Zväčšené prsia u 22 mesačnej. Mám sa báť????

elisa171
11. jún 2019

Mate skúsenosť niekto?

meesha
12. jún 2019

V kurecim z eu byt hormony nesmi. To je kravina. Pokud si nenechavate vozit ptaky z Ciny. Zadne zdrzovacky, smer mudr. Sichr je sichr.

(Btw vzdycky muze nekdo selhat, ale plosne tam proste hormony nejsou)

katrin21
12. jún 2019

@jamatkaroka lebo rastliny nie su zas plne pesticidov???!! Ze?? 🤦‍♀️

katrin21
12. jún 2019

@meesha tak to sa velmi mylis.. vsetky velkochovy to pouzivaju a maso je to tak dovezene,ze ani nevies odkial.. minule som mala maso v ruke,co bolo chovane na SK, zabite v DE a balene tusim v Polsku.. takze je Made in kde??

katrin21
12. jún 2019

@ivankatal ryby co neziju v mori? Viete ako sa chovaju ryby v chovoch?? Kazdy den im sypu vedra umelin , na dne je toho paradna vrstva..
Mate evidentne informacie len z jedneho uhla pohladu.. cervene maso je skodlive?? To vazne? Taka telacina, divina, to je podla vas skodlive? No... ani nejdem dalej asi vysvetlovat,lebo myslim,se mam o tom celkom dost informacii a teda nesuhlasim absolutne. A co sa tyka bielkovin, bielkoviny v rastlibach su z pohladu metabolizacie a fyziologie/ teda co sa s nimi a ako deje v nasom tele, ako prebiehaju fyziologicke procesy/ len pseubielkoviny a ich vyuzitelnost v tele nie je taka ista.. najdete to aj v skriptach mediciny Fyziologia

jamatkaroka
12. jún 2019

@katrin21 keď máš domácu zeleninu a ovocie a nakupuješ bio potraviny tak nie.

meesha
12. jún 2019

@katrin21 made in sk. U toho cestovani bych se vic bala salmonely nebo kampylobaktera, ale porad je to EU, hormony jsou legislativou zakazane, kontroly chodi. Jina vec je, ze muzes ziskat zbytkove estrogeny z vody, fytoestrogeny ze soji apod. Urcite tech vlivu muze byt vice, ale urcite bych nad tim nemavla rukou, ze je to kure a hotovo. Tenhle blud je sireny i lekari, ale kdyby to bylo moje dite, tak ho predevsim necham vysetrit.

sapetka
12. jún 2019

@jamatkaroka zalezi od toho do akej miery tie slovenske bio veci su bio

jamatkaroka
12. jún 2019

@sapetka riziko je stále, no malo by byť menšie. Vy snáď nejedavate ovocie a zeleninu?

jamatkaroka
12. jún 2019

@meesha legislatívne je zakázané aj predávať mäso z chorých kráv a kto vie ako dlho sa k nám dovážalo z Poľska.

majulino
12. jún 2019

@nini1010 presne mi mame kuracinu zhruba raz za pol roka

sapetka
12. jún 2019

@jamatkaroka malo by byt otazka je ci je. Ja jem vsetko aj ovocie aj zeleninu.. nezakladam si na tom ze to musi byt len bio

evkamotka
12. jún 2019

@elisa171 maso vyrazne neobmedzujte, len zruste kuracie. Dieta potrebuje maso denne. Moj ma 21m a kazdy den mu striedam: telacie, kralicie, ryba, morcacie.

meesha
12. jún 2019

@jamatkaroka no vsak to rikam, plosne tam ty hormony nejsou, chodi kontroly, pokud neco nekde ulitne, je to pochybeni jednotlivce. To, ze se objevi cerna jatka neznamena, ze do sebe cpeme nemocne mrtvoly deno denne. 99% je ok. I vetsina toho kureciho bude ok, tam bych fakt ty hormony neresila. Nicmene je dobre si ty zdroje hlidat, kdyz je moznost, o tom zadna.

jamatkaroka
12. jún 2019

@meesha a ako si teda vysvetľuješ tie zväčšené prsia? Viacero mamičiek tu písalo že keď vylúčili kuracie mäso prešlo to. Čím to podľa teba je?

