Zvlaštna kožná vyrážka. Čo by to mohlo byť?

gani
7. jan 2009

Ahojte , mojej 17mesačnej malej sa vytvorila zvaštana vyražka taky presne ohraničeny červeny kruh,na niektorych miestach zdeformovaný ale vždy spojeny.Ma to všade okrem tvare a krku,najviac na chrbte a brušku a tie najčervenšie ju aj svrbia.Nevie niekto čo by to mohlo byt?na atopicky exem alebo alergiu sa mi to nezda...každa rada dobra

dadulka19
7. jan 2009

ťažko radiť,keď to nevidieť 😖 ,ja by som behla dokine 😉

gani
autor
7. jan 2009

Chodim kož.dr da sa povedat od 1mesiaca, že ma suhšiu pokožku+reagovala na to čo som zjedla,predpisala mi mliečnu masť s tou sa to ako tak upravilo.A asi tak v osmich mes.objavila sa mi zas suchšia koža a k tomu take ale tri male červene fliačky na brušku a nepekne líčka.NA to mi dala taku hormonalnu mastičku a po jednom použiti jej to zmizlo a lička som ani nenetierala to som zistila že reaguje na jahody,maliny višne a nejake citrusy,tie sa upravili same po vysadeni tychto potravin.A tie fliačky na brušku boli asi take ako ma teraz len v malom vydaní.A ked si pedstavim že mi zas da na o hormonalnu mast budem ju musiet natriet vlastne od hlavy po paty...a to moc nechcem.Moja detska dr.ked to videla asi zhruba pred mesiac a pol(bolo to take kluidnejšie boli to suche kruhy a vobec neboli červene)vravela že to ma nabeh na atopicky exem,no teraz sa mi to nezda.
Rada by som najprv vyskušala nejake "babske rady"kym prejdem na hormonalne pripravky
(zajtra nafotím a dam do albumu)

denisocka
7. jan 2009

ahoj moja,tak nie som sama čo ju rápia vyrašky 😔

dadulka19
7. jan 2009

uf,tie hormonálne nedávaj 😖 ,skús premastiť modrou indulonou alebo Excipialom Lipolotiom(je na veľmi suchú pokožku),ja nimi natieram obe dcérky každý deň.Tá mladšia(19 meś)mala na brušku nôžkach aj rukách veľmi suché miesta a zabralo.

gani
autor
8. jan 2009

tak dnes som začala s modrou indulonou a v niektorej teme som sa dočitala že aj bravčova masť je na to velmi dobra tak naštastie som dostala nechtikovu brav.mast(alebo skorocelová,)tak na nožičky som dala tu a uvidím ktora bude mat lepšie vysledky
a takisto som sa dočítal že kupel s otrub by mohol pomocť,už len tie otruby zohnať...neviete poradit kde?
ju a dnes som malu nafotila tak je to v albume(večer to bolo omnoho vyraznejšie)

deina
8. jan 2009

Nieco podobne mava aj moj maly, jemu pomaha Excipial, ked to nema este velmi suche a potom nejaka masticka od koznej, ale nie hormonalna, neviem, co to je. Velmi mastna. Tiez nam alergologicka hovorila, ze to ma nabeh na atopicky ekzem, ale ona rada prehana a podla koznej ma len citlivu pokozku, casto sa takto vyhadze na nohach, ked ma oblecene pancuchy. Zvykne aj na brusku. Este Excipial madlovy krem je vraj dobry.

roasha
8. jan 2009

gani,ja myslim ze je to alergicky vysyp,urcite k dr. 😒

denisocka
8. jan 2009

gani-tak toto mi príde ako "lišaj" aj my to mávame,je to suche a draplave ,dávam na to excipial ,alebo holtov krem

simonka99
8. jan 2009

Ahoj gani,videla som tvoje fotky(ja zatial navstevujem ''babatka) a neda mi nenapisat moje skusenosti-presne take iste vyrazky(respektive fliacky) som mala asi 2 roky dozadu ja.Zacalo sa to na bruchu a postupne sa mi to rozsirilo po dekolte,rukach a aj na nohach.Zijem v zahranici a tu mi na to davali vselijake zazracne masticky a nic nepomahalo.A nakoniec som isla na Slovensko ku koznej a do dvoch dni mi to zmizlo-a zabral klasicky tekuty puder(ten co sa miesa v lekarni-vtedy stal asi 15 korun 🙂) a este 2 tyzdne som nemohla pouzivat ziadne mydlo,sprchovy gel(iba na nevyhnutnych miestach).Kozna povedala,ze to moze byt reakcia na prasok,avivaz,...

