Zvýšená únava malého dieťaťa. Čo to znamená?

kornelia
3. okt 2008

Ahoj, prosim vas o pomoc, alebo skusenosti. Dcerka bude mat v novembri dva roky, je to zdrave a zive dieta - mozno niekedy az velmi zive. Prave preto ma znepokojuje fatk, ze asi tyzden je stale unavena, hlada cumlik cely den - co ho pouzivala len k spanku, stale si liha na gauc a dava sa prikryvat, chce spat a aj ked nezaspi, vydrzi lezat aj pol hodiny. Ktore dieta by len tak cez den vydrzalo lezat pol hodiny bez pohybu???? 😒 Predtym velmi pekne papala, aj viac ako mala, teraz moc nechce, a tiez zvladala dlhe prechadzky peso, teraz po 100m sa prosi hore na ruky. Tak neviem uz co si mam o tom mysliet, ci je to naznak nejakej choroby, alebo ze by to suviselo s rastom. Mali ste niektora z vas nieco podobne?
Nevidim na nej nic zvlastne, teplotu nema, chori nie sme ani jeden clen rodiny, ani sme neboli. Starsi syn 4,5 rokov je v poradku.
Pytam sa vas, lebo mi je to cudne zobrat ju k lekarke len kvoli tomu, ze je stale unavena, nasa lekarka je aj tak taka nemastna neslana, len kyvne hlavou a je po probleme.
Prosim poradte, alebo sa podelte ak ste mali podobnu skusenost. Dakujem. 🙂

xandra7
2. nov 2017

@bianocka prosim ako ste dopadli potom? ..moj syncek ma podobne priznaky, doktorka to dost bagatelizuje...

bianocka
7. nov 2017

@xandra7 Ahoj, nechali nas v nemocnici 3 dni, urobili rozne testy a nic nezistili. Uz v nemocnici nebola taka spava a dodnes neviem, co to bolo... Este aj hnacky mala.
Ale uz ma 8 rokov a je ok, chorlava nebyva, este nikdy nebrala atb 🙂

bazoskaa
7. nov 2017

ono častokrát to býva z nedostatku železa a vitamínov..my sme si tým tiež prešli, dali sme spraviť odber a taktiež príčina únavy, nechutenstva, dieťa bez nálady bola nedostatok železa..Deti v niektorých obdobiach rastu potrebuju zvýšiť príjem vitamínov a min. látok..dala nám dr. maltofer no stále bol problém bud s bruškom alebo kakaním...potom sme vyskúšali čučoriedkový narosan a ten bol super..do týždňa som mala doma to dieťa čo pred tým s apetítom a dobrou náladou..výsledky boli ok tak do dnes robím túto kúru 2 krát do roka..imunita uplne super málokedy sa stane že ochorejú deti a ked aj tak sa z toho rýchllo dostanú...

ivanka0603
1. okt 2020

Ahojte, nechcem vytvárať novú diskusiu, keď už existuje. Prosím mohli by ste mi napísať, čo zistili vašim detičkám, pri tej zvýšenej únave? Máme ten istý problém. Synček má rok a 8 mesiacov a je stále unavený. Stále hľadá dudlík a len si líha, hocikde, aj na zem. Ráno vstane o pol 7 a o 10 sa už pýta spať. Prespí 3 hodiny, potom chvíľu funguje normálne a zase dudka a len ľahnúť. U dr sme boli, mal nejaké krvné parametre mierne zvýšené, ale že nič extra. Dohodli sme sa na kontrolnom odbere. Ale chcela by som vedieť aj vaše skúsenosti, čo u vás vtedy zistili.

mariska1989
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bazoskaa
1. okt 2020

Dajte skontrolovať oximetrom saturacie ci ma dostatok kyslíka v krvi.. Oximeter si viete kúpiť aj sama na prst stojí cca 15-20 €