elementissa
12. jún 2019

@sapetka aj to co si dopestujes na záhradke nie je bio, lebo na to padá kyslý dážď a vo vzduchu je kopu bordelu. Nič nie je ciste. Ale tak vyberám menšie zlo. Radšej budem kupovať domácu zeleninu a ovocie a výrobky s európskym označením kvality (možno len pre môj lepši pocit), ako mäso z velkochovu, čo je všetko mäso v supermarketoch, kde sú zvieratá ad 1 týrané a "prežívajú" v hrozných podmienkach a ad 2, na to, aby im vyrástli rýchlo a mali dostatok mäsa, tak ich kŕmia umelými hormónmi a steroidmi. A úbohé ryby, to ani nehovorím... Oceány sú smetisko sveta, nielen, že už je voda otrávená od toľkej ropy, čo tam vyteká, všetky veľké podniky vypúšťajú svoj bordel do morí a nie všetci si potrpia na čističky. A to nehovorím o tých ubohych stvoreniach, ktore sú nútené žiť medzi miliónmi ton plastu a bordelu, ktorý konzumna spoločnosť hádže do morí. A aj ti, co nakupujú mäso akože "z farmy", tak nie vždy je to pravda. Lebo kura z velkochovu nechuti tak ako domáca kura. Ten, kto si chová na záhrade sliepky vie, že domáca kura vobec nie je take mäkké a rozpadave mäsko, ale riadne silné slachovite maso, lebo kura je celkom športový vtak, čo vkuse beha. Žila som v dome na dedine a mali sme vselijaku hydinu a kura vôbec nesedí len v kurniku na vajciach, praveze je to behavy hrabavy vták a má tuhé mäso. Takže toto, čím nás tu kŕmia supermarkety je akurat tak mäso napustene hormónmi, steroidmi a vodou. Mnamka

jana_eyre_2
12. jún 2019

sranda ako sa to tu zase zvrhlo na hadku medzi masozravcami a nemasozravcami - to je tak uplne vzdy, nechapem.. osobne si myslim, ze ak sa cokolvek na tele dietata zvacsi co nie je obvykle, ma to vidiet studovany lekar ktory moze zhodnotit ci to moze byt masom, alebo cimkolvek inym..

meesha
12. jún 2019

@jamatkaroka tech vnejsich vlivu muze byt jiste vic, hormony se vyskytuji jinde. Napisu co si myslim ja, ale nejsem lekar, to nema zadnou vypovidaci hidnotu. Ja myslim, ze ta disbalance by se spravila i bez vynechani kureciho. Ale patologii bych radsi fakt vyloucila, ldyzbudou nejdriv eliminovat kure, tak ztrati cas

sapetka
12. jún 2019

@elementissa to asi nepatrilo mne

ivankatal
12. jún 2019

@katrin21 tak vás teda veľmi pekne poprosím o informáciu, čo také super potrebné a pre zdravie prospešné je v mäse? V akomkoľvek..? Moje informácie sú dosť obsiahle, akurát nemám čas a ani potrebu vysvetlovat fakty ľudom, ktorí si vyberajú len z dvoch možností a to 1-jesť mäso a 2-jest len nejaké (akože lepšie) mäso.
Je ok,že napr.v divine ten odpad nie je,ako napr.v hovädzom,kuracom,..mäse, ale keď už viete ako človek trávi rastliny,nastudujte si aj to,ako trávi mäso. Potom by sme mohli začať debatovať, lebo s prístupom "zoberiem si zo všetkého len to,čo potvrdí môj názor " sa ťažko zberajú informácie a následne vedie rozumný rozhovor.
Ja vás ani nikoho presviedčať nemusím a ani nebudem,už dávno viem, že to význam nemá a podstata prečo sa v tejto oblasti vzdelávam nie je presviedčať druhých,ale robiť to pre seba a pre moje dieťa. Ostatní nech si jedia rezne a zapíjajú ich mliekom aj každý deň,len nech netvrdia,že je to dobré..Potom tu máme deti so zväčšenými prsiami,kopou alergií, problémami s trávením,nadváhou atď a nikto nevie prečo..

ivankatal
12. jún 2019

@meesha nie je to pochybenie jednotlivca. Obrovské farmy si nemôžu dovoliť,aby im kvôli chorobám uhynuli všetky zvieratá, preto tie ATB. Odbyt je veľký a zvieratá nevyrastú zo dňa na deň, tu im zase pomôžu hormóny..keď má zviera v tele zápal, myslíte, že ho utratia? Kdeže, to by bola škoda, veď ľudia zjedia. Masový priemysel je obrovský, je v ňom neskutočne množstvo peňazí,tak si asi viete predstaviť ako sa tie normy dodržiavajú..