katrin21
8. jan 2009

podla mna to je zacinajuci atopicky elzem na 100%.

aj moja mala to ma... nastastie malokedy a uz jej to zvykne odzniet aj bez maste... z casu na cas sa jej to vyhodi zvnutra laktov a za kolenami.... je to presne ono.... a svrbí to...

mozno z toho vyrastie.. u babatiek je to caste... mojej sa to objavilo az v 7 rokoch.... ale ako hovorim, nemame to velmi, prakticky si to nevsimame.... mozno je to z niecoho , co zje, ale neda sa to odsledovat... mozno, ked zje viac sladkosti,. lebo napr. po mikulasi ju to 1 den svrbelo, co pojedla tolko cokolady.. 😉

katrin21
8. jan 2009

skus kupat v dubovej kore.... kup v lekarni, prevar a nalej do vanicky k ostatnej vode... 🙂

jabber
8. jan 2009

gani - mně to nepřipadá jako atopák, nevyměnila jsi třeba prací prášek? Anebo ho právě zkus vyměnit...

danona
8. jan 2009

gani-pisala som ti ip. az teraz som nasla temu.. 😅 tie otruby som citala niekde aj ja, no neviem ako na to, ani kde ich kupit.. 😒 skus aj tie probiotika a "dietnejsiu" stravu..tiez sa trapime, ku koznej chodime ako na klavir, konecne ideme aj k alergo, som zvedava ci to nieco pomoze-ci zistime v com je pricina.. 😒 pouzivame kazdy den excipial, Balneum olej do kupela.. zar za cas kortik. kremik /ked uz ozaj neviem ako na to 😔 / mali sme aj holtovu mast, nam nepomohla... Neskusali ste niekto Imazol???-kamaratka mi hovorila ze je to nejaky dobry kremik..

gani
autor
8. jan 2009

katrin,mojej krpani vobec nedavam čokoladu ani nič kakaove a v konečnom dosledku ani sladke.čajik ma síce granulovy sladený ale do celej flašky jej dam len jednu lyžičku zarovnanu.takže sladke asi nie a zaujimave že použivam len lovelu prašok a avivaž detsku (v poslednych dvoch praniach dokonca bez avivaže lebo sa mi minula)
a prave mame silnu nadchu a malej nič nechuti,skoro nič nezje a ked tak aspon trochuzeleninovej polievky bez .by sa to teda mohlo upravit,nie?ale zatial bez vysledku

janinah
8. jan 2009

gani,plevy-otruby zháňaj tam kde melú múku,niekde do mlynární zavolaj,kamoška tak pozháňala ,zavolala rovno riaditeľovi mlynární 😉 a ešte nečesať vlásky umelým hrebeňom,jedine kosteným alebo dreveným,to viem od liečiteľky

dadulka19
8. jan 2009

gani,otruby majú normálne v potravinách,u nás pri múke,strukovinách a pod.Ak nezoženieš,kľudne ti pošlem.Mojej dcérke robili otrubové kúpele aj v kupeloch Smrdákoch na AE.Ono to kožičku ukľudní a potom treba riadne premastiť.Podľa fotiek mi to tiež pripadá ako citlivá pokožka s nábehom na AE,mojej mladšej to presne takto začínalo.Ale tvoja to má naozaj veľmi veľa,chúďatko.Musí ju to svrbieť.Treba premasťovať dokola a neumývať mydlom,len ju osprchuj vlažnou vodou,jemne utrieť uterákom,nešúchať.Mohol to vyprovokovať prášok na pranie,choroba,lieky,strava a aj stres.
Inak,nám kožná ani alergologička s AE nepomohli a už tam rok ani nechodíme.S mladšou som u dokiny s tým nebola ešte vôbec.Staršia má teraz kožu celkom o.k.,natierame večer Holtovým krémom a počas dňa indulonou alebo Excipialom.A začala užívať hlivu ústricovú,tak som zvedavá,či pomôže.

