Zväčšené lymfatické uzliny v axile - pod pazuchou

mama321
2. dec 2016

Maminy, náhodou nemáte niektorá skúsenosť s dlhododbo zväčšenými uzlinami? Doktor povedal, že mám uzlinu zatvrdnutú - ale, že to môže byť ešte z detsva, ak som prekonala nejakú chorobu, zápal. Povedal, že je uzlina dobre ohraničená, no neposlal ma na žiadne sono.( Sono prsníkov som absolvovala v juni - výsledok ok, tam maposlal gynekolog kvoli pocitu palenia v nich.) Spravil mi odber krvi, ktorý dopadol ako on hovorí ukážkovo. Na sono stítnej žlazy som bola nedávno 7 mes. dozadu - je to OK a pritom mi doktor pozrel aj uzliny krku a povedal, že sú reaktívne, ale že je to v poriadku. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť? Neviem, či si mám vydupať sono, keďže on to neriešil... Ďakujem

mama321
autor
2. dec 2016

nikto nič? :(

simca06022011
2. dec 2016

Pri dobe prsníkov ti určite pozreli aj uzliny... Teda aspoň mne áno... A ja ich mám roky, všade... Na krku, pod pazuchami... Všade.. už neriešim 🙂 ak ti neurobili sono uzlín tak si ho daj urobiť, inak aj ako samoplatca a nebudeš mať stresy...

mama321
autor
2. dec 2016

@simca06022011 dakujem velmi pekne za odpoved... sono mi robili n krku, prsniky sice to bolo nedavno ale ja sinepamatam ci mi pozerali aj pod pazuchou ale zevraj sa to robi sucastne s prsiami... on sa vyjadril ze pod tou pazuchou mam zatvrdnutu ale dobre ohranicenu a viac to neriesil... u nas v meste to je jeden z najlepsich lekarov... nerada by som mu hovorila kde ma ma poslat an vysetrenie asi to skusim ako spominas ze si to zaplatim....

demetria
2. dec 2016

@mama321
Skus sa dopatrat k vysledku prsnikoveho sona. Velmi pravdepodobne tam budes mat aj popis uzlin v podpazusi. Vysledok ti musi dat k nahliadnutiu aj rontgenologicke pracovisko, kde ti sono robili, a aj tvoj gynekolog by ho mal mat.
Na nahliadnutie do svojich vysledkov mas pravo zo zakona. (kedze niektore pracoviska odmietaju pacientovi ukazat jeho dokumentaciu)

mama321
autor
2. dec 2016

@demetria gynekologovi som zanasala vysledok osobne a este som sa pytala sestricky ci to je ok a povedla tusim ze tam mam zaver birdas 1 ze uz nie je nic lepsieho ako tento vysledok... este sa ma dr pytal ze naco som vlastne prisla... ale citila som ako keby palenie v prsnikoch tak ma gynekolog poslal.... ze pre istotu potom som sa dozvedela ze prsniky palia aj zo skoliozy ktoru bohuzil mam

jazminn
30. aug 2019

Oživim túto tému, lebo aj mne sa objavil tento problém...Nahmatala som si zväčšenú uzlinu pod pazuchou. Ihnď som išla na usg prsníkov, dr. povedal, že prsníky v poriadku. Obvodná má poslala na hematologiu, kde mi odobrali krv a čakala som asi týžden a výsledok bol tiež OK. Hematologička sa rozhodla ešte pre niejake iné vyšetrenie, znovu krv a to som čakala trochu dlhšie a tiež bolo oK. Potom mi dala lístok, aby som išla na chirurgiu a vzali mi z toho vzorku. Chirurg, tak trochu známy navrhol, aby som išla na mamograf a keď ten bude v poriadku, tak vzorku nebude brať. Mamograf bol tiež v poriadku. Začala som potom chodiť na lymfatické masáže a zdalo sa mi, že uzlina sa mi zmenšila. Ale teraz asi po pol roku, sa mi vidí, že je znovu taká ako bola na začiatku. Je v organizme niejaky zápal, alebo čo to môže spôsobovať?

1stefi121
23. jan 2022

@jazminn ahoj čítam tvoj príspevok viem že je starý ale aj ja mám taký prípad sono prsníka mám 2.2 ako si prosím dopadla...čo zistili? Ja sa u bojím najhoršieho..

jazminn
25. jan 2022

hej, starý, ja som po liečbe...1,5 roka, absolvovala som 8 chemo, 25 ožiarov a bola som na PET CT v Ke a rakovina neaktívna. Dnes pokiaľ nie i vo 4 štádiu a všetko dá vyliečiť...

jazminn
25. jan 2022

@1stefi121 dalo sa to zvládnuť...len čím skôr

simca06022011
25. jan 2022

@jazminn a podla coho ti to prosim ta diagnostikovali? Ved vysetrenia si mala ok...