katrin21
12. jún 2019

@ivankatal nemam pristup ako pisete... pokial ide o travenie, vyznam ma delena strava,, aby nedochadzalo k vzajomnemu kvaseniu v crevach, co ale realne asi malokto robi... je vsak pravda, ze na travenie masa, muky, zeleniny alebo ovocia, telo pouzije uplne ine druhy enzymov.... tym padom, ak chceme aby travenie fungovalo dobre, nie je napr. vhodne jest ovocie po jedle, alebo s jedlom, ale idealne nalacno....
maso by bolo dobre nekombimovat so zauzivanymi prilohami, ako je ryza, zemiaky, ale skor so zeleninou a tym by sme nase travenie nezatazovali...
toto je realita a teda skor vy nevidite inu moznost , ako " nejest maso", kdezto ja vidim tych moznosti viac : jest ho spravnym kombinovanim, jest kvalitne maso a vyberat si aky druhy masa ( napr. bylinozravce zijuce v prirode sice super,, ze nemaju stres a hormony a uz len tym su zdravsie, ale ! nezanedbatelna vec je aj to, ze maso zo zvierat , ktore konzumuju chlorofyl, je ovela zdravsie a ma ine zlozenie, ako maso napr. prasiat, ktore jedia kadeco.... )
mate pravdu, je toho vela a neda sa tu ist do hlbky... ale rozhodne je extrem povedat : nejedzte maso, hlavne pokial ide o male dieta !!!! dospely nech sa rozhodne sam za seba, ale dieta ma pravo mat pestru a plnohodnotnu stravu, za tym si stojim nie len ja, ale aj odbornici ... je to vyvoji, naroky na jeho vyzivu su uplne ine ako u dospeleho a vylucit maso nie je stastne riesenie...clovek je VSEZRAVEC a zvierata, ktore su bylinozrave, maju uplne inych chrup, travenie, vsetko... takze... uz len tento fakt , aj ked najmenej dolezity, nepusti. dalej sa uz k tejto teme ale nebudem vyjadrovat, napisala som dost 🙂 pekny vecer

katrin21
12. jún 2019

@jamatkaroka cely rok mas vyhradne domacu zeleninu a ovocie?? neverim 🙂 v lete hej, ale co zvysok roka? teda okrem mrkvy, kapusty, jablk a hrusiek....

ivankatal
12. jún 2019

@katrin21 aj tie mäsožravé majú úplne iný chrup a trávenie ako ľudia.
Svokor je pediater a informácie ktoré doktori matkám poskytujú ohľadne stravy sú asi tak 50rokov staré..málokto sa vzdeláva a ako mi aj on sám povedal- nemôžem ženám hovoriť nejedzte mäso. Za 1 už by ho nebrali vážne,lebo kto sa mäsa vzdá len tak,bez informácií ktoré ho presvedčia? Asi nikto.. A po2 ak by strava zostala rovnaká,len mäso by výlučili, bolo by to ešte horšie.. preto odporúča aspoň domáce,čize menšie zlo. Ale to,ze jeho vnuk mäso neje, s tým je úplne ok,pretože je zároveň aj jeho doktor a vidí, že je všetko v poriadku.
Ja som mäso jedla, rovnako aj mliečne výrobky a syry, ktoré mi naozaj chutili,čiže moje rozhodnutie nepramení z toho,čo píšete. Práve kvôli informáciám ktoré mám a možnostiam ktoré boli nie najpohodlnejsie, ale najlepšie, som sa takto rozhodla.
Pekný večer

jamatkaroka
13. jún 2019

@katrin21 ako som písala, mám domácu alebo kupujem bio

meesha
13. jún 2019

@ivankatal na krmeni se pouzivaji vysoce prumyslove zpracovana krmiva, proto ten rychlejsi narust vahy (ja to teda nejim, ja si radsi pockam na pekne na vybehane farmarske kure, ta svalovina je jinde, na chuti je to znat). Atb se pouzivaji plosne, ale tam je problem spis narust resistence (jsou to ohromna mnozstvi, proti tomu je lidske naduzivani atb prd), ale nasleduje ochranna lhuta. Zachyt atb je vyjimecny. Atb se muze lecit i bio kure, muze si i po uplynuti lhuty prodat, ale uz nesmi mit oznaceni bio. Opravdu nesirte bludy. Jina vec je, ze nejakemu chovateli rupne v bedne a proda retezci nejakou sragoru. Ale fakt kontroly chodi, maso se stahne (nebo sni :D jako to polske se salmonelou nas), jde o ojedinele pripady

