecene ale urcite testy z krvi, drz sa

hanka1978
autor
26. dec 2013

@lubka1983 zatiaľ ma nikam neposlali

mistrall
26. dec 2013

@hanka1978 u nas v bb je hepatogastro centrum v roosveltke dr,skladany dr.balaz skus sa popytat tvojej gastrodoktorky ci by ta tam vedela poslat, cisla su aj na nete

hanka1978
autor
26. dec 2013

@mistrall no zväčšenie nevideli tu v DS,a pár dní nato ho videli na CT v BA.Tu väčšinou nič nevidia!Dúfam,že toto všetko už nebude trvať dlho,pretože fakt už nevládzem.Keby som nemala takého nápomocného manžela,tak neviem čo by už so mnou bolo.

hanka1978
autor
26. dec 2013

@mistrall Ďakujem,si milá.určite sa spýtam,no škoda že to nebude zajtra.Už keď som objednaná na to sono štítnej,tak už tam pôjdem.

libka1
26. dec 2013

@hanka1978 tak dufam ze u teba to bude lepsie. Na margo tych vysetreni poviem len tolko ze pred polrokom otcovi tiez nic nezistili. Pred 3 mesiacmi mu robili onkomarkery a mal ich negativne. Teraz mu ich pred 2 tyzdnami zopakovali a zrazu je vsetko inak ☹ ci sa mu stav za 3 mesiace tak zmenil alebo pochybili netusim. Teraz mu vsetky vysetrenia opakuju a vianoce stravil na onkologii

hanka1978
autor
26. dec 2013

@libka1 ťažko sa mi to číta,to je hrozné.Dúfam,že nebudem ten prípad.Až som sa vystrašila. :(

hanka1978
autor
26. dec 2013

@libka1 prajem skoré uzdravenie.

libka1
26. dec 2013

@hanka1978 ja ta nechcem plasit. Chcela som tym len povedat ze sa nedaj odbit. Keby sme neboli naliehali este furt ho liecia na chripku...

zuzu100
26. dec 2013

Ahoj...pecenové testy más aké?

mistrall
26. dec 2013

@hanka1978 pozri, ono to nemusi byt nic tragicke , ale mala by si byt sledovana hepatologom, kt. Je v spadovej nemocnici ako ba, bb alebo tak..kvoli komplexnosti vysetreni a aby si ta neposuvali po vysetreniach ako horuci zemiak,, popytaj sa na tych hepatologov,, verim ze sa to vyriesi rychlo a v tvoj prospech si mlada, tak nech to je ok

hanka1978
autor
26. dec 2013

Stále nechápem,že ak sú problémy s pečeňou,teda vlastne keby mi nerobili to CT,tak o ničom takom ani netuším,že ma môže tak strašne bolieť žalúdok.Je to tak nenormálna bolesť,že by som niekedy škriabala stenu.najhoršie je na tom to,že proti bolesti ani nič nezaberá.Teraz už ani neskúšam,už mám odskúšané,a nič.