lenerka
8. jan 2009

ahoj

určitě vyražte co nejdříve k dokrorce
my také máme vyrážku
na obličeji a v koleních jamkách
občas jí to svědí,žádná mast nazabírá
možná je to exém
už jsme objednaný 19.1.ke kožařce
určitě nic nazanedbat a bězet k Dr.

držím vám palečky pa

gani
autor
9. jan 2009

dadulka19
dakujem za radu.ohalne otrub...ešte mi poradili že je ich dostat v zdravej vyžive alebo v bio obchode,žial jeden čo poznam otvoria až 16.Tak počkam budem mastit a dalej nepouživat žiadne mydla...a dufať že aj ta homeopatia zaberie.Inak hovorili mi že na začiatku liečby homeopatikami sa dany problem zhorši a nasledne začne zlepšovat tak dufam že už sa to začne čim skor
lenerka
u kožnej som bola ešte pred letom v tom čase asi s troma malymi vyražkami na brušku(myslim že to bola predzvesť tymto čo ma) a dala mi na to hned hormonalnu mast.Je pravda že po jednom použití jej zmizli.To som natierala len tri male miestečka ale teraz by som ju musela natriet celu a myslim si že hormony by mali byt až na poslednom mieste,ked nič ine nezaberie.Tak preto ešte čakam a hladam nejaku radu od mamin ktore sa už s niečim podobnym ak nie takym istym stretli. 🙂
samozrejme ak by to sprevadzali nejake vyššie teploty,pripadne by si to moc škriabala a fenistil kvapky by jej od svrbenia trochu neulavili tak okamžite je na rade kožna dr. 😉

tucniacik
9. jan 2009

my sa tiez trapime, natalka mala najprv tri male ruzove suche flaky, kozna povedala ze je to nieco ako seberoickeho povodu, dala nam ichtyolovu mast, do tyzda to preslo, o miesac sa urobil dalsi falk, a malilinky, natierali sme ho ichtyolkou a ten iba rastie, uz ma jende velky, ako dvojkoruna a asi 7 malickych, pediatricka ma vystrasila ze to vyzera na lupienku/psoriazu/ tak som hned bezala koznej, ale inej, lebo nasa mala dovolenku, a ona ma trochu okludnila ze seberea..ale potom preco ichtyol uz nezabera??? dala nam hormonalnu mast, lepsi sa to,ale to nie je riesenie... ja skusim tiez homeopata, a aj alergologa, ci to nieje nejaka alergia na bielkovinu kravskeho mlieka alebo na chlieb atd.. ale od kedy sme zaradili prave tieto potraviny tak sa tie flaky tvoria.. ajked travenie mame ok...
skus ten ichtyol, to sa moze natiarat niekolko krat denne a je neskodny...
ja mam z toho take nervy dokelu... 😖

dadulka19
9. jan 2009

ozaj,ešte som zabudla.Staršia dcéra má chronickú bronchitídu a v spojitosti s AE to môže prerásť v astmu.Tak mi to povedala alergologička.Dala jej spray na inhaláciu a sirup.Užívala to dlhodobo,no časom to prestalo účinkovať.Malá mi kašlala s prestávkami veľmi často.V lete mala znova záchvaty kašla,robili jej výtery a nič nezistili a žiadne lieky nezaberali.Potom sme boli u jednej homeopatičky v DE s AE a o kašli som jej nič nepovedala.Malú prezrela a povedala,že dcérka má choré priedušky a to má spojitosť s tým AE(takže to isté,ako dokina tu).No a ako liečbu odporučila vylúčiť zo stravy pšenicu a dala ešte nejaké homeopatiká,ktoré už dávno využívala,ale pšenicu nezje do teraz ani zrniečko.A od vtedy malá nekašle a nebola ani chorá,ekzém ešte má,ale pomali ustupuje.Samozrejme neje tiež orechy,citrusy,kakao,čo sú tiež veľké alergény,tak ako pšenica.
Chcela som týmto povedať,že každý kožný prejav je dôsledok niečoho vo vnútri organizmu. 😖

