Zvracanie batoľaťa. Čo na to pomôže?

zabga88
2. júl 2008

Prosila by som vas o radu! moja dcerka ma 21 mesiacov a už skoro tyžden zvracia ma aj probiotika aj antibiotika mala aj hnačky ale tie postupne prešli. S tým zvracanim je to horšie čo zje vyvrati a aj čo vypije. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Už som zúfalá.
ďakujem za každú radu

sestri
2. júl 2008

ke´d vracia tak dlho...okamžite choď s ňou doktorke...to už nie je sranda,je ešte malá.

sonoga
2. júl 2008

bola si u lekarky? asi by ta mala poslat do nemocnice na nejake infuzie. u nas v nemocnici bol jeden chlapcek, ktory sice hnackoval aj vracal iba dva dni, ale tak kvalitne, ze mu to poskodilo oblicku.

sonoga
2. júl 2008

aj my sme tym presli pred rokom. to som bola v 39tt a syn dostal nejaku virozu, tak sme si polezali v nemocnice napojeny na infuziach, trvalo mu tyzden, kym sa tak trochu pozviechal.

zabga88
autor
2. júl 2008

rano ideme na krv a boli sme aj na pohotovosti 2x cez výkend som si myslela že nas tam nechajú ale nič dnes vracala 2 krát potom večer už aj papala rohlik a teraz haja no neviem uvidime ake budú výsledky

sonoga
2. júl 2008

nepredpisali ti Torecan capiky? tie by mali potlacit nutkanie na vracanie a potom by mohla dostat do seba aspon nejake ziviny bez toho, aby ich hned vyvracala.

zabga88
autor
2. júl 2008

sonoga s tou obličkou si ma nepotešila bojim sa o nu

sonoga
2. júl 2008

to som ta nechcela vystrasit. u nas sa sirila nejaka viroza v celom BJ aj v kupeloch. vsetky domovy dochodcov, domovy socalnych sluzieb a aj pacienti na kupelnej liecbe si tym presli. a myslim, ze aj vacsina deti a tiez dost dospelych. ide o to, ze u niekho to bolo v miernejsej forme, u niekoho v brutalnej.

zabga88
autor
2. júl 2008

ved aj ja som tým prešla ale mna to prešlo začalo moju mamu ale malej to trvá nejako dlho

sestri
2. júl 2008

to sú tie naše pohotovosti...keď nenatrafíš na normálneho lekára,ani si ťa niekedy nevšimnú.držte sa...dúfam,že jej to prejde...teraz v lete je takýchto viróz veľmi veľa.hlavne jej dávaj veľa piť a keď ju bolí bruško,skús mätový čaj...mám to na dcére odskúšané.

zabga88
autor
2. júl 2008

ten čajík skúsim ona práveže velmi vela pije a dnes zvracala to čo vypila nie čo zjedla tak ved zajtra budeme múdrejší
ďakujem za každú radu

krajcoanka
2. júl 2008

my máme podobnú skúsenosť. Lubko mal cca rok, ked dostal vyrozu a všetko vyvracal, hlavne ked ležal. Ani čaj po lyžičkách nepomohol. Tak som volala detsku pohotovosť na ktoru sme hodinu čakali ( nevedeli nás nájsť) a potom mu detská Dr. podala injekciu a bolo dobre. Samozrejme na druhý deň som to dostala ja.
Najlepšie je aby bol dotyčný v izolácii, inak to dostanú všetci členovia rodiny.

martinka16
2. júl 2008

zabga my sme mali toto iste Samko najskor hnackoval aj vracal postupne sa hnackovanie skoncilo ale vracal dalej dr, nam dala mlieko Nutrilon pepti -teraz alergic care, a je dobre ale zistila ze vracia preto lebo laergiu na kravske mlieko...a tak sa mu to upravilo a uz je dobre a tiiez nevracal casto len 1-2x za den ale ho to vycerpavalo...

zabga88
autor
3. júl 2008

martinka16 dnes malú už nezvracala boli sme aj na odbere krvy a aj moč sme dali vyšetriť ten bol chvalaboho v poriadku. zajtra budú výsledky krvy a uvidí sa.
ešte ideme v stredu na sono brucha a tak som zvedavá čo zistia