Zvýšená teplota u 2 mesačnéo bábätka

3m3chaela
8. aug 2018

ahojte, uz tyzden ma 2 mesacny syn zvysenu teplotu, pohybuje sa okolo 37..37,3..37,4..najviac bola 37,6 plus uz ma velmi dlho cisto vodnatu stolicu, na to mi povedala
Pediatricka ze pokial je tmavooranzovej farby ( Ako som jej oznamila ) tak je to ok..ked som jej potom volala ze mame teploty povedala ze ma pravdepodobne nejaky virus a mam mu robit ryzovy odvar..( lenze maly ma koliku s sam mi velmi tazko kaka) cez vikend mi to nedalo a zbehli sme n pohotovost a tam nas odbili ze pri takychto teplotach je to normalne..neviem ci som paranoidna alebo co ze neverim kompetentym ale nejake sa mi to nezda..hlavne som ho teraz okupala vo vlaznej vode dala len do plienky a teplota klesla mozno na 5 min na 36,7 a zase mame 37,3..maju aj vase baba teraz take teploty alebo mam uz naozaj ako furia nabehnut za nasou lekarkou nech nieco robi? Syn je len na MM

alobalka
8. aug 2018

@3m3chaela treba dať pozor aby nebol dehydratovany. Ak sa mu stolica od normalu zmenila a v súvislosti s tou teplotou zvýšenou, a trvá to už týždeň ako pises. ..ja by som šla k vašej pediatricke osobne. Nech ho skontroluje, odvazi. Budeš minimalne pokojnejšia.

alobalka
8. aug 2018

@3m3chaela či tebe sa nezdá skôr tá teplota?

bubibu
8. aug 2018

@3m3chaela podla mna by mu pediatricka mala urobit hlbsie vysetrenia. Tyzden je dlho

mechurik
8. aug 2018

@3m3chaela a do labaku dali moc aj stolicu bol na vyteroch u orl na kontrole? mozno treba atb.popripade crpcko ak bude vysoke musi dr.riesit

lubi40
8. aug 2018

@3m3chaela ako mu merias teplotu? Teplota v konecniku je normalna ak je medzi 36.5-37.5. Je normalne, ze po kupani vo vlazne vode klesne - ved sa telo schladi a to, ze potom vystupi na 37.3 je OK, ved vonku je teplo.
Ak je inak v pohode, ja by som nepanikarila, lebo to naozaj nemusi nic znamenat.

3m3chaela
autor
8. aug 2018

@alobalka skor ta teplota stolica.. je viac menej rovnaka..tu som jej spominala este pred teplotou

17juraj17
8. aug 2018

@3m3chaela To je uplne v pohode. Ak by mal tyzden nad 38-38,5 to uz by sa mohlo riesit. Vsetko do 37,5 a hlavne v tychto horucavach je v poriadku, ak k tomu niesu dalsie sprievodne javy.

3m3chaela
autor
8. aug 2018

Ok dakujem, asi naozaj panikarim len😃 volala som znova, ze teplota je stale zvysena a povedala ze je to naozaj v poriadku a ak sa mi nebude nieco pozdavat mam priniest moc..

jana_eyre
8. aug 2018

deti v tomto veku este nemaju vyvinutu termoregulaciu, takze mozu mat aj vyssiu teplotu.. teplota do 37,5 je uplne normalna a nie je povazovana za zvysenu.. 37,6 co si namerala mohlo byt vklude aj tym teplom co je, ale aj teplomerom.. (inak nepisala si, ci odpocitavas 0,5 stupna kak merias rektalne.. ak nemerias rektalne, tak napr celovym teplomerom vobec never, najlepsie je to v ritke..) ak babo nie je apaticke, extremne a inak urevane, cika, kaka (dojcene deti kakaju aj kazdu chvilu, ale aj nemusia dva tyzdne) tak je uplne v poriadku.. dolezity je pitny rezim, ked dojcis, staci to, ked je na um tak pridaj aj vodu.. dietatko sa lahko prehreje, tak treba dat pozor na pitny rezim a vhodne oblecko..

moj najmladsi mal v 2m zapal priedusiek, to uz mal teplotu 39, na babatkach chorobu vidno, neboj. . drzim palce 😊

lailaveve
8. aug 2018

@3m3chaela ...ja si yiez myslim ze to je z yychto horucav...ak teda nema ine problemy....moj prostredny syn ked mal 1 mesiac(to bolo v maji)..vovnutri v izbe so zatiahnuymi zaluziami a teda aj chladnejsom vzduchu v takuchto vonkajsich horucavach dostal upal..boli sme vovnutri von sme v tej horucke necjodili davala som mu pit a i napriek tomu sa mu telivko prehrialo😨...tskze skuste ho viackrat za den len oplachnut v vode nech sa osviezi acdavat tekutiny..verim ze to je len z tepla☺..drzim palce nech to drobcekovi prejde😊

lubik87
8. aug 2018

@3m3chaela aj moja mala a aj má takéto teploty z vyteru jej zistili RVS vírus nič vážne ...a ak má teraz tu teplotu je to normálne vonku je peklo telíčko je nahriate neboj sa 🙂a ešte ďalšie.odratavas v konečníku keď merias ?

adrianapupava
6. mar 2019

Ahojte mame rovnaky problem iba že teraz nie su horučavy mame cely deň 37,2 a na večer klesne na 36,8 aj tak to môže byt prehriatie? Kurime na 22max 23stupňov. Este som nespomenula ze mame 6tyzdnov ale maly je pokojny, spinka papa pokuka nie je na ňom nič zvlaštne vidiet