Zväčšené prsia u 22 mesačnej. Mám sa báť????

elisa171
11. jún 2019

Mate skúsenosť niekto?

ivankatal
13. jún 2019

@jamatkaroka a presne o tomto píšem- @meesha . Z tých kurčiat sa chémia nedostane von za týždeň,ale aj keby priam namerali neviem aké vysoké hladiny,aj tak sa to zamlčí, lebo je to jeden veľký biznis. A kde je veľa peňazí, do toho sa nikomu veľmi nechce rýpať, lebo by to mohlo dopadnúť zle. Žiaľ, to je realita nie len dnešnej doby.

katrin21
13. jún 2019

@ivankatal Ja len stále hovorím že ani zeleninou To nemáš z pohľadu zdravia absolútne vyhraté pokiaľ nakupuješ normálne a dokonca ani tá čo je predávaná ako bio nie je bio pretože to by muselo v okruhu najmenej 200 km nebyť nič striekané inak ti to donesie vietor spodná voda ktorou polievať atď atď...
Čítala som raz takú nejakú knihu alebo článok to bol už neviem kde bolo vysvetľované že ako človek ktorý sa rozhodol byť vegetariánom kvôli tomu aby nejedol mäso zomrel na rakovinu kvôli pesticídom.. a Ruku na srdce Väčšina ľudí aj mojich známych ktorí sú vegetariáni nakupujú normálne v supermarketoch.. a kolovalo asi pred rokom video kde došli s meračom pesticídov a ťažkých kovov a zapichovaci do jednotlivých druhov zeleniny a namerali také hodnoty že by sa ti oči pretočili. Prekročené už pre dospelého nieto ešte pre dieťa..
A hlavne dusičnany ktoré sú neskutočne veľký zabijak pre dieťa

nyusika
13. jún 2019

úplne vylúčiť kuracie z neznámeho zdroja.
keď kupovať, tak morčacie - iný spôsob chovu.

jamatkaroka
13. jún 2019

@katrin21 @ivankatal Všetko má svoje pre aj proti. Je však skvelé že čoraz viac ľudí sa zaujíma o to čo jedia a čo dávajú svojím deťom. Každý z nás má možnosť vybrať si, ja som spokojná so svojou voľbou stravovania, no netvrdím že je tá najlepšia a že sa takto budem stravovať do konca života, lebo to proste vedieť nemôžem. Myslím si však že táto diskusia o tom či je lepšie jesť zeleninu alebo mäso je ping pong argumentov, ktorý však nezmení pohľad na vec ani jednej zo strán.

ivankatal
13. jún 2019

@katrin21 keď ideme do prapodstaty,tak ani vzduch nie je to,čo býval, ale dýchať musíme.
Viete,na rakovinu môže zomrieť ktokoľvek.. o cigaretách je známe,že ju spôsobujú,ale keď niekto napíše článok "fajčím a predsa nemám rakovinu",tiež to neznamená, že sú dobré a že to je vlastne výmysel.
Ja napríklad nerozumiem, že niekto rieši kvalitu zeleniny a vlastne tým zavrhuje rastlinnú stravu(ktorá mimochodom nie je len o zelenine a ovocí),ale pritom nemá problém dať dieťaťu údené, smažené, mäso a mlieko ,o ktorého pôvode nemá ani poňatia a aj keby,stále som sa nedozvedela o tých jeho nenahraditeľných benefitoch atď.
Raz sa ma kamarátka spýtala, ci sa nebojím davať synovi arašidové maslo, že ona by to jej synovi isto nedala(alergen). V tom čase už jej syn (1apol roka) jedol lízatká, občas nejaký keks, hranolky,..no a toto presne mi rozum neberie.

meesha
13. jún 2019

@ivankatal tak to bys nemohla vyjit ven 🙂 to je jako bys sis do nakladu na jidlo pripocitavala x% navic s tim, ze te v obchode okradaji, protoze jsou lide, kteri kradou a dokonce jsou pokladni co kradou ;) zase clovek nemuze byt tak paranoidni. Nevim jak na slovensku, ale v cr ty testy vychazi fakt docela ok a o kazdem zachytu se informuje. Ja nas teda beru porad jako jednu republiku 😀 a hele i tak : treba to babisakovo (slovak 😀 ) kure bych si nekoupila, pac prebaluje kurata z polska a tam maji trochu jiny hygienicky standardy, stejne jako v jeho vyrobnach 🤭 u polaku bych se nedivila ani tem atb nebo hormonum. To mas taky kazdou chvili - treba zakazane pesticidy na ovoci brrr. Chce to nejakou stredni cestu 😉

ivankatal
13. jún 2019

@meesha áno, áno, štandardy.. Tie sa dodržiavajú úplne všade :D ja bežne tieto veci neriešim, ale tu sa diskutuje,tak píšem ako to funguje.
U mňa toto rozhodnutie tiez nebolo zo dňa na deň po precitani jedneho článku..ono to je ako puzzle. Postupne sa tie informácie nabaľujú,všetko do seba zapadá a keď je človek ochotný urobiť pre seba niečo,aj napriek "nepohodliu", tak mu v konečnom dôsledku z toho vyjde len jedna cesta..Ale nemám za zlé nikomu nič, veď predsa všetci sme svojprávni a robime veci najlepsie ako vieme na základe informácií ktoré máme. Len teda keď o niečom viem málo, nebudem predsa písať, ako to funguje 🙂 to je všetko. Dobrú

