Zviera päste, napína svalstvo, očervenie. Čo to môže byť?

cvika
4. okt 2008

Mamicky, neviem ci ste sa niektora z vas s tym uz stretli ,ale ak ano poradte....moja 3 mesacna dcerka z casu na cas robi zvlastnu vec.....najma ked ju drzim na rukach, zatne paste,napne svalstvo, chvilku to vyzera akoby nedychala a cela ocervenie, ked ju ohlasim alebo potrasiem zacne strasne plakat....neviem ci to robi od zlosti alebo prestane dychat, neviem...ono to len vyzera ze nedycha.napriklad dnes som ju uspavala na rukach, mala privrete ocka a zrazu to spravila..neviete co je to?stretla ste sa stym niektora? dakujem

halaska22
5. okt 2008

to som aj ja rorila, otocila som ho celom ku sebe a prestal. teraz ma 10 mesiacov a uz to nerobi aj ked sa niekedy este stale toci lebo to nema rad. myslim ze vela deti toto robi a rodicia by len mali vystriehnut kedy to toria a ak by to robili z nicoho nic npriklad v spanku alebo pri nejakoj normalnej cinnosti tak by bolo dobre sa poradit s odbornikom

coriven
5. okt 2008

Ahojky,
naša malá to taky dělá - ale nepláče pak, asi máme podobné jako cerstvamama - připadne mně, že Kajka se červená a krčí pěstičky k tělíčku, když ji zvedáme do výšky a nebo jdem ze schodů, připedne mně jakoby ju lechtalo pod krkem 😅

cvika
autor
5. okt 2008

baby, ked si spominam tak mi to spravila 3krat, prvy krat v aute pocas jazdy ked som ju mala na rukach(neodsudzujte ma ze pocas jazdy na rukach,bolo to na 5 min, co som ju dala odgrgnut), druhy krat doma na rukach som isla z izby do izby a treti krat vcera ked som ju uspavala na fit lopte.mozno naozak to robi lebo sa boji.....neviem ..ale dakujem vsetkym za odpovede...niektore ma vystrasili a ine zas upokojili 😅

mishichka82
6. okt 2008

Ahoj,

moja sestra nieco podobne robila od malicka.. do puberty....mala cele telo napnute aj niekolko hodin ked bola starsia a bola cela spotena...chodila po roznych vysetreniach a lekari na nic neprisli,uzavreli to ako psychicky proble. ked uz bola v skole mala problem sa sustredit, lebo vtedy celu pozornost sustredila na ten stav...ona hlavne hovorila, ze aj chce prestat, lebo ju to unavuje ale jednoducho nevedela.potom prisla puberta a ona jednoducho prestal....teraz uz ma 20 a je celkom v pohode.

aponchie
7. okt 2008

hm u starsiho ditetete se muze jednat o zachvat,ale u tak maleho nevim ,mozna taky nechci te lekat..ja jsem to mela jako male dite prej a hnali me na eeg a na nejake vysetreni v ramci veku samozrejme a asi po pul roce to preslo ..nebylo to nic vazneho proste sem se predbihala vyvojove a telo to nestacilo kocirovat tak mi dali histeps asi na mesic a upravilo se to ted se asi dava neco jineho nevim,ale radsi bych s tim zasla 😉

kopcik
7. okt 2008

cvika: nevím, jestli toto bude to samé, ale v anglii jsem vychovala jedno dítě, které dělalo něco podobného. ale vždy jen z trucu. když nebylo po jejím, tak dostala jakoby záchvat a uměla přestat dýchat. když to udělala, vypadala jako mrtvá, akorát nezčervenala jako tvé malé, ale právě zbledla. muselo se na ní zakříčet nebo trošku pocákat vodou, aby se vzpamatovala a dostala šok a začala znova dýchat. nebylo to nic příjemného... a právě si myslím, že je výhoda, že jsi v irsku, protože v GB to bylo dost známé a doktoři nám i dost poradili. prý se ale hlavně nesmí to dítě potom litovat, ale musí se mu vynadat, že se to nesmí dělat....

lidu
7. okt 2008

Ahoj holky,
nase mala neco podobneho dela taky, akorat s tim zacala pozdeji, asi kolem 6 mesice. Dr. nas poslala na neurologii, ten pak dokonce do nemocnice, kde nam nic nezjistili, prisli ale na to, ze masturbuje, takze je mozne, ze mala dela neco podobneho. Mluvila jsem s jednou psycholozkou a ta mi rikala, ze 90 procent deticek masturbuje, casem se to upravi. Dr. to radeji rekni, at vylouci neco horsiho. Nas do nemocnice poslali, aby vyloucili epilepsii.

cvika
autor
7. okt 2008

aponchie a co je to ten histeps?

kopcik a preco si myslis ze je to vyhoda? v anglicku to bolo take caste u deti?

kopcik
8. okt 2008

cvika: jo jo když jsem se o tom někomu zmínila, tak skoro každý o tom už někdy slyšel, takže tam s tím asi mají zkušenosti. tady u nás v ČR nikdo moc o tom neví....

surikatka
8. okt 2008

nasa mala to robila tiez, asi ked mala tak 2-3 mesiace. Nevedela som si s tym rady a nakoniec to same prestalo. Neskor som niekde citala, ze to deticky robia vedome, aby sa unavili, preto to robia najcatejsie pred spankom. Je dobre s babatkom cvicit, robit mu masaze, ... Dnes ma Adelka 6 mesiacov a pocas dna sa uz vie krasne unavit sama, neustale sa pretaca, gula po celej dlazke, skace mi na kolenach a plazi sa.

romankav
9. okt 2008

cvika: hlavně klid 🙂 můj syn, když byl ještě maličkej, tak to taky dělal. Zprvu jsem se vyděsila, že je to epileptický záchvat, tak jsem zjišťovala, jestli když upoutám jeho pozornost, tak se na mě podívá - a podíval. No a když jsem to popisovala kamarádce, tak její syn to dělal taky. Časem to přestane dělat. Myslím si, že je to způsob, jak vyjádří rozrušení.