Zvracanie a nechuť do jedla. Ísť na pohotovosť či nie?

miriam17
20. sep 2008

ahojte neviete porait ci treba ist s na pohotovostale pockat do pondelka ked ma viktorka..od rana zvracala 2x...nechce vela ani papat taka bez nalady a mala teplotu 38.C ☹

marika80
20. sep 2008

snad este vydrz do zajtra a uvidis. Nasa mala raz vracala celu noc a na druhy den bola v pohode. Sleduj ju a uvidis.

kukona1
20. sep 2008

skús jej dat po lyžičkách coca colu ,mojej malej to pomohlo 😉

cokii
20. sep 2008

Ahoj. Nechcem ťa strašiť, ale ak nemá horúčky, hnačky, bolesti, tak radšej ešte vydržte doma. Nenúť ju jesť, iba po lyžičkách piť. Colu, vybublanú minerálku. Potom hádam nejaké slané tyčinky, deti to radi - a radia to aj MUDr.. Strávila som s malou v auguste na infekčnom a prišla tam aj kočka s 3 ročnou dcérkou, čo cez deň zvracala. Ono s takýmto problémom ťa nemôžu (aspoň u nás) prijať na detské, ale na infekčné - môže to byť rotavírus. Ale aj v nemocnici hlavne sa sústredia na zavodnenie, aby si dostala do tela čo najviac tekutín a aby sa telo nedehydrovalo. Piť, piť, ale nie nasilu liter, ale po pol hoďke po lyžičkách. Keby nepila, mala už tmavý koncentrovyný moč a málo cikala, tak radšej sa choďte poradiť. Ale aj vtedy, keď sa pridružia nejaké ďalšie problémy. Ísť, poradiť sa a potom sa rozhodneš, či si malú necháš napr. ešte doma a skúsite to liečiť, alebo do špitála. Na zvracanie ti môžu predpísať tuším aj nejaké čípky Torecan? - nie som si názvom istá.
Držte sa a hádam to zvládnete.

tamia
21. sep 2008

cokii,
tak neviem, ale ja ked som s malou išla sakýmto problémom na pohotovosť ato zvracala cca 2 hodiny, hned si nas tam nechali na infúzkach, takže aké radenie s lekárom? tiež tam bola mama s 2 ročným dievčatkom, poležali si na infuzkach 2 dni a šli domov. Ked zvracia určite bude aj dehydrovaná. aj teplotu može mať z toho. Ja by som skúsila kúpiť v lekárni rehydratačný roztok a to jej podávala a z papania rožok sám, obed ryža + trochu kur. maska, laebo radšej polievočku, večera lahká.

prečo dávate coca colu, ved obsahuje kofeín?

miriam17
autor
21. sep 2008

vcera vecer mala viktorka 39 tak som jejdalacipok a neskor ditiaden pretoze bola napokojna cez noc sa budla cc5x...a dnes je trosku uplakana ale papt nechce a znezvracalal len ju napinalo,a teplotu nema...moja mamka si mysli ze to moze byt angine....tak uz ked sa nezhorsi tak zajtra pojdeme knasej lekarke...

tamia
21. sep 2008

miriam,
a nie je to ýtm, že už nemá čo zvrackať?

jaduska
21. sep 2008

tamia, coca colu odporúčajú pri hnačkách, alebo zvracaní, obsahuje síce kofeín, ale vraj pomáha. Jasné, že tým netreba dieťa nalievať, dať iba trošku....

marika80
21. sep 2008

o coca cole som nepocula ani ja.

cokii
21. sep 2008

tamia: Miriam písala, že od rána zvracala 2x - nie že v jednom kuse zvracala. Myslela som tým, že ak sa jej niečo nepáči, tak môže ísť na pohotovosť a tam uvidí po vyšetrení, čo jej povedia. Či to vyzerá na vírus alebo či bude mať po prehmataní aj "kamenné" bruško, nejaké bolesti a tak. Ak to u Vás tak funguje, tak je to super, ale ja som bola s malou na pohotovosti v PP a hneď si ju xceli nechať v nemocnici (10. mesiacov) samozrejme bez mamy a na infekčnom. Vraj ak dieťa zvracia alebo hnačkuje nesmie sa prijať na detské oddelenie, ale iba na infekčné. Po porade s MUDr. som podpísala reverz - nenechám malú samú na infekčnom... vravela teda hlavne zavodniť malú po lyžičkách a diéta. Nám sa stav skomplikoval - hnačky a malá nepila, tak som išla opäť na pohotovosť, ale do Zvolena. Tu nás zase poslali rovno do BB na infekčné, ale HLAVNĚ je, že som mohla byť s ňou. Dali nám infúzie, urobili vyšetrenia ...

erikasadek
21. sep 2008

coca sa pouziva, pretoze je tam cukor aj kvoli jej zlozeniu zakladnemu, tajny recept , ktory pomaha v tychto pripadoch ale len , pre vatsie deti nad 2 Roky a viac, deti to zvycajne aj z radostou vypiju, ..

inac tu to radia aj lekary v nemocnici , na pohotovosti, pre mansia vzdy mat po ruke sladky napoj cukor, cukor neguje vyrobu acetonu , v zaludku , cim viac sa produkuje tym viac dieta vracia, preto je dobra kazda sladka voda v ktorej kolvek forme.
najlepsie je ten slovensky kulisek pokial sa nemilim a dat aj cukor ., dieta to lepsie vypije, stale lepsie ako slana voda, co vlastne je kulisek.

cola pri vracani aj pre dospelych samozrejme 😉

miriam17
autor
21. sep 2008

tak viktorka je stale nervozna nepokojna kd spinka sa budi stale s placom...

erikasadek
21. sep 2008

miriam am astale teplotu , pretoze pre mna to je gastro, a dufam , ze nie typu rotavirus , ten je najhorsi.

cokii
21. sep 2008

Miriam: ak sa budí s plačom, tak to vyzerá, že bolí bruško ☹ . Má ešte stále teplotu? Boli ste na tej pohotovosti? Neviem, či by sa predsa len nemala poradiť... Zvrackanie, bolesti bruška, teplota...nemôže to byť aj slepák?

erikasadek
21. sep 2008

moze, hlavne ked je aj teplota tak treba navstivit lekara a lebo rovno na pohotovost 😉