elementissa
13. jún 2019

@katrin21 nie je to pravda, ja som mäso nejedla nikdy, už ako decko som pochopila, že je to doslova hnus a som tu a som zdravá a čakám zdrave dieťa a mam perfektne výsledky všetkého.... To nie je o tom, že keď nejem mäso, mlieko a vajcia, tak nejem nič, alebo len zelené listy.... Práveže rastlinná strava je hodnotná a vyvážená. A tiež mam o tom dosť informácií a venujem sa samostudiu vegetariánstva a veganstva už roky. A ten obrazok so zubmi, čo tu dávala @ivankatal to krásne vystihol - všetky masozravce majú ostré tesaky na oberanie mäsa od kosti a ostré pazúry na ulovenie koristi (ak sú suchozemske). Človek ani nie je svojím telom stavaný na lovenie zveri ( chcem hocikoho z vás "masozravcov" vidieť naháňať zajaca po poli a usmrtiť ho ako iné masozravce pazurmi a zožrať...) Človek je jediný tvor, ktorý si mäso upravuje tepelne, hoci zeleninu nemusí. Prečo asi? A ďalšia vec z pohľadu čistej logiky - človek má ruky a na nich prsty - aby sadil a zbieral. Ešte som nevidela zvieratko s prstami, ktoré by sa tlačilo mäsom. Všetky zvieratká, ktoré majú prsty zbierajú plody. To len človek si myslí o sebe, že je dáky zázrak prírody. No nie, nie je. Normálny cicavec ako všetky ostatné. A už len to, v akom stave je planéta svedčí o tom, že až tak moc rozumu v porovnaní so zvyškom prírody nepobral... Ale to je o inom.
A teda - poznám pár ľudí, ktorí jedia mäso so zeleninou. Akože delená strava. Ale 90% tých zástancov rízkov to jedia so zemiakmi alebo s ryžou... A ľudia, hlavne na Slovensku do všetkého musia pchať tu ryžu a zemiaky. Snad ku každému jedlu. A národná zelenina je paradajka, paprika, uhorka, možno čínska kapusta a tam sme v poznaní zeleniny skončili. Ja som už bola označená aj za chuderku, lebo žijem na rastlinnej strave. Ale nevadi mi to. Radšej budem chuderka s vysperkovanym zdravím a krásnou postavou ako dačo iné s vysokým tlakom, cukrom, cholesterolom a 10 kilami navyše. Je to tak 😂 ale už ako tuto kolegyňa písala, je uplne zbytocne sa dohadovať, každý má svoju pravdu, ktorej verí. Nech si každý robí čo chce.

vaneska
14. jún 2019

@elisa171 ahoj, my toto riesime u 16 mesacnej dcerky. Postup u nas bol nasledovny. Najprv sme vylucili vsetku hydinu po dohode s pediatrom. Sledovala som ju asi mesiac/mesiac a pol a kedze zmena nenastala tak nas pediatricka poslala na, endokrinologiu. Tam ju vysetrili pohmatom, poslali ju na sono prs aj celej brusnej dutiny vratane vsetkych zenskych organov a tam nic nezistili, vsetko bolo ok a tak sa jej urobil odber hormonov a ten bol tiez ok. Dostali sme od endokrinologicky nasledovne pokyny: nadalej sa vyhybat hydine, maso kupovat od kvalitnych odberatelov, vyhybat sa plastom (napr nedavat vodu z plastovych flias, nepouzivat sprchove gely a pod), vyhybat sa levanduli (ziadne olejceky z nej, alebo ju mat blizko postielky, vraj ma vplyv na hormony) a sme v stadiu sledovania. Riesime to u endokrinologicky od aprila cca, najprv sme len vysadili tu hydinu od asi februara, teraz sme boli u endokrinologicky na kontrolu a ziadna zmena, takze vsetko dodrziavat nadalej a dalsiu kontrolu mame v oktobri. U nas je vsetko v poriadku, lekarka povedala ze mohli sa jej len zvacsit ale napr co som si neuvedomila, tak pravda je ze od prichodu domov z nemocnice mala v postielke takeho psika naplneneho niecim s levandulou. Je velmi skoro narodene predcasniatko, dostala to do daru ked bola este v inkubatore, nevyuzivala donedavna celu postielku, aj som zabudla ze to tam ma, tak som odstránila aj to ale ci to ma suvis to nevieme. Ak by sa objavil nejaky vytok, ochlpenie na nezvycajnych miestach tak mame prist okamzite. Takze ti poradim to iste s tym ze si dopredu najdi nejakeho endokrinologa a zarezervuj si termin lebo moze mat dlhe cakacky. Drzim palce 😉

katrin21
15. jún 2019

@elementissa 😂😂😂 Áno to máš pravdu nemáme pazúry ani zuby také ako zvieratá asi preto že mi jediný dokážeme používať svoje ruky a rozum🙈😂 na to, aby sme sa zaobišli aj bez toho 😉ostatnému sa vyjadrovať nebudem radšej ani..
A praclovek bol hlavne lovec a zberac, polnohospodarstvo je dalekooooo daleko modernejsia vec,takze v tomto si na omyle.. ontogeneza cloveka vznikla na podklade lovenia.. aj dodnes su domorode kmene,co lovia ryby rukami a levov ostepmi..
A vobec precu su eskimaci tami zdravi,ked nemaju pristup okrem tuku a masa, casto aj suroveho, koro k nicomu? Ako mozu prezit.. no evidentne mozu.

katrin21
15. jún 2019

@jamatkaroka uplne s tebou suhlasim na 100%. Ping pong, preto viac k tomu asi pisat nejdem..

ivankatal
15. jún 2019

@katrin21 stav v akom je naša planeta vďaka človeku svedčí o tom,že naozaj ma rozum,využíva ho na 100% a robi len správne rozhodnutia a najmä všetko to,čo je prirodzené :D

sapetka
15. jún 2019

Nech si kazdy je co chce. Niekto travu a niekto aj maso.. pravda je aj tak niekde uprostred a ziadny extrem nie je dobry..