Zviera päste, napína svalstvo, očervenie. Čo to môže byť?

cvika
4. okt 2008

Mamicky, neviem ci ste sa niektora z vas s tym uz stretli ,ale ak ano poradte....moja 3 mesacna dcerka z casu na cas robi zvlastnu vec.....najma ked ju drzim na rukach, zatne paste,napne svalstvo, chvilku to vyzera akoby nedychala a cela ocervenie, ked ju ohlasim alebo potrasiem zacne strasne plakat....neviem ci to robi od zlosti alebo prestane dychat, neviem...ono to len vyzera ze nedycha.napriklad dnes som ju uspavala na rukach, mala privrete ocka a zrazu to spravila..neviete co je to?stretla ste sa stym niektora? dakujem

dicinka1
4. okt 2008

cvika..ci to nie je nejaky zachvat,alebo co..nemam s tym skusenost..to je len moj nazor..ale o tom som uz pocula..asi v casopise mama a ja..som to raz citala.. 😒 neviem....len dufam,ze to nebude nic vazne..drzim palceky..

adulina
4. okt 2008

je to zvlastne, ale nemoze to byt ze si nemoze poprdkat? neboli ju brusko? mozno aj preto zacne potom plackat.

aj nas Alex teraz ked kaka tak tlací ako bláznivý a je celý cervený a nedýcha, ale my uz máme tuhú kakinu.

winifred
4. okt 2008

Ahoj já bych raději zašla s tímto k doktorce raději pro jistotu.Moje setra měla něco podobného a hned ji hnali na neurologii na vyšetření. 😉 Já bych raději šla a byla v klidu možná se opravdu zlobí,ale to se mi nezdá pokud jsi ji uspávala a udělala to.A to že se ti zdá že nedýchá tak s tím bych si nezahrávala.

lucinka82
4. okt 2008

Cvika, aj moj maly niekedy robi taketo cudne veci. Tiez zatne paste, ocervenie, napne sa. Ale jemu sa to paci, lebo hned potom ked sa ho opytam, co to spravil, sa zacne smiat. Kamaratka vravela, ze deti to robia, ked sa im neico paci alebo chcu byt stredobodom pozornosti ale neboj sa, urcite to nie je nieco zle, aspon podla mna 😉

zuzana76
4. okt 2008

cvika, aj nas patko to robi, ale vsimla som si to az nedavno, ked bol taky malicky tak to nerobieval, tiez ocervenie, zatne ruky, aj v tvari je cely napaty, vyzera ako keby tlacil, ale mne sa zda skor, ze vtedy sa jeduje, no neviem, lekarke som to zatial nespominala

knobloska
4. okt 2008

Cvika, vím, že jsi psala, že naposledy měla přivřené oči, ale nevšimla sis třeba někdy jindy, jestli jí nevyvrátí nahoru? Mně to taky připadá jako nějaký záchvat. Je pravda, že naše malá taky dělala spoustu věcí, ze kterých jsem tu dobu šílela a pak to dělat přestala; ale i tak...raději bych to řekla doktorce. Držím palečky

macaeliska
4. okt 2008

ahoj cvika. Aj moja mala to robi, a podla mna je to bolest bruska. Ked ju trosku ponatriasas,ponosis, tak jej to o chvilu prejde. neboj sa. Ale naozaj to radsej spomen dr. Nie vsetky priznaky mozu byt viditelne. Mozno to bude aj nieco ine. Ved za zmienku u Dr. nic nedas.

babulik22
4. okt 2008

cvika tym,ze je tvoja mala este male babätko radcej by som sa poradila s dr.
moja mala to robi,ale vylucne iba od zlosti ked jej nieco zakazem,alebo zoberiem cim by si mohla ublizit.

cvika
autor
4. okt 2008

knobloska nevyvracia ich hore,ono to vyzera ako keby tlacila....a to len vyzera ako keby nedychala......ja som v irsku a tu su doktori otrasny, ale opytam sa...

brusko ju neboli , lebo ked mava krce a boli ju brusko tak krci nozicky....