gani
autor
9. jan 2009

dadulka19 presne to aj mne povedala detska ak je to AE tak sa možme pripravit na časte bronchitidi a homeopatička mi povedal že tieto kožne prjevy su dosledkom niečoho čo je vo vnutri organizmu i ked aj tak preistotu malej veci davam znova plakat.
tucniacik mi mame obyč.mliečko už od roka a pšenične vyrobky asi tiež tak ak nie o nejaky mesiac skor a takto vyhadzana nebola....i ked....musim si dat dokopi vštky navštevy u kožnej a kedy som u nej bola lebo jedine mi z toho potom vychadza že sme to tymi hormonmi potlačili prve priznaky na alergiu na tieto veci... ☹ sme sa tomuto mohli možno vyhnut pripadne by to neprišlo až do takehoto štadia a možno skor by som ju naaučila na surovu zeleninku a štavy z nej než teraz ked už ma svoju hlavu a je to teraz taky malý suboj titanov kto z koho... 😅

gani
autor
9. jan 2009

janinah dik za radu skusim aj mlyny i ked v tomto mam trochu smolu...vo vedlajšej dedine je mlyn žial len na kukuricu ☹ musim sa obzriet po inych....

hankaajirik
10. jan 2009

Gani, taky jsem synovu vyrážku na obličeji nepovažovala za nic než reakci na jídlo.Objevila se před měsícem a ne a ne zmizet.V pátek jsem byla na kožním a má atopický ekzém na obličeji a alergický na žádné potraviny zatím není. I u tvého dítěte může jít o nějakou formu atopického,ale to ti může říci jen odborník.

gani
autor
19. jan 2009

no dievčence tak sa hlasim opäť.Tak flaky už skoro nevidiet,vybehu viac ked sa kupeme a už len na dotyk ma kožu akoby posypanu mukou.Ešte mame na zajtra jednu davku homeopatik a kupala som ju na striedačku v otrubovom odvare a repíkovom odvare a premastujem domacou repikovou mastou(čo je vlastne bravčova mast s repikom, neviem presny postup ako sa robi) a modrou indulonou a to minimalne dva razy za den....a som vdačna všetkym čo prispeli nejakou radou...a inak asi to bude ten atopicky ekzem 🙂

dadulka19
19. jan 2009

gani,tak fajn,že to máte lepšie 😉 ...a ak to bude aj atopák,skús dávať vitamíny z hlivy ústricovej,mne ju malá teraz užíva(aj mastičku z hlivy)a krásne sa jej to lepší a to je celkovo na imunitu 😉

gani
autor
19. jan 2009

dik doberieme všetky homeopatika a možem skusiť a možu to aj taketo male deti?mala ma 17mesiacov

wali
19. jan 2009

gani, ja som na atopak tiez skusala repikove kupele, ale potom som sa dozvedela, ze repik vysusuje - stahuje rany, cize pre suche exzematicke miesta nie je vhodny. tak ti to radsej hned pisem, lebo sama som sa poucila. ostala som len na otrubovych kupeloch a fajn. uz sme viac ako rok bez atopickeho exzemu 😉 ale riesili sme to teda aj homeopaticky

gani
autor
20. jan 2009

ja som počula že harmnček a kamilky niesu moc vhodné a prave repik je na to vhodnejší...no musim si niekde pozistovat ale podla mojej osobnej skusenosti prave ta bravčovo-repikova mast a repikove kupele podla kože mojej krpane je ovela lepšia....a možno len vdaka homeopatikam 😀 som asi skušala všetko možne a teraz neviem čo pomohlo 😎

eliska7
20. jan 2009

deti možu celkovo hriby od 3 rokov-tak odporučaju pediatri a kvapky z hlivy by sa tiež nemali podavať deťom mladšim ako 3 roky-aj v lekarni vam to magistra povie,tak neviem dadulka nepiše kolko ma jej mala 😖 alebo som to nepostrehla