ivankatal
13. jún 2019

@meesha môže/nemôže, teória je fajn,v praxi to funguje inak..ako so všetkým.vážne si myslíte, že to poľské mäso bol jeden jediný prípad, kde islo do predaja všetko rad od radu a zrovna náhoda, že sa to prevalilo? Z praxe v inej oblasti viem,že kontroly sú poväčšine hlásené a ako ste aj v kauze poľského mäsa videli, za beznej prevádzky sa tvárili že je všetko ok a neskôr..veď viete. Jednoducho biznis je biznis. Tie zvieratá sú len zdrojom peňazí, žiadne humánne zaobchádzanie, pod sebou majú svoj vlastný bordel,kravy majú vemená zodraté do krvy,kuratá rastú jedno vedľa druhého za extrémne krátky čas,..tu sa nebavime o malých chovateľoch,ktorí sú paradoxne kontrolovaní a buzerovaní najviac a od nich je v bežných obchodoch najmenej produktov.
Ale zbytočne to budeme riešiť, táto téma bola o inom.

katrin21
13. jún 2019

@ivankatal pointu si nepochopila.. maly je zdravy teraz,dieta vela znesie a mlasy organizmus regeneruje lahsie, vseteho este sam vela tvori a doplna.., v akom stave bude jedo telo ked bude mat 20 ,alebo 40, to uz je ine... a dietatu by som preto urcite dala maso aspon 1 x do tyzdna.. ved ho nemusi jest denne.

ivankatal
13. jún 2019

@katrin21 Ale mňa zaujíma prečo? Čo také nenahraditeľné a zdraviu prospešné v ňom je,aby ho MUSEL jesť? Ver mi,že keby o tom viem len málo, tak také rozhodnutie neurobím. Okrem toho,koľko detí je denne nadmerné množstvo soli,cukru ,bielej múky, vyprážané alebo údené jedlá, na druhej strane málo zeleniny,ovocia, strukovin,..to každému pride ok,ale akonáhle dieťa neje mäso, tak zrazu je každý odborník na výživu.
A z čoho dieta vsetko to co potrebuje dopĺňa? Zo stravy a ešte z materského mlieka. A zo salámy s chlebom ,zemiakov s maskom, mlieka z rozkom atď.sa síce nasýti,ale vitamíny žiadne..Ja mu dám tiež rôzne dobroty,upečiem koláč,zase si nemyslíte že je len to čo je nevyhnutné pre vývoj, ale to,vo mu netreba alebo mu to škodí mu jednoducho neponukam alebo nahrádzam

meesha
13. jún 2019

@ivankatal ja myslim, ze to je prave docela dulezite i pro tohle tema. Ja si iluze nedelam, velkochovy nepodporuju a nekupuju. Ale: i kdyby sis myslela, ze kurata jsou cista, protoze kontrola byla hlasena, tak to nedava smysl. Muzes pred kontrolou uklidit stran hygieny treba, ale tu chemii ze zvirat do tydne nevypudis, rezidua by nasli. Netreba za vsim hned hledat spiknuti. Proste pravidelnou konzumaci kurat ty hormony do sebe v evrope nedostanes (i kdyby bylo kontaminovane kazde desate, treba), a proto bych to nezlehcovala a radsi nechala dite testnout. Takze to s tim fakt souvisi az az

jamatkaroka
13. jún 2019

@meesha rada by som sa podelila s informáciou, ktorú som dostala od veľmi blízkeho človeka ktorý pracuje v Bardejove pre firmu ktorá dovážala mäso z chorých kráv z Poľska. Kontrola im tam chodila pravidelne, no stále odchádzala nabalená taškami plnými mäsa a s majiteľom už boli kamoši. Takto to fungovalo dlhé roky. Ak sa vrátilo mäso ktoré už malo slizký povlak, rýchlo sa umyli a použilo niekde kde sa to stratí. Táto firma dodáva mäso aj do Tesca a iných reťazcov a aj do škôl na východnom Slovensku. Tam sa stalo že chcela vedúca jedálne vrátiť dodané mäso lebo bolo jasné že sa začína kaziť, no riaditeľka dostala pár nepekných telefonátov a nariadila mäso použiť. Netvrdím že to takto funguje všade, no mňa to dosť zaskočilo a stratila som dôveru v to že kontroly zaistia kvalitu potravín.