lucinka mozno aj jej sa to paci neviem, zacne plakat az ked ja chytim paniku a pokriknem ju menom, mozno sa zlakne neviem

dakujem pekne

chelsee
4. okt 2008

cvika aj nasa mala to robila ze na chvilu ako keby ju chytil krc ocervenela ale neplakala po tom aspon si to uz tak nepametam, ale viem ze vyvracala oci a to uz v porodnici zacala tam som sa na to pytala a oni my povedali ze to je niekedy deti robia....to som bola este na sk.....tiez sme v irsku a s tymi doktormi mas uplnu pravdu...mozno by si mohla mat cislo na nejaku detsku slovensku doktorku a ked sa ti nieco nebude zdat alebo budes mat nejake otazky jej zavolat a ona ti poradi......lebo tu kym clovek vyslovene neumiera tak to nikto neriesi

macaeliska
4. okt 2008

tak to tam kocky mate tazke. Ti iri su ale ignoranti! Ako to potom tie maminy riesili?

andira001
4. okt 2008

Cvika,říká se tomu "hysterický oblouk". Dělal to můj chlapeček, ze vzteku zmodrá,dostane křeč a nedýchá, oči v sloup...vypadá to stejně jako epileptický záchvat.Chodili jsme na neurologická vyšetření, ale vše ok. Zkus si to zadat do vyhledavače, určo najdeš více informací.Rozhodně to ale konzultuj s pediatrem nebo ještě lépe neurologem.. Ale neboj, podle toho, co píšeš je to jasný "hysterický oblouk". Vím, že je to pro tebe asi hrozný šok a trauma to vidět, já z toho byla hotová. Kdyžtak ještě písni, držím palečky.

susik77
4. okt 2008

moja to robi, ked tlaci-vtedy, ak 2-3 dni nekaka a ide jej to tazko. tak sa cela do mna zaprie ako ju drzim na rukach a uplne zmeravie a strasne place...

chelsee
4. okt 2008

macaeliska akurat sa snazime byt co najmenej chori a mat vybavu liekov zakladnych z sk...iri to riesia formou silnejsi prezije a slovenske deti a tehulky aspon co ja viem chodia k lekarom domov abo aspon volaju o radu
zlate slovenske zdravotnictvo anio neviete baby co mate ked niekeho nieco boli s tym utekat k lekarovi a dostat radu abo lieky ale to uz je mimo tejto temy 😝 sory

macaeliska
4. okt 2008

no super. a to som chcela nadavat. Hned to vidim z ineho uhla. Vdaka, za otvorenie oci!

3558
4. okt 2008

celsee mas pravdu, ja som v UK, a mam trojmesacneho syna a vzdy ked sa cokolvek stane volam domov, lebo tu je to hrozneeee. ahoj a drzim palce. 😖

beata.n
4. okt 2008

Marcaeliska ahojky,já mám chlapečka skoro stejně starýho a dělá mi to taky.my teda navštěvujeme neurologa,má od narození komlikace,ale to sem nepatří,ale tohle propnutí svalů ,zatnutí pěstiček a nedýchání má díky prdíkům,jak se je snaží vermomoci vytlačit,tak tohle dělá.myslím,že to není nic závažnýho,jen se stím neumí jen tak sami poprat drobečkové.ale já sem pořídila probiotické kapky a ty mu to prdíkování dost usnadnují 😉 ale určo i masáže a cvičení s hožičkama pomáhá

beata.n
4. okt 2008

teda ten vzkaz patří Cvike,špatně sem přečetla jména 😀

dididi30
4. okt 2008

no ja som tiez v anglicku a viem co je to tu, proste paracetamol na vsetko ako lekarka, ktora mi sleduje astmu ockuje aj mojho syna, tiez mozno aj odrodila nejake zenske, tak si vravim, moja dcera alebo syn bude lekarkou v anglicku, myslim,ze predpisat paracetamol a vyhladat v pocitaci co maju pichnut dokazu aj oni, nie> 😀
sak vidim tych odolnych jedinocov, je ich polka a duha polka sa vezie na vozickou, tak to tu funguje 😠

babulik22
4. okt 2008

no baby dufam,ze nebude niekedy na Slovensku takyto pristup.musite to mat tazke ☹

chelsee
4. okt 2008

dididi 😀 si to vystihla s tym paracetamolom...na vsetko nurofen 😅
na slovensku to nebude nikdy si myslim...slovaci sa zas az moc pozoruju 😀

3558
4. okt 2008

ale v UK nedostanes antibiotika ani ked sa budes skriabat po stene od bolesti.mne museli poslat z domu.mala zom zapal stredneho ucha a povedali mi paracetamol, a masirovat ucho! a maly ked mal dva mesiace sa komplet cely vyhadzal a na pohotovosti nas poslali domov, ze to je len reakcia na ockovanie.