jazminn
25. jan 2022

@simca06022011 diagnostikovali mi to odoberom vzorky zo zdurenej uzliny-histologia

sisi2212
16. apr 2023

@jazminn ahoj, ja som bola teraz na kontrolnom pet/ct a teda vyslo mi tam viac uzlin, ale vsetky bez fdg, bez glukozovej metabolizacie, tym padom to mozem brat ze su neskodne?

jazminn
16. apr 2023

@sisi2212 malo tam byť neaktívne...no ale ved to posúdi lekár, ale to že bez metabolizácie to je OK!

sisi2212
16. apr 2023

@jazminn lebo ja som momentalne v totalnej uzkosti, ze mi pribudli nejake uzliny, onkos si precital len zaver ze neni v naleze metabolizacia a k tym uzlinam nic, lebo ten popis si ani neprečital a ja total panika, ze tam mam uzliny navyse a nic, ziadne vyjadrenie k tomu nic …. A teraz panika, ze sa mi tam nieco rozlezie, lebo lekar mi k tomu ani nic nepovie, neodporuci ma inde na vysetrenie, nic

sisi2212
16. apr 2023

@jazminn a vysli mi tam zmnozene v axilach, v mezenteriu a retroperineu a nikto nic k tomu a pred tym na pet neboli

jazminn
16. apr 2023

@sisi2212 ja som tak nemala...neviem

sisi2212
16. apr 2023

@jazminn a tebe vysli na pet metabolicky aktivne?

jazminn
16. apr 2023

ja mam napísané, že metabolický nevykazuje aktivitu...

sisi2212
16. apr 2023

@jazminn a napriek tomu tam boli mts?

sisi2212
16. apr 2023

@jazminn takze tebe petko ukazalo ze uzliny su metabolicky neaktivne a aj tak v nich bol nador/metsstaza? To uz sa teda ani na to petko neda spolahnut? 😢

jazminn
16. máj 2023

na Ct Pet som bola po liečbe a ukázalo, že rakovina je metabolicky neaktivna a nádor už nebol, ved chemo nádor zničilo, ja som mala agresívnu formu a už pri prvej chemo išiel nádor agresívne dole asi 60% najväčší úbytok bol pri prvej chemo a potom dalšie, len po trochu už z neho ubúdalo...
ja som metastázy nemala

andysa85
9. okt 2023

@jazminn Ahoj, a môžem sa spýtať, že aké veľké si mala tie uzliny? Aj ja mám pod pazuchou 4 alebo 5, dodávam, kojim a vraj to môže byť ok. Bola som aj v marci aj v septembri na sone prsníkov a lekárka, ze áno su zväčšené, ale stále v norme. Tak neviem či to mám ďalej riešiť alebo to nechať tak?! Zľakla som sa od tvojho prípadu, je super, ze ti na to skoro prišli. Teraz mám ísť na kontrolu o rok a čo keď bude vtedy už neskoro? Dakujem

jazminn
9. okt 2023

@andysa85 asi ako orech...

andysa85
13. okt 2023

@jazminn ouuu, to je veľké. Moje sú cca ako kôstky čerešne alebo do 1-1,5 cm

andysa85
13. okt 2023

@jazminn a ďakujem ti za odpoved. Nech ti zdravie slúži naďalej dobre ☺️

sofia1979
14. okt 2023

@mama321 ja si myslím, že sa Dr k tomu postavil dosť ležérne skus si za tým ísť nič za zo nedáš

sonka333
12. nov 2023

@jazminn ahoj🥺gratulujem k vyliečeniu ❤tiež som mala cca pred 2 rokmi akútny zápal lymfatických uzlín pod pazuchami aj na pravej aj na ľavej strane a k tomu zlé výsledky krvi asi rok a sono ukázalo že su zväčšene uzliny ale žeby to malo byť v poriadku že asi bol v tele nejaký veľký zápal....potom som to neriešila a po roku cca ma zase začalo teraz pichať pod oboma pazuchami ...🥺mala si aj ty také čosi?pichanie a tak?

jazminn
14. nov 2023

@sonka333 aj mňa pichalo, a to už v tom neskoršom štádiu...ked už nádor rástol.

sonka333
15. nov 2023

@jazminn pre Boha🥺tak teraz neviem či sa budem môcť spoľahnúť na výsledok usg...naposledy pred rokom povedala že su zväčšene ale že nič viac...ze vsetko je v poriadku...a pichalo ma asi pol roka z menšími prestávkami a bolo mi povedané že to sa dlho hoja " po akútnom zápale lymfatických uzlín....potom som to neriešila upokojilo sa to a znova ma to začína pichať,inokedy menej potom viac... niekedy vôbec...28meho idem na usg... ale ešte sa spýtam:ty si ale mala veľkú tú uzlinu že?...ja tam už ale necítim hmatom žeby tam boli nejako zväčšene tak netuším čo sa deje zase🥺

jazminn
18. nov 2023

@sonka333 TO JE PREDSA INDIVIDUÁLNE... mňa možno pichalo lebo...no teba nemusi, ja ťa naozaj nestraším...len treba ísť za tým!!! všetko sa lepšie lieči ked je v začiatku...