cerstvamama
4. okt 2008

cvika

Moje třímesíční dcera to taky dělá. Poprvé jsem myslela, že kaká, ale nic z toho nebylo a naopak to zakončila pláčem. Po čase jsem zjistila, že to dělá když jdeme od tchýně z prvního patra k nám do přízemí nebo když jí zvednu ze země a prudce s ní vstanu nebo naopak se sehnu a mám jí na ruce. Myslím, že se bojí výšek. Aspoň to je můj závěr. S doktorkou jsem to konzultovala a říkala, že to může být strach.

simaha
4. okt 2008

Moja doktorka mi zase dava na vsetko Fenistil a Dithiaden. Ked som prisla stym ze mi maly skoro vobec nespi davala mi dithiaden a teraz ked bol chory dostal Fenistil. Parada! Na vsetko co jej poviem mi odpovie ze moj maly je zivota schopne dieta. Takze ked mam nejaky probem bud idem do lekarne za magistrou alebo chodim sem . Tu som zatial nasla vsetky odpovede na moje otazky.

magimary
4. okt 2008

podobné prejavy, ako opisujete môžu byť u maličkých detičiek (teda príznak sa vyskytuje i u dospelých ale pri iných stavoch) vyvolané napr. nedostatkom minerálu-je to podobné, ako ke&ď máme-my dospelí kŕč napr. v nohe, tiež je to náhle vzniknutý, chvíľkový, ale veľmi nepríjemný a bolestivý stav-býva to z nedostatku prekrvenia nohy alebo ak sa to opakuje častejšie , tak z nedostatku magńézia, podobný kŕč (ale na väčšej časti maličkého tela) býva aj u detičiek (je rovnako bolestivý ako v tej nešej nohe, takže nič moc ☹ ) a dôvod môže byť nedostatok magnézia alebo iných minerálov a stopových prvkov v krvi dieťatka... môže a nemusí...

ak je malá kojená, dobré by bolo jesť napr. viac banánov (obsahujú veľa magnézia, aj vlašské orechy ho obsahujú veľa, ale tie sú v dojčení neni moc vhodné) alebo šumivé tablety alebo ak je malá na UM, tak možno dopĺňať (najmä teraz v tomto období multiviamínove pripravky, napr.-Cebion Multi)...

No opisované stavy môžu to byť aj celkom neškodná reakcia, ked malá len skúša, čo všetko jej malé telíčko vie... a keď to zistí, robiť to prestane... 😉

cvika
autor
4. okt 2008

baby co ste v irsku a uk naozaj je pravda zlate slovenske zdravotnictvo......ja som sa pytala moh´jho irskeho doktora preco mala tak kycha strasne, ci nie je chora (a to maala 2tyzdne)mi povedal ze je to z irskeho pocasia...ale k teme diky moc za rady, moc ste mi pomohli....

cvika
autor
4. okt 2008

cerstva mama to moze byt lebo ja som malu uspavala na fit lopte a skakala somm, mozno sa zlakla, moc pekne dik

katmi
5. okt 2008

cvika ja si tiez myslim,ze ju len boli brusko a nemoze sa vyprdkat.. 😉

halaska22
5. okt 2008

Cvika
moj maly to tiez robieval a nemyslim ze to bolo nieco z bolesti. robil to ked som ho niesla dole schodmi predsebou tvarou dopredu. asi nemal rad tem zostup dole alebo zmenu svetla alebo proste len nosenie dolu schodmi tvarou dole. zastavil dych, cerveny natiahol sa prehol chrbat dozadu a potom zacal plakat. ked podrastol tak to prestal robit sam od seba.
myslim ze by si tiez mala zistit kedy to vlastne tvoja malapresne robi a proste sa toho vyhybat. ak by to neprestalo tak sa chod opytat doktorky ako ti dalsie baby radili ale ja som nebola a prestal to robit

cerstvamama
5. okt 2008

halaska22
Přesně jako u nás, taky jsem nosila Adélku čelem od sebe nebo "na tygříka"(ležela mi bříškem na předloktí) a tím pádem viděla celou tu hloubku pod sebou. Od té doby jí nosím čelem k sobě a ještě si s ní po cestě po schodech povídám - a je klid.